Dlaczego mój iPhone powiedział, że przestałem udostępniać komuś swoją lokalizację

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój iPhone powiedział, że przestałem udostępniać komuś swoją lokalizację

Co się stanie, jeśli Twój iPhone przestanie udostępniać komuś Twoją lokalizację? Ta osoba nie będzie mogła zobaczyć lokalizacji Twojego telefonu.

iPhone umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji dowolnej osobie w określonym przedziale czasowym lub na czas nieokreślony za pomocą aplikacji Find My i iMessage, ale co jeśli automatycznie przestanie udostępniać Twoją lokalizację kontaktowi.

Udostępniając swoją lokalizację, Twoi znajomi i rodzina mogą zobaczyć, gdzie jesteś aby mogli cię łatwo znaleźć. Czasami iMessage może powiedzieć, że „przestałeś udostępniać lokalizację” kontaktowi, gdy tak nie było.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić iPhone’a, gdy przestał udostępniać komuś lokalizację. Poznasz też powód dlaczego lokalizacja automatycznie przestała udostępniać na iPhonie.

Co to znaczy, gdy iMessage mówi „Przestałeś udostępniać lokalizację”

Jeśli kiedykolwiek wcześniej udostępniałeś swoją lokalizację i otrzymałeś tego rodzaju wiadomość oznacza to, że skonfigurowałeś udostępnianie swojej lokalizacji przez ograniczony czas.

Gdy wybierzesz swoją lokalizację do udostępnienia kontaktowi, możesz udostępnić ją na godzinę, cały dzień lub na czas nieokreślony.

Jeśli wybrałeś coś innego niż „W sposób nieokreślony”, aby udostępnić swoją lokalizację, na pewno zobaczysz wiadomość od kontaktu, któremu udostępniasz swoją lokalizację.

Dzięki temu dana osoba nie będzie mogła uzyskać dostępu do Twojej lokalizacji i wiedzieć, gdzie jesteś. Więc jeśli chcesz uniknąć otrzymywania komunikatu „Przestałeś udostępniać lokalizację” w iMessage, wybierz Nieskończoność.

Jeśli komunikat nadal się pojawia, przyczyną jego pojawienia się mogą być inne problemy i błędy.

Oto powody, dla których Twój iPhone może automatycznie przestać udostępniać lokalizację kontaktowi.

Dlaczego mój iPhone automatycznie przestał udostępniać lokalizację?

Istnieje wiele powodów, dla których iMessage może powiedzieć kontaktowi, że „przestałeś udostępniać lokalizację”, gdy nic nie zrobiłeś.

Przyczyny te mogą wynikać z udostępniania lokalizacji wybrany przez Ciebie czas, usługa lokalizacyjna wyłączonalub a błąd w twoim urządzeniu.

W iMessage, gdy udostępniasz swoją lokalizację, zostaniesz zapytany, czy chcesz ją udostępnić W sposób nieokreślony, Dopóki Koniec dniaalbo za Jedna godzina. Jeśli wybierzesz dwa ostatnie, na pewno otrzymasz wiadomość.

1. Udostępniłeś swoją lokalizację przez godzinę lub koniec dnia

Gdy po raz pierwszy chcesz udostępnić swoją lokalizację kontaktowi na iPhonie za pośrednictwem iMessage, masz do wyboru trzy opcje.

🔥 Zalecana:  Użytkownik Twittera twierdzi, że widział nowy interfejs w wyszukiwarce Bing, który integruje czat z ChatGPT

Zostaniesz zapytany, czy chcesz udostępnić swoją lokalizację na czas nieokreślony, do końca dnia lub na godzinę.

Jeśli wybierzesz jedną z dwóch ostatnich opcji, iMessage przestanie udostępniać Twoją lokalizację, jeśli nic nie zrobisz.

Jest to jeden z powodów, dla których wciąż otrzymujesz wiadomość za każdym razem, gdy udostępniasz lokalizację za pomocą opcji Koniec dnia lub Jedna godzina.

Jest to dobre, jeśli chcesz, aby ktoś wiedział, gdzie jesteś przez określony czas, ale jeśli nie chcesz, aby to się zatrzymało i kontynuowało udostępnianie rodzinie i znajomym, najbardziej atrakcyjne jest Nieskończoność.

2. Twoje usługi lokalizacyjne iPhone’a są wyłączone

Głównym drugim powodem, dla którego Twój iPhone automatycznie przestał udostępniać lokalizację, jest to, że lokalizacja jest wyłączona.

Gdy usługa lokalizacyjna będzie niedostępna, otrzymasz wiadomość, ponieważ aby móc udostępnić komuś swoją lokalizację, Twój iPhone musi wiedzieć, gdzie znajduje się telefon.

Jeśli Twoja usługa lokalizacyjna jest wyłączona, nie będziesz mógł udostępniać swojej lokalizacji w iMessage i aplikacji Lokalizator.

3. Twoja lokalizacja w funkcji Znajdź mojego znajomego jest wyłączona

Możesz używać zarówno iMessage, jak i Find My, aby udostępniać swoją lokalizację znajomym i rodzinie, a jeśli brakuje Twojego urządzenia, możesz użyć aplikacji Find My, aby śledzić iPhone’a.

Jeśli chcesz udostępnić swoją lokalizację innym osobom, musisz włączyć usługę Udostępnij moją lokalizację.

Jeśli pojawi się monit z informacją, że przestałeś udostępniać lokalizację, musisz włączyć tę funkcję w aplikacji Lokalizator.

4. W twoim iPhonie może być błąd

Ostatnim powodem, dla którego można uciec się do zatrzymania udostępniania lokalizacji w iMessage, jest błąd urządzenia. Chodzi mi o to, że w tle może dziać się coś złego, czego nie jesteś świadomy.

Jeśli wybierzesz W sposób nieokreślonya ty nie wyłącz usługę lokalizacyjną zarówno w ustawieniach iPhone’a, jak iw aplikacji Find My, kolejnym problemem jest to, że po cichu leży błąd.

Aby pozbyć się błędów na swoim urządzeniu, możesz spróbować ponownie uruchomić iPhone’a lub zaktualizować do najnowszej wersji iOS, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak sprawić, by „Przestałeś udostępniać lokalizację” automatycznie się zatrzymywał

Aby Twoja lokalizacja była nadal udostępniana wybranemu kontaktowi, udostępnij ją W sposób nieokreślonytylko wtedy kontakt będzie nadal dostępny zarówno w aplikacji Znajdź mój, jak i w iMessage.

Inne problemy mogą powodować wyświetlanie wiadomości w iMessage, a oto jak to naprawić.

1. Wybierz opcję Bezterminowo udostępniaj lokalizację na zawsze

Jeśli chcesz, aby Twoja lokalizacja była udostępniana na zawsze, musisz wybrać opcję Bezterminowo. Umożliwi to Twojemu iPhone’owi udostępnianie Twojej lokalizacji w nieskończoność i nie zakończy się w ciągu dnia ani godziny później.

🔥 Zalecana:  Podpisuje, że chłopak cię lubi w klasie w 2023 roku

1. Otwórz aplikację iMessage i wybierz rozmowę z osobą, której chcesz udostępnić informacje o swojej lokalizacji.

2. Stuknij w ich nazwę u góry, a następnie wybierz Udostępnij moją lokalizację.

3. W wyświetlonej opcji dotknij Udostępnij na czas nieokreślony. Dzięki nim Twój telefon będzie udostępniał kontaktowi Twoją lokalizację na zawsze, dopóki nie wyłączysz usługi lokalizacyjnej lub nie uniemożliwisz kontaktowi uzyskiwania Twojej lokalizacji.

2. Włącz usługę lokalizacyjną iPhone’a

Udostępnianie lokalizacji wymaga włączenia usług lokalizacyjnych telefonu. Aby udostępnić komuś swoją lokalizację, musisz mieć dostępne usługi lokalizacyjne w ustawieniach iPhone’a.

1. Przejdź do Ustawienia> Prywatność> dotknij Usługi lokalizacyjne.

2. Na ekranie Usługi lokalizacyjne upewnij się, że opcja Usługi lokalizacyjne jest WŁĄCZONA.

3. Następnie na tym samym ekranie pojawi się opcja Udostępnij moją lokalizację. Stuknij w Udostępnij moją lokalizację > na następnym ekranie i przesuń przełącznik obok Udostępnij moją lokalizację do pozycji WŁ.

4. Funkcja Udostępnij moją lokalizację działa na Twoim urządzeniu, jeśli wiadomość brzmi: „Udostępniaj swoją lokalizację rodzinie i znajomym w Wiadomościach…”.

3. Włącz usługę lokalizacji w aplikacji Znajdź moją aplikację

W aplikacji Znajdź mój upewnij się, że usługa lokalizacyjna jest włączona przez cały czas, jeśli chcesz, aby rodzina i znajomi nadal widzieli Twoją lokalizację.

Otwórz ustawienia iPhone’a i dotknij swojego Apple ID> Znajdź mój> przesuń przełącznik obok Udostępnij moją lokalizację do pozycji WŁ.

4. Wyłącz ograniczenia lokalizacji

Zawsze możesz sprawdzić, czy udostępnianie lokalizacji może być wyłączone w Ograniczenia treści i prywatności ustawienie Czas przed ekranem.

1. Iść do Ustawienia> Czas przed ekranem> przewiń w dół i dotknij Ograniczenia treści i prywatności. Jeśli pojawi się monit, wprowadź 4-cyfrowy kod PIN Czasu przed ekranem.

2. Na ekranie Treść i prywatność dotknij wpisu Usługi lokalizacyjne pod Prywatność Sekcja.

3. Na następnym ekranie wybierz opcję Zezwól na zmiany > przesuń przełącznik obok usług lokalizacyjnych do pozycji WŁ. i dotknij opcji Udostępnij moją lokalizację.

4. Na następnym ekranie przesuń przełącznik obok Udostępnij moją lokalizację do pozycji WŁ.

Często Zadawane Pytania

Jak sprawdzić, komu udostępniana jest Twoja lokalizacja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś ma dostęp do Twojej lokalizacji, otwórz aplikację Find My, a zobaczysz wszystkie osoby, które mają dostęp do Twojej lokalizacji.

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Stuknij swój Apple ID u góry.
 3. Stuknij „Znajdź mój”.
 4. Zobaczysz listę osób, które mogą zobaczyć Twoją lokalizację.
🔥 Zalecana:  Aplikacja Crypto współpracuje z liderami branży w celu uruchomienia usług premium „Pro” i „Pro+”.

Możesz także skorzystać z aplikacji „Znajdź mój”:

 1. Otwórz aplikację „Znajdź mój”.
 2. Kliknij „Ludzie”.
 3. Zobaczysz listę osób, które mogą zobaczyć Twoją lokalizację

Jak zatrzymać udostępnianie lokalizacji komuś na iPhonie?

Jeśli zdecydowałeś się przestać udostępniać swoją lokalizację danej osobie, oto jak powstrzymać Apple przed udostępnianiem tej osobie Twojej lokalizacji. Możesz użyć ustawień Apple ID, aplikacji Znajdź mój, iMessage i aplikacji Kontakt. Ale używamy tylko pierwszych dwóch.

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Stuknij swój Apple ID u góry.
 3. Stuknij „Znajdź mój”.
 4. Stuknij nazwisko osoby na liście osób, które mogą zobaczyć Twoją lokalizację.
 5. Stuknij „Przestań udostępniać moją lokalizację”.
 6. Potwierdź, dotykając ponownie „Przestań udostępniać moją lokalizację”.

Możesz także skorzystać z aplikacji „Znajdź mój”:

 1. Otwórz aplikację „Znajdź mój”.
 2. Kliknij „Ludzie”.
 3. Zobaczysz listę osób, które mogą zobaczyć Twoją lokalizację.
 4. Wybierz osobę, którą chcesz usunąć z listy.
 5. Stuknij „Przestań udostępniać moją lokalizację” i potwierdź, gdy pojawi się monit.

Czy komunikat „przestałeś udostępniać lokalizację” oznacza, że ​​zostałeś zablokowany?

Nie, gdy otrzymasz wiadomość, że przestałeś udostępniać komuś swoją lokalizacjęnie oznacza to, że Cię zablokowali.

Czy lokalizacja automatycznie wyłącza się w iMessage?

Nie, lokalizacja nie wyłącza się automatycznie, nawet jeśli przestałeś udostępniać komuś swoją lokalizację, z wyjątkiem tego, że sam wyłączyłeś usługi lokalizacyjne.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie