Dlaczego aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych?

Gdy aplikacja prosi o pozwolenie na dostęp do mikrofonu lub kamery – prawdopodobnie jest to oczekiwane, ponieważ aplikacja ma funkcje, które tego wymagają. Ale jeśli chodzi o dostęp do połączeń telefonicznych, zdjęć, a nawet kontaktów (kiedy nie ma to nic wspólnego z tymi rzeczami) zaczynają wkradać się wątpliwości. A powinny, ponieważ myśl o przypadkowym właścicielu aplikacji mającej dostęp do twoich danych osobowych jest daleko od zapewniania.

Dlaczego aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych? Pytanie za milion dolarów!

Nie tylko wydaje się to przerażające, ale także bardzo inwazyjne. Czy istnieją uzasadnione powody tego żądania? Co ważniejsze, czy powinieneś to przyznać? Znajdź odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule. Wrzucimy również ważniejsze informacje dotyczące tego tematu.

Dlaczego aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych?

Aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych, gdy wymaga tego funkcjonalność aplikacji. Jeśli aplikacja ma funkcje związane z połączeniami telefonicznymi lub zarządzaniem połączeniami, wymaga dostępu. Niektóre inne aplikacje wymagają dostępu do połączeń telefonicznych w celu weryfikacji.

Na przykład większość aplikacji wymaga podania numeru telefonu podczas rejestracji i weryfikacji tego numeru, dzwoniąc lub wysyłając kod SMS-em. Proszą więc o dostęp do połączeń telefonicznych / SMS-ów, aby automatycznie zweryfikować kod lub zweryfikować, czy odebrałeś połączenie.

W takim przypadku niektóre aplikacje oferują inne opcje sprawdzania poprawności, gdy odmówisz dostępu do połączeń telefonicznych/SMS-ów. A jeśli aplikacja nie zapewnia innych opcji, możesz na nią zezwolić i odwołać ją po zakończeniu sprawdzania poprawności.

Innym uzasadnionym powodem, dla którego aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych, jest to, że albo chcą wstrzymać działanie, gdy nadejdzie połączenie, albo zwrócą kontrolę nad dźwiękiem w systemie operacyjnym. Na przykład gra lub aplikacja do monitorowania kondycji może potrzebować dostępu do połączeń telefonicznych, aby automatycznie zamrozić to, co robią, gdy wykryją połączenie przychodzące.

🔥 Zalecana:  Jak wysłać wiadomość do Ashley Madison bez płacenia

A aplikacja, która wydaje dźwięki, ma pewną kontrolę nad dźwiękiem w telefonie i czasami może być konieczne przywrócenie tej kontroli, gdy nadejdzie połączenie. Te funkcje mają na celu zwiększenie wygody.

Jeśli aplikacja nie ma zastosowania w żadnym z tych przypadków, rozsądnie byłoby odmówić lub cofnąć pozwolenie na dostęp do połączeń telefonicznych.

Czy aplikacje mogą zdalnie wykonywać połączenia telefoniczne na moim telefonie?

Tak, aplikacje mogą zdalnie wykonywać połączenia telefoniczne na Twoim telefonie. Możesz to zrobić na drugim smartfonie, tablecie, w Internecie lub na komputerze za pomocą różnych aplikacji. Aby zdalnie wykonywać połączenia telefoniczne na telefonie za pomocą komputera, możesz użyć emulatora lub niektórych aplikacji, takich jak mysmytelefon z dala, AirDrioid, Światło ISL, Pchacz, Zdalne połączenie telefoniczne, Vysor, ApowerMirror, ScrcpyLub Twój towarzysz telefonu.

Większość z tych aplikacji zapewnia podstawową funkcję lustrzanego ekranu telefonu, umożliwiającą zdalne sterowanie nim. Aplikacje takie jak mysms i Phone Away mogą być również używane na tablecie, drugim smartfonie lub w Internecie.

Czy zezwalanie aplikacjom na dostęp do telefonu jest bezpieczne?

Czy zezwalanie aplikacjom na dostęp do telefonu jest bezpieczne, jeśli jest to wymagane przez jedną lub więcej funkcji aplikacji?

Na przykład Instagram musi mieć dostęp do Twojego aparatu, zdjęć i kontaktów, abyś mógł robić zdjęcia za pomocą aplikacji, publikować zdjęcia z galerii na swojej stronie i widzieć rekomendacje osób do obserwowania w Twoich kontaktach.

Jeśli funkcjonalność aplikacji nie zależy od konkretnego dostępu, o który prosi, nie należy na to zezwalać. Jeśli chcesz, bezpieczniej byłoby mieć pewność, że ufasz aplikacji lub wysłać do nich wiadomość e-mail z potwierdzeniem, dlaczego potrzebują dostępu do Twoich informacji.

Należy zauważyć, że „normalny” dostęp wymagany przez aplikacje jest już przyznany domyślnie, ponieważ nie stanowią one żadnego zagrożenia dla Twojej prywatności. Jest to „niebezpieczny” dostęp, na który aplikacje proszą o pozwolenie.

Zwykle nie ma się czym martwić, po prostu proszą o zaufanie i pozwolenie im na świadczenie usług zależnych od tego dostępu, ale ważne jest, aby zachować ostrożność podczas udzielania aplikacjom dostępu do telefonu. Jeśli nie możesz ustalić, dlaczego aplikacja potrzebuje określonego dostępu, a Twój e-mail nie jest odbierany, nie udzielaj pozwolenia.

🔥 Zalecana:  11 sposobów na natychmiastowe wygranie darmowych kart podarunkowych

Jakich uprawnień naprawdę potrzebują aplikacje?

Uprawnienia wymagane przez aplikacje zależą od funkcjonalności aplikacji. Jeśli pobierzesz aplikację aparatu lub aplikację do edycji zdjęć, musisz przyznać aplikacji dostęp do aparatu i galerii.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli funkcjonalność aplikacji nie wymaga uprawnień do niektórych funkcji telefonu, nie należy ich udzielać. Co więcej, jeśli nie możesz dowiedzieć się, dlaczego aplikacja potrzebuje szczególnego dostępu do Twojego telefonu, wyślij wiadomość e-mail z prośbą o wyjaśnienie.

Czy aplikacje mają dostęp do moich zdjęć?

Aplikacja będzie mogła uzyskać dostęp do Twoich zdjęć tylko wtedy, gdy zezwolisz jej na dostęp do nich. W przeciwnym razie żadna aplikacja nie będzie miała dostępu do Twoich zdjęć.

Jeśli zezwolisz aplikacji na dostęp do Twoich zdjęć, aplikacja będzie mogła dodawać nowe zdjęcia do Twojej galerii, uzyskiwać dostęp do wszystkich zdjęć w Twojej galerii, daty i godziny wykonania każdego zdjęcia oraz, jeśli aplikacja aparatu ma dostęp do Twojej lokalizacji, każde zdjęcie będzie miało dołączoną lokalizację, więc aplikacja będzie mogła również zobaczyć, gdzie je zrobiłeś.

Dlaczego aplikacja McDonald’s potrzebuje dostępu do moich zdjęć?

Aplikacja McDonald’s słynie z tego, że wymaga niepotrzebnego dostępu do telefonu. Nie ma zrozumiałego powodu, dla którego aplikacja potrzebuje dostępu do Twoich zdjęć. To i wiele innych wątpliwych próśb o dostęp to tylko niektóre z powodów, dla których większość ludzi unika korzystania z aplikacji.

Mówi się również, że aplikacja ma publicznie dostępny interfejs API, co oznacza, że ​​każdy, kto jest w stanie zmienić kod, może uzyskać dostęp do informacji o użytkowniku, w tym adresu e-mail, imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu i numeru telefonu.

Przeczytaj także: Najlepsze uniwersalne aplikacje do zdalnego sterowania dla telewizorów innych niż Smart i Smart TV

🔥 Zalecana:  Dlaczego ekran systemu audio-nawigacyjnego mojej Mazdy jest czarny? Zobacz, jak to naprawić

Dlaczego aplikacja Capital One musi wykonywać połączenia telefoniczne?

Aplikacja Capital One wymaga dostępu do wykonywania połączeń telefonicznych i zarządzania nimi ze względów bezpieczeństwa. Wykorzystuje Twoje unikalne informacje o telefonie, aby chronić Twoje konto przed podejrzanymi działaniami związanymi z logowaniem.

Prosi również o dostęp do twoich kontaktów, aby umożliwić ci wysyłanie im pieniędzy, zdjęć/multimediów/plików/przechowywania, aby umożliwić ci dodanie zdjęcia profilowego i pobranie/uzyskanie dostępu do wyciągów z konta, a także lokalizację w celu zwiększenia bezpieczeństwa i pomocy w znalezieniu pobliski bankomat lub oddział.

Dlaczego aplikacje do gier potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych?

Niektóre gry wymagają dostępu do połączeń telefonicznych, aby zawiesić grę lub przywrócić sterowanie dźwiękiem do systemu operacyjnego po wykryciu połączenia przychodzącego.

Jeśli gra została pobrana ze sklepu Google Play lub App Store i ufasz twórcy aplikacji, możesz przyznać mu dostęp do swoich połączeń telefonicznych. W przeciwnym razie należy odmówić pozwolenia. Zwykle nie powinno to wpływać na funkcjonalność gry, ponieważ nie jest to wymagane w grach.

Wniosek

Jeśli chodzi o nadawanie uprawnień, powinieneś upewnić się, że aplikacja została pobrana ze sklepu Google Play lub App Store, ufasz twórcy aplikacji i rozumiesz powód konkretnego żądania. Aby być bezpiecznym, jeśli wątpisz w aplikację lub przyczynę prośby, po prostu jej nie udzielaj.