Czy Softonic jest bezpieczny? Co mówią recenzje

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Softonic jest bezpieczny? Co mówią recenzje

Szukając stron internetowych, z których można pobrać darmowe gry, oprogramowanie, aplikacje, a nawet filmy, mogłeś natknąć się na Softonic. To naturalne, że zastanawiasz się, czy pobieranie z tej strony byłoby bezpieczne. Być może zastanawiałeś się nawet, czy pobieranie tam darmowego oprogramowania jest legalne.

Jeśli tak, nie jesteś sam. Wiele innych osób miało podobne pytania dotyczące Softonic. Przygotowaliśmy ten artykuł razem, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w podjęciu świadomej decyzji o tym, z której witryny skorzystać. Przejdźmy do rzeczy!

Co to jest Softonic?

Softonic to strona internetowa, z której miliony ludzi pobierają gry, filmy, oprogramowanie, aplikacje i wiele więcej za darmo. Podobnie jak wiele witryn, pozwala wyszukiwać wszystko, czego potrzebujesz i pobierać to na swoje urządzenie.

Została założona w Hiszpanii w 1997 roku, ale obecnie znajduje się w Kalifornii. Od momentu powstania strona zgromadziła imponującą liczbę użytkowników. Softonic mówi się, że ma ponad 100 milionów odwiedzających każdego miesiąca i do 4 milionów odwiedzających każdego dnia. Ma również miliony pobrań od użytkowników.

Softonic zawiera oprogramowanie i gry dla szerokiej gamy urządzeń, w tym urządzeń z systemem Windows 10, macOS Big Sur, Android i iOS.

Czy Softonic jest bezpieczny?

Skoro już wiemy, co to jest, czy Softonic jest bezpieczny? Tak, uważamy, że Softonic jest bezpieczny.

Na samej stronie nie ma żadnych wirusów, a właściciele twierdzą, że oprogramowanie dostępne na stronie jest czyste. Istnieje jednak wiele skarg dotyczących bezpieczeństwa Softonic, ponieważ wielu użytkowników zgłosiło zainfekowanie swoich urządzeń złośliwym oprogramowaniem po pobraniu z tej witryny. Dlaczego?

Ponieważ jest to strona pobierania, nie można zagwarantować 100% bezpieczeństwa, ponieważ niektóre programy lub pliki mogą być zainfekowane niebezpiecznym złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem reklamowym. Jest to bardziej powszechne w przypadkach, gdy pobierasz coś ryzykownego lub nielegalnego.

🔥 Zalecana:  Co jest tak imponującego w aktualizacji sprzętu Meta Quest 2?

Podobnie jak w przypadku wielu innych witryn stron trzecich, zawsze istnieje ryzyko zainfekowania urządzenia przez pobranie zainfekowanego oprogramowania. Nie oznacza to, że witryna jest niebezpieczna, oznacza to po prostu, że musisz bardzo uważać, jakie programy wybierasz.

Niektóre programy zawierają już wbudowane złośliwe oprogramowanie, które infekuje urządzenie w momencie instalacji tego oprogramowania na urządzeniu.

Aby temu zapobiec, dokładnie sprawdź każdą aplikację lub oprogramowanie przed pobraniem ich na swoje urządzenie. Chcesz mieć pewność, że przeczytałeś wszystkie recenzje produktów od użytkowników przed zainstalowaniem lub pobraniem czegokolwiek. Powinieneś również upewnić się, że masz skuteczną aplikację antywirusową na swoim urządzeniu (jeśli jeszcze jej nie masz). Spowoduje to skanowanie i wykrywanie niebezpiecznych plików oraz ostrzeganie o nich. W ten sposób zapobiegniesz zainfekowaniu urządzenia.

Musisz także bardzo uważać na to, w jakie reklamy klikasz. Okazuje się, że część reklam wyświetlanych na stronie jest złośliwa. Jeśli jesteś wystarczająco ostrożny, nie powinieneś mieć żadnych problemów z witryną.

Tak, korzystanie z Softonic jest w 100% legalne. Większość dostępnych w nim treści to oprogramowanie typu open source, bezpłatne gry wideo i bezpłatne aplikacje innych firm. Pobierając z witryny, nie złamałbyś żadnych praw.

Jakie są alternatywy Softonic?

Jeśli nadal jesteś sceptyczny i zastanawiasz się, czy masz jakieś inne opcje, masz szczęście. Istnieje wiele alternatyw dla Softonic, a my podzielimy się z Tobą kilkoma z nich.

PlikHippo

Podobnie jak Softonic, FileHippo zawiera również różne programy, które możesz pobrać na swoje urządzenie. Przed przesłaniem programu FileHippo zapewnia, że ​​jest on wolny od złośliwego oprogramowania i nie uszkodzi urządzenia po instalacji. Jest to niezawodna witryna z ponad trzema miliardami pobrań do tej pory. Każde oprogramowanie dostępne na stronie jest automatycznie aktualizowane w razie potrzeby. Możesz więc mieć pewność, że otrzymujesz najnowszą dostępną tam wersję.

🔥 Zalecana:  Survey Junkie Review 2023: Czy to legalne na szybką gotówkę?

informator oprogramowania

Jest to program, który zapewnia zaktualizowane informacje o oprogramowaniu, z którego już korzystasz. Masz również dostęp do bezpłatnych plików do pobrania, recenzji produktów, łączy do pobierania i wielu innych.

Przeczytaj także: Czy Kinguin jest legalny i godny zaufania?

FossHub

FossHub to także strona internetowa, która udostępnia aplikacje do pobrania. Wspaniałą rzeczą w tej witrynie jest to, że udostępnia ona tylko programy całkowicie wolne od złośliwego oprogramowania. Przed pobraniem programy są również skanowane za pomocą wielu programów antywirusowych. Jest to niezwykłe, ponieważ niewiele witryn ma to do zaoferowania.

Softpedia

Softpedia ma ponad milion aplikacji w różnych sekcjach. Jego główne kategorie obejmują aplikacje dla systemów Windows, Mac, Mac PPC, Linux, gry, oprogramowanie mobilne, sterowniki, urządzenia mobilne, skrypty internetowe i wiadomości. Zawiera zarówno recenzje oprogramowania, jak i gier, a także tematy takie jak IT, nauka, zdrowie i rozrywka.

CNET

CNET zawiera aktualne wiadomości i recenzje dotyczące technologii. Zawiera recenzje produktów i przydatne informacje o najnowszych gadżetach na rynku. Artykuły podzielone są na kategorie, które znajdziesz na samej górze strony. Jest również wyposażony w pasek wyszukiwania, którego możesz używać do przeglądania artykułów technicznych lub znajdowania interesujących Cię wiadomości.

Z góry na dół

Uptodown umożliwia użytkownikom pobieranie kilku programów i gier z wielu kategorii. Fajną rzeczą w tej witrynie jest to, że umożliwia ona wyszukiwanie aplikacji na podstawie urządzeń, z którymi są kompatybilne.

AppAgg

Naszą ostatnią alternatywą na liście jest aplikacja z ponad 4 milionami aplikacji i gier. Tutaj możesz łatwo wyszukiwać programistów, a także być na bieżąco z trendami i otrzymywać najnowsze aktualizacje.

Przeczytaj także: Co to jest odnowiony telefon?

Podsumowując…

Czy Softonic jest bezpieczny? Tak. Ma jednak kilka negatywnych recenzji. W tym artykule wyjaśniliśmy, dlaczego tak się dzieje. Udostępniliśmy również kilka alternatyw, na wypadek gdybyś ich potrzebował. Tylko Ty możesz zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze na podstawie tego, czego szukasz. Ale bądź pewien, że masz mnóstwo opcji na wyciągnięcie ręki!