Dlaczego Joy-Cony są tak drogie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Joy-Cony są tak drogie?

Jednym z aspektów, który bardziej niż kiedykolwiek charakteryzuje zarządzanie marketingowe Nintendo, jest statyczne zarządzanie cenami. Na przykład, Nintendo Switch Original Grey Joy-Con został sprzedany za 79,99 USD podczas pierwszego wydania. I do dziś jest sprzedawany za tę samą cenę.

Mimo upływu lat produkty Nintendo nigdy nie ulegają znaczącym zmianom cen. Dlaczego więc Nintendo Switch Joy-Cons są tak drogie? Dlaczego ceny produktów Nintendo nigdy się nie zmieniają? Czytaj dalej, a wyjaśnię ci to w tym artykule. Polecę również kilka najlepszych Joy-Cons innych firm, które działają jak kontrolery Switch.

Dlaczego Joy-Cony są takie drogie?

Krótko mówiąc, Nintendo Joy-Cons są zawsze drogie ze względu na zaawansowane funkcje i technologię wbudowaną w tak mały pakiet. Ponadto popyt na nie nie maleje z biegiem lat! W przypadku innych marek akcesoriów do gier możesz znaleźć nowo wydane produkty w znacznie niższej cenie po kilku tygodniach od premiery.

Ale czuję, że powody, dla których Nintendo Joy-Cons (między innymi produktami) są tak drogie, nie sprowadzają się wyłącznie do jakości i funkcji. To bardziej polityka cenowa marki. Co przez to rozumiem?

Szacunek dla pierwszych nabywców

Istnieje zaskakujące, ale logiczne wyjaśnienie, dlaczego Joy-Cony są tak drogie. I to od jednej z najbardziej znanych osobistości japońskiej firmy: byłego dyrektora Satoru Iwaty!

Odpowiedzi na to często zadawane pytanie udzielił nam Iwata w swojej najnowszej książce biograficznej Zapytaj Iwatęopublikowane pośmiertnie w kwietniu 2021 r. przez HOBONICHI.

W książce były prezydent mówi o sobie jako o człowieku i dyrektorze generalnym, pokazując politykę i myślenie stojące za Nintendo, które przyczyniły się do jego sukcesu. Jedno z pytań, na które odpowiada, dotyczy polityki cenowej i rabatowej firmy.

W związku z tym Iwata powiedział, że po wprowadzeniu nowego sprzętu na rynek cena ma być stopniowo obniżana przez pięć lat, aż popyt się skończy. Ale, według niego, po co zawracać sobie głowę obniżaniem ceny, skoro zawsze jest popyt? Ponadto Iwata wyjaśnia, że ​​jeśli producent z czasem obniży cenę, marka zmusza klienta do czekania na lepszą ofertę, co wydało mu się dziwne.

Według Iwaty zawsze chcieli uniknąć sytuacji, w których pierwsi ludzie, którzy kupują i wspierają markę, czują się ukarani za płacenie więcej.

Dlatego polityka cenowa Nintendo jest napędzana szacunkiem dla graczy, którzy kupili konsole i gry wideo pierwszego dnia.

Można więc śmiało powiedzieć, że Nintendo stara się nie dawać zbyt dużej przewagi tym, którzy zawsze chcą kupić topowy produkt po kilku miesiącach lub latach, licząc na spadek ceny.

Pomyśl o tym, Nintendo wypuściło Switcha w 2017 roku za 299,99 USD. Dzisiaj, Przełącznik Nintendo nadal sprzedaje za mniej więcej tę samą cenę. Drogie i niezmienne w cenie! Ale nie można odmówić jakości i zaawansowanym funkcjom tych kontrolerów, pomimo ich wielkości!

