Dlaczego Apple Music działa tak wolno na komputerach Mac i iPhone?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Apple Music działa tak wolno na komputerach Mac i iPhone?

Łatwo jest pomyśleć, że Apple Music będzie działać najlepiej na iPhone’ach i MacBookach, ponieważ są to wszystkie produkty Apple, ale nie zawsze tak jest. Użytkownicy zgłaszali problemy z korzystaniem z Apple Music na swoich iPhone’ach i MacBookach.

Trzeba przyznać, że może to być bardzo frustrujące, gdy tak się dzieje. Po prostu chcesz posłuchać muzyki; rozumiemy. Aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i jakie są możliwe sposoby rozwiązania tego problemu, zostań w pobliżu!

Dlaczego Apple Music działa tak wolno?

Istnieje wiele powodów, dla których Apple Music działa tak wolno. W tej sekcji przyjrzymy się niektórym z tych powodów.

Słabe połączenie internetowe

Czasami problem może być tak prosty, jak wolne połączenie internetowe. Jeśli sygnał jest zmienny, słaby lub niespójny, aplikacje oparte na danych, takie jak Apple Music, nie będą miały wystarczającej przepustowości, aby działać płynnie. Stąd powolność, której doświadczasz.

Błąd podczas aktualizacji

Innym powodem, dla którego Apple Music może działać tak wolno, może być błąd podczas ostatniej aktualizacji systemu. Może to być również powolne w wyniku uruchomienia starszej aktualizacji oprogramowania na komputerze Mac lub iPhonie. Błędy takie jak te mogą również powodować ciągłe zatrzymywanie aplikacji podczas użytkowania.

Zbyt wiele aplikacji działających w tle

Zbyt wiele aplikacji działających w tle może również spowolnić działanie aplikacji Apple Music na iPhonie lub MacBooku. Apple Music potrzebuje dość dużo miejsca do efektywnego działania. Tak więc, gdy uruchomionych jest zbyt wiele aplikacji, nie będą one miały potrzebnej przestrzeni. Stąd powolność.

Zduplikowane listy odtwarzania

Apple Music czasami duplikuje twoje listy odtwarzania bez żadnego monitu. Może to spowolnić prędkość i przyczynić się do problemów, z którymi możesz się spotkać.

🔥 Zalecana:  Najlepsze komputery do gier z chłodzeniem wodnym [5 Liquid-Cooled Options]

Jak sprawić, by Apple Music działał szybciej?

Teraz znamy możliwe powody, dla których tak się dzieje; nadszedł czas, aby zbadać, jak to naprawić. Chociaż nie są to pewne poprawki, warto je wypróbować. Jeśli nic innego nie działa, spróbuj uaktualnić do nowszego modelu (iPhone), ponieważ starsze telefony często działają wolno.

Wykonaj aktualizację systemu operacyjnego

Pozostaje to jedną z najbardziej zalecanych poprawek tego problemu. Spróbuj uruchomić aktualizację oprogramowania, jeśli nie robiłeś tego od jakiegoś czasu na swoim iPhonie i MacBooku. Na przykład po prostu aktualizacja do wersji Big Sur 11.3 poprawiła działanie aplikacji. Chociaż nie miało to spowodować 100% zmiany prędkości, wykazało zauważalną poprawę i generalnie zalecamy to jako pierwsze.

Napraw swoje połączenie internetowe

Teraz jest to oczywiste, ale nadal ważne, aby o tym wspomnieć. Aby Apple Music działało nieprzerwanie, potrzebujesz szybkiego internetu. Jeśli Twój internet jest wolny lub opóźniony, sensowne jest, aby Apple Music również się opóźniał. Zastanawiasz się, dlaczego Apple Music działa tak wolno? Sprawdź swoje połączenie z internetem.

Zamknij wszystkie aplikacje, których nie używasz

Ponieważ wiele aplikacji działających w tle może spowolnić Apple Music, chcesz zamknąć wszystkie nieużywane aplikacje. Może to przyspieszyć działanie aplikacji muzycznej.

Jak naprawić buforowanie Apple Music?

Buforowanie Apple Music czasami ma miejsce po aktualizacji. Jeśli jednak tak nie jest, oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby to naprawić, gdy to nastąpi.

  • Najpierw uruchom ponownie urządzenie. Może to wyglądać na bardzo łatwe i takie jest, ale zwykle rozwiązuje wiele problemów.
  • Jeśli ponowne uruchomienie nie działa, sprawdź, czy Twoje urządzenie jest aktualne. Jeśli tak nie jest, musisz go zaktualizować. Przed aktualizacją urządzenia wykonaj kopię zapasową plików, aby niczego nie stracić.
  • Sprawdź również, czy masz ten sam problem podczas słuchania muzyki przez Wi-Fi i komórkową transmisję danych. Może to być prosty przypadek słabego połączenia internetowego, które zostanie naprawione po przełączeniu na silniejszą sieć.
  • Na koniec pobierz kilka utworów i sprawdź, czy problem nadal występuje w przypadku pobranej muzyki w przeciwieństwie do przesyłania strumieniowego.
🔥 Zalecana:  Dlaczego brakuje skrótów do grup na Facebooku? I jak to naprawić

Przeczytaj także: Zamienne słuchawki AirPods nie łączą się? Najlepsze poprawki

Dlaczego Apple Music działa tak wolno na Macu? Wskazówki dotyczące mocowania

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Apple Music działa tak wolno na komputerze Mac, prawdopodobnie jest to problem z przestrzenią lub zbyt wiele uruchomionych programów jednocześnie. Może się również zdarzyć, że musisz zaktualizować system lub Apple Music po prostu działa nieprawidłowo. Oto kilka poprawek, które możesz wypróbować.

Sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania

Jeśli nie jest to problem z siecią, system może wymagać aktualizacji. Sprawdź dostępne aktualizacje i w razie potrzeby zaktualizuj system. W tym celu kliknij na Jabłkowe menu >> wybierz „O tym Macu” opcja >>, a następnie kliknij „Aktualizacja oprogramowania”.

Uruchom ponownie aplikację Apple Music

Zamknij aplikację muzyczną i uruchom ją ponownie, aby sprawdzić, czy działa lepiej. Możesz także zaktualizować swoją bibliotekę muzyczną, otwierając Muzykę, klikając menu Plik i wybierając Biblioteka. Pod którym chcesz wybrać „Aktualizuj bibliotekę w chmurze”.

Usuń pamięć podręczną aplikacji

Kolejną poprawką, która zadziałała dla wielu użytkowników, jest usuwanie danych z pamięci podręcznej z ich aplikacji Apple Music. Zwykle przyspiesza to i może nawet działać jako poprawka w przypadkach, gdy aplikacja całkowicie przestaje działać.

Sprawdź Monitor aktywności na komputerze Mac

Monitor aktywności to świetne miejsce do rozpoczęcia, jeśli chcemy wiedzieć, co jest przyczyną naszej powolnej muzyki Apple Music na Macu. Monitor aktywności pomaga sprawdzić, czy proces utknął w martwym punkcie lub czy wykorzystujemy wyższy procesor niż oczekiwano. Powinieneś również sprawdzić kartę CPU w aplikacji, aby zobaczyć, czy jest coś wymienionego na CZERWONO lub coś oznaczonego jako „nie odpowiada”.

Sprawdź warunki przechowywania

Jeśli używasz komputera Mac, zalecamy sprawdzenie dostępnej przestrzeni dyskowej, aby upewnić się, że to nie ona jest przyczyną tych problemów. Aby sprawdzić miejsce na dane, przejdź do Menu pasek >> O tym Macu >> Składowanie.

🔥 Zalecana:  Usuń konto YouTube – jak trwale usunąć w 2023 r

Uruchom w trybie bezpiecznym

Świetnym sposobem na wyizolowanie i prawdopodobnie rozwiązanie tego problemu byłoby uruchomienie komputera w trybie awaryjnym. Umożliwi to przydzielenie większej ilości zasobów do dowolnej konkretnej aplikacji. Próba uruchomienia Apple Music w trybie awaryjnym i sprawdzenie, czy będzie działać dobrze, czy nie, jest czymś, co zalecamy. Aby dowiedzieć się, jak uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym, Kliknij tutaj.

Oczywiście są to tylko sugestie. Nie możemy zagwarantować, że to zadziała, ale jak powiedzieliśmy wcześniej, warto spróbować. Większość z tych poprawek zadziałała dla osób z podobnymi problemami. Jeśli żadna z tych poprawek nie działa, zawsze możesz skontaktować się z pomocą techniczną Apple i uzyskać od nich profesjonalną pomoc.