Dlaczego mój telefon mówi LTE zamiast 4G lub 5G?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój telefon mówi LTE zamiast 4G lub 5G?

Wszyscy chcemy szybkiego Internetu podczas oglądania filmów lub grania w gry online. 3G kiedyś nam służyło, ale teraz jest niewiarygodnie wolne w porównaniu do 4G, LTE i 5G.

Jeśli nie miałeś dużego doświadczenia z zasięgiem i szybkością sieci komórkowej, możesz się bardzo zdezorientować. Na przykład możesz się zastanawiać, dlaczego Twój telefon mówi LTE zamiast 4G lub 5G i jak przełączać się między tymi sieciami komórkowymi.

Ten artykuł zawiera podstawowe informacje o sieciach komórkowych i sposobach rozwiązywania określonych problemów z siecią.

Dlaczego mój telefon mówi LTE zamiast 4G?

Twój telefon wyświetla LTE zamiast 4G, gdy jest podłączony do sieci LTE. LTE oznacza „Long Term Evolution” – jest to rodzaj 4G, który zapewnia najszybszą prędkość Internetu przed 5G. Warunki są specyficzne dla Twojego operatora. Na przykład Twój telefon wyświetlałby 3G po podłączeniu do HSPA LUB HSPA+, a wyświetlałby LTE lub 4G LTE po podłączeniu do sieci LTE.

Na początku 4G niektórzy operatorzy wypuszczali szybszą wersję 3G – 3G+, jeśli chcesz – i sprzedawali ją jako 4G. Dlatego większość operatorów wyświetla 4G LTE lub LTE zamiast tylko 4G, aby wskazać prawdziwe 4G, a nie szybszą wersję 3G.

Dlaczego mój telefon mówi LTE zamiast 5G?

Twój telefon wyświetla LTE zamiast 5G, ponieważ jest podłączony do sieci LTE, a nie do sieci 5G. Może się to zdarzyć, gdy telefon znajduje się w miejscu, w którym sieć 5G jest niedostępna lub gdy telefon nie został skonfigurowany do pracy z siecią 5G. Może to być również spowodowane tym, że Twój plan taryfowy nie zezwala na sieć 5G lub zostałeś ograniczony do 4G po osiągnięciu limitu danych 5G.

🔥 Zalecana:  Czy możesz odblokować posty na Patreonie bez płacenia?

Sieć 5G jest wciąż na początkowym etapie, więc nie jest dostępna w wielu obszarach, a urządzenia obsługujące 5G nie są jeszcze w powszechnym obiegu.

Co oznacza LTE na moim telefonie Samsung?

LTE w telefonie Samsung oznacza, że ​​telefon jest podłączony do Internetu za pośrednictwem sieci LTE. LTE oznacza „Long Term Evolution” – jest to rodzaj 4G, który zapewnia najszybszą prędkość Internetu przed 5G. Warunki są specyficzne dla konkretnego przewoźnika. Na przykład po podłączeniu do HSPA LUB HSPA+ telefon wyświetli 3G i LTE lub 4G LTE po podłączeniu do sieci LTE.

Czy mój telefon powinien mówić LTE zamiast 4G?

Jeśli Twój telefon wyświetla LTE zamiast 4G, masz połączenie z siecią LTE. Na początku 4G niektórzy operatorzy wypuszczali szybszą wersję 3G – 3G+, jeśli chcesz – i sprzedawali ją jako 4G. Dlatego większość operatorów wyświetla obecnie 4G LTE lub LTE zamiast tylko 4G, aby wskazać prawdziwe 4G, a nie szybszą wersję 3G.

Czy mój iPhone powinien mówić LTE czy 4G?

Tak, Twój iPhone może wyświetlać 4G LTE lub LTE po podłączeniu do sieci LTE i 4G po podłączeniu do sieci 4G. Chociaż prawdziwe 4G nie jest dostępne w większości obszarów w porównaniu z 4G LTE lub LTE.

Dlaczego otrzymuję 4G zamiast 5G na moim telefonie?

Dostajesz 4G zamiast 5G na swoim telefonie z jednego z następujących powodów:

 1. Twój plan taryfowy nie zezwala na połączenie z szybkością 5G
 2. Twój telefon znajduje się w obszarze, w którym sieć 5G nie jest dostępna
 3. Twój telefon nie jest skonfigurowany do pracy z zasięgiem 5G
 4. Zmniejszyłeś prędkość do 4G po osiągnięciu limitu danych 5G

Najważniejsze powody, dla których Twój telefon nie ma prędkości Internetu 4G i niektóre poprawki

 1. Ustawienia sieciowe utrudniające połączenie przez 4G
 2. Twój telefon może znajdować się w obszarze, w którym sygnał 4G jest bardzo słaby/niedostępny lub Twój telefon/abonament nie zezwala na pokrycie 4G
 3. Nieaktualne oprogramowanie lub ustawienia operatora
 4. Mogłeś źle umieścić kartę SIM
 5. Mogłeś przekroczyć ustawiony limit danych i zmniejszyć prędkość do 3G
🔥 Zalecana:  Jak długi powinien być tytuł Twojej książki? (Dane ze 100 bestsellerów)

Poprawka 1: Zresetuj

Możesz zresetować sieć, po prostu włączając tryb samolotowy, pozostawiając go włączonym przez co najmniej minutę, a następnie ponownie go wyłączając i czekając na odświeżenie sieci. Alternatywnie możesz ponownie uruchomić telefon.

Możesz także zresetować ustawienia sieciowe w aplikacji ustawień w telefonie. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia >> Ogólne >>Resetowanie >> Zrestartować ustawienia sieci.

Poprawka 2: Sprawdź ustawienia sieciowe

Najpierw potwierdź, że Twój plan taryfowy dopuszcza prędkości 4G, że Twój telefon jest skonfigurowany do pracy z szybkościami 4G i że znajdujesz się w obszarze, w którym dostępny jest zasięg 4G. Następnie wykonaj następujące kroki, aby potwierdzić, że masz prawidłowe ustawienia sieci dla żądanego zasięgu sieci:

 1. W przypadku Androida przejdź do Ustawieniaa następnie wybierz Karty SIM i sieci komórkowe >>Ustawienia karty SIM >> Sieć mobilna >> Preferowany typ sieci. W przypadku iPhone’a przejdź do Ustawienia >> Dane mobilne >> Opcje danych mobilnych >> Głos i dane lub po prostu wyszukaj Voice & Data w aplikacji ustawień
 2. Sprawdź, czy włączono 4G lub LTE zamiast 3G lub 2G
 3. Jeśli nie, włącz ją, klikając na nią

Poprawka 3: Sprawdź kartę SIM

Potwierdź, że karta SIM jest czysta i prawidłowo umieszczona. Następnie otwórz tacę karty SIM lub tylną pokrywę telefonu, wyjmij kartę SIM, wyczyść ją i umieść prawidłowo. Możesz także wyczyścić tacę karty SIM, jeśli zauważysz kurz, brud lub zanieczyszczenia.

Przeczytaj także: Czy potrzebuję nowej karty SIM i telefonu do 5G?

Poprawka 4: Usuń limit danych

Jeśli ustawiłeś limit danych, aby spróbować zmniejszyć ilość używanych danych, może to spowodować, że Twój telefon nie osiągnie prędkości 4G. Po osiągnięciu limitu Twoja sieć albo wróci do 3G, albo całkowicie przestanie działać. Aby usunąć ustawiony limit danych na Androidzie, przejdź do Ustawienia >> Karty SIM i sieci komórkowe >> Ustaw plan transmisji danych >> Użycie danych. Następnie wyłącz użycie danych aby wyłączyć dowolny ustawiony limit danych.

🔥 Zalecana:  Trendy w AI – luty 2023 – W stronę AI

Poprawka 5: Sprawdź dostępność aktualizacji operatora/oprogramowania

Ta funkcja jest dostępna tylko na iPhone’ach. Jeśli oprogramowanie telefonu lub ustawienia operatora są nieaktualne, zasięg sieci może być wolniejszy. Iść do Ustawienia >> Ogólny >>O; jeśli aktualizacja jest dostępna, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ją zainstalować.

Jeśli żadna z tych poprawek nie działa, zalecamy skontaktowanie się z dostawcą usług sieciowych w celu złożenia skargi. Problem może również wynikać z usterki telefonu, więc możesz zabrać telefon do sprawdzenia.

Wniosek

Jeśli Twój telefon wyświetla LTE zamiast 4G lub 5G, z tego artykułu dowiesz się, co to znaczy i co zrobić, gdy napotkasz problem ze słabym zasięgiem sieci.