Dlaczego mój FaceTime Audio nie działa? – Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mój FaceTime Audio nie działa? – Najlepsze poprawki

To może być frustrujące, gdy próbujesz zadzwonić do swoich bliskich i okazuje się, że dźwięk FaceTime nie działa.

Dźwięk FaceTime zapewnia jakość dźwięku, która jest o krok wyższa niż w przypadku normalnych rozmów telefonicznych i jest przydatnym narzędziem, gdy chcesz zadzwonić do kogoś na dużą odległość, ponieważ wykorzystuje połączenie komórkowe lub Wi-Fi zamiast minut połączeń, dlatego tak jest często uciążliwe, gdy dźwięk FaceTime nie działa podczas próby nawiązania połączenia.

Zanim pobiegniesz z telefonem do technika, w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu z niedziałającym dźwiękiem FaceTime.

Dźwięk FaceTime nie działa? Powoduje

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy zauważysz, że dźwięk FaceTime nie działa, jest sprawdzenie, czy usterka faktycznie pochodzi od twojego końca, jeśli problem został zauważony tylko podczas rozmowy z jedną osobą, problem może nie pochodzić od ciebie.

Jeśli jednak zdarza się to wielokrotnie, gdy dzwonisz do wielu osób, warto sprawdzić, na czym polega problem. Przyczyny, dla których dźwięk FaceTime nie działa, mogą być następujące:

 • Słabe lub niestabilne połączenie komórkowe albo wolna sieć Wi-Fi
 • Twój mikrofon jest wyciszony.
 • Inna aplikacja na iPhone’a korzysta z Twojego mikrofonu.
 • Uprawnienia w aplikacji, dostęp FaceTime do mikrofonu nie został zaakceptowany.
 • Stary system iOS lub aktualizacja systemu.
 • Mikrofon aparatu, którego używasz, może być zepsuty. Uwaga: zarówno przednia, jak i tylna kamera mają różne mikrofony.
 • System audio może być ustawiony na słuchawki
 • Sprzęt lub telefon jest uszkodzony.
 • Błędy systemowe lub usterki.

Dźwięk FaceTime nie działa? Poprawki robocze

Istnieje kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które można wykonać, gdy dźwięk FaceTime nie działa:

🔥 Zalecana:  Najlepsze karty kredytowe dla słabych kredytów w Kanadzie (2023)

Poprawka 1: spójrz na swoje połączenie komórkowe i Wi-Fi

Jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych do połączenia lub połączenia Wi-Fi, sprawdź w innych aplikacjach, czy połączenie internetowe jest szybkie. Jeśli nie, być może trzeba będzie przełożyć rozmowę FaceTime na inny termin lub po prostu przenieść się do obszaru domu, w którym sieć byłaby szybsza.

Poprawka 2: Zresetuj aplikację FaceTime

Czasami problem może pochodzić z aplikacji FaceTime i może być konieczne zresetowanie samej aplikacji. Oto jak to zrobić.

Kliknij Ustawienia >> Kliknij na FaceTime app >> Przesuń przełącznik obok niego na WYŁ., a następnie po kilku sekundach z powrotem na WŁ.

Poprawka 3: Sprawdź mikrofon i słuchawki

Sprawdź, czy mikrofon jest wyciszony lub czy jest podłączony do dowolnego urządzenia odsłuchowego, takiego jak słuchawki lub słuchawki AirPods. Jeśli to jest problem, włącz ponownie mikrofon i odłącz urządzenia zewnętrzne.

Czasami problem może wystąpić, gdy prowadzisz rozmowę wideo FaceTime, a dźwięk przestaje działać. Może to wynikać z problemów z przednim mikrofonem. Szybkim rozwiązaniem jest użycie tylnego aparatu do zakończenia rozmowy, ponieważ oba mają różne mikrofony.

Poprawka 4: Sprawdź uprawnienia aplikacji

Aby sprawdzić uprawnienia aplikacji, najpierw kliknij Ustawienia >> następnie kliknij Prywatność >> dotknij mikrofonu i upewnij się, że jest włączony dla operacji FaceTime.

Jeśli wypróbujesz wszystkie te wskazówki i nic nie zadziała, powinieneś zresetować telefon, uruchamiając go ponownie, kliknij przycisk zasilania, aby go WYŁĄCZYĆ, a po kilku sekundach włącz go ponownie. Ponowne uruchomienie telefonu powinno pomóc naprawić dźwięk FaceTime, ale jeśli tak nie jest, prawdopodobnie urządzenie jest uszkodzone.

Jak włączyć dźwięk Facetime?

Aby włączyć dźwięk FaceTime, musisz wykonać następujące czynności

 • Najpierw sprawdź Ustawienia i włącz FaceTime.
 • Użyj swojego Apple ID, aby się zalogować.
 • Następnie przejdź do aplikacji FaceTime na telefonie.
 • Kliknij na nią i wpisz dane osoby, do której chcesz zadzwonić, te dane to adres e-mail i numer telefonu.
 • Naciśnij przycisk audio, aby nawiązać połączenie audio FaceTime
🔥 Zalecana:  Dlaczego ludzie nie mogą udostępniać mojej historii na Instagramie?

Czy możesz słuchać dźwięku Facetime, jeśli jest zablokowany?

Nie, nie możesz nawiązać połączenia audio FaceTime, jeśli jesteś zablokowany. Z drugiej strony, jeśli zablokowałeś kogoś, a on spróbuje do ciebie zadzwonić, po prostu zadzwoni on po ich stronie wiele razy bez uzyskania odpowiedzi, z drugiej strony nie otrzymasz żadnego powiadomienia, że ​​​​próbują się z tobą skontaktować.

Przeczytaj także: Czy FaceTime jest bezpłatny w sieci WIFI zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo?

Czym jest Facetime Audio Vs Facetime Video?

Dźwięk FaceTime polega tylko na korzystaniu z aplikacji FaceTime do połączeń audio, preferuje się rozmowy telefoniczne, ponieważ możesz rozmawiać tyle, ile chcesz, o ile masz działające połączenie transmisji danych. Z drugiej strony FaceTime Video obejmuje wszystko, zarówno połączenie audio FaceTime, jak i połączenia wideo FaceTime.

Obie te funkcje można wykonać w aplikacji FaceTime, w zależności od tego, na którą masz ochotę, obie wykorzystują również połączenia komórkowe i Wi-Fi do działania.

Nie ma dużej różnicy w danych używanych do połączeń audio i wideo FaceTime, ale jedną wspólną cechą jest to, że jakość głosu i wideo połączeń jest bardzo zadowalająca, o ile masz stabilne połączenie internetowe podczas ich wykonywania.

Wniosek

Wymienione wskazówki powinny pomóc w przywróceniu telefonu do normalnego stanu, gdy dźwięk FaceTime nie działa prawidłowo.

Jeśli jednak wypróbujesz te wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i nie będzie poprawy dźwięku FaceTime, oznacza to problem sprzętowy i zdecydowanie powinieneś zanieść urządzenie do technika remont.