Dlaczego mój telewizor YouTube jest niewyraźny? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój telewizor YouTube jest niewyraźny? Zobacz, jak to naprawić

Czy zdałeś sobie sprawę ze swojego YouTube TV stał się niewyraźny nagle? Czasami dzieje się tak, gdy oglądasz filmy i nagle wideo staje się rozmyte.

Czasami możesz częściowo zobaczyć film odtwarzany w aplikacji YouTube TV. Może to wynikać z różnych przyczyn, od urządzenia do przesyłania strumieniowego po połączenie internetowe.

Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego aplikacja YouTube TV sprawia, że ​​filmy na telewizorze są rozmyte podczas oglądania, dowiesz się, dlaczego i jak możesz temu zaradzić.

W tym artykule dowiesz się dlaczego telewizor YouTube jest niewyraźny. Dowiesz się też, jak rozwiązać problem, aby obraz w YouTube TV nie był rozmyty.

PRZECZYTAJ TEŻ: Napisy Peacock TV nie działają? Zobacz, jak to naprawić

Dlaczego mój YouTube TV jest niewyraźny?

Istnieje wiele powodów, dla których telewizor YouTube może być niewyraźny. Rzućmy okiem na niektóre powody, dla których masz niewyraźny obraz na YouTube TV.

Możesz mieć złe połączenie z Internetem

W większości przypadków to w wyniku słabego połączenia internetowego telewizor YouTube obniżył jakość wideo.

Jeśli nie masz silnego połączenia z Internetem, aby oglądać wideo w YouTube TV, nie będziesz mieć wyraźnego obrazu pełnej jakości, której potrzebujesz, aby uzyskać lepsze wrażenia na telewizorze.

Twój YouTube TV może być również niewyraźny z powodu przerywania. Jeśli Twoje połączenie internetowe będzie się włączać lub wyłączać, zobaczysz, że Twój YouTube TV będzie rozmyty.

PQ jest ustawiony na Auto

Jeśli masz ustawiony kwantyzator percepcyjny (PQ) na Auto, może to być przyczyną niewyraźnego obrazu wideo w YouTube, ponieważ internet jest słaby.

PQ umożliwia konwersję SDR na HDR, ponieważ ustawienie jest ustawione na Auto, może to automatycznie obniżyć jakość do 480p. Może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy masz szybkie łącze internetowe.

🔥 Zalecana:  ChatGPT: Ewolucja złośliwego oprogramowania jako usługi

PRZECZYTAJ TEŻ: Zielona linia na ekranie telewizora? Zobacz, dlaczego i jak to naprawić

Jakość wideo może być niska

Czasami jest to również wynikiem rodzaju jakości wideo, którą wybrałeś do oglądania. Jeśli jakość wideo jest znacznie niższa niż 1080p, możesz nie być w stanie oglądać go w pożądanej jakości.

Jakość wideo może mieć wpływ na rodzaj widoku, przez co obraz na YouTube TV będzie rozmyty.

Jeśli osoba odpowiedzialna za kanał YouTube nie prześle filmu dobrej jakości, jakość filmu nie będzie wyraźna po Twojej stronie i może się skończyć niewyraźnie.

Można go jednak zwiększyć, jeśli Twoja aplikacja jest aktualna i zaktualizowałeś oprogramowanie lub oprogramowanie sprzętowe urządzenia.

Twoja aplikacja jest nieaktualna

Być może używasz przestarzałej aplikacji YouTube TV, która nie pozwala na oglądanie filmu w najlepszej jakości.

Jeśli nadal używasz przestarzałej aplikacji YouTube do oglądania filmów na telewizorze Smart TV, musisz ją zaktualizować, aby uzyskać najnowszą aktualizację i przesyłać strumieniowo filmy w lepszej jakości.

Nieaktualna aplikacja urządzenia do przesyłania strumieniowego

Innym powodem niewyraźnego obrazu na YouTube TV może być używane urządzenie do przesyłania strumieniowego.

Jeśli masz Amazon Firestick, Roku stick lub Chromecast i nie zaktualizowałeś go, może to również stanowić problem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zobaczyć opis w YouTube TV

Jak naprawić rozmazany telewizor YouTube

Z różnych powodów, dla których Twój YouTube TV jest niewyraźny, będziesz w stanie określić, do których kategorii należysz. Ponieważ znasz przyczyny, oto co zrobić, aby to naprawić, gdy YouTube TV jest rozmazany.

