Dlaczego moja lokalizacja sama się wyłącza i włącza na iPhone’ach i urządzeniach z Androidem?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego moja lokalizacja sama się wyłącza i włącza na iPhone’ach i urządzeniach z Androidem?

Usługi lokalizacyjne umożliwiają udostępnianie Twojej bieżącej lub bieżącej lokalizacji znajomym, rodzinie i współpracownikom z wielu różnych powodów. Na przykład może to służyć bezpieczeństwu, udostępnianiu lokalizacji określonego miejsca lub informowaniu, gdzie kogoś znaleźć.

Niezależnie od powodów, usługi lokalizacyjne są po to, aby ułatwić Ci to i przyspieszyć. Ale co się dzieje, gdy Twoja lokalizacja sama się wyłącza i włącza? Co robisz i jak to naprawić? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi.

Dlaczego moja lokalizacja sama się wyłącza i włącza na iPhone’ach i urządzeniach z Androidem?

Jeśli lokalizacja telefonu sama się wyłącza i włącza, może to wynikać z aplikacji, która wymaga usług lokalizacyjnych. Gdy otworzysz aplikację wymagającą usług lokalizacyjnych, automatycznie włączy ona Twoją lokalizację – po wyrażeniu zgody – i gdy tylko ją zamkniesz, ponownie wyłączy Twoją lokalizację.

Jeśli więc zauważysz, że Twoja lokalizacja ciągle się wyłącza, możesz sprawdzić, z jakich aplikacji korzystasz i które wymagają usług lokalizacyjnych.

Znajdź moje urządzenie

Jeśli masz włączoną opcję „znajdź moje urządzenie”, być może dlatego Twoja lokalizacja ciągle się wyłącza i włącza. Funkcja „Znajdź moje urządzenie” okresowo włącza lokalizację i zapisuje ją na wypadek utraty telefonu. Ta funkcja może pomóc Ci odtworzyć kroki, a nawet powiedzieć dokładnie, gdzie może znajdować się telefon. Jeśli tak jest, nie musisz się martwić – nikt cię nie szpieguje.

Tryb oszczędzania baterii

Innym powodem, dla którego lokalizacja ciągle się wyłącza, jest to, że telefon może być w trybie oszczędzania baterii. Gdy telefon jest w trybie oszczędzania baterii, automatycznie wyłącza lub dezaktywuje usługi, które szybciej zużywają baterię, aby wydłużyć żywotność baterii i dać czas na jej naładowanie, zanim się wyczerpie.

Jak naprawić lokalizację iPhone’a i Androida, która ciągle się wyłącza

Aby naprawić lokalizację telefonu, który ciągle się wyłącza, możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne dla niektórych aplikacji, których nie używasz lub niekoniecznie potrzebujesz usług lokalizacyjnych. Spowoduje to, że Twój telefon nie będzie włączał i wyłączał Twojej lokalizacji podczas otwierania i zamykania aplikacji.

Aby zatrzymać udostępnianie lokalizacji w dowolnej konkretnej aplikacji na Androida;

 1. Przesuń palcem w dół od góry ekranu, aby uzyskać dostęp do Szybkie ustawienia taca
 2. Znajdź i naciśnij i przytrzymaj ikonę lokalizacji, aby wyświetlić ustawienia lokalizacji
 3. Kliknij Uprawnienia aplikacji Lub Uprawnienia lokalizacji aplikacji
 4. Wybierz aplikację, w której chcesz wyłączyć dostęp do lokalizacji i wybierz nie pozwalaj
🔥 Zalecana:  ŚWIAT KLASYFIKACJI W UCZENIU MASZYNOWYM – Ku sztucznej inteligencji

Aby zatrzymać udostępnianie lokalizacji w dowolnej konkretnej aplikacji na iPhonie;

 1. Iść do Ustawienia
 2. Przewiń w dół i wybierz Prywatność > Usługi lokalizacyjne
 3. Przewiń w dół, aby znaleźć aplikację na liście i kliknij ją
 4. Pod Zezwól na dostęp do lokalizacji, wybierać Nigdy

Przeczytaj także: Dlaczego moja lokalizacja jest błędna na moim telefonie z Androidem?

Tryb oszczędzania baterii

Innym sposobem naprawienia wyłączania lokalizacji jest podłączenie lub wyłączenie trybu oszczędzania baterii. Gdy jest w trybie oszczędzania baterii, wyłącza niektóre usługi, aby jak najdłużej zachować żywotność baterii. Podłączenie telefonu spowodowałoby wyłączenie trybu oszczędzania baterii i ponowne włączenie tych usług. Możesz też ręcznie ponownie włączyć lokalizację.

Strefa czasowa

Możesz także ustawić wyłączanie i włączanie lokalizacji, dostosowując ustawioną strefę czasową w telefonie – jeśli to możliwe, ustaw ją na automatyczną.

Aby automatycznie ustawić strefę czasową na telefonie iPhone;

 1. Iść do Ustawienia > Ogólne > Data i godzina
 2. Włącz Ustaw automatycznie
 3. Jeśli Ustaw automatycznie nie jest włączona, możesz dostosować swoją strefę czasową, dotykając aktualnie ustawionej strefy czasowej

Aby automatycznie ustawić strefę czasową na Androidzie;

 1. Otworzyć Zegar aplikacja
 2. Stuknij w Więcej ikonę (trzy pionowe kropki) i wybierz Ustawienia
 3. Następnie wybierz Zmień datę i godzinę > Ustaw strefę czasową automatycznie >> Użyj lokalizacji, aby ustawić strefę czasową

Dlaczego udostępnianie mojej lokalizacji ciągle się wyłącza?

Jeśli opcja „udostępnij moją lokalizację” wciąż się wyłącza, usługi lokalizacyjne Twojego telefonu mogą być wyłączone.

Aby włączyć usługi lokalizacyjne;

 1. Iść do Ustawienia
 2. Przewiń w dół i wybierz Prywatność > Usługi lokalizacyjne
 3. Włącz Usługi lokalizacyjne

Możesz także zaktualizować system operacyjny, aby rozwiązać ten problem. Iść do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. Tutaj zobaczysz dostępne aktualizacje oprogramowania dla Twojego urządzenia, jeśli takie istnieją. Po prostu pobierz i zainstaluj, aby zaktualizować swój telefon.

Przeczytaj także: Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację

Dlaczego mój iPhone przestaje udostępniać moją lokalizację?

Jeśli Twój iPhone przestanie udostępniać Twoją lokalizację, musisz wybrać opcję udostępniania przez jakiś czas — godzinę lub do końca dnia.

Jeśli chcesz zacząć udostępniać komuś swoją lokalizację za pośrednictwem iMessage lub aplikacji Kontakty, masz możliwość udostępniania przez godzinę do końca dnia lub na czas nieokreślony.

Jeśli wybierzesz jedną z dwóch pierwszych opcji, po upływie określonego czasu telefon przestanie udostępniać Twoją lokalizację. Jeśli nie chcesz, aby telefon przestał udostępniać Twoją lokalizację, wybierz Udostępnij na czas nieokreślony Zamiast.

🔥 Zalecana:  Badacze Apple ML proponują samonadzorowaną metodę uczenia się reprezentacji lokalizacji geograficznych z nieoznakowanych trajektorii GPS w celu rozwiązywania zadań związanych z komputerową wizją geoprzestrzenną

Czy lokalizacja Twojego telefonu powinna być zawsze włączona? Dlaczego i dlaczego nie?

Nie ma prawdziwej potrzeby, aby zawsze zostawiać włączoną lokalizację; decyzja należy w 100% do Ciebie. Niektórzy ludzie wyłączają tę funkcję, dopóki aplikacja jej nie potrzebuje lub gdy muszą udostępnić swoją lokalizację, a niektórzy pozostawiają ją włączoną przez cały czas. Chociaż może to szybciej wyczerpywać baterię, pozostawienie włączonej lokalizacji przez cały czas może okazać się przydatne – ale nie jest konieczne.

Zalety

 1. Prognozy pogody i temperatury w czasie rzeczywistym
 2. Śledź zgubiony telefon lub zaginioną osobę
 3. Bezpieczeństwo
 4. Z łatwością znajdź rodzinę lub przyjaciół i spotkaj się z nimi
 5. Korzystanie z usług fast food, dostawy lub transportu
 6. Geotagowanie filmów i zdjęć

Cons

 1. Szybciej zabija baterię telefonu
 2. Zużywa dane
 3. Ułatwia śledzenie przez firmy, reklamodawców, hakerów i złośliwe aplikacje
 4. Aplikacje społecznościowe mogą wyświetlać i udostępniać Twoją lokalizację

Jeśli zamierzasz pozostawić swoją lokalizację WŁĄCZONĄ przez cały czas, zalecamy podjęcie pewnych kroków bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swoją prywatność i chronić siebie. Najpierw sprawdź aplikacje, które mają dostęp do Twojej lokalizacji, i upewnij się, że są to zaufane aplikacje, które faktycznie potrzebują dostępu do Twojej lokalizacji. Powinieneś również sprawdzić aplikacje społecznościowe, które mają dostęp do Twojej lokalizacji, upewniając się, że edytujesz ustawienia, aby nie udostępniały Twojej lokalizacji publicznie.

