Dlaczego mój telefon ładuje się wstecz? (Najlepsze poprawki dla Androida i iPhone’a)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój telefon ładuje się wstecz? (Najlepsze poprawki dla Androida i iPhone’a)

Po długim dniu wracasz do domu i podłączasz telefon, aby trochę naładować. Wracasz i widzisz, że zamiast normalnie ładować urządzenie, ładuje się w odwrotnej kolejności – Rozładowanie.

Może to być trochę mylące i sfrustrowało mnie, że mój telefon ładuje się wstecz po długich godzinach podłączania do gniazdka.

W wyniku mojego ładowania telefonu wstecz, a następnie wypróbowania kilku rzeczy, które ostatecznie zadziałały, zebrałem ten artykuł razem, aby podzielić się typowymi przyczynami ładowania / rozładowania zwrotnego oraz kilkoma wskazówkami, jak naprawić telefon.

Co oznacza zwrotne ładowanie?

Odwrotne ładowanie to termin określający, kiedy urządzenie mobilne jest podłączone do ładowarki, ale procent baterii zamiast wzrastać, spada. Jest to również powszechnie określane jako „rozładowanie”.

Wiesz, jak ładując baterię telefonu, spodziewasz się, że liczby wzrosną? Cóż, wyobraź sobie sytuację odwrotną, gdy zamiast tego tracisz ładunek, mimo że urządzenie jest podłączone do ładowarki. Na tym polega odwrotne ładowanie.

Należy wspomnieć, że ładowanie zwrotne odnosi się również do funkcji niektórych telefonów, która pozwala im ładować inny telefon za pomocą tylko kabla USB i kabla OTG. Jednak w tym kontekście zbadamy znaczenie „rozładowywania” odwrotnego ładowania.

Dlaczego mój telefon ładuje się wstecz na Androidzie?

Oto kilka powodów, dla których telefon może ładować się wstecz:

 • Ładowarka może być uszkodzona.
 • Punkt ładowania w telefonie może nie być w dobrym stanie
 • Korzystanie z telefonu, gdy jest on podłączony, może spowodować odwrotne ładowanie telefonu
 • Poziom prądu wpływa również na sposób ładowania telefonu
 • Przewód USB może nie być już kompatybilny z telefonem i należy go wymienić
 • Używasz ładowarki, która nie jest kompatybilna z Twoim urządzeniem
 • Ładowarka, której używasz, jest podłączona do gniazdka elektrycznego lub do portu USB komputera
 • Gniazdo USB telefonu jest brudne lub uszkodzone
🔥 Zalecana:  Ponad 20 rzeczy do spawania i sprzedaży – najlepsze dochodowe projekty spawalnicze

Dlaczego mój telefon ładuje się wstecz na iPhonie?

Zewnętrzne powody, dla których Twój telefon ładuje się wstecz na iPhonie, to:

 • Uszkodzony port ładowania
 • Nieprawidłowo działająca ładowarka — iPhone’y używają określonej ładowarki przeznaczonej dla iPhone’ów (MFI). Użycie jakiejkolwiek innej ładowarki poza ładowarką błyskawiczną MFi może spowodować wsteczne ładowanie telefonu.
 • Korzystanie z ciężkiej aplikacji podczas ładowania może spowodować wyczerpanie energii i spowodować, że telefon ładuje się wstecz na iPhonie.
 • Słaby prąd elektryczny może również wpływać na sposób ładowania telefonu
 • Starzejąca się chemicznie lub uszkodzona bateria

Jak rozwiązałem problem z ładowaniem telefonu do tyłu

Poprawka 1: Zamień ładowarkę na inną, działającą ładowarkę

Gdy kabel lub ładowarka jest zużyta lub uszkodzona, niektóre żyły rozdzielają się wewnętrznie. Zwiększy to rezystancję i zmniejszy ilość energii, jaką może przewodzić kabel. Spróbuj więc użyć ładowarki innej osoby do naładowania urządzenia i sprawdź, czy ładowanie wzrośnie.

Poprawka 2: Wyczyść gniazdo USB

Brud może gromadzić się w porcie ładowania i wpływać na sposób ładowania telefonu. Dzieje się tak, ponieważ kurz lub kłaczki w gnieździe USB mogą wpływać na połączenie elektryczne. Gdy nie można nawiązać połączenia elektrycznego, akumulator nie jest zasilany i będzie się stale rozładowywał, nawet gdy jest podłączony.

Poprawka 3: Przestań ładować, pozwól na całkowite rozładowanie i pozostaw na 12 godzin

Rozładowanie baterii telefonu może pomóc. Przestań ładować urządzenie, użyj go i pozwól mu się całkowicie rozładować, pozostaw na około 12 godzin i spróbuj ponownie naładować. Pozwól mu się ładować, aż osiągnie 100% przed ponownym włączeniem telefonu. Może to pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów i prawidłowym rozpoczęciu ładowania.

Poprawka 4: Wymień baterię telefonu

Wielokrotnie starzejąca się chemicznie bateria ładuje się wstecz. Wymiana baterii rozwiąże problem w mgnieniu oka. Jeśli bateria jest wymienna, z pewnością możesz to zrobić samodzielnie, ale jeśli jest wbudowana, może być konieczne przekazanie jej technikowi.

🔥 Zalecana:  Najlepsze przeglądarki internetowe w 2023 roku: nowy sposób przeglądania Internetu

Dlaczego mój iPhone ładuje się tylko w połowie?

● Użycie złego lub innego kabla lub ładowarki niż MFI (przeznaczone dla iPhone’a).

Tego rodzaju ładowarki lub kable nie są kompatybilne z Twoim urządzeniem i mogą być powodem, dla którego Twój iPhone ładuje się w połowie.

● Uszkodzony port ładowania

Ten port ładowania może być uszkodzony z powodu obecności kurzu, zanieczyszczeń lub jakichkolwiek problemów ze sprzętem i uszkodzeń. Jeśli obracanie i przesuwanie ładowarki sprawi, że zadziała, prawdopodobnie powinieneś zanieść urządzenie do technika lub spróbować ubiegać się o gwarancję, jeśli gwarancja obejmuje problemy ze sprzętem

● Niewłaściwe źródło zasilania

Słaby prąd, podłączenie iPhone’a do gniazdka sieciowego lub portu USB w komputerze może spowodować, że iPhone ładuje się w połowie. Po zmianie źródła zasilania na coś o prądzie wystarczającym do oceny iPhone’a, iPhone może zacząć ładować się prawidłowo.

Przeczytaj także: Powerbeats Pro nie ładuje się? Najlepsze poprawki do wypróbowania

Jak wyczyścić port ładowania?

Dwa sposoby czyszczenia portu ładowania to użycie puszki ze sprężonym powietrzem lub wykałaczki.

Czyszczenie portu ładowania sprężonym powietrzem

 • Krok 1: Upewnij się, że puszka stoi pionowo.
 • Krok 2: Skieruj dyszę do portu ładowania
 • Krok 3: Naciśnij dyszę, aby dobrze wydmuchać port ładowania.
 • Krok 4: Potrząśnij urządzeniem, aby usunąć pozostały kurz.

Czyszczenie portu ładowania wykałaczką

 • Krok 1: Zdobądź mocną wykałaczkę
 • Krok 2: Uzyskaj odpowiednio oświetloną przestrzeń, aby upewnić się, że możesz zobaczyć kurz, który należy usunąć z portu.
 • Krok 3: Za pomocą wykałaczki ostrożnie zeskrob kurz z wnętrza portu ładowania.
 • Krok 4: Potrząśnij telefonem, aby zeskrobany kurz wypadł z portu ładowania.

Ogólnie rzecz biorąc, nie wolno używać metalowych przedmiotów, takich jak szpilki, podczas czyszczenia portu ładowania, ponieważ może to spowodować zwarcie, które może potencjalnie zniszczyć telefon.

🔥 Zalecana:  Segmentacja obrazu obracającego się iPhone'a za pomocą scikit-image – Towards AI

Wreszcie, nie należy dmuchać ustami w port ładowania telefonu. Dzieje się tak, ponieważ powietrze wprowadzane do portu jest wilgotne i może potencjalnie spowodować, że punkt ładowania zacznie rdzewieć.