DisplayPort nie działa w systemie Windows 10? Poprawki robocze dla firm Dell, HP, Sceptre i NVIDIA

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: DisplayPort nie działa w systemie Windows 10? Poprawki robocze dla firm Dell, HP, Sceptre i NVIDIA

Czasami spowodowane przez coś tak małego, jak nieprawidłowe połączenie, DisplayPort nie działa na komputerach z systemem Windows 10 — laptopach i komputerach stacjonarnych — może mieć bardzo duży wpływ na procesy, od powodowania przestojów w pracy po prawie uniemożliwienie podłączenia komputera do Twój monitor.

DisplayPort zapewnia użytkownikowi końcowemu dostarczanie wysokiej jakości wyświetlacza, w porównaniu z innymi trybami połączenia, przy użyciu kabla HDMI do połączeń zapewnia znacznie lepszą jakość wyświetlania. Jeśli twoje monitory nie odbierają sygnału, gdy twoje urządzenia są podłączone przez DisplayPort, pomyśleliśmy o kilku opcjach, które z pewnością przydałyby się w naprawie DisplayPort, który nie działa w systemie Windows 10 dla użytkowników. Te poprawki działają na Dell, HP, Scepter i wielu innych ekranach.

Poprawka 1. Wyłącz oszczędzanie energii w Dell

Możliwe, że funkcja DisplayPort nie działa na komputerze firmy Dell, ponieważ monitor uruchamia się miękko, co powoduje dysfunkcję DP. Odkryliśmy, że wyłączenie funkcji oszczędzania energii monitora z OSD monitora powinno rozwiązać problem lub pomóc go uniknąć.

Aby naprawić DisplayPort, który nie działa na Dell, naciśnij przycisk menu, aby otworzyć menu ekranowe >> iść do Inni >> wybierz Oszczędzanie energii >> Wyłącz to >> Zapisz i wyjdź menu ekranowe.

Chociaż ta poprawka została przetestowana i stwierdzono, że działa na monitorach Dell i HP, ogólnie zachęcamy do wypróbowania jej na swoim komputerze, aby sprawdzić, czy działa.

Napraw 2. Odłącz przewód

Kolejną poprawką do wypróbowania na komputerach firmy Dell jest: Podłącz oba kable DisplayPort i HDMI do monitora >> Uruchom Windows z trybem HDMI >> wtedy przełączyć się na DP przez OSD () >> Odłącz przewód zasilający od monitora (nie używaj przełącznika) i Poczekaj jakiś czas >> Włóż ponownie kabel zasilający i Uruchom ponownie.

Poprawka 3. Zaktualizuj BIOS i sterowniki GPU

Kolejną poprawką do wypróbowania jest aktualizacja BIOS-u GPU. W naszym przypadku był to GTX 970, po zakończeniu aktualizacji przetestuj, czy działa, zanim zaktualizujesz sterowniki. Jeśli tak, nie musisz dotykać sterowników. Kiedy aktualizacja BIOS-u nie zadziałała w naszym przypadku, zaktualizowaliśmy nasze sterowniki NVIDIA, a następnie zainstalowaliśmy sterownik monitora. Powinieneś użyć narzędzia do aktualizacji oprogramowania sprzętowego NVIDIA Graphics dla DisplayPort.

Przeczytaj także: Jak zaktualizować sterowniki GPU w systemie Windows 10

Poprawka 4: Sprawdzanie ustawień panelu sterowania NVIDIA

Inną opcją będzie granie z samym panelem kontrolnym NVIDIA. Otwórz Panel sterowania NVIDIA >> kliknij Zarządzaj ustawieniami 3D >> pod Ustawienia ogólneustawić Tryb zarządzania energią Do Preferuj maksymalną wydajność. Zmuszanie kart graficznych do maksymalnej wydajności rozwiązuje problem przechodzenia karty w stan oszczędzania energii.

🔥 Zalecana:  Recenzja Pawns.App 2023: To nie oszustwo – faktycznie zarabiaj

Poprawka 5: Zamień przewód DisplayPort

Jeśli żaden z tych sposobów nie rozwiązał problemu z niedziałającym portem DisplayPort w systemie Windows 10, powinieneś spróbować pobawić się kablem, monitorem i komputerem, ponieważ każdy z tych trzech elementów może potencjalnie powodować te problemy. Możesz spróbować użyć innego monitora z tym samym przewodem DP i komputerem, jeśli sytuacja się nie zmieni, spróbuj przetestować monitor i przewód z innym komputerem, a jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj zamienić przewód na inny, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem to dla Ciebie.

