Dlaczego mój kabel do ładowarki iPhone’a lub adapter nie działa? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój kabel do ładowarki iPhone’a lub adapter nie działa? Najlepsze poprawki

„Kabel ładowarki iPhone’a nie działa” i „Adapter ładowarki iPhone’a nie działa” to problemy, z którymi użytkownicy iPhone’a spotykają się dość często. Typowe problemy z ładowaniem są zwykle łatwe do zdiagnozowania i naprawy, jednak mogą stać się dość kłopotliwe i bardziej złożone.

Dlaczego kabel ładowarki iPhone’a nie działa?

Kabel ładowarki iPhone’a, który nie działa, jest najprawdopodobniej spowodowany uszkodzonym kablem. Jeśli mamy być szczerzy, tylko garstka ludzi traktuje swoje kable tak, jak powinny. Inni rzucają przewodami, ciągną je lub skręcają, a takie traktowanie powoduje z czasem uszkodzenie przewodów. Trzech na pięciu użytkowników iPhone’a prawdopodobnie ma postrzępione kable. Dzieje się tak, gdy kabel zostanie skręcony lub zgięty, co powoduje osłabienie i zużycie plastikowej powłoki.

Niekompatybilny przewód

Innym powodem, dla którego możesz napotkać problem „nie działa kabel ładowarki iPhone’a”, jest to, że zdecydowałeś się na niekompatybilny kabel. To prawda, istnieje kilka tanich i super wydajnych kabli. Jednak bezpieczniej jest wybrać odpowiednie lub kompatybilne, nawet jeśli są one zazwyczaj droższe, ponieważ będą ci lepiej służyć na dłuższą metę. Niekompatybilny kabel ładowarki może również uszkodzić baterię iPhone’a lub port ładowania.

Uszkodzony układ regulatora mocy

Niedziałający kabel ładowarki iPhone’a może być również spowodowany awarią układu regulatora mocy w kablu. Ten problem występuje częściej w przypadku tanich kabli innych firm. Zazwyczaj wiadomo, że te kable nie wytrzymują nawet miesiąca. Możesz jednak mieć szczęście i trafić na wysokiej jakości, ale najprawdopodobniej będzie odwrotnie.

Korozja

Niektórzy użytkownicy iPhone’a napotkali również problem z kablami ładowarki działającymi tylko w jedną stronę. Jest to spowodowane korozją styków na złączach kablowych. Zwykle można to fizycznie zobaczyć jako czarne ślady lub plamy na złotych złączach, które nie dają się łatwo ODŁĄCZYĆ, ale można je zeskrobać odpowiednimi narzędziami.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić filmy, które nie są publikowane na TikTok (dlaczego i 6 sposobów, aby to naprawić)

Tracić połączenie

Kable i złącza iPhone’a wymagają niewielkiego naciśnięcia w celu prawidłowego dopasowania. Użytkownik może nie być tego świadomy i może luźno podłączyć kabel w obawie przed uszkodzeniem kabla. W takim przypadku nie ma prawidłowego połączenia i iPhone może się nie ładować.

Brudny kabel USB lub port

W niektórych przypadkach winowajcą uniemożliwiającym prawidłowe podłączenie iPhone’a do ładowania może być brud lub kurz, który utknął w porcie ładowania telefonu lub końcówce USB kabla ładowarki.

Przeczytaj także: Port ładowania iPhone’a nie działa? Przyczyny, najlepsze rozwiązania

Dlaczego adapter ładowarki iPhone’a nie działa?

Twój problem z „niedziałającą ładowarką do iPhone’a” jest prawdopodobnie spowodowany uszkodzeniem adaptera lub niezgodnością z iPhonem. Twój adapter ładowarki iPhone’a może nie działać, ponieważ jest używany do ładowania telefonu o wyższym napięciu / amperach. Powinieneś użyć adaptera o napięciu i amperach zgodnym z danym telefonem.

Wypalić się

Niedziałająca przejściówka do iPhone’a może być również spowodowana spaleniem przejściówki. Niektóre adaptery ładowarek mogą się nadmiernie nagrzewać podczas ładowania telefonu, dzieje się tak, gdy adapter otrzymuje większe obciążenie niż potrzebuje telefon. Gdy tak się dzieje, funkcja adaptera pogarsza się, aż do całkowitego usmażenia. Adaptery ładowarki mogą również ulec spaleniu po latach użytkowania. Im dłużej ładowarka jest używana, tym staje się słabsza

Zalania

Jeśli adapter ładowarki iPhone’a nie działa, jedną z przyczyn, które możesz wziąć pod uwagę, jest uszkodzenie przez wodę. Gdy ładowarka wejdzie w kontakt z wodą więcej niż kilka razy i przez dłuższy czas, może ulec uszkodzeniu i przestać działać prawidłowo – jeśli w ogóle.

Przeczytaj także: Jak usunąć wodę z portu ładowania telefonu

Kabel ładowarki iPhone’a nie działa? Najlepsze poprawki

Aby rozwiązać problem „Kabel ładowarki iPhone’a nie działa”, sprawdź kabel ładowarki pod kątem uszkodzeń. Następnie upewnij się, że wszystkie połączenia są wykonane prawidłowo >> odłącz kabel ładowarki od adaptera i telefonu >> odłącz adapter od gniazdka sieciowego >> podłącz je ponownie, upewniając się, że zostało to wykonane poprawnie >> jeśli to nie działa, możesz spróbować podłączyć telefon do laptopa zamiast adaptera lub podłączyć telefon do adaptera zamiast do laptopa.

🔥 Zalecana:  Jak wyczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 i 11

Usuń korozję

Z biegiem czasu złącza kabla ładowarki mogą ulec korozji, co może uniemożliwić działanie ładowarki lub spowodować, że będzie działać tylko w jedną stronę. Korozja na kablach ładowarki zwykle pojawia się jako czarne ślady na złotych złączach kabla. Aby to naprawić, weź gumkę do ołówka i przetrzyj alkoholem, aby spróbować usunąć korozję ze złączy. Po wykonaniu tej czynności upewnij się, że na złączach nie ma resztek gumki. Aby uniknąć dalszych problemów, które mogą wynikać z resztek gumki, zamiast korozji można użyć DeoxIT D5 i szczotki z włókna szklanego.

Wyczyść końcówkę USB i port ładowarki

Innym rozwiązaniem problemu „Nie działa kabel ładowarki iPhone’a” jest wyczyszczenie kurzu lub brudu, który mógł utknąć w końcówce USB kabla ładowarki lub porcie ładowania telefonu. Użyj latarki, aby sprawdzić, czy nie ma brudu lub zanieczyszczeń i użyj odpowiednich narzędzi, aby je usunąć, jeśli zostaną zauważone. Można to łatwo zrobić za pomocą nowej szczoteczki do zębów lub pęsety. Nie zalecamy używania spinaczy ani szpilek, ponieważ mogą one spowodować zarysowania lub wstrząsy.

Wymień kabel

Jeśli powyższe poprawki nie działają, mogą to być bardziej złożone problemy, często uszkodzone przewody. Dlatego zalecamy wymianę przewodu ładowarki na kabel z certyfikatem Apple. Możesz również bezpłatnie wymienić kabel ładowarki, jeśli Twój telefon jest nadal objęty gwarancją, wystarczy umówić się na wizytę w najbliższym sklepie Apple lub umówić się na powrót.

Przeczytaj także: Bezprzewodowa ładowarka Samsung miga na żółto, niebiesko, czerwono i zielono – przyczyny i rozwiązania

Adapter ładowarki iPhone’a nie działa? Najlepsze poprawki

Problem z „niedziałającą ładowarką do iPhone’a” można rozwiązać, po prostu sprawdzając połączenie. Upewnij się, że adapter jest prawidłowo podłączony do gniazdka elektrycznego. Upewnij się również, że używany kabel ładowarki nie jest uszkodzony. Możesz także przetestować adapter z innym kablem, aby potwierdzić, skąd pochodzi problem. Nie zalecamy otwierania adaptera ładowarki, ponieważ zawiera on kilka drobnych części, które mogą łatwo pęknąć lub zaginąć. Jeśli nie masz z tym doświadczenia, nie zaleca się otwierania adaptera ładowarki.

🔥 Zalecana:  Co to jest systemowy interfejs użytkownika? I dlaczego nie odpowiada?

Podłącz do innego gniazdka

Jeśli sprawdzenie połączenia nie spowoduje ponownego naładowania iPhone’a, możesz spróbować podłączyć zasilacz do innego gniazdka elektrycznego. Luźne gniazda często powodują, że wtyczki i adaptery ładowarki nie są podłączone.

Wymień adapter

W większości przypadków problemy z adapterem ładowarki będą wymagały wymiany lub uwagi eksperta. Zawsze możesz wymienić ładowarkę lub bezpłatnie, jeśli Twój telefon jest nadal objęty gwarancją. W przypadku większości problemów z adapterami ładowarki do iPhone’a wymiana jest często tańsza i stanowi lepszy wybór niż próba naprawy.

Przeczytaj także: iPhone mówi, że nie ma zainstalowanej karty SIM, gdy jest taka? Najlepsze poprawki