Czy warto wymieniać baterię iPada?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy warto wymieniać baterię iPada?

Bateria iPada ma zwykle żywotność kilku lat, ale zanim całkowicie się zepsuje, możesz zacząć dostrzegać ostrzegawcze oznaki, że bateria iPada stopniowo się wyczerpuje.

Kiedy tak się dzieje, większość użytkowników iPada jest zwykle rozdarta między wymianą baterii a całkowitym zakupem nowego telefonu. W tym artykule dowiesz się, czy warto wymienić baterię iPada i odpowiemy na inne pytania dotyczące problemów z baterią iPada.

Czy warto wymieniać baterię iPada?

Zależy to od wieku iPada i jego stanu. Średnia żywotność iPada wynosi około czterech lat. Po tym okresie możesz wymienić baterię i dalej z niej korzystać. Jeśli jednak Twój iPad jest stary lub sprawiał Ci problemy, lepiej wymienić go na nowszy model i używać przez kilka następnych lat, zamiast po prostu wymieniać baterię.

Ile kosztuje wymiana baterii iPada?

Jeśli Twój problem z iPadem jest objęty gwarancją, być może nie będziesz musiał uiszczać żadnej opłaty, ale jeśli nie jest objęty gwarancją, Apple wymieni baterię lub wymieni iPada za 99 USD (plus 6,95 USD za przesyłkę i podatek).

Ile lat trwa bateria iPada?

Bateria iPada może działać bez niej do 4 lat.

Jakie są oznaki, że Twój iPad umiera?

Twój iPad może umierać, jeśli zauważysz jedną z poniższych sytuacji.

  1. Wyłącza się/wyłącza bez konkretnego powodu.
  2. Bateria wytrzymuje zaledwie kilka godzin, nawet po pełnym naładowaniu.
  3. Wyświetlacz migocze.
  4. Wyświetlacz jest zbyt ciemny, nawet przy pełnej jasności.

Dlaczego mój iPad tak szybko traci baterię?

Twój iPad może szybko tracić baterię z jednego z następujących powodów:

  1. Aplikacje działające w tle.
  2. Wysoka jasność ekranu.
  3. Udostępnianie analiz dotyczących iPada.
  4. Powiadomienia aplikacji.
  5. Niepotrzebne usługi lokalizacyjne.
  6. Niepotrzebne usługi systemowe i widżety.
🔥 Zalecana:  Czy pisanie treści jest stresującą pracą? (Tak, 11 dużych stresorów)

Czy możesz samodzielnie wymienić baterię iPada?

Nie, nie możesz samodzielnie wymienić baterii iPada. iPady mają zamknięte, niewymienne baterie, których nie możesz wymienić samodzielnie, chyba że jesteś obeznany z technologią lub chcesz zaryzykować zniszczenie iPada. To nawet nie jest tego warte, biorąc pod uwagę, że nadal będziesz musiał kupować narzędzia i części potrzebne do wymiany baterii iPada za mniej więcej taką samą kwotę, jaką będzie kosztować wymiana Apple.

Skąd wiesz, czy bateria iPada jest zła?

Wczesne oznaki, że bateria iPada się zepsuła, obejmują przypadkowe wyłączenie urządzenia lub ponowne uruchomienie i ponowne włączenie z innym procentem baterii niż ten, który miał przed wyłączeniem. Są to bardziej powszechne wskaźniki wskazujące, że bateria iPada jest zła

Najpoważniejszym objawem złej baterii w iPadzie jest pęcznienie baterii. Możesz tego nie zauważyć, dopóki nie zacznie wywierać nacisku na ekran, wypychając szkło i wyświetlacz LCD i powodując ślady nacisku, które wyglądają jak małe skazy na ekranie. Jeśli bateria nie zostanie wymieniona, będzie nadal puchnąć i wywierać nacisk na wyświetlacz LCD, aż ekran iPada pęknie.

Jak ożywić rozładowaną baterię iPada?

Jeśli bateria iPada jest rozładowana i nie odpowiada, możesz ożywić wyczerpaną baterię iPada, korzystając z poniższych wskazówek:

Naładuj iPada

Podłącz iPada do źródła zasilania i pozwól mu się naładować. Jeśli czerwona część obrazu baterii mignie trzy razy, a następnie ekran zgaśnie, oznacza to, że iPad nie otrzymuje wystarczającej mocy, aby naładować baterię.

Jeśli bateria iPada jest całkowicie rozładowana, obraz baterii może nie być widoczny przez kilka minut. Jeśli wyświetlacz pozostaje pusty, może być konieczne zaniesienie iPada do technika w celu sprawdzenia baterii i portu ładowania.

Uruchom ponownie iPada

Innym sposobem na przywrócenie rozładowanej baterii iPada jest ponowne uruchomienie lub ponowne uruchomienie iPada. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania/budzenia u góry, aż pojawi się czerwony suwak, a następnie przeciągnij go, aby wyłączyć urządzenie. Powtórz proces, aby włączyć go ponownie.

🔥 Zalecana:  Telefony pomocy technicznej Verizon pod numerem +1-800-922-0204 — oszustwo czy legalność?

Ale jeśli iPad jest zamrożony i nie można go ponownie uruchomić przy użyciu wcześniej opisanej metody, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk usypiania / budzenia i przycisk home przez co najmniej 10 sekund. Trzymaj wciśnięte przyciski, aż pojawi się logo Apple. Nawet jeśli pojawi się czerwony suwak, a ekran przyciemni się, trzymaj wciśnięte dwa przyciski, aż pojawi się logo Apple.

Uruchom aktualizację iPada

Polecam podłączyć iPada do komputera i spróbować zaktualizować go przez iTunes/Finder. Celem tej aktualizacji jest ochrona danych podczas odinstalowywania i ponownego instalowania systemu iOS.

Działa to jak szybkie uruchamianie samochodu, ponieważ aktualizacja ma na celu usunięcie wszelkich błędów w oprogramowaniu. Jeśli problem z rozładowaną baterią jest całkowicie związany z baterią, może być konieczny kontakt Wsparcie Apple.

Przeczytaj także: Jak kontrolować F na iPadzie z klawiaturą lub bez

Wykonaj kopię zapasową i przywróć iPada

Alternatywnie, aby ożywić wyczerpaną baterię iPada, może być konieczne wykonanie kopii zapasowej i przywrócenie iPada.

Najpierw upewnij się, że masz najnowszą wersję iTunes, podłącz iPada do komputera i wybierz swoje urządzenie, gdy pojawi się ono w sekcji Urządzenia w iTunes.

W tym momencie powinieneś przeprowadzić synchronizację, jeśli nie robiłeś tego ostatnio. Ma to na celu upewnienie się, że wszystkie Twoje kontakty, zdjęcia i filmy są zsynchronizowane.

Następnie kliknij „Streszczenie” i kliknij „Przywrócić”. Jeśli nie wykonałeś jeszcze kopii zapasowej iPada, zostaniesz poproszony o zrobienie tego teraz; Kliknij “Przywrócić” przy następnym monicie. Następnie poczekaj, aż iPad zakończy proces przywracania i powróci do ekranu głównego.

Wdrożenie przez Apple funkcji w systemie IOS, która umożliwia sprawdzenie stanu baterii w dowolnym momencie, jest mile widzianym rozwiązaniem dla osób korzystających z urządzeń Apple.

Aby sprawdzić stan baterii iPada, przejdź do Ustawienia >> Bateria >> zdrowie. Tutaj zostanie wyświetlona pojemność baterii. Jeśli poziom naładowania baterii jest niższy niż 85%, zaleca się wymianę baterii iPada. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Twój iPad zaczyna sprawiać problemy, zwłaszcza gdy jest stary, być może nadszedł czas, aby pomyśleć o uaktualnieniu do nowszego modelu.