Przeczytaj także: Jak utworzyć plik INI w systemie Windows

Poprawka 6: Wycofaj aktualizacje i/lub zmień częstotliwość odświeżania

Jeśli niedawno dokonałeś aktualizacji po stronie oprogramowania, zanim wystąpił ten problem, zalecamy wycofanie aktualizacji, aby sprawdzić, czy coś zostało zepsute przez aktualizację. Chciałbyś także zmienić częstotliwość odświeżania na monitorze, aby sprawdzić, czy to działa.

Aby wycofać aktualizację sterownika, kliknij Nieruchomości >> wybierz Kierowca tab >> jeśli istnieje opcja cofnięcia zmian, kliknij ją.

Przeczytaj także: Jak trwale aktywować system Windows 10

Poprawka 7: Zaktualizuj sterownik ze strony internetowej producenta

Jeśli DisplayPort nie działa, ale HDMI działa, odwiedź producenta sterownika (większość ludzi korzysta ze sterowników graficznych Intel, więc tutaj jest link do najnowszych sterowników graficznych Intel, musisz wyszukać na podstawie modelu komputera) >> Wyszukaj sterownik zgodny z modelem i systemem operacyjnym >> Pobierz i odinstaluj stary sterownik graficzny Intel >> Zainstaluj nowo pobrany sterownik >> Uruchom ponownie Twój komputer.

Przeczytaj także: Jak zatrzymać Chrome przed otwieraniem nowych kart po kliknięciu linków

Jak zaktualizować sterownik DisplayPort Windows 10

Nvidia stwierdziła, że ​​kilku użytkowników jej kart graficznych doświadcza problemów z wyświetlaniem na monitorach działających przez DisplayPort 1.3 lub 1.4. Ponieważ problem nie może zostać rozwiązany przez sterowniki, wydano aktualizację oprogramowania układowego karty graficznej, przez którą cię przeprowadzę.

 1. Zacznij od pobrania narzędzia o nazwie Aktualizacja oprogramowania układowego Nvidia DisplayPort.
 2. Po pobraniu pliku exe uruchom go i zainstaluj.
 • Pamiętaj, aby podłączyć źródło zasilania, aby zaktualizować oprogramowanie układowe. Następnie kliknij Następny, i rozpocznie się aktualizacja.
 • Uruchom ponownie komputer po zakończeniu instalacji.

Porady

 • To narzędzie pomaga zautomatyzować wiele funkcji dla początkujących (aktualizacja sterowników, optymalizacja ustawień graficznych itp.).
 • Może również wykryć kartę graficzną i automatycznie zastosować poprawkę aktualizacyjną.
 • Zwróć uwagę, że narzędzie działa równie dobrze na kartach typu Founders Edition, jak i na niestandardowych kartach partnerów Nvidii – niezależnie od tego, czy są „podkręcone”, czy nie.

Jak pobrać sterownik DisplayPort na HDMI

Aby pobrać sterowniki DisplayPort do komputera HDMI, przejdź do witryny internetowej producenta komputera, aby uzyskać łącze. W przypadku komputerów HP można to zrobić Tutaj.

🔥 Zalecana:  Dyrektor generalny OpenAI twierdzi, że system edukacji powinien dostosować się do ChatGPT, a nie go zakazać

Po pomyślnym pobraniu DisplayPort zainstaluj go, wykonując krok po kroku proces pokazany na ekranie.

DisplayPort nie działa, ale HDMI tak?

Oto poprawki, które będą działać, jeśli masz ten problem:

Poprawka 1: W razie potrzeby zainstaluj sterowniki monitora

Niektóre monitory mogą wymagać zainstalowania rodzimych sterowników, zanim komponenty monitora będą działać. W przeciwnym razie monitor może nie wykryć żadnego sygnału z urządzenia. Możesz sprawdzić w instrukcji lub skontaktować się z producentem, aby dowiedzieć się, czy konieczne jest zainstalowanie sterowników monitora.

Poprawka 2: Wybierz prawidłowe źródło sygnału wejściowego

Upewnij się, że wybrałeś właściwy port DisplayPort, jeśli monitor ma wiele portów. Możesz wybrać właściwy port z menu. Zakładając, że monitor ma dwa porty wyświetlania, „DisplayPort1” i „DisplayPort2”, upewnij się, że monitor jest ustawiony na ten drugi, jeśli kabel jest podłączony do „DisplayPort2”. Możesz skorzystać z instrukcji obsługi, aby dowiedzieć się, jak zidentyfikować porty i je skonfigurować.

