Dlaczego mój telefon nagle działa tak wolno?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój telefon nagle działa tak wolno?

Wolny telefon to jedna z najbardziej irytujących rzeczy, których może doświadczyć właściciel telefonu. Każda rzecz na urządzeniu staje się tak powolna, że ​​myślisz, że możesz mieć ślimaka w dłoni. Doświadczenie jest wystarczająco irytujące i frustrujące, że chcesz wyrzucić telefon – ale poczekaj chwilę, możemy to naprawić.

Zastanawiasz się, dlaczego Twój telefon nagle działa tak wolno? Przyczyn może być wiele, a znajomość przyczyny pomoże znaleźć rozwiązanie. W tym artykule rozmawialibyśmy o niektórych rzeczach, które mogą nagle spowolnić telefon, oraz o najlepszych poprawkach. Czytaj dalej, jeśli chcesz naprawić ten telefon.

Dlaczego mój telefon nagle działa tak wolno?

Twój telefon nagle działa wolno z powodu pełnej pamięci i małej ilości pamięci RAM. Gdy dostępne miejsce w pamięci telefonu się skończy, jest on przeciążony, co może powodować bardzo powolne działanie. Aplikacje i proste działania na telefonie stają się bardzo wolne, ponieważ telefon jest zbyt mocno obciążony, aby działał prawidłowo.

Oto kilka innych rzeczy, które mogą spowodować nagłe spowolnienie telefonu;

Przegrzanie akumulatora

Korzystanie z telefonu podczas ładowania jest jednym z najczęstszych sposobów przegrzania baterii. Innym sposobem jest jednoczesne uruchamianie wielu ciężkich aplikacji. Bateria może się również przegrzać, gdy używasz podrobionej ładowarki lub telefon/bateria są uszkodzone. Kiedy bateria zaczyna się przegrzewać, powoduje to słabą wydajność procesora, co powoduje, że telefon nagle zwalnia.

Baran

Jeśli Twój telefon ma, powiedzmy, mniejszą pamięć RAM, a aplikacje ją maksymalizują, możesz spodziewać się, że Twoje telefony będą wolniejsze w godzinach nadliczbowych. Spróbuj więc zobaczyć, jaki procent pamięci RAM muszą działać Twoje urządzenia i jeśli maksymalnie ją wykorzystują lub są bliskie maksymalnego wykorzystania lub telefon był używany przez ponad 4 lata, możesz spodziewać się, że będzie wolniejszy . Tak więc zmiana urządzenia może być dobrym rozwiązaniem.

Nadmiar pamięci podręcznej

Za każdym razem, gdy korzystasz z internetu, telefon zapisuje pamięć podręczną każdej strony internetowej, aby ułatwić dostęp do niej, gdy ponownie ją odwiedzisz. Może to narastać z czasem i powodować powolne przeglądanie telefonu.

Stary system operacyjny

Powodem, dla którego telefony muszą być aktualizowane natychmiast po opublikowaniu nowych aktualizacji, jest to, że aktualizacje oprogramowania zwykle zawierają poprawki błędów i nowe funkcje, dzięki którym telefon jest lepszy i poprawia wydajność.

🔥 Zalecana:  Dedukcja matematyczna regresji logistycznej – w kierunku sztucznej inteligencji

Telefon tak wolno nagle? Najlepsze poprawki

Pierwszą poprawką, którą należy wypróbować, jest sprawdzenie, czy nie brakuje Ci miejsca na dane. Jeśli tak, możesz spróbować usunąć nieużywane aplikacje lub te, których rzadko używasz. Możesz także wykonać kopię zapasową wszystkich swoich danych, a następnie usunąć te, których nie potrzebujesz na co dzień (upewnij się, że najpierw utworzono ich kopię zapasową). Następnie spróbuj wyczyścić wszystkie aplikacje działające w tle, niektóre aplikacje będą nadal działać w tle podczas wielozadaniowości, co może spowodować spowolnienie telefonu – zwłaszcza jeśli są to ciężkie aplikacje. Na koniec możesz spróbować WYŁĄCZYĆ aplikacje działające w tle. Aby to zrobić:

 • Iść do ‘Ustawienia’ a następnie wybierz „Aplikacje
 • Wybierz aplikację, którą chcesz zatrzymać, a następnie kliknij „Siła zatrzymywać się’

Poprawka 2: Wyczyść pamięć podręczną

Kolejną poprawką, która może przyspieszyć działanie telefonu, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej. Możesz wyczyścić pamięć podręczną Chrome (domyślna przeglądarka Androida) lub wyczyścić pamięć podręczną aplikacji innych firm – równie dobrze możesz zrobić jedno i drugie.

Aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki:

 • Otwórz aplikację przeglądarki Chrome na swoim telefonie
 • Stuknij ikonę menu w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierać ‘Historia’ z menu rozwijanego
 • Używając ‘Czas zakres’ wybierz najstarszą datę, od której chcesz wyczyścić
 • Kliknij ‘Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej‘, następnie kliknij ‘Wyczyść dane‘ aby to wyczyścić

Aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji innych firm:

 • Iść do ‘Ustawienia’
 • Kliknij ‘Składowanie’ i wtedy ‘Wewnętrzny składowanie’
 • Wybierać ‘Dane w pamięci podręcznej‘ następnie kliknij ‘OK’ w oknie dialogowym, które się pojawi

Przeczytaj także: Dlaczego mój telefon nie wysyła zdjęć?

Poprawka 3: Uruchom ponownie lub zresetuj

Możesz spróbować uruchomić ponownie lub przywrócić ustawienia fabryczne, gdy telefon nagle zwolni. Spowoduje to zresetowanie telefonu, wyczyszczenie wszystkich danych i poprzednich ustawień w telefonie. W ten sposób wyczyściłoby to, co powoduje, że telefon nagle tak wolno działa i sprawi, że będzie jak nowy. Uwaga: zanim to zrobisz, wykonaj kopię zapasową danych.

🔥 Zalecana:  Telewizor Samsung czerwone światło miga 6 razy? Przyczyny i poprawki robocze

Aby zresetować telefon:

 • Najpierw utwórz kopię zapasową danych na komputerze lub na jednym dysku
 • Iść do ‘Ustawienia’ i wybierz ‘Ogólny Kierownictwo’
 • Następnie wybierz „Resetowanie’ i kliknij ‘Resetowanie ustawienia’
 • Po tym telefon powróci do pierwotnych ustawień. Uruchom ponownie telefon i sprawdź, czy nadal działa wolno
 • Jeśli tak, wykonaj ponownie kroki od 1 do 3, ale zamiast klikać „Resetowanie ustawienia’Kliknij ‘Fabryka dane Resetowanie’
 • Ponownie uruchom telefon i sprawdź, czy to rozwiąże problem

Przeczytaj także: Jak się dowiedzieć, czy Twój telefon jest śledzony przez policję

Poprawka 4: Odinstaluj czystsze aplikacje

Większość użytkowników Androida korzysta z czystszych aplikacji i aplikacji do zabijania zadań, aby wyczyścić pamięć podręczną i zatrzymać zadania w tle. Częściej niż nie, te aplikacje wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Oprócz zagrożenia prywatności i bezpieczeństwa mogą one również zatrzymać aplikacje działające w tle, których telefon potrzebuje do prawidłowego działania. Aplikacja może powiedzieć, że zwolniła pewną ilość miejsca, ale w rzeczywistości nic nie zrobiła. Możesz zlokalizować te aplikacje i odinstalować je, jeśli je masz.

Poprawka 5: Sprawdź dostępność aktualizacji

Aktualizacje są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania każdego telefonu, ponieważ zawierają poprawki błędów i ulepszenia wydajności, dzięki którym telefon działa lepiej. Jeśli masz do czynienia z problemem „telefon nagle tak wolny”, powinieneś spróbować zaktualizować swój telefon.

Aby to zrobić:

 • Iść do ‘Ustawienia’
 • Wybierać ‘System’Następnie ‘System aktualizacja’
 • Tutaj zobaczysz wszelkie dostępne aktualizacje, po prostu pobierz je i zainstaluj

Przeczytaj także: Jak stwierdzić, czy Twój telefon jest sfałszowany

Poprawka 6: Rozwiązywanie problemów z aplikacjami

Aby rozwiązać problemy z aplikacjami i upewnić się, że aplikacja nie jest przyczyną wolnego działania telefonu. Najpierw zaktualizuj wszystkie aplikacje, a następnie ponownie uruchom telefon i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, uruchom ponownie telefon w trybie awaryjnym, spowoduje to tymczasowe WYŁĄCZENIE wszystkich pobranych aplikacji. Jeśli telefon działa poprawnie w trybie awaryjnym, winowajcą jest jedna z pobranych aplikacji. Zrestartuj telefon normalnie i spróbuj je usunąć i sprawdź, czy telefon jest naprawiony. Pomogłoby to ustalić, która aplikacja przeszkadza w telefonie.

🔥 Zalecana:  Pracujesz nad projektem Computer Vision? Te fragmenty kodu pomogą… – Ku sztucznej inteligencji

Aby zaktualizować swoje aplikacje:

 • Iść do ‘Sklep Play”
 • Kliknij swój profil w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami”
 • Następnie możesz wybrać aktualizację wszystkich aplikacji lub tylko określonej w sekcji „Dostępne aktualizacje”

Aby ponownie uruchomić telefon w trybie awaryjnym:

 • Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania, aż pojawi się menu
 • W tym menu naciśnij i przytrzymaj „Wyłącz”, aż zobaczysz „Uruchom ponownie w trybie awaryjnym
 • Kliknij ‘OK’ aby uruchomić ponownie w trybie awaryjnym
 • Aby wyjść z trybu awaryjnego, po prostu uruchom ponownie telefon normalnie.

Przeczytaj także: iPhone nie ładuje się, ale włącza się po podłączeniu? Najlepsze poprawki

Poprawka 7: Usuń niechciane widżety i wyłącz animowaną tapetę

Obecnie wielu użytkowników Androida korzysta z żywych tapet zamiast zwykłych statycznych tapet. Czasami może to być przyczyną nagłego spowolnienia telefonu. Po prostu zatrzymaj animowaną tapetę, uruchom ponownie telefon i sprawdź, czy jest naprawiony.

Możesz także usunąć niechciane lub nieużywane widżety z ekranu głównego. Aby to zrobić:

 • Naciśnij i przytrzymaj określony widżet, a następnie przeciągnij go do przycisku „Usuń” lub „X”, aby go usunąć.

Wniosek

W końcu nie da się wszystkiego naprawić. Jeśli wypróbowałeś wszystkie te poprawki i żadna z nich nie zadziałała na Twoim telefonie, być może nadszedł czas, aby odpuścić. Możesz także dać swojemu telefonowi ostatnią szansę na przetrwanie, zanosząc go do najbliższego certyfikowanego technika. Na pewno będą wiedzieć, co robić.