Czy Twój telefon ładuje się szybciej w trybie niskiego zużycia energii?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Twój telefon ładuje się szybciej w trybie niskiego zużycia energii?

Gdy włączony jest tryb niskiego zużycia energii, telefon zużywa mniej energii. Bateria trzyma dłużej niż zwykle. Jednak użytkownicy pytali również, czy telefony ładują się szybciej w tym trybie, ponieważ bateria zużywa mniej energii.

Ale czy Twój telefon ładuje się szybciej w trybie niskiego zużycia energii? Przyjrzyjmy się bliżej trybowi niskiego zużycia energii i temu, co robi w telefonie. Na koniec przyjrzymy się kilku wskazówkom, które pomogą Ci szybciej naładować baterię.

Co robi tryb niskiego zużycia energii?

Tryb niskiego zużycia energii zmniejsza ilość energii zużywanej przez telefon i oszczędza baterię. Tryb niskiego zużycia energii wyłącza lub spowalnia niektóre funkcje, takie jak odświeżanie aplikacji w tle, jasność ekranu lub wykorzystanie danych, aby zmaksymalizować bieżącą żywotność baterii.

Większość telefonów komórkowych zaprojektowano tak, aby automatycznie przełączały się w tryb niskiego zużycia energii, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20%. W przypadku zignorowania przełącznika ten sam monit zostanie powtórzony, gdy bateria osiągnie 10%. W tym trybie większość funkcji związanych z danymi zostanie wyłączona. Obejmują one automatyczne pobieranie, pobieranie wiadomości e-mail, jasność ekranu i czas podświetlenia. Jeśli używasz iPhone’a, zdjęcia w chmurze i aktualizacje zostaną wstrzymane do momentu podłączenia do źródła zasilania.

W prawym górnym rogu telefonu zawsze znajduje się ikona oznaczająca, że ​​tryb niskiego zużycia energii został aktywowany. Po podłączeniu do źródła zasilania telefon automatycznie wychodzi z trybu niskiego zużycia energii.

  • Aby aktywować tryb niskiego zużycia energii na telefonach z systemem Android, Ustawienia >> Konserwacja urządzenia >> Bateria >> Tryb oszczędzania energii
  • Aby aktywować tryb niskiego zużycia energii na iPhone’ach, Ustawienia >> Bateria >> Tryb niskiego zużycia energii
🔥 Zalecana:  Czy iPhone XR, SE, 11, 8, 7 ma ładowanie bezprzewodowe?

Użytkownicy mocno wierzą, że tryb niskiego poboru mocy powinien wspierać szybsze ładowanie. Sprawdźmy, czy ich założenie jest słuszne.

Przeczytaj także: Dlaczego kabel lub adapter do ładowarki mojego iPhone’a nie działa?

Czy Twój telefon ładuje się szybciej w trybie niskiego zużycia energii?

Tak, telefon ładuje się szybciej w trybie niskiego zużycia energii. Za każdym razem, gdy włączasz tryb niskiego zużycia energii, mówisz telefonowi, aby wykonywał mniej zadań. Przy większej dostępnej energii może skoncentrować więcej mocy na ładowaniu urządzenia. Więc tak, tryb niskiego zużycia energii ładuje telefon szybciej.

Jednak szybkość, z jaką tryb niskiego zużycia energii przyspiesza ładowanie baterii, nie jest tak znacząca, jak w przypadku, gdy telefon znajduje się w trybieLot Tryb’ lub gdy telefon jest WYŁĄCZONY. Na przykład telefon, który potrzebuje 3 godzin i 20 minut, aby uzyskać 100% pełne naładowanie bez trybu niskiego zużycia energii, może potrzebować 3 godzin i 5 minut w trybie niskiego zużycia energii.

Przeczytaj także: Bezprzewodowa ładowarka Samsung miga na żółto, niebiesko, czerwono i zielono – przyczyny i rozwiązania

Porada, aby Twoje telefony iPhone i telefony z systemem Android ładowały się szybciej

Wskazówka 1: Wyłącz telefon

Przed podłączeniem telefonu do ładowania wyłącz go. Zaletą jest to, że telefon jest w stanie spoczynku, w ogóle nie zużywając energii. Akumulator ładuje się szybciej, ponieważ energia jest skupiona na podniesieniu poziomu naładowania akumulatora.

Wskazówka 2: Aktywuj tryb samolotowy

Tryb lotu lub samolot to kolejny tryb oszczędzania energii. Mimo że telefon jest włączony, zużywana jest niewielka ilość energii. Ładowanie telefonu w ten sposób oszczędza więcej czasu i zapewnia szybsze ładowanie telefonu. Nie jest to tak szybkie, jak po wyłączeniu telefonu.

Przeczytaj także: Jak ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania

🔥 Zalecana:  Dlaczego małe firmy powinny kupować numer 0800, który będzie dzwonił na telefon komórkowy?

Wskazówka 3: Użyj ładowarki o dużej mocy

Większość ładowarek ma napięcie znamionowe 3,5 V. Aby wydłużyć czas ładowania, warto zainwestować w adaptery ładowania 5,0 V. Ładowarki o dużej mocy naładują telefon szybciej niż przeciętna ładowarka.

Wskazówka 5: ładuj przez gniazdko ścienne, a nie przez USB

Ładowanie przez port USB może być elastyczne i łatwe, zwłaszcza gdy pracujesz na komputerze. Ta funkcja ma jednak wadę: pełne naładowanie telefonu może zająć więcej czasu. Aby tego uniknąć, zaleca się ładowanie telefonu bezpośrednio z gniazdka ściennego.

Porada 6: Użyj banku mocy

Mobilny zasilacz lub akumulator mogą ładować Twój telefon (iPhone lub Android) w podróży. Wystarczy power bank i sprawny kabel USB. Pamiętaj, że akumulator musi być w pełni naładowany, aby wydłużyć czas ładowania telefonu.