Dlaczego mój PS5 ciągle się wyłącza?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój PS5 ciągle się wyłącza?

Po premierze pod koniec 2020 roku wielu graczy ma dość trudne doświadczenia z PlayStation 5 z powodu błędów i innych problemów, a każdy z nich jest dziwniejszy od drugiego. Jednym z najpoważniejszych problemów z PS5 dla graczy jest to, że konsola wyłącza się losowo. Wyobraź sobie, że grasz z przyjaciółmi w wysokooktanową grę, a konsola po prostu wyłącza się bez ostrzeżenia.

Dlaczego więc PS5 ciągle się wyłącza? Według raportów czasami problem występuje tylko w niektórych grach z powodu usterki oprogramowania. Ale czasami możesz zauważyć, że PS5 losowo wyłącza się podczas grania, bez względu na to, w jaką grę grasz. Jeśli PS5 samoczynnie się wyłącza, pojawia się pytanie, jaki jest tego powód i jak można rozwiązać problem?

Dlaczego moje PS5 losowo wyłącza się w trakcie gry?

Może to wynikać z różnych przyczyn, zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Przed wysłaniem konsoli do naprawy należy najpierw sprawdzić następujące elementy:

 1. Może się przegrzewać: Czy PlayStation 5 ma wystarczającą ilość powietrza po bokach i na górze, aby zasysać świeże powietrze i odprowadzać ciepłe powietrze wentylacyjne? Sprawdź otwory wentylacyjne pod kątem gromadzenia się kurzu. Jeśli otwory wentylacyjne są zablokowane przez gromadzący się kurz, konsola może się przegrzać i wyłączyć po pewnym czasie lub podczas grania, gdy konsola przechodzi przez wysokie przetwarzanie.
 2. Konsola jest w trybie spoczynku: Tryb spoczynku to funkcja na PS5, która pozwala konsoli działać przy niskim poborze mocy podczas sesji pobierania. Ale jeśli nadal jesteś w trybie odpoczynku, jeśli spróbujesz uruchomić i grać w swoje gry, może się wyłączyć. Przyczyna tego nie jest jasna, ale tryb odpoczynku nie powinien być włączony podczas gry. Więc wyłącz to.
 3. Musisz zainstalować aktualizacje oprogramowania układowego: Sprawdź, czy są zainstalowane wszystkie dostępne aktualizacje oprogramowania układowego i aktualizacje gier? Jeśli tak nie jest, należy to zrobić teraz.
 4. Sprawdź wtyczkę zasilacza: Czy przewód zasilający jest podłączony nieprawidłowo? Kabel zasilający zasilacza może być luźny i łatwo go wyciągnąć przy najlżejszym dotknięciu, powodując krótkotrwałą utratę zasilania konsoli. Należy więc wymienić przewód zasilający.

Dlaczego mój PS5 ciągle się wyłącza w trybie spoczynku?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie, co jest przyczyną problemu, chociaż kilku użytkowników twierdzi, że jest to spowodowane problemami z aktualizacjami oprogramowania układowego PS5. Jednak niektórzy użytkownicy, którym udało się naprawić konsole w firmie Sony, nadal doświadczają awarii związanych z trybem spoczynku.

Tak więc przyczyna tego nie jest jasna, ale tryb odpoczynku nie powinien być włączony podczas gry. Ma umożliwiać pobieranie oprogramowania układowego, oprogramowania i gier w trybie niskiego zużycia energii. Ale znowu zawsze wyłączaj tryb odpoczynku, jeśli chcesz cieszyć się grą.

🔥 Zalecana:  Jak ubiegać się o $2000 New Canada Recovery Benefit (CRB)

Dlaczego moje PS5 ciągle się wyłącza, kiedy gram w Fortnite 2K i inne gry?

Jeśli konsola zawsze wyłącza się podczas grania w tę samą grę, sprawdź „historię błędów” w PS5 i sprawdź, czy pojawia się kod błędu CE-108255-1. Iść do “Ustawienia”, „pamięć masowa” i ponownie zainstaluj grę, która powoduje awarię twojego PS5.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz kliknąć ikonę koła zębatego w menu głównym PS5. Następnie kliknij „system”, „oprogramowanie systemowe” I “przywrócić PS5

Jeśli wszystko, co jest zalecane, nie rozwiąże problemu wyłączania się PS5 podczas grania, świetną alternatywą jest skontaktowanie się z pomocą techniczną PS5.

Dlaczego moje PS5 szybko się nagrzewa — oznaki problemów z przegrzewaniem i wskazówki, jak je rozwiązać

Jeśli PS5 szybko się nagrzewa, być może w otworze wentylacyjnym nagromadził się kurz. Musisz to wyczyścić. Być może umieściłeś go zbyt blisko telewizora, ściany lub grzejnika. Najlepiej byłoby pozwolić konsoli oddychać, ponieważ zbyt wysoka temperatura może uszkodzić podzespoły PS5 i spowodować jej wyłączenie.

Oto lista wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów z wentylacją i zapobiegania przegrzaniu PlayStation 5:

 • Sprawdź otwory wentylacyjne pod kątem gromadzenia się kurzu: Otwory wentylacyjne konsoli znajdują się z tyłu. Sprawdź więc, czy nie nagromadził się na nim kurz. Sony zaleca usuwanie kurzu z otworów wentylacyjnych PlayStation za pomocą odkurzacza o niskiej mocy.
 • Nie umieszczaj konsoli w zamkniętym schowku: Nie zaleca się umieszczania go w zamkniętym lub półzamkniętym schowku. Ponadto Sony radzi, aby znajdował się co najmniej cztery cale od ściany. Konsola musi wentylować swoje gorące powietrze i dlatego potrzebuje miejsca.
 • Nie umieszczaj przedmiotów na konsoli: Nie umieszczaj przedmiotów na konsoli ani zbyt blisko niej; w przeciwnym razie może się bardziej nagrzać. Unikaj także układania urządzeń elektrycznych w stosy. Nie kładź PS5 na dysku lub innym urządzeniu elektrycznym, które się nagrzewa, aby nie blokować ciepła i skutecznie je rozpraszać.
 • Nie pozostawiaj konsoli włączonej zbyt długo. Lepiej zapisać grę, WYŁĄCZYĆ konsolę i wrócić do niej później, niż zostawiać konsolę w trybie pauzy na całą noc.
 • Żadnych naklejek na otwory wentylacyjne, proszę! Uważaj na każdy element personalizacji PlayStation 5. Upewnij się, że naklejki i obudowy nie zasłaniają otworów wentylacyjnych konsoli.

Wskazówki, jak naprawić PS5, który ciągle się wyłącza

Możesz wypróbować następujące rozwiązania, jeśli PS5 ciągle się losowo wyłącza:

# 1. Wyłącz łącze urządzenia HDMI

Łącze urządzenia HDMI PS5 może być czynnikiem powodującym przypadkowe wyłączenia. Aby to wyłączyć, przejdź do Ustawienia >> System >> HDMI. Następnie wybierz Łącze urządzeń HDMI i naciśnij X na swoim Dual Sense, aby go WYŁĄCZYĆ.

🔥 Zalecana:  Najlepsze hashtagi na Twitterze w 2023 roku

#2. Wypróbuj aktualizację oprogramowania układowego

Iść do Ustawienia >> Wybierz System i wtedy Oprogramowanie systemowe. Kliknij Aktualizacja i ustawienia oprogramowania systemowego.

Następnie wybierz Zaktualizuj oprogramowanie systemowe a następnie wybierz Aktualizuj przez Internet. Na koniec wybierz opcję Aktualizuj, aby rozpocząć pobieranie oprogramowania układowego.

#3. Wyczyść konsolę

Kurz jest wrogiem numer jeden PS5. Musisz więc regularnie czyścić otoczenie wokół PS5, aby zapobiec gromadzeniu się wokół niego kurzu, a następnie zatykaniu wentylatora.

Jeśli masz bardzo zakurzone porty USB lub którykolwiek z portów z tyłu konsoli, szczotkuj tam iz powrotem, aż usuniesz większość kurzu.

Firma Sony zaleca używanie odkurzacza z niską mocą. Możesz także wyczyścić wentylator PS5 za pomocą bomby ze sprężonym powietrzem.

#4. Wyłącz tryb odpoczynku

Tryb spoczynku można wyłączyć na dwa sposoby. Należą do nich przycisk zasilania i Ustawienia.

Z przyciskiem zasilania

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na konsoli przez kilka sekund
 2. Zwolnij, gdy konsola wyemituje dwa sygnały dźwiękowe
 3. Pomyślnie wyłączyłeś tryb odpoczynku

W Ustawieniach

Przejdź do menu Ustawienia >> Oszczędność energii ustawienia >> i Tryb odpoczynku ustawienie. Na koniec wyłącz tryb spoczynku, włączając „Nie wprowadzaj trybu spoczynku”.

#5. Odbuduj bazę danych PS5

Zacznij od wyłączenia PS5. Przejdź do trybu awaryjnego, po prostu naciskając i przytrzymując przycisk zasilania na konsoli przez około pięć sekund. Spowoduje to, że PS5 wyda dwa sygnały dźwiękowe przed przejściem do trybu awaryjnego.

Nie możesz używać kontrolera bez przewodu i gdy system jest w trybie awaryjnym. Zamiast tego podłącz swój Dual Sense przewodem USB-C i włącz go. Następnie wybierz Odbuduj bazę danych (piąta alternatywa) z dostępnych opcji, a następnie wybierz OK.

#6. Skontaktuj się z pomocą techniczną Sony w celu rozwiązania problemu

Jeśli powyższe rozwiązanie problemu nie działa, możesz być jednym z nielicznych, którzy mają wadliwą konsolę. Najlepiej jest skontaktuj się z działem obsługi klienta Sony PlayStation wysłać konsolę do naprawy.

Jak wyłączyć tryb spoczynku na PS5

Z kontrolerem. Trzecim sposobem wyłączenia trybu spoczynku na PlayStation 5 jest naciśnięcie i przytrzymanie przycisku PlayStation na nowym kontrolerze DualSense PS5. Po przejściu do „Moc” w menu, możesz stamtąd wyłączyć tryb uśpienia.

Jak wyłączyć automatyczną aktualizację na PS5

Kroki, które musisz wykonać, aby to zrobić, są następujące:

 1. Wejdz do “Ustawienia” z deski rozdzielczej
 2. Następnie przejdź do „System” Sekcja
 3. Przejdź do „Oszczędzanie energii” i kliknij „Funkcje dostępne w trybie czuwania
 4. Kliknij “Gry/aplikacje i zapisane ustawienia danych” w ustawieniach.
 5. Zejdź do Automatyczne aktualizacje
 6. Następnie WYŁĄCZ Automatyczna instalacja I Automatyczne pobieranie w trybie spoczynku

Jak wyłączyć PS5 za pomocą kontrolera

Aby to zrobić, musisz najpierw nacisnąć przycisk PlayStation na kontrolerze DualSense, a następnie wywołać Centrum sterowania. Teraz przejdź do prawego dolnego rogu. Znajdziesz tam opcję „Wyłącz”.

🔥 Zalecana:  Naukowcy Wykorzystujący Nowatorskie Ramy o Nazwie „FedD3” do Federacyjnego Uczenia się w Środowiskach Brzegowych o Ograniczonych Zasobach Poprzez Zdecentralizowaną Destylację Zbiorów Danych

Wybierz „Wyłącz PS5”. Alternatywnie możesz użyć tej procedury, aby przełączyć się w tryb uśpienia.

Czy odłączenie PS5 może go uszkodzić?

Odłączanie PS5 po sesji gry bez wyłączania zasilania nie jest zalecane, ale nie spowoduje uszkodzenia urządzenia. To odpowiednik tego, co dzieje się podczas przerwy w dostawie prądu. Nie odłączaj jednak konsoli w trybie spoczynku. Może to spowodować uszkodzenie dysku SSD lub utratę lub uszkodzenie danych.

Czy mogę zostawić PS5 włączone na noc?

Tak, możesz, ale w trybie spoczynku. PS5 nie zawsze musi być całkowicie wyłączone. W trybie spoczynku niektóre funkcje są zachowane, a zużycie energii jest niższe niż po włączeniu.

Na przykład pliki nadal można pobierać. Ponadto możesz określić, które funkcje powinny pozostać WŁĄCZONE w trybie spoczynku, przechodząc do Ustawienia >> System i Oszczędzanie energii i wybierając „Opcje dostępne w trybie uśpienia”.

Przeczytaj także: Czy 60 Hz jest dobre do grania na PS4, PS5, Xbox One i laptopach?

Czy do PS5 potrzebny jest wentylator chłodzący?

Nie, PS5 nie potrzebuje dodatkowych wentylatorów do wentylacji. PlayStation 5 ma okazałe rozmiary. Jednym z powodów jest zintegrowana wentylacja – która jest wystarczająco wydajna, aby schłodzić konsolę. Dzięki temu nie wymaga zewnętrznej wentylacji. Upewnij się, że PS5 nie jest otoczone żadnymi meblami.

Jak wyłączyć PS5 bez telewizora, ale za pomocą przycisku

Naciśnij przycisk zasilania na PlayStation 5 przez jedną do dwóch sekund. Następnie zwolnij go, a konsola wyłączy się.