Poprawka 1: Sprawdź swoje połączenie internetowe

Potrzebujesz odpowiedniego połączenia internetowego, aby móc oglądać wideo, które nie jest rozmyte na telewizorze YouTube.

Jeśli sieć Wi-Fi, z której korzystasz, jest połączona z wieloma innymi urządzeniami, internet może działać wolno i nie będziesz mieć możliwości oglądania wideo w wyższej jakości.

🔥 Zalecana:  Gdzie je kupić i jak je konserwować

Jeśli wybrana jakość wideo to 1080P, ale nadal nie masz najlepszej jakości, oznacza to, że Twoje połączenie internetowe nie jest wystarczająco mocne.

Dlatego możesz oglądać wideo w rozdzielczości około 480p, co daje niższą jakość. Jeśli chcesz sprawdzić prędkość swojego połączenia internetowego, odwiedź stronę www.szybko.com aby sprawdzić prędkość swojego internetu.

Poprawka 2: Ustaw jakość wideo na HD

Ponieważ PQ jest ustawione na Auto, będziesz potrzebować zmiany, aby zmienić jakość wideo z Auto i wybrać jakość wideo, w której chcesz oglądać wideo.

Auto czasami domyślnie ustawia niższą wersję, co może obniżyć jakość wideo, aby wideo nie było rozmyte, musisz wybrać wyższą rozdzielczość.

Ponieważ może to czasem obniżyć jakość wideo, musisz ręcznie wybrać ustawienia jakości, z którymi chcesz oglądać wideo. Musisz ustawić go z Auto i ustawić na rozdzielczość HD.

Aby ręcznie ustawić jakość wideo; otwórz YouTube TV > Kliknij swoje zdjęcie profilowe > Wybierz Ustawienia > Kliknij Preferencje jakości wideo > I wybierz najwyższą jakość wideo.

Możesz także ustawić jakość wideo podczas oglądania wideo. Na pilocie kliknij dwukrotnie w dół i podświetl ikonę HD, kliknij ją, a następnie wybierz rozdzielczość. Teraz wybierz żądaną jakość wideo HDR.

Po zmianie ustawień jakości wideo będziesz mógł przesyłać strumieniowo filmy w YouTube w wyższej jakości.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jasny punkt w telewizji? Zobacz, dlaczego i jak to naprawić

Poprawka 3: Sprawdź inny film

Jeśli wypróbowałeś wszystkie poprawki i to nie działa, to dlatego, że jakość wideo jest bardzo niska i nie możesz nic zrobić. Aby mieć pewność, otwórz inny film i sprawdź, czy nadal będzie niewyraźny.

Poprawka 4: zaktualizuj aplikację YouTube TV

Jeśli używasz przestarzałej aplikacji YouTube TV, prawdopodobnie masz z nią problem i nie możesz cieszyć się najlepszym filmem.

Zaktualizuj aplikację YouTube TV na telewizorze Smart TV. . Jeśli go nie zaktualizujesz, będziesz mieć problem z oglądaniem wideo w wyższej jakości.

🔥 Zalecana:  Wrangler współpracuje z Jeremym Boothem w celu stworzenia limitowanej edycji Phygital Wearables

Poprawka 5: Odłącz Smart TV

Jeśli nie otrzymujesz żadnych wyników dotyczących jakości wideo oglądanego na telewizorze YouTube, musisz ponownie uruchomić telewizor Smart TV. Spowoduje to wyczyszczenie danych sklepu, co może rozwiązać problem.

Wyłącz Smart TV i odłącz telewizor od gniazdka elektrycznego, a następnie odczekaj około 30 sekund lub dłużej i włącz go. Teraz sprawdź, czy film na telewizorze YouTube nadal jest niewyraźny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana? Zobacz, jak to naprawić

Poprawka 6: Zaktualizuj Smart TV

Jeśli masz problemy z jakością wideo na telewizorze Smart TV, musisz zaktualizować oprogramowanie telewizora.

Wniosek

Jeśli zauważyłeś, że obraz na YouTube TV jest niewyraźny i chcesz to naprawić, podaliśmy Ci wszystkie powody, dla których obraz na YouTube TV jest niewyraźny i jak możesz rozwiązać ten problem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie