Czy TikTok płaci twórcom? [How Many Views You Need to go Viral]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy TikTok płaci twórcom? [How Many Views You Need to go Viral]

TikTok jest obecnie bezsprzecznie najszybciej rozwijającą się platformą mediów społecznościowych, ponieważ w ciągu zaledwie 5 lat od jej powstania ma obecnie prawie 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Została również pobrana ponad 2,5 miliarda razy ze sklepów z aplikacjami.

Niektórzy ludzie tworzą filmy TikTok dla zabawy, podczas gdy inni chcą zarabiać pieniądze lub żyć z aplikacji do synchronizacji ruchu ust. Jednak czy TikTok płaci twórcom treści? Jeśli tak, ile wyświetleń potrzebujesz, zanim będziesz mógł zarobić trochę pieniędzy na TikTok? Kontynuuj czytanie, aby znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań TikTok związanych z pieniędzmi?

Czy TikTok płaci twórcom?

Tak, TikTok płaci twórcom na platformie. I to był jeden z największych powodów pośpiechu i napływu nowości użytkownicy co miesiąc, zwłaszcza od 2019 roku? Musisz jednak spełnić określone kryteria, aby zarabiać na TikTok jako twórca.

Jako twórca musisz mieć co najmniej 18 lat i mieć co najmniej 10 000 obserwujących. Twoje filmy TikTok muszą również zgromadzić co najmniej 100 000 wyświetleń w ciągu ostatnich 30 dni. Po spełnieniu tych wymagań możesz złożyć wniosek do Fundusz Twórców (utworzony w sierpniu 2020 r.) za pośrednictwem aplikacji, aby zacząć zarabiać na swoich treściach. I ostatnia rzecz, musisz także mieć siedzibę w jednym z następujących krajów:

 • USA
 • Wielka Brytania
 • Niemcy
 • Włochy
 • Francja
 • Hiszpania

Jeśli chodzi o przychody generowane z reklam, w przeciwieństwie do YouTube czy Facebooka, które dzielą przychody z reklam z kwalifikującymi się użytkownikami, TikTok nie ma takiego rozwiązania.

Ile TikTok płaci twórcom?

TikTok nie przyszedł oficjalnie ogłosić, ile płacą swoim twórcom i nic nie wskazuje na to, że istnieje podstawowa płatność dla twórców. Ale ostatnie odkrycie pokazuje, że TikTok płaci twórcom od 4 do 6 centów za każde 1000 wyświetleń. Nawet wtedy płatność, przetwarzanie i wszelkie inne obliczenia związane z płatnościami były niejasne.

Ten brak przejrzystości pokazuje, że dokładna kwota wypłacana każdemu twórcy różni się w zależności od osoby. Chociaż wielu widzów skarżyło się na ten brak przejrzystości, TikTok niedawno twierdził, że słucha i zastanawia się, jak uczynić cały proces płatności o wiele bardziej interesującym.

Przeczytaj także: Dlaczego nie otrzymuję powiadomień Snapchata na Androida i iPhone’a?

Ile wyświetleń potrzebujesz na TikTok, aby zarabiać?

Jednym z kryteriów zarabiania jako twórca treści na TikTok jest zgromadzenie co najmniej 100 000 wyświetleń w ciągu ostatnich 30 dni.

Jednak zgłaszano, że płacą od 4 do 6 centów za 1000 wyświetleń. Oznacza to, że aby uzyskać więcej pieniędzy, musisz regularnie mieć dużo wyświetleń. Aby tak się stało, Twoje treści muszą być wciągające i interesujące. Musisz także mieć wielu obserwujących, aby uzyskać widok wideo na poziomie wirusowym.

Gdy Fundusz Twórców został uruchomiony, jego celem było wspieranie „ambitnych twórców, którzy szukają możliwości utrzymania się dzięki innowacyjnym treściom”. Od czasu ogłoszenia, najlepsi influencerzy TikTok zarejestrowali się w tym programie, zapewniając, że otrzymają zapłatę za tworzone przez siebie filmy TikTok.

Na przykład, jeśli masz około 1,5 miliona wyświetleń, ile oczekujesz otrzymać od TikTok? Jeśli spodziewasz się od 4 do 6 centów za każde 1000 wyświetleń, oznacza to, że będziesz oczekiwać od 80 do 100 USD.

Przeczytaj także: Co oznaczają inni użytkownicy Snapchata na Snapchacie

Jak działa TikTok Creator Fund

Fundusz twórców został stworzony, aby zrekompensować twórcom treści TikTok ich ciężką pracę przy tworzeniu wirusowych filmów. Do funduszu włożono 200 milionów dolarów, a szacuje się, że w ciągu najbliższych trzech lat fundusz wzrośnie do 1 miliarda dolarów.

Gdy twórcy tworzą świetne, wirusowe filmy, mogą ubiegać się o zapłatę. Przypominamy, że musisz spełniać następujące kryteria:

 • Musi mieć co najmniej 18 lat
 • Musi mieć co najmniej 10 000 obserwujących
 • Musi zgromadzić co najmniej 100 000 wyświetleń w ciągu ostatniego miesiąca
 • Musi mieszkać w krajach, w których Fundusz Twórców jest obecnie aktywny
🔥 Zalecana:  Depop vs Poshmark dla sprzedawców — najlepszy przewodnik

Po przyjęciu do programu możesz wypłacić swoje zarobki za pośrednictwem Zelle lub PayPal na podstawie liczby zarejestrowanych wyświetleń. Gdy zgromadzisz wystarczającą liczbę wyświetleń, aby otrzymać zapłatę, zobaczysz swoje środki na pulpicie nawigacyjnym. Fundusz ten można następnie wypłacić 30 dni po opublikowaniu filmu.

Przeczytaj także: Aparat na Instagramie nie działa? Najlepsze poprawki

Jak TikTok zarabia pieniądze?

Chociaż miał zaledwie 5 lat, TikTok wygenerował 110 milionów dolarów w okresie od lutego 2020 do lutego 2021. W jaki sposób TikTok zarabia tyle pieniędzy, mimo że pobranie tej aplikacji nic nie kosztuje?

TikTok czerpie większość swoich przychodów z reklam (TikTok dla firm). Te płatne reklamy obejmują:

 • Reklamy wideo w kanale
 • Reklamy przejęcia marki
 • Reklamy wyświetlane z góry
 • Markowe wyzwania związane z hashtagami
 • Markowe efekty

TikTok zarabia również na zakupach w aplikacji, tak jak każda inna aplikacja społecznościowa. Udostępniają monety TikTok osobom, które ukończyły 18 lat. Użytkownicy mogą używać tych monet do kupowania wirtualnych prezentów dla twórców filmów TikTok, aby wyrazić uznanie dla ich ciężkiej pracy.

Jak stać się wirusowym na TikTok i stać się sławnym na TikToku (przewodnik dla początkujących)

Każdy rodzaj wideo może stać się wirusowy na TikTok i to jest piękno platformy. W porównaniu z innymi platformami mediów społecznościowych zasięg organiczny TikTok jest niezrównany. Liczba komentarzy, polubień i udostępnień, które gromadzi film TikTok, nie określa całkowicie, czy ten film TikTok stał się wirusowy, czy nie. To, co naprawdę decyduje o tym, czy film TikTok jest wirusowy, to liczba wyświetleń, a wyświetlenia te muszą pochodzić od nowych odwiedzających Twoją stronę.

Na przykład nowy użytkownik TikTok z 3-miesięcznym stażem nagrał kiedyś ponad 14 milionów wyświetleń wideo w ciągu zaledwie jednego miesiąca od opublikowania filmu. A gdy TikTok zauważy, że Twoje filmy wideo są coraz częściej oglądane, TikTok automatycznie przekaże je większej liczbie osób, które mogą być nimi zainteresowane.

Podczas gdy niektóre filmy TikTok stają się wirusowe przez przypadek (nieplanowane i spontaniczne), można się nauczyć, jak sprawić, by Twoje filmy stały się wirusowe. Zobaczmy jak!

 • Postaraj się, aby Twój film był jak najkrótszy
 • Użyj popularnej i popularnej muzyki
 • Spraw, by Twoje filmy były powiązane
 • Dodaj wezwanie do działania
 • Dodaj trochę suspensu
 • Stań się kontrowersyjny

Postaraj się, aby Twój film był jak najkrótszy

Rozpiętość uwagi na TikTok jest bardzo krótka; użytkownicy mogą łatwo przesunąć palcem obok Twojego filmu do innego interesującego w ciągu kilku sekund. Ludzie wolą oglądać 7-sekundowy film niż oglądać 30-sekundowy film. Jeśli chcesz, aby Twój film TikTok stał się wirusowy, postaraj się, aby był jak najkrótszy.

Użyj popularnej i popularnej muzyki

Jeśli istnieje piosenka, przy której wszyscy obecnie „jamują”, prawie na pewno zapewni Ci ona dodatkowe wyświetlenia. Twoje filmy są ciekawsze, gdy w tle leci popularna muzyka, podczas gdy ty synchronizujesz ruch ust w swojej krótkiej historii TikTok.

Czytaj także: Czy TikTok płaci twórcom?

Spraw, by Twoje filmy były powiązane

Ludzie będą raczej oglądać to, co wnosi jakąś wartość do ich życia, niż oglądać przypadkowe wideo. Jeśli więc chcesz rozwiązać problem, z którym boryka się wiele osób, idź prosto do niego. Możesz użyć tekstu ekranowego z punktorami, aby podzielić się przydatnymi wskazówkami.

Dodaj wezwanie do działania

Na koniec twojego TIK Tok wideo, świetnie będzie dodać wezwanie do działania. Mogłoby być “Śledź po więcej tych filmów” Lub “skomentuj jeśli chcesz część 2”. To nie tylko zwiększy zaangażowanie, ale zyska więcej obserwujących. Będzie to ważne dla Twojej następnej serii filmów.

Dodaj trochę suspensu

Najprostszym sposobem na to jest pozostawienie niektórych pytań bez odpowiedzi w umysłach widzów. Jeśli Twój film będzie zawierał oczywiste pytanie, nie odpowiadaj na nie. Prawdopodobnie więcej użytkowników skomentuje i zada to samo pytanie. Pamiętaj, że komentarze są świetną wskazówką, że Twoje filmy TikTok mają się dobrze.

🔥 Zalecana:  Układy blogów: 15 ważnych elementów, które należy dodać do swojego projektu

Nie bój się dodać czegoś kontrowersyjnego

Możesz zasugerować niepopularną opinię. Nie myśl, że to sprawi, że hejterzy przyjdą po ciebie. Im częściej oglądają Twoje filmy i komentują, tym bardziej wirusowy staje się Twój film.

Przeczytaj także: Co oznaczają inni użytkownicy Snapchata na Snapchacie

Ile wyświetleń jest „wirusowych” na TikTok

Zasadniczo „wirusowy” w kontekście TikTok można podzielić na trzy kategorie:

 • Wirus na poziomie podstawowym: Jeśli Twój film TikTok uzyska od 100 000 do 250 000 wyświetleń
 • Wirusowy na średnim poziomie: Jeśli Twój film TikTok uzyska od 500 000 do 1 000 000 wyświetleń
 • Wirus na poziomie profesjonalnym: Jeśli Twój film na TikToku przekroczy milion (1 000 000) wyświetleń

W zależności od tematu lub niszy, Twój film może nawet uzyskać więcej wyświetleń w dłuższym okresie, co sprawi, że zostaną one zaliczone do kategorii „wirusowe na bardzo wysokim poziomie”. Jest to typowe dla filmów celebrytów TikTok. Ponadto coś, co stanie się wirusowe, będzie specyficzne dla niszy. Niektóre filmy mogą mieć mniej niż 250 000 wyświetleń, ale w niektórych niszach, na przykład w finansach, zostałyby nazwane wirusowymi na poziomie profesjonalnym.

W większości przypadków wirusowe wideo TikTok zwykle odnosi się do konkretnej sytuacji lub jest produktem dobrze zaplanowanego pomysłu. Dlatego wcześniej podkreślono, że „rozpowszechnianie filmów wideo to także umiejętność, której można się nauczyć”.

Aby Twoje filmy stały się wirusowe na TikTok, muszą uzyskać wiele „udostępnień”, ponieważ dzięki temu Twoje filmy są wyświetlane większej liczbie odbiorców. Dlatego powinieneś sprawić, by Twoje filmy TikTok były jak najbardziej wciągające, aby wzbudzić i utrzymać uwagę ludzi.

Jako początkujący, celuj w około 400 wyświetleń i 100 polubień w ciągu 30 minut od opublikowania swojego filmu TikTok. Wszystko mniej niż to może oznaczać, że Twój film TikTok nie stał się wirusowy.

 • Jeśli 400 wyświetleń = 30 minut,
 • 800 wyświetleń = 1 godzina
 • 1200 wyświetleń = 1 godzina i 30 minut
 • 1600 wyświetleń = 2 godziny

W ten sposób uzyskasz nieco mniej niż 10 000 wyświetleń w ciągu 24 godzin. To często sugeruje, że Twoje filmy TikTok są na najlepszej drodze do tego, by stać się wirusowe.

Przeczytaj także: Komentarze nie ładują się na YouTube? Najlepsze poprawki

Jak długo TikTok staje się wirusowy?

Przede wszystkim rozsądne jest zrozumienie, że aby Twój film TikTok stał się wirusowy, musisz być konsekwentny (robić wysokiej jakości i wciągające filmy codziennie przez 7 dni w tygodniu) na TikTok przez co najmniej 3 miesiące. Oznacza to, że nie możesz dziś dołączyć do TikTok i oczekiwać, że Twój pierwszy film stanie się wirusowy, z wyjątkiem tego, że jest wyjątkowo akceptowalny.

Wracając do pytania: jak długo TikTok staje się wirusowy? Zwykle w ciągu pierwszych 24 do 48 godzin dowiesz się, czy Twój film stał się wirusowy, czy nie, podczas gdy w rzadkich przypadkach może minąć kilka miesięcy, zanim film zyska popularność i stanie się wirusowy. Na przykład. Czy odnotowałeś blisko lub ponad 10 000 wyświetleń w ciągu pierwszych 24 do 48 godzin od opublikowania? To dobry znak, że prawdopodobnie staniesz się wirusowy.

Rzeczy, które mogą sprawić, że Twój Tiktok zostanie zablokowany w cieniu

Są rzeczy, które robisz przez pomyłkę, które mogą spowodować zablokowanie cienia Twojego konta TikTok. Te działania mogą spowodować, że Twoje konto TikTok drastycznie zmniejszy wyświetlenia, polubienia i inne zaangażowanie, stając się koszmarem dla użytkownika TikTok, który rozwija swoje konto. Oto niektóre z działań, których powinieneś unikać.

 • Nie twórz i nie przesyłaj treści niezgodnych z wytycznymi społeczności. Mogą to być na przykład wiadomości, które nie zostały zweryfikowane, treści pornograficzne, filmy przedstawiające przemoc, mowa nienawiści skierowana do określonej społeczności lub narkotyki. Itp.
 • Jako użytkownik TikTok nie pozwalaj sobie na spamowanie. Spamowanie obejmuje obserwowanie wielu kont dziennie lub odrzucanie komentarzy pod różnymi filmami, zachęcając ludzi do obserwowania Cię. Niestety, ta strategia rozwijania konta może przynieść odwrotny skutek i spowodować, że TikTok zablokuje Twoje konto. Zamiast wdrażać ten ryzykowny skrót, zalecamy organiczne powiększanie konta TikTok poprzez publikowanie wysokiej jakości treści i używanie odpowiednich hashtagów.
🔥 Zalecana:  Ten biuletyn AI to wszystko, czego potrzebujesz #19 – W kierunku AI

Jak stwierdzić, czy jesteś Shadowbanned

Jeśli chcesz uzyskać więcej wyświetleń na swoim koncie TikTok i zarabiać, bycie zbanowanym w tle może powodować problemy. Na szczęście niektóre znaki mogą pomóc ci powiedzieć, kiedy twoje konto zostało zablokowane w cieniu, w tym następujące.

 • Gdy Twoje konto TikTok zostanie zablokowane w tle, żadne filmy i treści, które utworzysz, nie będą dostępne w wynikach wyszukiwania.
 • Twoje konto nie będzie mogło otrzymywać nowych obserwujących.
 • Filmy lub treści, które tworzysz, nie będą dostępne na stronie „Dla Ciebie”.
 • Twoje treści nie będą mogły uzyskać zaangażowania, takiego jak polubienia i komentarze.
 • Shadowban zmniejszy również ruch na Twojej stronie.

Jak usunąć Shadowban ze swojego konta

Oto sposoby na zniesienie shadowbanu z twojego konta.

 • Spróbuj odinstalować, a następnie ponownie zainstalować aplikację TikTok. To naprawi wszelkie usterki spowodowane przez boty i zaktualizuje aplikację.
 • Upewnij się, że usuwasz ze swojej strony wszelkie treści, które są sprzeczne z zasadami TikTok.
 • Możesz także przełączyć się na konto Pro. Umożliwiłoby to dostęp do danych analitycznych konta, takich jak wizyty na stronie, polubienia, komentarze itp. Dzięki tym informacjom będziesz w stanie wykryć, kiedy Twoje konto jest zablokowane w tle.
 • Wyczyść pamięć podręczną aplikacji i opuść TikTok na kilka dni. To powinno pomóc w przywróceniu konta do normalnego stanu.

Najlepsze hashtagi do szybkiego rozwoju konta Tiktok

Te hashtagi sprawią, że Twój profil zostanie zauważony i przyciągną odbiorców zainteresowanych tworzonymi przez Ciebie treściami. Oto najlepsze hashtagi dla szybkiego rozwoju konta TikTok.

 • #dlaciebiestrona
 • #fyp
 • #trendy
 • #duet
 • #tiktoksłynny
 • #wirusowy post
 • #dla Ciebie
 • #nowy
 • #wirusowefilmy
 • #repost
 • #najlepszy film
 • #TIK Tok
 • #wirusowy
 • #tak jak
 • #eksplorujstronę
 • #badać
 • #muzyka
 • #Anime
 • #zwolnione tempo
 • #polubienie za obserwację
 • #nowy
 • #featureme
 • #styl życia
 • #moda
 • #bts
 • #tiktokchallenge
 • #śmieszny filmik
 • #iffl

Możesz łączyć te hashtagi, aby zwiększyć liczbę wyświetleń na swoim koncie TikTok.

Dlaczego liczba obserwujących i wyświetleń na Tiktok nie rośnie?

Liczba obserwujących i wyświetleń na TikTok może nie rosnąć z następujących powodów:

 • Publikujesz swoje treści w niewłaściwym czasie: Aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie nowych obserwujących i wyświetleń swoich treści, przełącz się na konto Pro, zobacz, skąd pochodzi większość obserwujących, a następnie publikuj posty zgodnie z ich strefą czasową.
 • Gdy nie używasz odpowiednich hashtagów: Połączenie dwóch lub więcej hashtagów może pomóc zwiększyć liczbę wyświetleń TikTok, dzięki czemu możesz zarabiać. Hashtagi, takie jak #fyp #foryoupage, popchną Twoje treści do większej liczby odbiorców.

Wniosek

Na koniec zalecamy wypróbowanie kilku strategii i sprawdzenie, która działa. Rozwijanie konta TikTok, zwiększanie liczby wyświetleń i przyciąganie uwagi ludzi może przynieść Ci zapłatę. Płodna strona może również przyciągnąć uwagę kilku marek i zanim się zorientujesz, możesz zacząć zarabiać na swojej stronie TikTok. Jednak nie każdemu przychodzi to łatwo, a jeśli chcesz zwiększyć liczbę wyświetleń TikTok, aby zarabiać, musisz włożyć pracę i być konsekwentnym w tworzeniu wysokiej jakości treści.