Dlaczego ekran systemu audio-nawigacyjnego mojej Mazdy jest czarny? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego ekran systemu audio-nawigacyjnego mojej Mazdy jest czarny? Zobacz, jak to naprawić

Czy korzystasz z Mazdy CX-5, 6, 2, CX-9 lub Mazdy 3, ale ekran staje się nagle czarny po raz pierwszy czy po jakimś czasie? Możesz cieszyć się ekranem Mazdy w swoim pojeździe, ale wyświetlacz nagle stał się czarny.

Teraz zastanawiasz się, dlaczego tak się stało. Jest to frustrujące, zwłaszcza gdy trzeba szybko wykonać czynność przy użyciu ekranu Mazdy.

Nie jesteś sam, ponieważ kilku innych użytkowników Mazdy również skarżyło się na ten problem, a my mamy dla Ciebie wszystkie potrzebne odpowiedzi.

W tym artykule dowiesz się dlaczego ekran Mazdy zrobił się czarny. Dowiesz się również, jak naprawić ekran Mazdy, gdy zrobił się czarny.

Dlaczego ekran mojej Mazdy robi się czarny?

Czarny ekran Mazdy? Musisz wiedzieć dlaczego ekran Twojej Mazdy jest czarny zanim nauczysz się, jak to naprawić, a my przedstawimy niezbędne przyczyny tego problemu, z którym masz do czynienia z ekranem Mazdy.

1. Błędy w oprogramowaniu Mazda Connect

Jeśli ekran Twojej Mazdy nagle stał się czarny, powinieneś wiedzieć, że jest to wynikiem błędów w Oprogramowanie Mazda Connect. W większości przypadków to błędy powodują problemy z ekranem Mazdy.

Błędy wykryte na ekranie Mazda Connect nie pozwalają na prawidłowe działanie oprogramowania Twojej Mazdy i mogą zakłócać normalne działanie Mazda Connect.

Jeśli tak się stanie, może całkowicie wyłączyć ekran Mazdy i to właśnie widzisz.

2. Wadliwy wyświetlacz

Być może masz uszkodzony wyświetlacz, który spowodował, że ekran Twojej Mazdy stał się czarny.

Chociaż przez większość czasu czarny ekran Mazdy może nie być z powodu złego wyświetlania ekranuczasami może się okazać, że wyświetlacz konsoli Infotainment jest uszkodzony.

Jeśli korzystałeś z ekranu Mazdy przez długi czas, wyświetlacz z pewnością będzie podatny na problemy, takie jak wadliwe kable lub wyświetlacz konsoli.

3. Ekran nie jest podłączony do zasilania

Innym powodem czarnego ekranu Mazdy może być to, że tak nie jest podłączony do jakiejkolwiek formy energii elektrycznej do zasilania urządzenia.

Może się również zdarzyć, że bateria przestała działać lub całkowicie się rozładowała.

🔥 Zalecana:  Jak powstrzymać telefon przed odrzucaniem połączeń: proste rozwiązania

Jeśli nie widzisz żadnego wyświetlacza nawet po włączeniu, powinieneś wiedzieć, że bateria może być bardzo słaba, a ekran może się całkowicie wyłączyć w dowolnym momencie.

Kable, które łączą się z ekranem Mazdy, mogą być również uszkodzone i nie można ich prawidłowo podłączyć, aby wyświetlić dowolną grafikę.

Wadliwe kable nie pozwolą Ci zobaczyć rzeczywistego widoku, jaki chcesz mieć na ekranie Mazdy.

4. Przestarzałe oprogramowanie Mazda Connect

Twój ekran Mazdy może być nieaktualny i musisz zaktualizować oprogramowanie Mazda Connect.

Jakiś przestarzałe połączenie Mazdy może już nie działać skutecznie z powodu problemów, które mogą się z tym wiązać. Wiele błędów uniemożliwia działanie Twojej Mazdy i może to być bardzo niepokojące.

Jak naprawić czarny ekran Mazdy

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego ekran Twojej Mazdy nagle robi się czarny, powinieneś wiedzieć, jak to naprawić, aby Mazda Connect mogła dalej działać.

Poprawka 1: Zaktualizuj oprogramowanie swojej Mazdy

Jeśli oprogramowanie Mazdy jest nieaktualne, należy je zaktualizować, aby naprawić wszystkie błędy. Zaktualizowane oprogramowanie Mazdy zawiera bardzo niewiele błędów, więc nie będzie zakłócać wyświetlania na ekranie.

Czarny ekran Mazdy może zniknąć, jeśli pomyślnie zaktualizujesz go za pośrednictwem oficjalnej witryny internetowej Mazdy, skąd można pobrać wszystkie pliki niezbędne do aktualizacji urządzenia Mazda. Będziesz potrzebować dysku, aby pobrać wszystkie zaktualizowane pliki.

Możesz zaktualizować oprogramowanie Mazdy, jeśli postępujesz zgodnie ze wskazówkami, aby zaktualizować je do najnowszej wersji.

Przejdź do oficjalnej strony internetowej Mazdy > Pobierz najnowszą aktualizację > Włóż USB do urządzenia > Przejdź do Ustawienia > Przejdź do System > Aktualizacja muzycznej bazy danych > Wybierz Tak.

Poprawka 2: Napraw błędy Mazdy

Jeśli masz najnowszą wersję oprogramowania Mazdy, ale nadal masz problemy z ekranem Mazdy, możesz spróbować wykonać proste czynności, aby pozbyć się błędów.

Ta czynność odświeży oprogramowanie Mazda Connect i może naprawić błędy, z którymi boryka się Twoje urządzenie.

Postępuj zgodnie z wytycznymi, aby prawidłowo radzić sobie z błędami ekranu Mazdy. Naciśnij i przytrzymaj przycisk wyciszania przez kilka sekund.

Spowoduje to automatyczne odświeżenie oprogramowania Mazdy, aby zapewnić nowe wrażenia, oprócz poprzedniego problemu, który napotkałeś w oprogramowaniu.

🔥 Zalecana:  Kolumbia jest gospodarzem pierwszego postępowania sądowego w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem Quest 2

Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować innej czynności, naciskając i przytrzymując przycisk głośności razem z przyciskiem Wstecz. Kontynuuj naciskanie i przytrzymywanie, aż ekran stanie się całkowicie czarny. Spowoduje to miękki reset urządzenia.

Jeśli próbowałeś tego i nadal nie jesteś w stanie naprawić problemów z Mazdą, możesz całkowicie wyłączyć Mazdę na kilka minut i uruchomić ją ponownie po pewnym czasie.

Jest to również sposób na ręczne odświeżenie oprogramowania Mazda Connect w celu usunięcia błędów.

Poprawka 3: Zresetuj Mazda Connect

Jeśli możesz zresetować urządzenie Mazda connect, będziesz mieć odświeżoną wersję urządzenia, aby działało poprawnie.

System Twojego Mazda Connect będzie działał prawidłowo, jeśli możesz prawidłowo zresetować Mazda Connect.

Postępując zgodnie z prostymi wskazówkami, możesz zresetować Mazda Connect, aby rozwiązać problem: naciśnij i przytrzymaj przycisk głośności, przycisk nawigacji i przycisk Wstecz razem przez około 5 do 10 sekund, aż na ekranie pojawi się powiadomienie o odpoczynku systemu.

Poniższe monity pozwolą ci prawidłowo zresetować Mazda Connect, aby działała wydajnie po zakończeniu procesu.

Poprawka 4: Skontaktuj się z profesjonalną stacją obsługi Mazdy

Jeśli okaże się, że wyświetlacz Mazdy jest uszkodzony, powinieneś uzyskać odpowiedni naprawiacz aby rozwiązać problem z wyświetlaczem Mazdy.

Profesjonalny pracownik Mazdy powinien być w stanie naprawić lub wymienić wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego Twojego urządzenia.

Profesjonalny lub certyfikowany mechanik Mazdy może dokładnie określić problem i naprawić go zgodnie z oczekiwaniami.

Być może nie będziesz musiał wydawać mnóstwa pieniędzy na samodzielną naprawę, jeśli jest warsztat Mazdy, który może to z łatwością naprawić.

Jeśli problem dotyczy przepalonego bezpiecznika, osoba zajmująca się naprawami może go naprawić i upewnić się, że zasilanie dopływa prawidłowo do urządzenia, aby zapewnić lepsze wrażenia z korzystania z ekranu Mazdy.

Poprawka 5: Skontaktuj się z Mazdą

Jeśli wypróbowałeś wszystkie sposoby rozwiązywania problemów, które przedstawiliśmy w powyższych poprawkach, zalecamy skontaktowanie się z firmą Mazda w celu poinformowania jej o nagłym czarnym ekranie systemu Infotainment.

Powinieneś być w stanie skontaktować się z firmą Mazda przez Internet lub telefonicznie, aby szczegółowo opisać problem.

Ponieważ są oryginalnymi twórcami Mazda Connect, mogą pomóc Ci rozwiązać problem w najlepszy sposób.

Wniosek

Ekran Twojej Mazdy może w każdej chwili stać się czarny, ponieważ jest podatny na problemy, które mogą wystąpić od momentu zakupu.

🔥 Zalecana:  Klucz Dookey Dash sprzedany za 1000 ETH, z inskrypcją TwelveFold NFT – Yuga Labs w nagłówkach

Może to być wynikiem przestarzałego oprogramowania, błędów, usterek, wadliwego wyświetlacza lub problemów z zasilaniem urządzenia.

Mamy dla Ciebie wszystkie niezbędne wskazówki, których potrzebujesz, aby rozwiązać problem. Te wskazówki pomogą Ci naprawić ekran Mazdy. Może to być ekran CX-5, CX-8, CX-9 lub Mazdy 2, który nagle stał się czarny.

Napraw czarny ekran Mazdy, aktualizując oprogramowanie Mazdy, zlecając profesjonalistom naprawę Mazdy pracę na ekranie, resetując ekran lub kontaktując się z Mazdą, aby całkowicie rozwiązać problem.

Często Zadawane Pytania

Jak zresetować wyświetlacz mojej Mazdy?

Możesz zresetować wyświetlacz Mazdy, naciskając i przytrzymując jednocześnie przycisk głośności, przycisk nawigacji i przycisk Wstecz przez około 5 do 10 sekund, aż na ekranie pojawi się powiadomienie o odpoczynku systemu.

Poniższe monity pozwolą ci prawidłowo zresetować Mazda Connect, aby działała wydajnie po zakończeniu procesu.

Jak zresetować ekran dotykowy Mazdy?

Możesz zresetować ekran dotykowy Mazdy, naciskając i przytrzymując przycisk głośności razem z przyciskiem wstecz. Kontynuuj naciskanie i przytrzymywanie, aż ekran stanie się całkowicie czarny. Spowoduje to miękki reset urządzenia.

Jak odblokować ekran Mazdy?

Możesz zamrozić ekran Mazdy, zatrzymując pojazd i włączając zapłon. Spowoduje to ponowne uruchomienie Mazda Connect, aby zaczęło działać.

Jak zresetować ekran w moim samochodzie?

Możesz odłożyć ekran Mazdy, wyjmując i wkładając z powrotem urządzenie USB podłączone do ekranu Mazdy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie