Dlaczego ludzie obsesyjnie używają WhatsApp?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego ludzie obsesyjnie używają WhatsApp?

Czy wiesz, że WhatsApp to najpopularniejsza aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie?

Jeśli nie korzystasz z aplikacji, prawdopodobnie znasz przynajmniej jedną osobę, która to robi. Przejęła świat wiadomości i stała się sposobem na życie. Aplikacja jest tak popularna, że ​​często zadawane jest pytanie „dlaczego ludzie obsesyjnie używają WhatsApp”. Ostatnio stał się jeszcze bardziej popularny, a najnowsze funkcje zostały ogłoszone zaledwie kilka tygodni temu.

Jeśli wcześniej mieliśmy obsesję, wkrótce się uzależnimy, a oto dlaczego.

Dlaczego WhatsApp jest tak popularny? (Kluczowe funkcje, które pomogły w jego przyjęciu)

WhatsApp jest popularny głównie ze względu na swoją wszechstronność. Oprócz tego, że jest przyjazny dla użytkownika i w pełni wyposażony w szereg cennych funkcji, jest również bardzo przystępny cenowo, dostępny w kilku krajach, do pobrania na dowolne urządzenie i jest kompleksowo szyfrowany. Co więcej, od momentu premiery w 2009 roku, aplikacja jest stale ulepszana, dając użytkownikom to, czego nie wiedzieli, że potrzebują.

Oto niektóre z jego najlepszych funkcji;

Przystępny

Korzystanie z WhatsApp jest całkowicie darmowe. Nie obejmuje zakupów w aplikacji ani innych ukrytych zakupów. Po prostu pobierasz ją za darmo i używasz tak samo, jak każdej innej aplikacji do przesyłania wiadomości lub mediów społecznościowych — wszystko, czego potrzebujesz, to stabilne połączenie z Internetem. Pozwala także użytkownikom komunikować się z każdym, w dowolnym miejscu na świecie, bez martwienia się o to, jak wysokie mogą być rachunki telefoniczne.

Dostępny

WhatsApp jest dostępny w około 180 krajach i na prawie wszystkich urządzeniach. Jest wiodącą platformą do przesyłania wiadomości w ponad 112 krajach i ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników z różnymi urządzeniami. Oznacza to po prostu, że aplikacja jest dostępna dla prawie wszystkich, niezależnie od lokalizacji i urządzenia. Aplikacja jest jedną z niewielu rzeczy, które mają ze sobą wspólnego urządzenia takie jak iPhone i Android.

Łatwa komunikacja

WhatsApp sprawia, że ​​komunikowanie się w dowolny sposób i w dowolnym celu jest niezwykle łatwe, dlatego tak wiele osób z niego korzysta. Możesz dzwonić, wysyłać SMS-y i rozmawiać wideo jeden na jednego lub w grupach za darmo. Możesz także wysyłać transmisje, udostępniać multimedia lub pliki, wysyłać wiadomości głosowe, udostępniać lokalizację, wysyłać znikające wiadomości i przesyłać statusy zdjęć lub wiadomości tekstowych. Interfejs aplikacji jest na tyle prosty, że nadaje się do każdego zastosowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, rodzinę czy przyjaciół – WhatsApp jest do tego doskonałą platformą.

Biznes WhatsApp

WhatsApp Business to samodzielna aplikacja, która łączy funkcje WhatsApp ze specjalnymi narzędziami biznesowymi, które przynoszą korzyści przeciętnemu właścicielowi firmy. Może służyć do lepszej komunikacji z potencjalnymi klientami, reklamowania się, konfigurowania chatbota, organizowania sprzedaży lub klientów, ustawiania szybkich odpowiedzi/przycisków interaktywnych, wystawiania katalogu, pobierania płatności i zakładania profilu biznesowego.

Whatsapp w sieci lub na pulpicie

Jak wspomniano wcześniej, WhatsApp jest dostępny na wielu różnych urządzeniach – nawet na laptopach czy komputerach. Możesz uzyskać dostęp do WhatsApp na swoim komputerze przez Internet lub pobierając aplikację. W ten sposób możesz łatwo uzyskać dostęp do swoich rozmów i udostępnionych plików na swoim komputerze. Należy jednak pamiętać, że nie można nawiązywać połączeń za pomocą WhatsApp w przeglądarce lub na komputerze, a telefon musi być podłączony do Internetu.

Łatwe połączenie

WhatsApp eliminuje kłopoty związane z uzyskaniem nazwy użytkownika, aby połączyć się z tą osobą – o ile masz jej numer i jest ona zarejestrowana w aplikacji, automatycznie znajduje się w Twoim WhatsApp. Możesz także połączyć się z kimkolwiek w aplikacji, po prostu skanując kod QR WhatsApp za pomocą aparatu WhatsApp – och, zgadza się, jest również wyposażony w funkcję aparatu w aplikacji.

🔥 Zalecana:  Blog a podcast: 14 kluczowych różnicJak zdecydować, który zacząć (pierwszy) dla swojej firmy

Dzięki WhatsApp nie będziesz musiał się zastanawiać, czy ktoś będzie Cię obserwował, i nie będziesz musiał rejestrować się za pomocą e-maila ani logować się. Posiadanie kontaktu osoby, która jest również na WhatsApp, jest połączeniem automatycznym. Musisz także zarejestrować się tylko raz i zalogować przy zmianie urządzenia.

Brak reklam – Uff!

WhatsApp jest jedną z niewielu platform mediów społecznościowych, które nie mają żadnych reklam – jasne, czasami możesz zobaczyć post statusu z „WhatsApp” informujący o najnowszych funkcjach, ale zdarza się to raz na niebieski księżyc i możesz tego nie robić Zobacz. Nie ma reklam, sztuczek, niechcianych e-maili ani innych form zakłóceń.

Szybko i wydajnie

Kolejną wielką zaletą aplikacji jest to, że prawie nie ma przestojów ani przestojów. Prawdopodobnie nigdy nie widziałeś trendu „WhatsApp down” na Twitterze lub innych platformach. A ci, którzy doświadczyli przestojów w aplikacji, prawdopodobnie nawet tego nie zauważyli – tak wydajna jest ta aplikacja. Jest też naprawdę szybki. Tak, do korzystania z aplikacji potrzebne jest połączenie internetowe, ale jest ono wystarczająco szybkie, aby nawet w sieci 2G aplikacja mogła się załadować i nadal można wysyłać wiadomości. Aplikacja jest nieugięta w zapewnianiu satysfakcji użytkownika.

Bezpieczne

W przeciwieństwie do opinii wielu ludzi, WhatsApp jest bardzo bezpieczny w użyciu, a my udowodnimy to w dwóch prostych punktach. Po pierwsze – jest w pełni zaszyfrowany, więc nawet WhatsApp nie widzi Twoich wiadomości tekstowych/głosowych, nie ma dostępu do udostępnionych plików ani nie może podsłuchiwać Twoich rozmów. Twoje rozmowy są wyłącznie między tobą a osobami, z którymi je prowadzisz.

Po drugie, aplikacja nie przechowuje wiadomości ani danych na swoim serwerze ani w żadnej bazie danych — wszystko jest dostępne tylko w telefonie. To po raz kolejny dowodzi, że WhatsApp nie ma żadnego dostępu do twoich rozmów; tylko ty to robisz. Nawet gdyby kiedykolwiek doszło do naruszenia bezpieczeństwa, wszystko, do czego uda im się uzyskać dostęp, zostanie zaszyfrowane.

Twoje rozmowy WhatsApp mogą zostać ujawnione tylko wtedy, gdy Twój telefon zostanie zhakowany lub skradziony. Jednak może to być również rozpowszechniane przez inną osobę (osoby) w rozmowie.

Inne funkcje obejmują;

 1. Formatowanie tekstu
 2. Informacje o wykorzystaniu danych i pamięci w aplikacji
 3. Niska opcja danych
 4. Przydatne opcje prywatności
 5. Hasło lub blokada twarzy/dotyku ID
 6. Skórki emotikonów
 7. Cytaty wiadomości w czatach
 8. Wyłącz niebieskie znaczniki i ostatnio widziany
 9. Wybierz, kto widzi przesyłane przez Ciebie statusy
 10. Tryb ciemny
 11. Opcje wyszukiwania w określonych czatach i we wszystkich czatach jednocześnie
 12. Znikające wiadomości lub multimedia
 13. Udostępnianie lokalizacji
 14. Tapeta ekranu czatu dla wszystkich czatów i określonych czatów
 15. Eksportuj czat
 16. Zarządzaj pamięcią w aplikacji
 17. Wiadomości oznaczone gwiazdką
 18. Blokowanie zrzutów ekranu dla znikających wiadomości
 19. Bezpieczeństwo 2-FA
 20. Wycisz na stałe grupy lub osoby

Dlaczego ludzie obsesyjnie używają Whatsapp?

Ludzie obsesyjnie używają WhatsApp, ponieważ ma obszerną listę naprawdę przydatnych funkcji. Aplikacja sprawdza wszystkie pola i więcej, jeśli chodzi o wymagania użytkowników od platformy do przesyłania wiadomości.

Jest to również najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie, więc prawdopodobnie znasz więcej osób, które jej używają niż tych, którzy tego nie robią – co czyni ją najlepszym sposobem komunikowania się ze znajomymi, współpracownikami i rodziną.

Czy Whatsapp jest bezpieczniejszy niż SMS-y?

Tak, WhatsApp jest bezpieczniejszy niż SMS-y. Jak wspomniano wcześniej, jest szyfrowany od końca do końca, a zwykłe SMS-y nie. Ponadto tylko Ty i osoby, z którymi rozmawiasz, masz dostęp do swoich rozmów na WhatsApp. Ale dzięki SMS-om każdy w firmie telefonicznej może zobaczyć i nagrać każdą wysłaną lub odebraną wiadomość.

🔥 Zalecana:  Użytkownicy iOS WhatsApp mogą przesyłać zdjęcia z podpisem! Aktualizuj teraz

Nawet jeśli wiadomość WhatsApp nie zostanie dostarczona i pozostanie na serwerze WhatsApp, dopóki nie zostanie dostarczona – jest szyfrowana i odszyfrowywana dopiero po dotarciu do telefonu odbiorcy.

Czy Whatsapp używa SMS-ów lub danych?

WhatsApp korzysta z Twojej mobilnej transmisji danych lub Wi-Fi i do działania wymaga jedynie połączenia z Internetem. Nie używa SMS-ów i nie znajdzie odzwierciedlenia w rachunku telefonicznym. Nawet jeśli nie masz stabilnego połączenia, nadal możesz wysyłać wiadomości WhatsApp. Możesz komunikować się z każdym, w dowolnym miejscu na świecie, nie martwiąc się o opłatę.

Kto najczęściej korzysta z Whatsapp? (dane dotyczące wieku, kraju i płci)

WhatsApp jest używany głównie w Indiach, z ponad 390 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Ma również ponad 573 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie w Brazylii, USA, Indonezji, Rosji, Meksyku, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

78% użytkowników WhatsApp w USA korzysta z aplikacji co tydzień, a 27% z nich jest w wieku od 26 do 35 lat. Z drugiej strony 97% użytkowników WhatsApp w Niemczech ma od 18 do 29 lat, a 55% użytkowników w Indiach mają od 18 do 34 lat.

Jego ogólnoświatowa baza użytkowników składa się również z 53,9% mężczyzn i 46,1% kobiet.

Kiedy ktoś prosi o Twój Whatsapp, co mu dajesz?

Jeśli zostaniesz poproszony o dostęp do WhatsApp, wystarczy, że udostępnisz swój numer zarejestrowany w aplikacji. Gdy dana osoba zapisze Twój numer na swoim telefonie, pojawi się on również w WhatsApp, a osoba ta może teraz do Ciebie pisać lub dzwonić. Alternatywnie możesz udostępnić swój kod QR WhatsApp lub poprosić o zeskanowanie go za pomocą aparatu WhatsApp.

na iPhonie;

 1. Otwórz WhatsAppa
 2. Stuknij ikonę ustawień w dolnym menu
 3. Kliknij ikonę kodu QR obok swojego imienia i nazwiska
  1. Aby udostępnić kod, kliknij ikonę udostępniania w prawym górnym rogu i wybierz kontakt lub aplikację
  1. Kliknij niebieską strzałkę, aby go wysłać
  1. Odbiorca może teraz otworzyć udostępniony obraz Twojego kodu za pomocą aparatu WhatsApp, aby zobaczyć Twoje konto
 4. Aby zeskanować kod, poproś tę osobę o wykonanie kroków 1-3 powyżej
 5. Następnie powinni kliknąć Skanowanie aby zeskanować swój kod
 6. Kod można również zeskanować zwykłym aparatem iPhone’a

Na Androidzie;

 1. Otwórz WhatsAppa
 2. Stuknij ikonę opcji w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia
 3. Kliknij ikonę kodu QR obok swojego imienia i nazwiska
  1. Aby udostępnić kod, kliknij ikonę udostępniania w prawym górnym rogu i wybierz kontakt lub aplikację
  1. Kliknij zieloną strzałkę i dotknij Wysłać
  1. Odbiorca może teraz otworzyć udostępniony obraz Twojego kodu za pomocą aparatu WhatsApp, aby zobaczyć Twoje konto
 4. Aby zeskanować kod, poproś tę osobę o wykonanie kroków 1-3 powyżej
 5. Następnie powinni kliknąć Skanowanie aby zeskanować swój kod
 6. Kod można również zeskanować za pomocą zwykłej aplikacji skanera

Przeczytaj także: Dlaczego nie otrzymuję wiadomości WhatsApp, chyba że otworzę aplikację na Androida i iPhone’a?

Czy ktoś może przeczytać Twoją wiadomość Whatsapp bez Twojej wiedzy?

Tak, Twoja wiadomość WhatsApp może zostać odczytana bez Twojej wiedzy. Można to zrobić, wyłączając potwierdzenia odczytu. Gdy odbiorca wyłączy potwierdzenia przeczytania, nadawca nie będzie już widział niebieskich znaczników wskazujących, że jego wiadomość została przeczytana. Aby to zrobić;

 1. Otwórz WhatsAppa
 2. Stuknij ikonę ustawień w dolnym menu
 3. Kliknij Konta >> Prywatność
 4. Przewiń w dół i wyłącz Przeczytaj paragony

Na Androidzie;

 1. Otwórz WhatsAppa
 2. Stuknij ikonę opcji w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia >> Konta >> Prywatność
 3. Przewiń w dół i wyłącz Przeczytaj paragony

Innym sposobem na przeczytanie czyjejś wiadomości bez jego wiedzy jest włączenie na krótko trybu samolotowego. W ten sposób aplikacja nie rejestruje, że przeczytałeś wiadomość, ponieważ nie jest połączona z Internetem. Aby to zrobić;

 1. Po otrzymaniu SMS-a włącz tryb samolotowy
 2. Wróć do aplikacji i przeczytaj wiadomość
 3. Następnie zamknij aplikację i wyłącz tryb samolotowy
 4. Ponownie otwórz aplikację
🔥 Zalecana:  Model przewidywania cen akcji dla Netflix – w kierunku sztucznej inteligencji

Alternatywnie, jako użytkownik iPhone’a, możesz nacisnąć i przytrzymać dany czat, aby zobaczyć wiadomość bez jej otwierania – a po przeczytaniu możesz kliknąć dowolne wolne miejsce poza oknem, aby zamknąć widok. Wiadomość nadal będzie oznaczona jako nieprzeczytana.

Możesz także przeczytać wiadomość z paska powiadomień lub karty widżetu WhatsApp na Androidzie. A jeśli korzystasz z sieci WhatsApp, możesz najechać kursorem na wiadomość, aby zobaczyć jej pełną treść. Chociaż działa to tylko w przypadku ostatniej otrzymanej wiadomości.

Przeczytaj także: Ile wytycznych dla społeczności uderza w TikTok, aby zostać zbanowanym

Czy Whatsapp jest naprawdę prywatny? Czy jest bezpieczny w użyciu?

Tak, WhatsApp jest bezpieczny w użyciu. Jak wspomniano wcześniej, jest szyfrowany od końca do końca, co oznacza, że ​​Twoje rozmowy są dostępne tylko dla Ciebie i tych, z którymi je prowadzisz. Należy jednak zauważyć, że jako członek rodziny Meta, WhatsApp udostępnia niektóre dane użytkowników Meta (FKA Facebook).

Chociaż utrudnia to korzystanie z aplikacji, a użytkownicy martwią się wyciekiem ich prywatnych informacji, faktycznie udostępniane informacje ograniczają się głównie do numeru telefonu i danych użytkowania, tj. sposobu korzystania z aplikacji. I to tylko wtedy, gdy rozmawiasz z kontem firmowym.

Czy stanowi to realne zagrożenie dla kogokolwiek? Nie, ale pełny zakres danych udostępnianych między WhatsApp i Meta pozostaje nieujawniony.

Należy również zauważyć, że chociaż rozmowy w aplikacji są szyfrowane od końca do końca, tak że nawet WhatsApp nie ma do nich dostępu, to gdy użytkownicy tworzą kopię zapasową historii czatów w chmurze lub w Google, zostają one odszyfrowane i można uzyskać do nich dostęp w chmurze lub google. Można tego jednak uniknąć, włączając kompleksowe szyfrowane tworzenie kopii zapasowych.

 1. Otwórz WhatsAppa
 2. Na iPhonie stuknij ikonę ustawień w dolnym menu – na Androidzie stuknij ikonę opcji w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia
 3. Kliknij Czaty >> Kopia zapasowa czatu >> Kompleksowa szyfrowana kopia zapasowa >> Włączyć coś

Czy Whatsapp służy do randek?

WhatsApp może być używany do randek, ale nie jest to jego główny cel ani funkcja. To nie jest aplikacja randkowa ani miejsce, w którym możesz poznać nowych ludzi. Zamiast tego zapewnia platformę do łatwej komunikacji z osobami na liście kontaktów. Możesz dodawać nowe osoby, zapisując ich numery lub skanując ich kody QR WhatsApp.

Wiadomo, że większość z nich przechodzi z serwisów randkowych lub aplikacji do WhatsApp tylko dlatego, że jest bezpłatna, łatwiejsza w użyciu i łatwiej dostępna na całym świecie.

Wniosek

Gdybyś przeprowadził ankietę na temat tego, dlaczego ludzie obsesyjnie używają WhatsApp, uzyskałbyś odpowiedzi bardzo podobne – jeśli nie takie same – do tych w tym artykule. Możesz także zobaczyć dużą liczbę osób, które po prostu musiały z niego korzystać, ponieważ wszyscy, których znają, to robią.