Jakość Joycon a cena – czy warto? – Nasz werdykt

Prawdziwy powód, dla którego Joy-Cony są tak drogie, jest związany z doskonałą jakością produktów Nintendo. Więc nadal sprzedają się nawet lata po ich wydaniu. Większość kupujących jest zadowolona z Joy-Cons, ale jeśli ich zapytasz, powiedzą ci, że cena nie jest tego warta.

🔥 Zalecana:  10 artykułów naukowych, których nie możesz przegapić – w stronę sztucznej inteligencji

Ale nie czuję się komfortowo płacąc tak dużo, kiedy wiesz, że są zgłoszone błędya obecnie dostępne są równie świetne alternatywy.

Zanim wydam ostateczny werdykt, oto przegląd ogólnej jakości kontrolera Joy-con.

Nintendo Switch Joy-con: recenzja

Dostarczane z konsolą lub do kupienia osobno, Joy-Cons są integralną częścią samej koncepcji Switcha. Te dwa małe kontrolery, które mogą być jednym, łączą część historii technologii i filozofii Nintendo: innowacyjność, łatwość obsługi, dostępność, wszechstronność i gry ruchowe.

Obsługują całość najnowszej maszyny Nintendo. Ale za tak małe przedmioty jest tak duża odpowiedzialność. Czy to nie więcej niż mogą znieść?

Joy-Con jest dostarczany z konsolą. Są więc naturalnie umieszczone pionowo na każdej z bocznych krawędzi Switcha. Ponadto mają system przesuwny, który mocuje je do Switcha i zapewnia odpowiednie ładowanie baterii.

Lewy Joy-Con ma lewy drążek, przycisk kierunkowy, przycisk przechwytywania, szynę, klawisz do zrzutu ekranu i obszar, który przechwytuje NFC. Po prawej stronie kolejny drążek analogowy, klawisz + i przycisk Home dają dostęp do menu konsoli.

To sprawia, że ​​Switch jest jedną z najwygodniejszych i najbardziej kompletnych przenośnych konsol.

Przyciski, spusty, a zwłaszcza drążki są bardziej niż kiedykolwiek zbliżone do tego, co można znaleźć na maszynie Podwójny Shock 4 albo Kontroler Xbox Core.

Ale historia na tym się nie kończy, ponieważ Switch szczyci się tym, że jest hybrydą przenośną / do salonu. Rzeczywiście możliwe jest usunięcie Joy-Con z tabletu. Zamiast tego możesz podłączyć je do modułu i sprawić, że każdy z nich stanie się niemal klasycznym kontrolerem bezprzewodowym.

Ergonomia zostaje wówczas poprawiona dzięki dodaniu dużych uchwytów z dużo wygodniejszym rozstawem dłoni.

Pałeczki są niższe, a guziki mniejsze i bliżej krawędzi. Zauważyłem jednak, że ten kontroler dość łatwo dopasowuje się do dłoni dorosłych i dzieci. Daleko temu do modeli Sony czy Microsoftu.

Trzeba przyznać, że zawodowi gracze znajdą prawdziwe błędy w ergonomii lub precyzji; problemem są zwłaszcza drążki, które są trochę giętkie i blisko przycisków. Dlatego ci gracze mogą preferować grę Kontroler Switch Pro.

Nie jest również możliwe ładowanie akumulatorów w pozycji bezprzewodowej. Ale to nie jest przełom, ponieważ możesz przesunąć je z powrotem na Switch, aby naładować.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku zakupu Joy-Conów osobno, są one dostarczane bez uchwytu, który jest centralnym modułem łączącym. Musisz zatem kupić go osobno. Daje to całość do prawie 90 dolarów!

Przeczytaj także: Jak przesyłać strumieniowo Nintendo Switch bez karty przechwytującej

Błąd powodujący zerwanie umowy

Większość graczy, których stać na Nintendo Switch, normalnie nie miałaby problemu z zakupem uchwytu za 8 USD. Ale to, co wydaje mi się największym zmartwieniem, to błąd, którego Nintendo nie zdołało naprawić.

Problem występuje w trybie przenośnym. Najlepiej można to opisać jako postać, która porusza się niezależnie, gdy nie dotykasz już drążka.

🔥 Zalecana:  Jakie telefony są kompatybilne z bezprzewodową kartą SIM Assurance? Kompleksowy przewodnik

Wszystko to bardzo przypomina słynny drift Joy-Con. Wada ta dotyczy bardzo dużej liczby kontrolerów Nintendo Switch. A jeśli jeszcze nie spotkałeś się z tym problemem, jest to a priori, a nie kwestia „czy”, ale „kiedy”. Problem wydaje się nieunikniony w czasie.

Lewy kontroler wydaje się być najbardziej dotknięty tą wadą (niebieski Joy-Con, jeśli masz neonową wersję konsoli). Ale zaobserwowano to również po prawej stronie. A jeśli masz Switch Lite, problem jest jeszcze bardziej irytujący.

Z czego to wynika?

Trzy teorie wydają się wyróżniać. Pierwszym byłby kurz i inne zanieczyszczenia wsuwające się do wnętrza patyka. Drugim byłyby styki grafitowe, które niszczą się przy wielokrotnym użytkowaniu. Ale trzecia teoria została właśnie opracowana przez YouTubera Victorstk.

W filmie wyjaśnia, że ​​metalowa konstrukcja, która mocno trzyma elementy kija, z czasem się rozluźnia. Podczas użytkowania płytki grafitowe stykają się ze złączami nawet wtedy, gdy drążek jest ustawiony pionowo.

Problem dryfu pozostaje nierozwiązany

nauczyłem się od Nintendo Zapytaj programistę że problem dryfujących Joy-Conów prawdopodobnie nie zostanie wyeliminowany. Ko Shiota z działu inżynieryjnego Nintendo wyjaśnia w nim, że wpływ zużycia Joy-Cons jest nieunikniony. Tak więc na razie jedynym rozwiązaniem Nintendo jest przesłanie każdego Joy-Cona być naprawionym.

Nasz werdykt: czy warto go kupić?

Podobnie jak wielu kupujących, uważam, że Switch Joy-con jest zbyt drogi. Otrzymasz wartość za większość swoich pieniędzy. Ale nie spodziewaj się, że będziesz go używać przez długi czas bez problemu. Zużycie obniża jakość tego kontrolera dość szybciej, co może być powodem, dla którego te Joy-Cons są zawsze w sprzedaży, ponieważ trzeba je wymienić.

Pomimo ceny, widzę, że wielu użytkowników zmaga się z problemem dryfowania, który stał się prawie głównym problemem w Nintendo Joy-Cons. Myślę więc, że chodzi o to, że większość właścicieli Switcha jest zakochana w projekcie i funkcjach Switcha i Joy-Cona. Więc jeśli musisz wymienić swoje Joy-Cony, czy musisz zapłacić 79 USD za parę? Czy są tego warte?

No to prześlę! Zwłaszcza, że ​​obecnie dostępne są różne kontrolery Joy-Con inne niż Nintendo sprzedawane za połowę ceny i bez problemów z dryfem.

Najtańsze kontrolery Nintendo Switch – świetne alternatywy, które powinieneś poznać

Nintendo Joy-Cons są drogie i wiadomo, że nigdy nie spadają z ceny. Więc wyobraź sobie moje podekscytowanie, kiedy zauważyłem rzadkie szopy na wolności. Te alternatywy i akcesoria Joy-Con są sprzedawane średnio za połowę ceny modeli Nintendo. Więc sprawdź je.

1. Kontrolery Joy-Cons ECHTPower

Te Kontrolery ECHTPower to najlepsza alternatywa dla osób szukających tańszych Joy-Conów.

Sprzedają za mniej niż połowę ceny Nintendo. Moim zdaniem wyglądają bardziej stylowo w kształcie odwróconej litery W, gdy są używane bezprzewodowo. Możesz je przesuwać tak samo, jak w przypadku oryginalnych Joy-Cons.

Nie musisz też kupować uchwytu ani modułu, jeśli musisz korzystać z nich bezprzewodowo. To świetny punkt zakupu, ponieważ musisz się trzymać, aby bezprzewodowo korzystać z oryginalnych Joy-Cons.

Co wiecej? Jest przeznaczony dla prawie wszystkich przełączników Nintendo, w tym Nintendo Switch Lite i Switch OLED.

🔥 Zalecana:  Jak obliczyć stopę oszczędności – i dlaczego powinieneś

2. Kontroler Joypad Taovaonl

The Kontroler Joypad Taovaonl pomaga tym, którzy czują, że Joy-Cons odbiera radość z trybu przenośnego. Jest więc idealny dla każdego, kto szuka lepszej alternatywy dla Joy-Cons w trybie ręcznym.

Podobnie jak oryginalne Joy-Cons, tych kontrolerów można używać w połączeniu z Switch. Możesz także używać go bezprzewodowo. W zestawie znajduje się para kontrolerów, które są sprzedawane za około połowę oryginalnej ceny Switch Joy-Con.

Wbudowana bateria ma pojemność 500 mAh, czyli o 25 mAh mniej niż oryginalne Joy-Cony. Ale nadal możesz uzyskać z nich 20 godzin odtwarzania przy pełnym naładowaniu. Te kontrolery również nie muszą kupować osobnego uchwytu. To wszystko jest zbudowane.

Podobnie jak oryginały, te klony Joy-Con mają również podwójne czujniki wstrząsów i żyroskopowe, które sprawiają, że gry są bardziej wciągające. Więc za połowę ceny nie tracisz żadnej funkcji.

Przeczytaj także: Czy możesz grać w gry 3DS na Nintendo Switch?

Najlepsze akcesoria Joy-Con do Nintendo Switch

Jeśli masz ochotę na produkty marki Nintendo, jednym ze sposobów uniknięcia problemów z dryfowaniem jest ochrona Joy-Cons przed zużyciem.

Radzę więc zaopatrzyć się w uchwyt chroniący kontrolery przed narażeniem na kurz i inne ciała obce. A oto najlepsze akcesoria do tego:

1. Uchwyty kontrolera Joy-Con firmy TALK WORKS

To nie są kontrolerzy. Zamiast, są to uchwyty używane z kontrolerami Joy-Con. Kontrolery Switch Joy-con są podatne na zużycie i rozwój problemu dryfowania. Tak więc te uchwyty pełnią dwie funkcje.

Po pierwsze, służą jako zestaw obudowy dla kontrolerów, dzięki czemu nie są narażone na działanie kurzu, potu i innych zanieczyszczeń zarówno podczas użytkowania, jak i poza nim.

Po drugie, zapewniają pewniejsze chwyty podczas korzystania z Joy-Cona. Dzięki temu podczas rozgrywki czują się pełniejsze i bardziej przyczepne w dłoniach.

2. Wygodny uchwyt Joy-Con Talk Works 4846

Ten kontroler TALK WORKS grip nie jest też kontrolerem, więc nie jest zamiennikiem Joy-Cona. Zamiast tego jest to uchwyt Joy-Con do ochrony oryginalnych Joy-Cons, zapewniając ich bezprzewodową użyteczność i dobrą przyczepność. Nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na kontroler Switch Pro, ponieważ chcesz czegoś, co dobrze trzyma się w dłoniach.

Ten uchwyt Nintendo Switch Joy-Con jest również przeznaczony do sesji wieloosobowych. Dodatkowo posiadają zielone kontrolki wskazujące liczbę aktywnych graczy. Wyglądają one wygodniej w dłoniach niż pierwszy uchwyt Talk Works i być może dlatego kosztują około 2 USD więcej.