Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej usunie zdjęcia? Co się właściwie dzieje

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej usunie zdjęcia? Co się właściwie dzieje

Zarządzanie przestrzenią dyskową może być dość uciążliwe, zwłaszcza gdy telefon pozostaje w tyle podczas korzystania z niego. Tak więc oprócz trwałego usuwania plików w celu zwolnienia miejsca innym zalecanym rozwiązaniem byłoby wyczyszczenie pamięci podręcznej urządzenia, aby mogło ono zacząć działać tak dobrze, jak powinno.

Chociaż jest to łatwa sugestia, ludzie często zastanawiają się, co robi czyszczenie pamięci podręcznej, co się dzieje po wybraniu tej funkcji i czy wyczyszczenie pamięci podręcznej usuwa zdjęcia i inne ważne pliki. Ten artykuł dostarczy odpowiedzi na te pytania.

Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej usunie zdjęcia? Nie, wyczyszczenie pamięci podręcznej nie spowoduje usunięcia zdjęć. Usuwa tylko miniatury, które pojawiają się w Twojej galerii.

Co oznacza wyczyść dane z pamięci podręcznej w systemie Android

Wyczyść dane z pamięci podręcznej w systemie Android to monit lub sugestia informująca użytkownika o wyczyszczeniu danych z pamięci podręcznej z aplikacji w telefonie. Dane w pamięci podręcznej to tymczasowo przechowywane dane z aplikacji, z których korzystasz na co dzień. Na przykład mogą to być zdjęcia, filmy, dźwięk lub tekst na osi czasu na Facebooku, Instagramie lub Twitterze.

Kiedy korzystasz z tych aplikacji na swoim telefonie, dane są zapisywane w pamięci podręcznej, więc natychmiast po ponownym otwarciu aplikacji możesz wznowić od miejsca, w którym się zatrzymałeś. Nie ogranicza się to tylko do aplikacji, ale obejmuje również strony internetowe, z których korzystasz, a te dane pomagają szybko ponownie otworzyć aplikację lub witrynę.

Co się dzieje, gdy wyczyścisz dane z pamięci podręcznej?

Wyczyszczenie danych z pamięci podręcznej powoduje również usunięcie informacji zebranych z aplikacji i witryn internetowych. Te informacje mogą dotyczyć plików lub postów przechowywanych tymczasowo na urządzeniu. Wyczyszczenie pamięci podręcznej zwolni dane i zwolni pamięć, aby urządzenie działało płynnie. Zalecamy wyczyszczenie danych z pamięci podręcznej, jeśli gromadzą się one przez długi czas. Zbyt regularne czyszczenie pamięci podręcznej może powodować pewne usterki, których można uniknąć.

Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej usunie zdjęcia?

Nie, wyczyszczenie pamięci podręcznej nie spowoduje usunięcia zdjęć. Usuwa tylko miniatury, które pojawiają się w Twojej galerii. Te miniatury są przechowywane w pamięci podręcznej i ułatwiają otwieranie aplikacji galerii. Jednak nie zaleca się czyszczenia pamięci podręcznej w galerii lub aplikacji do zdjęć, ponieważ natychmiast gromadzi się ona po ponownym otwarciu. Akcja jest podobna do wylewania wody na kamień, ponieważ każda pamięć uzyskana po wyczyszczeniu pamięci podręcznej aplikacji do zdjęć jest ponownie wykorzystywana po otwarciu aplikacji.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić brak połączenia internetowego na Androidzie i iPhone'ach

Co się stanie, gdy usuniesz dane w ustawieniach?

Wyczyszczenie danych aplikacji w ustawieniach spowoduje usunięcie wszystkich danych logowania i preferencji aplikacji. To byłoby tak, jakbyś właśnie go zainstalował. Istniejące konta zostaną wyczyszczone, ale nie usunięte, i będziesz musiał ponownie uruchomić i skonfigurować konto, wprowadzając swoje dane.

W przypadku aplikacji takich jak WhatsApp wyczyszczenie danych użytkownika spowodowałoby usunięcie wszystkich wiadomości, jeśli ich kopia zapasowa nie została utworzona na dysku Google. Dlatego przed wyczyszczeniem danych aplikacji w ustawieniach zalecamy zanotowanie haseł, danych logowania, kopii zapasowych i innych cennych informacji.

Co się stanie, jeśli wyczyszczę pamięć podręczną w Zdjęciach Google?

Wyczyszczenie pamięci podręcznej zdjęć Google powoduje usunięcie tylko najnowszych miniatur. Dlatego wyczyszczenie pamięci podręcznej telefonu nie spowoduje usunięcia zdjęć ani filmów. Zamiast tego usunęłoby to tylko bieżące operacje aplikacji, a podczas korzystania z aplikacji dane w pamięci podręcznej również będą się stopniowo gromadzić.

Zalety i wady czyszczenia pamięci podręcznej

Istnieją różne zalety i wady czyszczenia pamięci podręcznej w urządzeniu. Różni się to jednak w zależności od aplikacji. Oto kilka korzyści płynących z czyszczenia pamięci podręcznej w telefonach komórkowych:

 • Wyczyszczenie pamięci podręcznej w telefonie nie spowoduje usunięcia zdjęć ani żadnych innych multimediów zapisanych w urządzeniu. Zamiast tego zwalnia pamięć zajmowaną przez ostatnie operacje aplikacji.
 • Dane w pamięci podręcznej, które wyczyścisz, będą się gromadzić z czasem, więc nie jest to działanie trwałe.
 • Czyszczenie pamięci podręcznej po długim czasie zwalnia pamięć urządzenia.
 • Wyczyszczenie starych plików pamięci podręcznej może również spowodować usunięcie uszkodzonych plików aplikacji.
 • Wyczyszczenie pamięci podręcznej w telefonie nie powoduje usunięcia danych logowania zapisanych w aplikacjach.

Oprócz zalet, czyszczenie pamięci podręcznej telefonu wiąże się również z pewnymi wadami. Tutaj jest kilka z nich:

 • Wyczyszczenie pamięci podręcznej to tymczasowe rozwiązanie problemów z pamięcią. Dane w pamięci podręcznej nadal będą się gromadzić podczas korzystania z nich.
 • Wyczyszczenie pamięci podręcznej spowolniłoby również działanie często używanych aplikacji.
 • Częste czyszczenie pamięci podręcznej telefonu może spowodować nieprawidłowe działanie aplikacji.
 • Gdy wyczyścisz pamięć podręczną aplikacji, takich jak Google Chrome lub dowolna inna przeglądarka, czynność ta spowoduje usunięcie ostatniej historii Twoich wyszukiwań.
 • Regularne czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji, takich jak Zdjęcia Google i inne aplikacje do zdjęć, nie miałoby większego znaczenia, ponieważ miniatury aplikacji pojawiają się ponownie tak często, jak z niej korzystasz.
🔥 Zalecana:  15 najlepszych alternatyw dla HARO w budowaniu linków

Jak wyczyścić pamięć podręczną na telefonach z Androidem

Oto jak wyczyścić pamięć podręczną na telefonie z Androidem:

 • Najpierw klikasz na Zakładka Ustawienia przez telefon i zlokalizować składowanie.
 • Z wyskakującej listy wyszukaj Aplikacje. Aplikacje w telefonie pojawią się na liście uporządkowanej według tej, która zużywa najwięcej pamięci i aplikacji, która zużywa najmniej.
 • Wybierz aplikację, którą chcesz wyczyścić dane z pamięci podręcznej, i dotknij trzech kropek obok niej. Powinieneś zobaczyć opcję, która mówi „Wyczyść pamięć podręczną”kliknięcie go zapewni, że aplikacja usunie dane z pamięci podręcznej.

Przeczytaj także: Wyczyść dane kontra wyczyść pamięć podręczną na urządzeniach mobilnych

Jak wyczyścić pamięć podręczną na iPhone’ach

Możesz wyczyścić pamięć podręczną na iPhone’ach na dwa sposoby. W przypadku zwykłych aplikacji jest to podobne do usuwania danych użytkownika. Możesz jednak usunąć pamięć podręczną lub całe dane przeglądarki, w tym historię odwiedzanych stron, pliki cookie itp. Aby uniknąć utraty danych logowania, zalecamy ich zanotowanie przed wyczyszczeniem pamięci podręcznej na urządzeniach iPhone.

Aby wyczyścić pamięć podręczną w Safari, wbudowanej przeglądarce w IOS, wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij Ustawienia a następnie wybrać Safari z listy opcji.
 • Przewiń w dół do Zaawansowany i kliknij na to.
 • Wybierać Dane witryny
 • Kliknij Usuń wszystkie dane witryny

Aby wyczyścić pamięć podręczną w innych aplikacjach, zalecamy wykonanie następujących czynności

 • Kliknij Ustawienia
 • Wybierać Ogólny a następnie wybrać Pamięć iPhone’a z dostępnych opcji.
 • Wyświetli się lista aplikacji w telefonie wraz z zużywaną pamięcią.
 • Wybierz dowolną aplikację, a następnie dotknij Odciąż aplikację.
 • Ta opcja zwolniłaby miejsce używane przez aplikację, ale Twoje dokumenty i dane byłyby bezpieczne.
 • Gdy ponownie zainstalujesz aplikację, Twoje dane będą nadal dostępne.

Często Zadawane Pytania

Jak często należy czyścić dane z pamięci podręcznej?

Pomogłoby, gdybyś starał się nie czyścić zbyt często danych z pamięci podręcznej, ponieważ dane z pamięci podręcznej muszą się gromadzić, zanim zaczną mieć wpływ na przestrzeń dyskową. Dlatego codzienne czyszczenie pamięci podręcznej telefonu może wpłynąć na wydajność często używanych aplikacji. Dlatego zalecamy usuwanie danych z pamięci podręcznej raz w miesiącu, aby uzyskać najlepsze wyniki, aby ta czynność nie miała negatywnego wpływu na ogólne funkcjonowanie telefonu.

🔥 Zalecana:  Konto na Facebooku tymczasowo zablokowane; powody i rozwiązania

Czy powinienem wyczyścić dane z pamięci podręcznej w moim telefonie?

Powinieneś wyczyścić dane z pamięci podręcznej w telefonie, ponieważ zwalnia to potrzebną pamięć, ale nie usuwa niezbędnych plików, takich jak zapisane zdjęcia, filmy itp.
Wyczyszczenie danych z pamięci podręcznej staje się preferowaną opcją, ponieważ zyskujesz dodatkowe miejsce w urządzeniu bez utraty ważnych dokumentów.

Czy czyszczenie pamięci podręcznej przyspiesza telefon?

Tak, wyczyszczenie pamięci podręcznej telefonu przyspiesza działanie, zwłaszcza gdy dane w pamięci podręcznej mogą się gromadzić przez określony czas. Tak więc, gdy dane w pamięci podręcznej są duże, usunięcie ich oznaczałoby znaczną poprawę działania telefonu i innych urządzeń.

Czy dane w pamięci podręcznej są ważne?

Nie, dane w pamięci podręcznej nie są ważne. Pomaga to jednak poprawić komfort korzystania z aplikacji. Dane w pamięci podręcznej ułatwiają wznowienie od miejsca, w którym przerwałeś bez żadnych problemów. Na przykład otwieranie aplikacji lub strony internetowej, z której zawsze korzystasz, byłoby wolniejsze bez danych w pamięci podręcznej.

Wniosek

Wyczyszczenie pamięci podręcznej w telefonie nie spowoduje usunięcia zapisanych zdjęć i działa to zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iPhone’ach. Czyszczenie danych z pamięci podręcznej ma również wiele zalet, takich jak zwolnienie miejsca potrzebnego do płynnego działania telefonu.

Jednak nie należy regularnie czyścić pamięci podręcznej, ponieważ może to spowodować problemy z niektórymi aplikacjami w telefonie. Inne sposoby na zwolnienie miejsca na urządzeniu to odinstalowanie wymagających aplikacji, wyczyszczenie danych użytkownika i zakup karty SD.