Czy WPS Office jest bezpieczny? – Recenzja

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy WPS Office jest bezpieczny? – Recenzja

Załóżmy, że szukasz alternatywy dla Microsoft Office i grupy aplikacji biurowych od Google (Arkusze, Dokumenty itp.). W takim przypadku WPS Office oferuje te najlepsze narzędzia biurowe. Ale czy biuro WPS jest bezpieczne? Jak wypada w porównaniu z narzędziami wymienionymi powyżej?

Zdecydowałem się napisać tę recenzję za pomocą narzędzia WPS Office Writer, aby zobaczyć, jak działa oprogramowanie z pierwszej ręki. A oto moje podejście.

Co to jest WPS Office?

WPS Office (wcześniej Kingsoft Office lub KSOffice) to pakiet biurowy dla Apple iOS, OknaSystem operacyjny Mac, Androidi Linuksa. Jest rozwijany przez Kingsoft Corporation z siedzibą w Zhuhai i dystrybuowany na licencji zastrzeżonej.

Pakiet biurowy został wydany w 1988 roku jako WPS Office i nadal był znany w Chinach. Pierwszym wydaniem był Kingsoft Office 1995. Co więcej, jest utrzymywany przez społeczność Wersja Linuksa.

WPS Office jest dostępny dla systemu Windows w wersji subskrypcji bezpłatnej i premium. Ponadto program jest dostępny w nieograniczonej czasowo bezpłatnej „Personal Edition”. To nie obsługuje makr VBA, ale poza tym nie jest funkcjonalnie ograniczone. Wersje sprzed 2016 r. ze znakiem wodnym drukowane dokumenty po fazie testowej. To ograniczenie zostało usunięte w wersji 2016.

Odpłatna aktualizacja do pełnej wersji „Business Edition” jest możliwa w dowolnym momencie w interfejsie programu. Wraz ze zmianą nazwy na WPS Office w modelu licencyjnym wprowadzono wersję abonamentową dla wariantu biznesowego. W wersji „Business Edition” można uzyskać roczną licencję na wersję Office. Alternatywnie można kupić stałą licencję.

Czy WPS Office jest bezpieczny?

WPS Office to bezpieczna aplikacja lub program z różnymi funkcjami bezpieczeństwa, w tym szyfrowaniem danych. Zgodnie z programem Polityka prywatnościfirma nie gromadzi ani nie ma dostępu do danych użytkowników.

Ponieważ jednak publikuje ją chińska firma, użytkownicy martwią się o ochronę danych na platformie. Ale jeśli nadal nie możesz ufać aplikacji, dobrym rozwiązaniem byłoby wyłączenie dostępu do Internetu do iz WPS podczas korzystania z niej. Aby to zrobić, po prostu wyłącz jego dane w tle.

Na forum literatury Lkong autor Mitu oskarżył firmę o cenzurowanie rękopisu powieści zawierającego milion słów i uniemożliwiając jej dalszą edycję. Wspomniała, że ​​firma „szpiegowała i blokowała moją wersję roboczą”. Incydent przyciągnął uwagę w sieci społecznościowej Weibo, więc ludzie zaczęli pytać: „Czy WPS Office jest bezpieczny?”

Oświadczenie WPS dotyczące kwestii prywatności

Na oskarżenie ze strony Mitu WPS odpowiedział w oświadczeniu opublikowanym na Weibo. Zaprzecza, jakoby program blokował użytkownikom dostęp do ich dokumentów, ale twierdzi, że „wszystkie platformy, które zapewniają usługi informacyjne online, są odpowiedzialne za przeglądanie treści rozpowszechnianych za pośrednictwem ich platform w Chinach”.

Po pierwsze, jeśli chodzi o „usuń pliki lokalne użytkownika” zamieszczone w Internecie, przypominamy, że WPS nie przeprowadzi żadnych operacji, takich jak audyt, blokowanie lub usuwanie plików lokalnych użytkownika.

Po drugie, zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawowymi i wykonawczymi, takimi jak ustawa o cyberbezpieczeństwie, środki administrowania internetowymi usługami informacyjnymi oraz przepisy dotyczące ekologicznego zarządzania treściami informacyjnymi online, wszystkie platformy, które świadczą usługi informacyjne online, są odpowiedzialne za przeglądanie rozpowszechnianych treści za pośrednictwem ich platform z obowiązku.

Podczas audytu zgodnie z prawem podejmiemy rygorystyczne środki szyfrowania i odczulania w celu ochrony bezpieczeństwa informacji użytkownika. Jednocześnie udostępniamy użytkownikom kanały reklamacyjne obsługi klienta oraz ścieżki dostępu do dokumentów.

🔥 Zalecana:  Czy Bubble Cube 2 jest legalna czy oszustwo? (Moja szczera recenzja!)

WPS wspomniał również, że oskarżenie, że „WPS usuwa lokalne pliki użytkownika” i „naruszenie prywatności użytkownika” w Internecie, to „wszystkie fałszywe informacje”, mówiąc: „podejmiemy kroki prawne w celu ochrony praw prawnych za utratę dobrej woli spowodowaną firma.”

Oznacza to, że użytkownicy w Chinach podlegają tej „cenzurze”. Oczywiście niewielu użytkowników w Chinach może na to narzekać, bo to sprawa państwowa. Ale myślę, że dane użytkowników w innych częściach świata są zwolnione z tej cenzury i żadne raporty nie mówią inaczej.

Następnie dowiemy się więcej o tym programie, aby wiedzieć, jak bezpieczny jest i jak bardzo można mu zaufać.

Jakie są główne cechy WPS?

WPS Office zapewnia bezpłatny dostęp do potężnych i wszechstronnych narzędzi do edycji tekstu, prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i innych przydatnych narzędzi. Stosowane formaty plików są w pełni kompatybilne z formatami pakietu Microsoft Office: Word, Powerpoint i Excel.

Produkt posiada konwerter PDF, wykorzystuje tryb MDI do wyświetlania wielu otwartych dokumentów, ma wysoką kompatybilność z pakietem Microsoft Office i ma mały rozmiar pliku pakietu instalacyjnego.

Z drugiej strony międzynarodowy standard OpenDocument (rozszerzenia plików: *.odt, *.ods itp.) nie jest obsługiwany jako format pliku. Graficzny interfejs użytkownika WPS Office 10 oferuje możliwość wyboru między sterowaniem za pomocą menu i paska narzędzi – podobnie jak Microsoft Office 2003 – oraz obsługą za pomocą wstążek – identycznie jak Microsoft Office od wersji 2007 – z motywem czarnej i jasnoniebieskiej wstążki do wyboru z.

Główne zastosowania WPS Office to:

Pisarz biurowy WPS

WPS Office Writer to edytor tekstu z zaawansowanymi funkcjami układu. Jest to niezbędne oprogramowanie komputerowe dla pisarzy, którzy chcą pisać i formatować dobrze prezentowane dokumenty.

Przypisy, czcionki, personalizacja akapitów, wstawianie tabel, elementów graficznych, a nawet linków hipertekstowych, wszystko jest na swoim miejscu! Jako bonus umożliwia odczyt i zapis plików doc, dot, docx, dotx, docm, dotm, rtf, wps i wpt.

Arkusze kalkulacyjne WPS Office

Arkusz kalkulacyjny WPS Office to arkusz kalkulacyjny zgodny z programem Excel. Arkusze kalkulacyjne umożliwiają korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych w formatach xls, xlsx, xlsm, xlt, csv, .et i ett. Ponadto doskonale integruje formuły i obliczenia.

Nieco mniej elastyczny pod względem powielania i automatycznego dostosowywania komórek niż Excel, niemniej jednak przydatny do zarządzania, filtrowania i sortowania informacji, tworzenia formularzy i rysowania z nich spersonalizowanej grafiki.

Prezentacja WPS Office

WPS Office Presentation pozwoli Ci pracować na plikach ppt, pptx, pps, ppsx, pot, dps i dpt. Prosty i łatwy do nauczenia, dzięki interfejsowi, użytkownicy będą mogli szybko tworzyć nowe slajdy i stosować efekty przejścia, animacje, infografiki itp.

WPS Office PDF

Podobnie jak Adobe PDF, służy do przeglądania plików PDF. Jego funkcjonalność jest jednak ograniczona. Na przykład można tylko konwertować pliki pakietu Office na pliki PDF, dzielić plik PDF na wiele plików i łączyć wiele plików PDF w jeden.

W tej bezpłatnej wersji nie będziesz mógł edytować plików PDF ani konwertować plików PDF na dokumenty biurowe. Aby to zrobić, musisz co roku nabyć płatną odnawialną licencję Premium.

WPS Office – bezpłatny pakiet biurowy dla programów Word, PDF, Excel

Zawsze trzymaj swoje aplikacje na wyciągnięcie ręki dzięki wersji mobilnej na smartfony i tablety. Dzięki WPS Office – bezpłatny pakiet biurowy będziesz mógł nie tylko tworzyć nowe dokumenty, ale także konwertować je do formatu PDF i skanować obrazy do formatu PDF.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić szybkie pieniądze w jeden dzień: 11 pośpiech pod klucz

Chmura WPS

Od pewnego czasu dostępna jest wersja w chmurze, w porównaniu do Microsoft Office 365 i Google Docs pod względem struktury i funkcji.

Dokumenty z edytora tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i oprogramowania do prezentacji można zapisywać online i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Funkcja „Document Roaming” zapewnia również dostęp do starszych wersji dokumentów.

Należy jednak pamiętać, że ta wersja w chmurze jest mniej wyposażona w funkcje niż wersja na komputery PC lub mobilna.

Jak popularny jest pakiet WPS Office?

W 2019 roku WPS Office miał ponad 310 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Jest postrzegany przez wielu jako lżejsza i łatwiejsza w użyciu alternatywa dla pakietu Microsoft Office.

W 2020 r. z Biura WPS korzystały 62 z 65 organów Rady Państwa. Korzystało z niego również 90 z 97 „centralnych przedsiębiorstw państwowych” (tj. przedsiębiorstw państwowych pod kontrolą Komisji Kontroli i Administracji Mieniem Państwowym).

Ponadto korzystały z niego 133 ze 153 banków komercyjnych, 33 z 34 samorządów prowincji oraz administracje wszystkich miast prefekturalnych.

Dlaczego warto korzystać z WPS Office?

Jedną z rzeczy, które lubię w WPS Office (zwłaszcza w jego edytorze tekstu), jest szybsze pisanie. Możesz łatwo wyróżnić bez dwukrotnego stukania lub dwukrotnego kliknięcia. Ponadto większość potrzebnych funkcji jest nałożona w celu ułatwienia dostępu.

Pakiet oprogramowania oferuje interfejs podobny do Microsoftu i popularne narzędzia: bezpłatne szablony dokumentów, liczne parametry edycji, sprawdzanie pisowni.

Siła interfejsu WPS Office polega na otwieraniu plików za pomocą zakładek. Ta funkcja ułatwia jednoczesną pracę nad kilkoma dokumentami. Poza tym praktycznym szczegółem nowi użytkownicy nie będą zaskoczeni i szybko odnajdą swoje przyzwyczajenia w konkurencyjnych pakietach biurowych.

Ale w przeciwieństwie do tego ostatniego, gdzie każdą aplikację można uruchomić osobno, użytkownik WPS może otworzyć pojedyncze okno. Stamtąd mogą wybrać, który dokument chcą utworzyć lub który ostatni dokument chcą otworzyć.

Aby utworzyć nowy dokument, nic nie może być prostsze, kliknij „Nowy” w lewym menu, a następnie wybierz typ dokumentu, który chcesz utworzyć. Dostępnych jest kilka szablonów ułatwiających tworzenie układu. Uwaga, w darmowej wersji tylko kilka modeli (szablonów) jest dostępnych za darmo. W przypadku innych musisz mieć płatną licencję, aby z nich korzystać.

Kliknij „pusty”, aby utworzyć pusty dokument. Zauważysz, że dokumenty otwierają się w zakładkach, nawet jeśli jest to arkusz kalkulacyjny lub prezentacja. Jest to bardzo praktyczne podczas żonglowania między dokumentami biurowymi, nawet jeśli można je edytować za pomocą różnych aplikacji.

Wygląd WPS Office można dostosować w ustawieniach globalnych głównego interfejsu aplikacji. Ponadto możesz wybrać różne motywy i kolory, w szczególności ciemny motyw, który jest podobny do trybu ciemnego i ma tę zaletę, że zmniejsza zmęczenie oczu.

Z jakim systemem operacyjnym jest kompatybilny WPS Office?

Możesz pobrać WPS Office na komputery z systemem Windows 7/8/10/11 i Mac OS X 10.12 lub nowszym z architekturą 64-bitową.

W przypadku systemu Linux WPS Office jest kompatybilny między innymi z dystrybucjami Fedora, OpenSUSE, Ubuntu, CentOS, Mint, Knoppix, w architekturze 32 i 64-bitowej.

Możesz pobrać aplikacje na Androida i iOS bezpośrednio ze Sklepu Play lub App Store.

WPS Plusy i minusy

Zalety

  • Łatwy w użyciu styl menu wstążki z interfejsem z zakładkami
  • Typowe i zaawansowane style formatowania
  • Automatyczne sprawdzanie pisowni
  • Utworzone dokumenty dostępne z dowolnego urządzenia
  • Obsługuje popularne formaty plików, takie jak te, które można znaleźć w pakiecie Microsoft Office
  • Darmowe szablony
  • Mały rozmiar pobierania
🔥 Zalecana:  Czy kopiowanie i ponowne publikowanie artykułu na blogu w mojej witrynie jest bezpieczne?

Cons

  • Aby uzyskać dostęp do programu Writer lub Spreadsheet, należy pobrać cały pakiet biurowy
  • Darmowa wersja ma ograniczone funkcje
  • Wydane przez chińską firmę

Czy WPS Office jest bezpłatny?

WPS Office jest oferowany bezpłatnie w wersji Standard. Jednak pełna kompatybilność z Microsoft Office, obsługa plików PDF, szyfrowanie i zaawansowane narzędzia są niedostępne, dopóki nie zapłacisz za oprogramowanie. Wersje Linux, Apple iOS i Android są bezpłatne i dostępne w WPS Office.

Przegląd tego, w jakim stopniu standard WPS Office różni się od płatnej wersji Premium, można znaleźć na stronie Witryna wydawcy. Jednak dla tych, którzy wciąż nie są pewni, czy jest to aplikacja, z której mogą lub nie mogą korzystać, wersja premium zawiera 7-dniowy bezpłatny okres próbny, co oznacza, że ​​jeśli ci się nie podoba, możesz anulować subskrypcję przed 8 dniem.

Przeczytaj także: Czy zmieniacz głosu Clownfish jest bezpieczny?

Jakie są najlepsze alternatywy dla WPS Office?

Jeśli nadal nie masz wystarczających powodów, aby zaufać WPS Office, wiele pakietów biurowych jest dostępnych do pobrania. Wszystkie oferują edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i narzędzie do edycji prezentacji.

Niektóre oferują więcej funkcji, ale są płatne, podczas gdy inne pozostają bezpłatne. Kluczem jest wiedzieć, jak zidentyfikować mocne i słabe strony tych usług i wykorzystać je zgodnie z własnymi potrzebami.

MicrosoftOffice365

Po pierwsze, płatna referencja pakietów biurowych Microsoft Office 365 oferuje więcej funkcjonalności.

Access udostępnia narzędzia do zarządzania bazami danych. Tworzenie dokumentów marketingowych jest możliwe za pomocą programu Publisher, a program Outlook umożliwia tworzenie wiadomości e-mail.

Główną zaletą jest możliwość korzystania online z jej usług i aplikacji mobilnych (te dwie wersje są darmowe!). Możesz znaleźć wszystkie swoje pliki z dowolnego urządzenia.

Open source i darmowe programy

LibreOffice i OpenOffice przodują wśród open source i bezpłatnych pakietów biurowych. Użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich funkcji podobnych do pakietu Microsoft Office 365 bez płacenia abonamentu. Ale oczywiście nie będziesz mieć usługi online ani miejsca w chmurze. Wszystko dzieje się lokalnie, a zarządzanie wspólnymi dokumentami jest ograniczone.

Aplikacje Google Office

Jeśli potrzebujesz rozwiązania w 100% opartego na chmurze, rozważ gamę aplikacji Google, takich jak Dokumenty Google do przetwarzania tekstu, Arkusze Google do arkuszy kalkulacyjnych i Prezentacje Google do prezentacji typu PowerPoint. Aby z nich korzystać, potrzebujesz tylko konta Google i połączenia internetowego. Wszystko dzieje się online. Wygenerowane dokumenty są automatycznie zapisywane w przestrzeni dyskowej online na Dysku Google.

Przeczytaj także: Czy Adblock Plus jest bezpieczny? Recenzja