Czy Twój wskaźnik akceptacji DoorDash ma znaczenie? Co powinni wiedzieć kierowcy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Twój wskaźnik akceptacji DoorDash ma znaczenie? Co powinni wiedzieć kierowcy

Jeśli dopiero zaczynasz jeździć w DoorDash lub zastanawiasz się nad zarejestrowaniem się jako kierowca, jedną z rzeczy, nad którymi możesz się zastanawiać, jest Twój wskaźnik akceptacji DoorDash.

W rzeczywistości istnieje wiele błędnych informacji na ten temat, a dla początkujących kierowców DoorDash ta błędna informacja może faktycznie powodują, że zarabiasz mniej pieniędzy na godzinę!

Czy zatem współczynnik akceptacji DoorDash ma znaczenie i jaka jest ta miara w pierwszej kolejności?

Cóż, przejdźmy od razu do tego, jaki jest twój wskaźnik akceptacji DoorDash, czy niski wskaźnik ma znaczenie i na czym powinieneś najbardziej się przejmować.

Szukasz więcej pomysłów na zarabianie pieniędzy? Wymeldować się:

 • Uber Eats: Zacznij zarabiać na dostawach z Uber Eats!
 • Markowe ankiety: podziel się swoją opinią, aby zdobyć gotówkę i karty podarunkowe PayPal.

Jaki jest Twój wskaźnik akceptacji DoorDash?

Twój wskaźnik akceptacji DoorDash to odsetek zamówień, które akceptujesz ze wszystkich zamówień. Na przykład, jeśli otrzymasz 100 próśb o zamówienie i zaakceptujesz 75 z nich, wskaźnik akceptacji DoorDash wyniesie w tym przykładzie 75%..

Kiedy zaczynasz pracować dla DoorDash i łączysz się z Internetem za pomocą aplikacji dla kierowców, otrzymujesz zamówienia, które pojawiają się na ekranie.

Zamówienia wyświetlają informacje takie jak:

 • Ile zarabiasz za dostawę
 • Pozycje w zamówieniu
 • Restauracja
 • Całkowita odległość dostawy

Tutaj decydujesz, czy chcesz również „przyjmować” lub „odrzucać” zamówienia.

Ale czy twój wskaźnik akceptacji DoorDash ma znaczenie i czy ta ocena jest w ogóle warta śledzenia?

Tam robi się ciekawie.

Dodatkowe czytanie – czy warto pracować dla DoorDash?

Czy Twój wskaźnik akceptacji ma znaczenie w DoorDash?

Twój wskaźnik akceptacji DoorDash nie ma znaczenia, jeśli chodzi o uniknięcie dezaktywacji Dasher. Innymi słowy, możesz odrzucić dowolną liczbę zamówień i nie poniesiesz żadnych bezpośrednich kar. Nie otrzymujesz też mniej zamówień DoorDash, nawet jeśli masz niski wskaźnik akceptacji.

Jednak nowi kierowcy DoorDash często czują się źle, jeśli odrzucają kilka zamówień lub myślą, że muszą utrzymać wysoki wskaźnik akceptacji, aby uniknąć dezaktywacji.

Nic nie może być dalsze od prawdy, więc przejdźmy do tego, co DoorDash i prawdziwi kurierzy mają do powiedzenia na ten temat.

Co mówi DoorDash

DoorDash może dezaktywować kierowców, jeśli stale otrzymują złe oceny, anulują zamówienia i generalnie się spóźniają. Ale wg Własne zasady DoorDashTam nie jest minimalnym wskaźnikiem akceptacji musisz utrzymywać, aby pozostać aktywnym kierowcą.

Zgadza się: niska ocena akceptacji DoorDash nie oznacza, że ​​zostaniesz wyrzucony z DoorDash lub poniesiesz jakąś karę.

Oto rzeczywiste wymagania, aby pozostać aktywnym kierowcą DoorDash:

 • Średnia ocena klientów 4,2 lub wyższa
 • Wskaźnik ukończenia 80% lub wyższy
 • Nie spóźniać się wielokrotnie

Twoja ocena klientów jest oparta na ostatnich 100 recenzjach klientów z poprzednich zamówień.

Współczynnik realizacji to liczba zamówień, które akceptujesz i realizujesz, ponieważ możesz anulować zamówienia, które obecnie dostarczasz (w niektórych rzadkich scenariuszach ma to sens, ale powinieneś tego unikać, jeśli to możliwe; sprawdź nasz artykuł na temat porad i wskazówek dla kierowców DoorDash, aby uzyskać więcej informacji na temat To!)

🔥 Zalecana:  Ten biuletyn AI to wszystko, czego potrzebujesz #27 – W stronę sztucznej inteligencji

Ale, jak widzisz, twój wskaźnik akceptacji DoorDash nie ma znaczenia dla dezaktywacji.

Ma to znaczenie dla innych korzyści, które omówimy później, ale nie bój się niskiej oceny akceptacji!

Co mówią kierowcy DoorDash

Czy Twój wskaźnik akceptacji DoorDash ma znaczenie dla kurierów?

Cóż, na Reddit i Quora jest wiele wątków, w których kierowcy wypowiadają się na ten temat i ten wątek jest doskonałym przykładem.

Dzięki uprzejmości Reddita.

Jak widać z tego sterownika, najważniejsze wskaźniki to ocena klientów i ocena ukończenia; niska ocena akceptacji DoorDash nie ma znaczenia.

Twój wskaźnik akceptacji DoorDash ma znaczenie tylko wtedy, gdy chcesz zakwalifikować się do tytułu Top Dasher, o czym zaraz porozmawiamy.

Ocena akceptacji DoorDash i program Top Dasher

Jeśli chcesz dołączyć do programu Top Dasher, musisz zwrócić uwagę na swój wskaźnik akceptacji. To jedyny przypadek, w którym Twój wskaźnik akceptacji DoorDash ma znaczenie.

To dlatego, że minimalny wskaźnik akceptacji DoorDash, aby zostać Top Dasherem, wynosi 70%więc musisz zaakceptować co najmniej 70% próśb o zamówienie, aby w ogóle zakwalifikować się do programu.

Inne wymagania Top Dasher to:

 • Posiadanie średniej oceny klientów wynoszącej co najmniej 4,7 gwiazdki
 • Posiadanie wskaźnika ukończenia na poziomie 95% lub wyższym
 • Posiadanie 200 dostaw wszechczasów
 • Realizacja 100 lub więcej dostaw w poprzednim miesiącu

Jako Top Dasher, głównym atutem, jaki otrzymujesz, jest możliwość „Dash Now” i pracy w dowolnej strefie bez konieczności planowania siebie, nawet jeśli jest szaro i zbyt tłoczno, aby normalnie wjechać.

Top Dashers uzyskują również priorytetowy dostęp do zamówień o dużej wartości, czyli zamówień o wartości co najmniej 35 USD, co teoretycznie oznacza większe napiwki.

Wreszcie, Top Dashers mają pierwszeństwo w przypadku nowych zamówień, jeśli sprawy są powolne w stosunku do kierowców innych niż Top Dasher, więc powinieneś również otrzymywać więcej zamówień na godzinę.

Ale musisz co miesiąc utrzymywać swoje wymagania, aby zachować uprawnienia, co oznacza utrzymanie wskaźnika akceptacji na poziomie 70% lub wyższym.

Wielu kierowców to robi, nawet jeśli zależy im na byciu Top Dasherem, ale jeśli chcesz zwiększyć swoje tygodniowe zarobki DoorDash, ta strategia może być szkodliwa.

Wyższa płatność DoorDash — nowy program pilotażowy

W czerwcu 2022 DoorDash zaczął wdrażać nowy program pilotażowy który zapewnia kwalifikującym się Dasherom dostęp do wysoko płatnych zamówień, które płacą co najmniej 2 USD za milę.

Aby zakwalifikować się do wysoko płatnych zamówień, musisz:

 • Uzyskaj średnią ocenę klientów na poziomie co najmniej 4,5 za poprzednie 100 zamówień
 • Mieć wskaźnik akceptacji co najmniej 50% dla poprzednich 100 zamówień

Ten nowy program oznacza, że ​​Twój wskaźnik akceptacji może mieć nieco większe znaczenie. Dzieje się tak dlatego, że wysoko płatne zamówienia mają wyższe wynagrodzenie podstawowe, ponieważ płacą 2 USD lub więcej za milę, w tym napiwki i wszelkie dodatkowe wynagrodzenie.

🔥 Zalecana:  Budowanie RESTful API przy użyciu Flask – Towards AI

Powinieneś otrzymać powiadomienie, jeśli ten program pilotażowy zostanie uruchomiony w Twojej okolicy. A ekran akceptacji zamówienia podświetla się, jeśli jest to wysoko płatne zamówienie.

DoorDash mówi również, że otrzymujesz nawet wysoko płatne zamówienia, jeśli wskaźnik akceptacji wynosi 70% lub więcej.

To wysiłek DoorDash, aby przyjmowanie wszystkich zamówień było bardziej opłacalne. Ale myślę, że powinieneś przetestować udział w tym programie pilotażowym, jeśli jest on w Twojej okolicy, i sprawdzić, czy utrzymanie wyższego wskaźnika akceptacji faktycznie skutkuje większymi pieniędzmi.

Czy powinieneś przejmować się oceną akceptacji DoorDash?

Wielu kierowców, którzy zarabiają najwięcej dzięki DoorDash, ma jednocyfrowe lub bardzo niskie oceny akceptacji DoorDash. Jest to podobny wzorzec w przypadku aplikacji koncertowych, takich jak Uber Eats lub praca dla Instacart.

Powodem, dla którego wielu kierowców ma niskie oceny akceptacji, jest to, że trzymają się ogólnej zasady, która mówi, że należy przyjmować tylko zamówienia, które płacą około 1 USD za milę.

Wynika to z faktu, że DoorDash nie płaci za benzynę, a Ty musisz wziąć pod uwagę swój czas i amortyzację pojazdu oraz zużycie podczas pracy z dostawą.

Tak więc, jeśli zaakceptujesz każde zamówienie, które przyjdzie ci do głowy, przejedziesz 6 mil za zamówienia o wartości 4,50 USD, zarabiając ledwie więcej niż płaca minimalna i zużywając dużo kilometrów na swoim pojeździe.

Krótko mówiąc, musisz wybrać najwyższe zamówienia DoorDash, które są warte twojego czasu, aby nie marnować czasu na nisko płatne zamówienia.

Jeśli chcesz poznać opinię innego kierowcy na temat utrzymywania niskiego wskaźnika akceptacji DoorDash, polecam również obejrzenie tego filmu z Gig Nation:

W tym filmie kierowca wyjaśnia, w jaki sposób jego wskaźnik akceptacji spadł do zaledwie 3% i dlaczego jest tak wybredny w przyjmowaniu zamówień.

Ponownie radzę trzymać się zasady 1 $ za milę, aby rzeczy były warte twojego czasu lub ustawić własny próg.

Tylko proszę, nie ruszaj w drogę i nie przyjmuj każdego zamówienia pod słońcem, jeśli dostajesz tylko 3 USD lub 4 USD za zamówienie!

Pro wskazówka: Chociaż Twój wskaźnik akceptacji nie ma znaczenia, upewnij się, że zależy Ci na ocenie klientów!

Jest to najważniejszy wskaźnik do utrzymania, a poza tym zapewnienie lepszej obsługi klienta powinno oznaczać więcej napiwków, co oznacza więcej pieniędzy w kieszeni na koniec dnia.

Dodatkowa lektura – najlepsze hacki do sterowników DoorDash.

Często Zadawane Pytania

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki jest Twój współczynnik akceptacji DoorDash i na co powinieneś uważać, ta lista odpowiedzi na pytania kierowców powinna pomóc Ci się uspokoić.

1. Jaka jest dobra ocena akceptacji w DoorDash?

Zależy to w dużej mierze od osobistych preferencji, ale powinieneś przyjmować tylko zamówienia, które Twoim zdaniem są tego warte. Wielu Dasherów, którzy zarabiają świetne pieniądze, ma wskaźniki akceptacji w zakresie od 20% do 40%, więc nie myśl, że potrzebujesz bardzo wysokiego, aby zarobić najwięcej pieniędzy Dashing.

🔥 Zalecana:  Czy Lenovo Vantage jest konieczne? – Co to naprawdę jest? [A Review]

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy chcesz zostać Top Dasherem. W takim przypadku musisz co miesiąc utrzymywać wskaźnik akceptacji na poziomie 70% lub wyższym.

2. Czy źle jest nie przyjmować zamówień DoorDash?

Jak wspomniano, nie możesz zostać dezaktywowany, jeśli nie akceptujesz zamówień DoorDash. Nie otrzymasz też mniejszej liczby próśb o zamówienie ani nie doświadczysz jakiejś tajnej wady, o której nie wiesz, nawet jeśli Twoja ocena akceptacji spadnie do jednej cyfry.

Ale źle jest mieć niski wskaźnik, a spadek wskaźnika ukończenia poniżej 80% może w rzeczywistości spowodować dezaktywację.

Bądź więc wybredny w przyjmowaniu zamówień, aby zarobić więcej pieniędzy, ale upewnij się, że je realizujesz, zapewniasz doskonałą obsługę klienta i jesteś na czas.

3. Jak zwiększyć współczynnik akceptacji w DoorDash?

Przyjmowanie większej liczby zamówień to jedyny sposób na zwiększenie współczynnika akceptacji w DoorDash.

Ponownie, myślę, że powinieneś trzymać się zasady 1 $ za milę lub własnej zasady minimalnych zarobków, aby zaakceptować zamówienie, chyba że próbujesz dostać się do programu Top Dasher.

Możesz także skorzystać z fajnych aplikacji, takich jak Para, które pomogą Ci oszacować całkowitą kwotę napiwku dla zamówień DoorDash, dzięki czemu wiesz, czy rzeczywiście są tego warte, czy nie.

Para pokazuje szacunkowe napiwki dla DoorDash.

Dzięki Para możesz przyjąć więcej zamówień niż zwykle, ponieważ napiwki mogą sprawić, że dostawa będzie warta twojego czasu. Ale znowu, jedynym sposobem na zwiększenie współczynnika akceptacji jest przyjmowanie większej liczby zamówień!

Dodatkowe czytanie – najlepsze czasy na zrobienie DoorDash.

Końcowe przemyślenia

Czy współczynnik akceptacji DoorDash ma znaczenie? Absolutnie nie, chyba że próbujesz zostać Top Dasherem.

Myślę, że złotą zasadą jest to, że musisz zdecydować, z jakiej stawki godzinowej jesteś zadowolony i jakich dostaw potrzebujesz, aby tam dotrzeć. Jeśli zamówienie nie jest wystarczająco opłacalne, nie przyjmuj go, proste.

To ten sam pomysł, którego powinieneś użyć w przypadku innych występów związanych z prowadzeniem samochodu, takich jak praca dla Grubhub lub występy z dostawą artykułów spożywczych, takie jak Instacart i Cornershop.

Ostatecznie tylko Ty możesz zdecydować, czy ekonomiczna praca na zlecenie jest dla Ciebie odpowiednia. Mam tylko nadzieję, że teraz rozumiesz, jaka jest twoja ocena akceptacji DoorDash iw jakich scenariuszach ma to znaczenie.

Miłego ścigania się i powodzenia!

Szukasz więcej pomysłów na zarabianie pieniędzy? Wymeldować się: