Czy wirtualna rzeczywistość szkodzi oczom?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy wirtualna rzeczywistość szkodzi oczom?

Korzystanie z VR może powodować problemy ze wzrokiem, jeśli używasz go bez przerwy w ciągu dnia. Jeśli jednak używasz go prawidłowo i robisz sobie przerwę po 20 lub minutach użytkowania, nie będziesz mieć żadnych problemów z oczami. Co ciekawe, w niektórych scenariuszach nie tylko zaszkodzi to twoim oczom, ale także odniesiesz pewne korzyści z VR, jeśli masz problemy ze wzrokiem.

Aby dowiedzieć się więcej o VR, problemach, jakie może powodować, korzyściach i tak dalej, czytaj dalej.

Co to jest rzeczywistość wirtualna?

Rzeczywistość wirtualna, znana również jako VR, to skomputeryzowana technologia, która tworzy prawdziwe obrazy, dźwięk, filmy itp. W wirtualnej koncepcji, która jest podobna do rzeczywistego świata, który widzimy i odczuwamy. Pozwala w pełni zanurzyć się w cyfrowo symulowanym środowisku za pomocą gogli VR. Blokując prawdziwy świat, możesz wykorzystać siebie w grach wideo lub nawet znaleźć bardzo spokojne miejsce na jogę z przewodnikiem.

Obecnie rzeczywistość wirtualna jest coraz częściej wykorzystywana również w zastosowaniach komercyjnych. Może być używany do różnych celów, na przykład może być używany do szkolenia policji i wojska. Żołnierze mogą nosić gogle VR, aby znaleźć się w skomplikowanym środowisku, podobnym do prawdziwego środowiska szkoleniowego. Możesz go używać do podróżowania po świecie, a nawet do cofania się w czasie i odkrywania starożytnych miejsc. Dzięki temu ciekawemu i nowoczesnemu urządzeniu możesz doświadczyć wielu dobrych rzeczy. Możesz nurkować głęboko w oceanie i pływać obok morskich stworzeń lub cyfrowo spotykać się z przyjaciółmi.

Niebezpieczeństwo związane z korzystaniem z VR

Skoro mowa o skutkach ubocznych VR, warto wiedzieć, że wiele skutków ubocznych korzystania z VR może wynikać również z długiego wpatrywania się w ekran telefonu lub telewizora. Oto niektóre z typowych skutków ubocznych VR dla oczu:

🔥 Zalecana:  Czy Pluto TV jest bezpieczny? – Dlaczego jest darmowy i jak zarabia pieniądze

• Twoje oczy wyschną. Kiedy patrzysz na VR, mrugasz o wiele mniej niż wtedy, gdy nie używasz gogli VR.

• Może powodować podrażnienie, zaczerwienienie, pieczenie itp. oczu. Więc nie powinieneś używać VR przez cały dzień każdego dnia

• Ponieważ zwykle rzadziej mrugasz, gdy używasz gogli wirtualnej rzeczywistości, gruczoły łojowe w twoich powiekach na dłuższą metę ulegną poważnemu uszkodzeniu. Gdy gruczoły łojowe znikną, znikną na dobre. Oczywiście może się to przytrafić osobom, które przez cały dzień wpatrują się w ekran swojego telefonu lub innego podobnego urządzenia, jednak w przypadku VR jest to znacznie częstsze.

Czego nie robić podczas korzystania z gogli VR

W rzeczywistości jest kilka rzeczy, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz korzystać z VR przez długi czas lub w przyszłości.

• Nie należy go używać przez cały dzień. Lepiej przestać używać zestawu VR co 20 lub 30 lat i zamiast tego zrobić coś innego. Może weź drinka lub coś, abyś mógł poruszać oczami i mrugać. Ponieważ zmniejszy to efekt uboczny, jaki otrzymujesz z VR.

• Niebieskie światło emitowane przez gogle VR może wpływać na cykl snu. Dlatego pamiętaj, aby przestać go używać przed pójściem spać. Wiem, że to trudne, ale właśnie to powinieneś zrobić, jeśli nie chcesz, aby VR zakłócało twój sen

• Upewnij się, że w pobliżu nie ma dzieci, ponieważ znajdujesz się w pełni w świecie wirtualnym i nie widzisz otoczenia, więc możesz je zranić lub coś w tym rodzaju.

Czym są Sniektóre z zalet korzystania z VR?

Korzystanie z VR ma wiele zalet i tutaj możesz to zobaczyć niektórzy z nich.

• Osoby z problemami ze wzrokiem, być może ze słabym wzrokiem, mogą wiele zyskać na goglach VR. Ponieważ zestaw słuchawkowy może powiększać filmy i obrazy, dzięki czemu osoby słabo widzące mogą wyraźnie widzieć rzeczy, w konsekwencji ich wzrok znów będzie działał dobrze

🔥 Zalecana:  Czy inteligentne dzwonki do drzwi są tego warte?

• Może pomóc dzieciom z leniwymi oczami. Istnieje możliwość, że VR w pewnym stopniu poprawi ich wzrok. A niektórzy lekarze nawet zalecają VR osobom z problemami ze wzrokiem. Nie oznacza to jednak, że dzieci z problemami ze wzrokiem powinny korzystać z VR przez cały dzień

• Poza korzyściami związanymi ze zdrowiem, VR ma również inne korzyści. Może służyć do treningu. Na przykład dzieci, które mają pewną niepełnosprawność, mogą wiele zyskać na tym urządzeniu w swojej edukacji.

• Może być wykorzystany do szkolenia pracowników w różnych dziedzinach

• Możemy go używać do rozrywki

• Możemy doświadczać rzeczy i odwiedzać różne miejsca, do których być może nie jesteśmy w stanie dotrzeć w prawdziwym świecie itp.

Jakie są niedogodności z VR?

Jak wszystko inne, VR ma pewne wady, więc postanowiliśmy je również poruszyć.

• Może wywołać u użytkownika chorobę lokomocyjną. Innymi słowy, może powodować mdłości i zawroty głowy

• Może uszkodzić oczy na dłuższą metę, jeśli jest używany zbyt często

• Może sprawić, że twoje widzenie będzie niewyraźne

• Może to nieco wpłynąć na twój mózg. Na przykład niektóre neurony w twoim mózgu mogą się wyłączyć

• W niektórych scenariuszach może cię znieczulić. Mam na myśli to, że nie będziesz w stanie doświadczyć otaczającego cię prawdziwego świata, czyli innymi słowy, oderwie cię on od rzeczywistości