Poprawka 3: Usuń i ponownie podłącz kabel DisplayPort

Odłącz kabel i podłącz go ponownie, jeśli monitor nie wykrywa sygnału z komputera. Przed ponownym podłączeniem sprawdź, czy port jest czysty i wolny od kurzu lub płynu. Mogą one blokować kontakt między kablem, komputerem i monitorem Display Port. Użyj puszki ze sprężonym powietrzem, aby usunąć brud z portu.

Poprawka 4: Wybierz inny kabel lub komputer

Powodem, dla którego złącze DisplayPort nie działa, może być uszkodzony kabel i uszkodzony port DisplayPort monitora. Najpierw spróbuj użyć kabla na innym monitorze, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie. Następnie, jeśli problem będzie się powtarzał, wypróbuj nowy kabel.

Poprawka 5: Uruchom ponownie sterownik karty graficznej komputera

System Windows zawiera wiele wbudowanych narzędzi do rozwiązywania problemów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów. Na przykład ponowne uruchomienie sterowników może pomóc, jeśli komputer może wykryć zewnętrzne monitory podłączone przez DisplayPort.

 1. Odłącz kabel od komputera.
 2. Naciśnij klawisz Windows obok Ctrl + B + Shift. Twój ekran powinien się WYŁĄCZYĆ na 2 sekundy i rozlegnie się sygnał dźwiękowy.
 3. Podłącz kabel do komputera i sprawdź, czy monitor odbiera sygnał.

Poprawka 6: Uruchom ponownie swoje urządzenia

Ponowne uruchomienie komputera i monitora może pomóc, jeśli ponowne uruchomienie sterownika nie działa.

Poprawka 7: Użyj zalecanego kabla DisplayPort

Zaleca się korzystanie z kabla DisplayPort dostarczonego z monitorem. Większość producentów monitorów ma sklepy, w których można kupić akcesoria do urządzeń elektronicznych. Upewnij się, że kabel DisplayPort jest certyfikowany przez producenta.

Poprawka 8: Zaktualizuj swój monitor

Producenci mogą udostępniać nowe aktualizacje oprogramowania układowego, aby pomóc w usuwaniu usterek i błędów oraz w celu lepszego działania produktu. Przejdź do witryny internetowej producenta i sprawdź dostępność nowych aktualizacji. Można również znaleźć podręczniki użytkownika dotyczące instalowania aktualizacji.

🔥 Zalecana:  Chain zostaje oficjalnym sponsorem Web3 i blockchain dla NFL New England Patriots

Poprawka 9: Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Ujawniłem tę procedurę wcześniej w sekcji „Jak zaktualizować sterownik DisplayPort Windows 10”. Ale jeśli ta metoda wyjaśniona powyżej nie działa, możesz wypróbować klasyczną metodę aktualizacji sterowników ekranu w systemie Windows:

 1. Najpierw podłącz komputer do Internetu
 2. Otwórz menu Start systemu Windows, wpisz i wyszukaj Menadżer urządzeń
 3. Otwórz swoje Menadżer urządzeń. Rozwiń Adaptery wyświetlania.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy swój Adapter wyświetlacza
 5. Wybierać Nieruchomości
 6. Idź do Kierowca zakładkę i kliknij Uaktualnij sterownik
 7. Kliknij Automatyczne wyszukiwanie oprogramowania sterownika
 8. Poczekaj na zainstalowanie aktualizacji
 9. Możesz też kliknąć Wyszukaj zaktualizowane sterowniki w usłudze Windows Update
 10. Teraz kliknij Sprawdź aktualizacje. Komputer powinien rozpocząć wyszukiwanie aktualizacji sterowników.

Jak włączyć DisplayPort

 1. Aby to zrobić, otwórz BIOS. Powinno to wyświetlić wszystkie podstawowe ustawienia komputera.
 2. Poszukaj karty zaawansowane i zablokuj ją
 3. Wyszukaj ustawienia IGPU i wielu wyświetlaczy.
 4. Włączenie obu powinno włączyć DisplayPort na płycie głównej.
 5. Aby włączyć DisplayPort na monitorach, upewnij się, że obsługuje on DisplayPort. Następnie podłącz komputer do monitora za pomocą odpowiedniego kabla wideo.

Jak sprawdzić wersję DisplayPort systemu Windows 10

 1. Potwierdź procesor komputera, przechodząc do Panel sterowania >> System i bezpieczeństwo >> System.
 2. Zobaczysz swój model procesora w specyfikacjach urządzenia.
 3. Następnie przejdź do witryny internetowej producenta procesora (np. Intel lub AMD).
 4. Poszukaj wartości w obszarze Maksymalna rozdzielczość (DP). Powinieneś zobaczyć maksymalną rozdzielczość obsługiwaną przez wyjście DisplayPort.