Czy Snapchat jest w 100% prywatny?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Snapchat jest w 100% prywatny?

Jeśli korzystasz ze Snapchata od lat, wiesz, że dawno temu mogłeś zobaczyć, kto był najlepszym przyjacielem dowolnego z twoich kontaktów. To było coś, co generowało wiele skarg, ale zostało już naprawione. Ale Snapchat nie jest jeszcze nigdzie w 100% czystej linii prywatności.

To odpowiada na pytanie, czy Snapchat jest w 100% prywatny? Snapchat niedawno usunął niektóre funkcje kontroli prywatności z aplikacji, co jest poważnym problemem dla użytkowników. Wiem, że naruszenie prywatności to wystarczający powód, aby przestać korzystać z usługi. Ale w tym przypadku nie musisz. Dam ci więcej szczegółów na temat opcji prywatności Snapchata i dam ci znać, jak możesz mieć prywatną interakcję społecznościową na Snapchacie.

Czy Snapchat jest w 100% prywatny?

Krótko mówiąc, Snapchat NIE jest w 100% prywatny! Większość funkcji kontroli prywatności została usunięta z najnowszej wersji Snapchata, a wszystko, co masz teraz, to tryb ducha w Mojej lokalizacji. Ponadto nie możesz już wybrać, kto może z Tobą czatować na Snapchacie ani zobaczyć Twoją historię w najnowszej podstawowej wersji Snapchata.

Co więcej, backend aplikacji jest nieprywatne. W rezultacie wszystkie przesyłane dane są dostępne dla Snap Inc, przynajmniej przez ograniczony czas.

Chociaż Snapchat nalega na to Polityka prywatności że jego funkcje przyciągania i czatu są prywatne, obejmują one wszystkie czaty głosowe i wideo prowadzone między przyjaciółmi.

Ale na przykład Wspomnienia są przechowywane na serwerach Snapchata, które znajdują się w Google App Engine. Zgodnie z polityką prywatności Snap Inc, Wspomnienia są usuwane z serwerów po około 30 dniach.

Dzisiaj Facebook może być najgorszą aplikacją pod względem prywatności użytkowników (to temat na inny dzień), ale tuż za nim znajduje się Snapchat. Na przykład aplikacja może uzyskiwać dostęp do Twojej książki adresowej i gromadzić numery telefonów oraz nazwiska bez zgody. Dodatkowo, zgodnie z Information Week, aplikacja ma dostęp do twoich usług lokalizacyjnych i przesyła te dane do dostawców usług śledzenia analitycznego.

Jak ustawić swój Snapchat jako prywatny?

Ci, którzy szukają sposobów na ustawienie Snapchata jako prywatnego, stają przed murem. Złą wiadomością jest to, że w momencie pisania tego tekstu nie możesz ustawić swojego Snapchata prywatnie, tak jak wcześniej w starszych wersjach Snapchata.

Przed wydaniem aktualizacji w lipcu 2022 r. wszystko, co trzeba było zrobić wg Wsparcie Snapchatabył:

 1. Kliknij ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu ekranu aparatu Snapchata.
 2. Kliknij przycisk Ustawienia w kształcie ikony koła zębatego, przewiń do opcji Kontrola prywatności i wybierz opcję.

Ale to było w przeszłości. Nie można już tego robić w najnowszej podstawowej wersji Snapchata, wydanej 29 czerwca. Funkcja kontroli prywatności zniknęła z ustawień najnowszej wersji Snapchata. Poniżej możesz zobaczyć, jak teraz wygląda panel Ustawienia:

Jak widać z góry, tzw Kontrola prywatności funkcji już nie ma. To mówi ci, że Snapchat zaciska pętlę prywatności użytkowników. Nie masz żadnej kontroli nad swoją prywatnością, z wyjątkiem Mój Lokalizacja ustawienia, które możesz wprowadzić Tryb ducha.

Więc co się stało?

Dlaczego Snapchat usuwa kontrolę prywatności z nowszej wersji?

W najnowszej wersji Snapchat wprowadza wersję opartą na subskrypcji, Snapchata+. Nie jest to inna platforma, ale ma ekskluzywne funkcje, w tym funkcję kontroli prywatności.

🔥 Zalecana:  30 000 $ rocznie to ile to godzina – i czy to dobrze?

Jednak zła wiadomość jest taka, że ​​​​ta wersja jest udostępniana użytkownikom w ramach miesięcznej subskrypcji w wysokości 3,99 USD.

I zgadnij co? Kiedy subskrybowałem Snapchat+, mogłem znaleźć funkcję Kontrola prywatności w Ustawieniach.

Tak więc, jeśli chcesz, aby Twój Snapchat był prywatny, musisz za to zapłacić, subskrybując Snapchat +. Inną opcją jest downgrade do starszej wersjiktóry nadal ma Prywatność Kontrola Lub Kto może... funkcja.

Jak ustawić Snapchata jako prywatnego na Snapchacie +

 1. Otwórz Snapchata i dotknij swojego awatara Bitmoji lub ikony profilu w lewym górnym rogu.
 1. Iść do Ustawienia dotykając ikony koła zębatego w prawym górnym rogu strony.
 1. Przewiń w dół do KONTROLI PRYWATNOŚCI w zielonym tekście
 2. Wybierając Skontaktuj się ze mnąmożesz określić, kto może kontaktować się z Tobą bezpośrednio za pomocą Snapów, połączeń lub czatów
 3. Możesz także wybrać, kto widzi Twoją historię, wybierając opcję Zobacz moją historię
 4. Na koniec możesz ustawić, kto widzi aktualizację Twojej historii lokalizacji, gdy masz otwarty Snapchat, wybierając Zobacz Moja lokalizacja

Przeczytaj także: Jak stwierdzić, czy ktoś usunął swój Snapchat

Nie chcesz, aby Twoje kontakty znalazły Cię na Snapchacie? Wskazówki do wypróbowania

Jak powiedziałem wcześniej, jeśli chcesz, aby Twoje konto Snapchat było jak najbardziej prywatne, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zakup premium Snapchat +. W przeciwnym razie możesz ukryć swoją historię lokalizacji tylko przed znajomymi (będąc w trybie ducha). Najpierw o tym porozmawiam, a potem przejdziemy do tych, którzy mają konto Snapchat+.

Wskazówka 1: Ukryj swoją lokalizację na mapie Snapchata

To, co najbardziej zagraża prywatności na Snapchacie, to to, że Twoje kontakty mogą zobaczyć Twoją lokalizację na mapie. Ta funkcja jest świetna, ale może być bardzo ważnym wyciekiem prywatności. Musisz wykonać poniższe czynności, aby uniemożliwić wyświetlanie Twojej lokalizacji na Snapchacie. Pamiętaj, że twój typ Snapchata określa procedurę. Wszystkie poniższe procedury działają w przypadku najnowszej wersji Snapchata wydanej w lipcu 2022 r.

 1. Otwórz Snapchata i dotknij ikony swojego profilu w lewym górnym rogu
 2. Iść do Ustawienia dotykając ikony koła zębatego w prawym górnym rogu strony.
 3. Przewiń w dół, aby zobaczyć moją lokalizację
 4. Przełącznik Tryb ducha w prawo, aż przełącznik dwustabilny zmieni kolor na zielony

 1. Jeśli używasz Snapchata+, dotknij swojego profilu w lewym górnym rogu strony aparatu
 2. Kliknij Ustawienia ikonę i przejdź do Kontrola prywatności.
 3. Stuknij w Zobacz Moja lokalizacja aby ustawić, kto widzi aktualizację Twojej historii lokalizacji, gdy masz otwarty Snapchat.
 4. Włącz Tryb ducha. Gdy to zrobisz, Twoi znajomi nie zobaczą Twojej lokalizacji, a Twoja Szlak duchów zostanie wyczyszczony.

Możesz także udostępnić swoją lokalizację tylko określonym znajomym. W tym celu musisz dezaktywować tryb ducha. Możesz wybrać Moi przyjaciele jeśli chcesz udostępnić go tylko swoim kontaktom.

Jeśli chcesz udostępnić go wszystkim swoim kontaktom z wyjątkiem niektórych osób, wybierz Moi przyjaciele, z wyjątkiem… A jeśli zamierzasz udostępnić go tylko kilku znajomym, wybierz Tylko Ci Przyjaciele…

W przypadku dowolnej z dwóch ostatnich opcji musisz wybrać znajomych, którym chcesz udostępnić lokalizację, a następnie zapisać swój wybór i to wszystko.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć kogoś z grupy Snapchat w 2023 r

Wskazówka 2: Wybierz, kto widzi Twoje historie na Snapchacie+

Udostępnianie historii na Snapchacie to jedna z najważniejszych funkcji aplikacji. Możesz jednak wybrać, które z Twoich kontaktów mogą zobaczyć Twoją historię, podobnie jak „najlepsi przyjaciele” na Instagramie.

Aby udostępnić swoje historie tylko kilku znajomym na Snapchacie, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Snapchata i dotknij swojego profilu w lewym górnym rogu strony aparatu
 2. Kliknij Ustawienia ikonę i przejdź do Kontrola prywatności.
 3. Stuknij w Pogląd Moja historia aby ustawić, kto widzi Twoje historie Snapchata.
 1. Jak widać powyżej, możesz wybrać Wszyscy, Przyjaciele Tylko, Lub Zwyczaj. Ta ostatnia opcja służy do wyboru, z którymi kontaktami chcesz dzielić się swoimi historiami. Jeśli wybierzesz tę opcję, musisz wybrać kontakty, z którymi będziesz udostępniać historie, i to wszystko.

Wskazówka 3: Ogranicz liczbę osób, które mogą z Tobą rozmawiać na Snapchacie+

Dzięki tej sztuczce możesz wybrać, kto może się z Tobą kontaktować (wysyłać Ci wiadomości, zdjęcia lub filmy) za pośrednictwem aplikacji. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Snapchata i dotknij swojego profilu w lewym górnym rogu strony aparatu.
 2. Kliknij Ustawienia ikonę i przejdź do Kontrola prywatności lub Kto może… (w zależności od wersji Snapchata).
 3. Stuknij w Skontaktuj się ze mną sekcja tuż poniżej Kontrola prywatności Lub Kto może…
 1. Wybierz opcję spośród trzech, które widzisz:
 • Kiedy wybierzesz Przyjacieletylko Twoje kontakty mogą kontaktować się z Tobą za pośrednictwem Snapchata.
 • Kiedy wybierzesz Znajomi i kontaktyTwoi znajomi na Snapchacie i osoby z Twoich kontaktów mogą kontaktować się z Tobą bezpośrednio za pomocą Snapów, połączeń lub wiadomości.
 • Kiedy wybierzesz Wszyscykażdy spoza Twojej listy znajomych może się z Tobą skontaktować.

Wskazówka 4: Ukryj swój numer telefonu

Twój numer telefonu to prawdopodobnie najbardziej wrażliwe dane, które powinieneś udostępniać tylko bliskim przyjaciołom i rodzinie. Twój numer mogą zapisać użytkownicy, których nie znasz.

 1. Aby ukryć swój numer telefonu, przejdź do ustawień.
 2. Następnie kliknij Numer telefonu komórkowego.
 1. Na koniec odznacz opcję „Pozwól innym znaleźć mnie za pomocą mojego numeru telefonu komórkowego”.

Wskazówka 5: Użyj pseudonimu, a nie imienia i nazwiska

Na Snapchacie zdecydowanie zaleca się używanie pseudonimu, aby oddzielić swoją prawdziwą tożsamość od życia społecznościowego online.

Mała rada, nie bądź taki jak ja, używając swojego prawdziwego imienia lub tego samego pseudonimu we wszystkich sieciach społecznościowych. W przeciwnym razie łatwo będzie Cię znaleźć na Snapchacie, jeśli ktoś zna Twój pseudonim w innej sieci.

Aby zmienić swój nick, przejdź do Ustawienia > Moje konto. Następnie dotknij Nazwa zmienić swoje imię.

Możesz także zmienić swoją nazwę użytkownika, jeśli jest zbyt odkrywcza, dotykając Zmień nazwę użytkownika.

Notatka: Możesz zmienić swoją nazwę użytkownika tylko raz w roku. Aby dokonać tej zmiany, musisz wprowadzić hasło.

Na szczęście możesz także usunąć swoje imię i nazwisko ze swojego profilu, dotykając Usuń nazwę poniżej twojego imienia.

Wskazówka 6: Ukryj swoją lokalizację na mapie

Nawet jeśli jest to funkcjonalne, świadomość, że każdy z Twoich znajomych może w każdej chwili zobaczyć, gdzie jesteś, nie zawsze dodaje otuchy. Więc radzę przejść na Duch Tryb aby nikt nie mógł uzyskać dostępu do Twojej lokalizacji. Możesz także udostępnić swoją lokalizację wszystkim znajomym z wyjątkiem niektórych osób lub nie udostępniać swojej lokalizacji z wyjątkiem kilku znajomych (którym możesz zaufać).

🔥 Zalecana:  Tech Giant Microsoft testuje ChatGPT dla robotyki

Wskazówka 7: I najbardziej oczywista rada: akceptuj tylko znajomych, których znasz.

Chęć posiadania jak największej liczby przyjaciół w sieci społecznościowej jest zawsze kusząca. W rezultacie czujesz się popularny, ceniony, a czasem spełniony. Ale jest to również potencjalnie niebezpieczne, jeśli nie znasz większości swoich „przyjaciół” na Snapchacie, zwłaszcza jeśli udostępniasz treści, które mogą dać komuś znać, w jakiej dzielnicy mieszkasz, gdzie byłeś itp.

Po prostu zadaj sobie to pytanie: czy znam więcej niż 20 osób, którym mogę udostępniać treści, które chcę?

Dodatkowa wskazówka: wyłącz Zobacz mnie w Szybkim dodawaniu opcja o godz Ustawienia > Kontrola prywatności. Ta opcja pozwala każdemu użytkownikowi znaleźć Twój pseudonim i dodać Cię.

Czy Snapchat jest bezpieczny do wysyłania prywatnych zdjęć

Snapchat wykorzystuje kompleksowe szyfrowanie zdjęć, które wysyłasz znajomym na platformie. Ponadto przesyłane wiadomości zwykle pozostają prywatne na Snapchacie, chyba że odbiorca zrobi zrzut ekranu.

W takim przypadku słowa mogą być przechowywane i zatrzymywane wbrew woli nadawcy. A to może stanowić problem, gdy publikowane są wrażliwe, kompromitujące lub zawstydzające zdjęcia.

Czy Rolka z aparatu na Snapchacie jest prywatna?

Dobrą wiadomością jest to, że tylko użytkownik ma dostęp do elementów multimedialnych w Rolce z aparatu. Więc nie tylko każdy może zobaczyć Twoje Wspomnienia konta.

Jeśli jednak podczas pokazywania Wspomnień znajomym masz elementy w Rolce z aparatu, których nie chcesz, aby znajomi je widzieli, musisz je ukryć, przenosząc je do

Przeczytaj także: Jaka jest różnica między „Dodaj znajomego” a „Zaakceptuj znajomego” na Snapchacie?

Jak ukryć rolkę z aparatu przed znajomymi ze Snapchata

 1. Aby ukryć elementy z Rolki z aparatu przed znajomymi, przejdź do Rolki z aparatu i wybierz elementy, które chcesz przed nimi ukryć.
 1. Wybierać Ukrywać, przedmiot obok Eksport, w lewym dolnym rogu.
 1. Wybierz opcję Przenieś, a elementy zostaną przeniesione do folderu Tylko dla moich oczu.
 1. Zakończ, wybierając Usuń lub zachowaj oryginały z Rolki z aparatu. Jeśli chcesz je zachować, wybierz Anulować.
 1. Snapchat mówi również, że nie tworzy kopii zapasowych Rolki z aparatu na swoich serwerach.
 2. Zostaniesz przeniesiony do Wspomnień, gdy przesuniesz palcem w górę na aparacie Snapchata. Następnie dotknij Rolki z aparatu, a zobaczysz następujący komunikat „Twoja rolka z aparatu nie jest archiwizowana przez Snapchata”.