Nie zaleca się blokowania aplikacjom mediów społecznościowych dostępu do Twojej lokalizacji, ponieważ w ten sposób mogą wyświetlać odpowiednie treści i łączyć Cię z osobami w pobliżu. Możesz jednak edytować ustawienia, aby upewnić się, że Twoja lokalizacja nie jest widoczna. A jeśli nie możesz edytować ustawień, powinieneś mieć możliwość udostępnienia go tylko tym, których obserwujesz, abyś mógł mieć niewielką kontrolę nad tym, kto widzi Twoją lokalizację.

Na koniec należy unikać pobierania nieznanych aplikacji, klikania podejrzanych łączy lub łączenia się z publicznymi/niezaufanymi sieciami Wi-Fi. Jeśli Twój telefon zostanie zhakowany, gdy Twoja lokalizacja jest zawsze włączona, istnieje ryzyko, że zostaniesz wyśledzony przez hakera lub prześladowcę.

Przeczytaj także: Czy ktoś może śledzić mój telefon, jeśli moja lokalizacja jest wyłączona?

Jak znaleźć i zablokować usługi lokalizacyjne na iPhonie, aby uniemożliwić dziecku włączenie go

Usługi lokalizacyjne na swoim iPhonie można znaleźć na stronie Ustawienia aplikacja. Wystarczy przejść do Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacyjne.

Aby zablokować lub ograniczyć ustawienia usług lokalizacyjnych;

 1. Iść do Ustawienia >> Czas przed ekranem >> Użyj hasła czasu przed ekranem
 2. Ustaw hasło
 3. Zostaniesz poproszony o wpisanie swojego Apple ID i hasła
 4. Następnie stuknij Ograniczenia treści i prywatności na Czas ekranowy stronę, włącz ją i stuknij Usługi lokalizacyjne >> Nie zezwalaj na zmiany – pamiętaj, aby wprowadzić nowo ustawione hasło, gdy zostaniesz o to poproszony
 5. Po wykonaniu tej czynności ustawienia usług lokalizacyjnych zostaną zmienione tylko z Ograniczenia treści i prywatności po wprowadzeniu hasła
🔥 Zalecana:  Inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się? Najlepsze poprawki

NOTATKA: Ograniczenie ustawień usług lokalizacyjnych uniemożliwi wprowadzanie zmian w ustawieniach i ograniczy nowo dodanym aplikacjom dostęp do Twojej lokalizacji. Aby przyznać im dostęp lub zmienić ustawienia lokalizacji, musisz przejść do Ustawienia >> Czas przed ekranem >> Ograniczenia treści i prywatności >> Usługi lokalizacyjne >> Zezwalaj na zmianywprowadź zmiany lub zezwól określonej aplikacji na dostęp do Twojej lokalizacji, a następnie stuknij Nie zezwalaj na zmiany Ponownie.

Jak włączyć historię lokalizacji Google na iPhonie i iPadzie

Aby włączyć historię lokalizacji Google na iPhonie;

 1. Otworzyć Google Lub mapy Google aplikacja
 2. Stuknij swój profil w prawym górnym rogu
 3. Wybierać Zarządzaj swoim kontem Google > Dane i prywatność
 4. Przewiń w dół, aby znaleźć Ustawienia historii Sekcja
 5. Uzyskiwać Historia lokalizacjiprzewiń w dół i dotknij Włączyć coś
 6. Uzyskiwać Włączyć coś ponownie, aby potwierdzić i OK skończyć
 7. Pamiętaj, że aby ta funkcja działała, musisz mieć Usługi lokalizacyjne włączone. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia >> Prywatność >> Usługi lokalizacyjne i włącz go

Wniosek

Jeśli próbujesz udostępnić swoją lokalizację komuś, kto ma po ciebie przyjechać i zauważysz, że lokalizacja sama się wyłącza i włącza, co robisz? Przeczytaj ten artykuł!

Tutaj znajdziesz powody, dla których Twoja lokalizacja ciągle się wyłącza i włącza, jak to naprawić, jak ją włączać i wyłączać oraz jak się chronić, gdy Twoja lokalizacja jest WŁĄCZONA.

Przeczytaj także: Czy Life360 informuje Cię, gdy ktoś sprawdza Twoją lokalizację?