Czy telewizory Smart TV mają Bluetooth do słuchawek i głośników? [Vizio, LG, Samsung & Sony]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy telewizory Smart TV mają Bluetooth do słuchawek i głośników? [Vizio, LG, Samsung & Sony]

Zwłaszcza od początku XXI wieku, aby podłączyć głośnik do naszych telewizorów, musimy podłączyć różne przewody do portu telewizora. Chociaż był to wówczas jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie tych połączeń, obecnie niewiele osób lubi zajmować się zagraconymi przestrzeniami spowodowanymi przewodami i kablami.

Bluetooth to jedna z funkcji, którą wielu producentów telewizorów i innych producentów inteligentnych urządzeń hone zawiera teraz od razu po wyjęciu z pudełka. Czy inteligentne telewizory mają Bluetooth do słuchawek i głośników zewnętrznych? Jeśli tak, które z nich są wyposażone w głośniki zewnętrzne, pomagając w ten sposób w dokonywaniu lepszych wyborów przy zakupie inteligentnego telewizora? Te i inne pytania zostaną omówione w tym artykule.

Czy telewizory Smart TV mają Bluetooth do słuchawek i głośników zewnętrznych?

Podczas gdy starsze modele telewizorów nie mają wbudowanego modułu Bluetooth, nowsze modele telewizorów Smart TV mają wbudowany moduł Bluetooth dla słuchawek i głośników zewnętrznych. Ułatwia to parowanie Bluetooth i zapewnia prawdziwie bezprzewodową przestrzeń.

Nawet w przypadku telewizorów Smart TV, które nie mają wbudowanego Bluetooth, nadal istnieje sposób na umożliwienie parowania Bluetooth. Wystarczy pobrać aplikację producenta Smart TV ze sklepu z aplikacjami, aby włączyć połączenie Bluetooth.

Alternatywnie można kupić nadajnik Bluetooth (podobny do nadajnika podłączanego do komputerów w celu podłączenia zewnętrznych myszy). Jest to urządzenie, które można podłączyć do telewizora, dzięki czemu telewizor jest wykrywalny przez słuchawki obsługujące technologię Bluetooth i głośniki zewnętrzne.

Przekonajmy się teraz, czy najpopularniejsze modele smart TV mają Bluetooth do słuchawek i głośników zewnętrznych.

Przeczytaj także: Disney Plus nie działa na Samsung Smart TV, Fire Stick i Roku? Najlepsze poprawki

Czy telewizory LG Smart mają Bluetooth?

Tak, inteligentne telewizory LG mają Bluetooth do słuchawek i zewnętrznych głośników. Spośród wszystkich marek inteligentnych telewizorów na rynku LG wyróżnia się kilkoma opcjami obsługującymi Bluetooth. Wszystkie modele telewizorów LG Smart TV z 2016 roku obsługują technologię Bluetooth.

🔥 Zalecana:  Czy mogę ulepszyć kartę graficzną mojego laptopa?

Te nowsze inteligentne telewizory LG obejmują 4K Ultra, OLED, MiniLED, QNED i NaniCells. Jednak musisz ją najpierw włączyć przed sparowaniem z zestawem słuchawkowym lub głośnikiem. Aby sparować telewizor LG Smart TV, upewnij się, że słuchawki lub głośnik są ustawione w trybie parowania.

Po włączeniu trybu parowania przejdź do Ustawienia na telewizorze LG Smart TV. Na stronie ustawień wyszukaj i wybierz Dźwięk >> Wyjście dźwięku >> Bluetooth. Następnie wybierz nazwę urządzenia, aby zakończyć parowanie.

Przeczytaj także: Najlepsze zestawy głośnomówiące Bluetooth do połączeń konferencyjnych

Czy telewizory Samsung Smart mają Bluetooth?

Tak, większość nowszych inteligentnych telewizorów Samsung jest Bluetooth włączony. Tej funkcji można używać do podłączania inteligentnych urządzeń obsługujących technologię Bluetooth, takich jak zestawy słuchawkowe, głośniki zewnętrzne, a nawet piloty zdalnego sterowania. Zwykle łatwo je sparować. Samsung to jedna z najbardziej zaawansowanych marek technologicznych na świecie, więc naturalne jest oczekiwanie od nich najbardziej zaawansowanych inteligentnych telewizorów.

Czy telewizory Sony Smart mają Bluetooth?

Nie, nie wszystkie modele inteligentnych telewizorów Sony są wyposażone w łączność Bluetooth, ale oczekuje się, że nowsze wersje tak. Niektóre telewizory Smart TV firmy Sony są wyposażone w nadajnik Bluetooth oprócz wbudowanej funkcji Bluetooth, która zapewnia bardziej elastyczne bezprzewodowe parowanie z urządzeniami.

Przeczytaj także: Najlepsze głośniki imprezowe Bluetooth z dobrym basem

Czy telewizory Vizio Smart mają Bluetooth?

Tak, nowsze inteligentne telewizory Vizio mają Bluetooth, ale nie są kompatybilne z prawie żadnym urządzeniem obsługującym Bluetooth. Podczas gdy inteligentne telewizory Vizio mają Bluetooth, ich Bluetooth ma niską częstotliwość / energię, więc będą obsługiwać tylko urządzenia Bluetooth LE.

Jaka jest różnica między zwykłym Bluetooth a Bluetooth LE? Typ niskoenergetyczny może utrzymać ten sam zasięg komunikacji, ale zużywa znacznie mniejszą ilość energii.

🔥 Zalecana:  [Guide] Jak korzystać z gramatyki w WordPress (metody 5)

Przed podłączeniem telewizora Vizio Smart TV Bluetooth z dowolnym zestawem słuchawkowym lub głośnikiem zewnętrznym upewnij się, że Bluetooth urządzenia jest niskoenergetyczny, aby pomyślnie sparować. Tak więc, chociaż można powiedzieć, że inteligentne telewizory Vizio mają Bluetooth, jest on selektywny pod względem typu urządzeń, z którymi może się łączyć, ponieważ najczęstszym Bluetooth jest zwykły.

Czy telewizory Smart TV firmy Sharp mają Bluetooth?

Niewiele inteligentnych telewizorów firmy Sharp jest wyposażonych w łączność Bluetooth. Jak zawsze, ze względu na konkurencję o inteligentniejsze telewizory, oczekuje się, że najnowsze modele będą miały Bluetooth. Jeśli właśnie kupiłeś inteligentny telewizor Sharp, nie zakładaj, że ma on Bluetooth; potwierdź przed próbą sparowania telewizora Smart TV z urządzeniami, takimi jak zestawy słuchawkowe i głośniki zewnętrzne.

Przeczytaj także: Najlepsze zestawy słuchawkowe Bluetooth do muzyki

Czy wszystkie inteligentne telewizory mają Bluetooth?

Czy wszystkie inteligentne telewizory mają Bluetooth do słuchawek i głośników? Nie, nie wszystkie telewizory Smart TV mają Bluetooth, mimo że większość nowszych telewizorów Smart TV obsługuje Bluetooth. Jak wcześniej wspomniano, kilka inteligentnych telewizorów (zwłaszcza Vizio) jest wyposażonych w Bluetooth o niskim zużyciu energii (Bluetooth LE), który jest raczej selektywnym Bluetooth pod względem parowania.

Jeśli właśnie kupiłeś inteligentny telewizor, ale niestety nie masz łączności Bluetooth, nadal możesz korzystać z nadajnika Bluetooth i cieszyć się swobodą, jaką daje połączenie bezprzewodowe.

Czy mój telewizor ma Bluetooth? Oto jak to sprawdzić

Sprawdź pilota: Jeśli twój pilot nie jest zwykłym, ale inteligentnym pilotem, oznacza to, że Twój inteligentny telewizor prawdopodobnie ma Bluetooth

Sprawdź ustawienia: Nawigować do Ustawieniaa następnie do Dźwięk wyjście. W opcjach, jeśli widzisz a Bluetooth opcja łącznościTwój telewizor Smart TV obsługuje technologię Bluetooth.

Wyszukaj w Google swój model telewizora online: po wpisaniu modelu telewizora Smart TV w Google znajdziesz pełną listę funkcji posiadanych przez telewizor. Sprawdź, czy ma Bluetooth. Alternatywnie możesz sprawdzić instrukcję obsługi.

🔥 Zalecana:  Czy Amazon Flex płaci za gaz? Kompletny przewodnik dla kierowców koncertowych

Przeczytaj także: Najlepsze zestawy słuchawkowe i słuchawki Bluetooth, które łączą się z wieloma urządzeniami