Czy program Davinci Resolve jest bezpieczny? Co mówią recenzje

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy program Davinci Resolve jest bezpieczny? Co mówią recenzje

Dzięki imponującym funkcjom aplikacji Davinci Resolve nic dziwnego, że jest to jeden z najlepszych programów w świecie kinematografii. To oprogramowanie łączy edycję, korekcję kolorów, efekty wizualne, grafikę ruchomą i postprodukcję dźwięku. To dość niezwykłe.

Oczywiście wydaje się to prawie zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Można się zastanawiać, jaki jest haczyk? Czy program Davinci Resolve jest bezpieczny? Czy ryzykujesz zainfekowanie systemu i narażenie danych, korzystając z tego produktu? Jaki pożytek może z tego uzyskać początkujący? Zobaczmy, co mówią recenzje.

Czy program Davinci Resolve jest bezpieczny?

Tak, Davinci Resolve jest bezpieczny. Oprogramowanie zostało opracowane w 2001 roku przez firmę Blackmagic Design. Tak długo jak ty pobierz aplikację z oficjalnej strony Blackmagic, jest w 100% bezpieczny w użyciu.

Możesz się zastanawiać, czy korzystanie z niego jest naprawdę bezpieczne, jeśli komputer wyświetla błąd, który wygląda mniej więcej tak: „Davinci Resolve to aplikacja pobrana z Internetu. Czy na pewno chcesz go otworzyć?”. Tak, jest bezpieczny w użyciu. Ten komunikat pojawia się za każdym razem, gdy pobierasz aplikację ze źródła innego niż uznany sklep z aplikacjami na komputerze.

Dopóki pobierasz bezpośrednio ze strony internetowej, otwieranie i uruchamianie aplikacji na dowolnym urządzeniu jest bezpieczne.

Czy Davinci Resolve daje wirusa?

Nie, Davinci Resolve nie zainfekuje Twojego komputera żadnymi wirusami ani złośliwym oprogramowaniem. Ponownie musisz upewnić się, że pobrałeś program z oficjalnej strony internetowej firmy.

Czasami w określonej wersji aplikacji mogą występować błędy lub okresowe awarie, ale nie spowoduje to żadnych uszkodzeń systemu.

Jeśli zauważysz, że Twój program antywirusowy wykrywa wirusa z rozwiązania Davinci, oto kilka powodów, dla których może się tak dziać i co możesz z tym zrobić.

🔥 Zalecana:  Oberlo vs Spocket: co jest lepsze dla Shopify Dropshipping?

Pobieranie przez osoby trzecie

Jeśli pobrałeś Davinci Resolve ze strony innej niż oficjalna strona Blackmagic, aplikacja prawdopodobnie została zainfekowana wirusami lub złośliwym oprogramowaniem. W takim przypadku musisz go natychmiast odinstalować, w przeciwnym razie ryzykujesz utratą danych, a nawet uszkodzeniem komputera. Powinieneś pobierać Davinci Resolve tylko z oficjalnej strony Blackmagic.

Fałszywie dodatni

Czasami oprogramowanie antywirusowe może oznaczać Davinci Resolve jako wirusa, nawet jeśli zostało pobrane z oficjalnej strony Blackmagic. Nazywamy to fałszywym alarmem. Kiedy tak się stanie, nie przejmuj się. Program antywirusowy popełnił błąd. Davinci Resolve nie jest wirusem. Możesz go używać bez powodowania szkód.

Czy Davinci Resolve sprzedaje Twoje dane?

Nie, Davinci Resolve nie będzie sprzedawać Twoich danych. Twórcy dość przejrzyście podchodzą do swojej polityki prywatności i dokładnie informują, dlaczego proszą o dane i do czego planują je wykorzystać.

Wielu użytkowników zauważyło również, że po wprowadzeniu tych danych nie otrzymują spamu ani nieustannych reklam.

Przeczytaj także: Czy Kinguin jest legalny i godny zaufania?

Czy możesz zaufać Davinci Resolve 17?

Wierzymy, że możesz. Jak dotąd nie było powodu, by tego nie robić. Program Davinci Resolve 17 jest jednym z najlepszych dostępnych programów do edycji wideo. Nie ma nic podobnego. Jeśli jesteś dość doświadczonym edytorem, przekonasz się, że darmowa wersja jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Davinci Resolve zawiera wiele niezwykłych funkcji w jednym programie. Wszystko, co możesz zrobić z programem, zostało ulepszone dzięki Davinci Resolve 17.

Spojrzenie na niektóre kluczowe dodatki ujawnia wiele pomocnych funkcji, które zapewniają wysoce profesjonalne wyniki w kilku aspektach. Na przykład nieliniowa edycja, gradacja kolorów, post audio i efekty wizualne.

Czy Davinci Resolve jest dobry dla początkujących?

Davinci Resolve zawiera wiele funkcji, które mogą być złożone, więc może to być dla Ciebie nieco przytłaczające, jeśli dopiero zaczynasz. Mimo to jest to dobry wybór dla początkujących, ponieważ zapewnia dostęp do kilku funkcji edycji wideo, z których można korzystać podczas ćwiczeń.

🔥 Zalecana:  Qtrade vs. Interactive Brokers Canada 2023: Co jest lepsze?

Nauka obsługi nie będzie spacerem po parku. Ale jeśli planujesz karierę w kręceniu filmów, montażu, zostaniu kolorystą, a nawet twórcą treści wideo, możesz w pełni wykorzystać ten program. Pomoże Ci zdobyć bardzo potrzebne podstawy w zawiłościach edycji wideo.

Przeczytaj także: Czy Softonic jest bezpieczny?

Czy Davinci Resolve jest łatwy w użyciu?

Prosta odpowiedź, może być. Wszystko zależy od tego, jakie masz doświadczenie w edycji wideo. Jako początkujący możesz mieć trudności z przystosowaniem się do korzystania z Davinci Resolve, ponieważ może robić tak wiele rzeczy. Ale jako doświadczony edytor wideo, użycie rozwiązania Davinci może naprawdę przyspieszyć pracę. Rzućmy okiem na to, dlaczego tak jest.

Po pierwsze, Davinci Resolve ma elegancki, nowoczesny interfejs, dzięki któremu korzystanie z niego jest dość proste. Nie ma zbyt wiele niepotrzebnego bałaganu.

Po drugie, Davinci Resolve łączy edycję, korekcję kolorów, efekty wizualne, grafikę ruchową i postprodukcję dźwięku w jednym programie. Oznacza to, że gdy już go opanujesz, nie będziesz już musiał tracić czasu na naukę korzystania z różnych aplikacji do wykonywania tych zadań. Będziesz mógł wprowadzić wszystkie potrzebne zmiany i wykonać całą swoją pracę w tej jednej aplikacji.

Ponadto nie będziesz musiał ciągle żonglować między aplikacjami podczas pracy, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w tej jednej aplikacji. To prawie jak posiadanie studia.

Jak wspomniano wcześniej, proces uczenia się może być nieco ryzykowny dla początkujących, ponieważ narzędzia w tym oprogramowaniu są bardzo podobne do tych używanych przez hollywoodzkich profesjonalistów od edycji wideo. Wierzymy, że czas poświęcony na naukę obsługi będzie tego wart.

Czy program Davinci Resolve jest bezpieczny? Bez wątpienia. Czy istnieje ryzyko pobrania z niego wirusów lub złośliwego oprogramowania? Absolutnie nie, jeśli pobierzesz go z właściwego miejsca.

🔥 Zalecana:  Masz trudności ze zbudowaniem idealnego modelu? – W stronę SI

Czy to jest łatwe w obsłudze? To może być. Wszystko zależy od tego, ile czasu i wysiłku chcesz poświęcić na naukę obsługi. Jest powód, dla którego jest to prawdopodobnie najpopularniejsze oprogramowanie do edycji wideo. W sumie warto? Tak, to z pewnością!