Czy potrzebuję nowej karty SIM i telefonu do 5G?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy potrzebuję nowej karty SIM i telefonu do 5G?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących 5G dotyczy karty SIM i tego, czy będziesz potrzebować nowej karty SIM, aby uzyskać dostęp do usług 5G.

Oczywiście wiele osób chce również wiedzieć, czy potrzebują nowej karty SIM do iPhone’a, który właśnie otrzymali. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących kart SIM, w tym na temat tego, czy potrzebujesz nowej karty SIM, aby uzyskać dostęp do usług 5G. Przejdźmy do rzeczy!

Czy potrzebuję nowej karty SIM i Telefon do 5G?

Tak, będziesz potrzebować nowej karty SIM, aby jak najlepiej wykorzystać usługi 5G w prawie wszystkich sieciach komórkowych, od AT&T, Verizon, a nawet T-Mobile.

Uważamy również, że możesz potrzebować nowego urządzenia, jeśli Twój iPhone lub telefon z Androidem nie jest fabrycznie wyposażony w obsługę 5G.

Jeśli chodzi o karty SIM 5G, istnieją dwa rodzaje; niesamodzielne i samodzielne. Non-standalone (NSA) łączy się jednocześnie z 5G i LTE, podczas gdy standalone (SA) łączy się tylko z 5G.

T Mobile jest jedynym ogólnokrajowym operatorem w USA, który oferuje samodzielne karty SIM kompatybilne z 5G.

W T-Mobile możesz używać wersji niesamodzielnej na zwykłej karcie SIM, ale jeśli chcesz uzyskać dostęp do wersji autonomicznej, potrzebujesz nowej karty SIM, która zawiera dodatkowe informacje dotyczące bezpośredniego dostępu 5G. Wśród innych funkcji samodzielna sieć 5G oferuje mniejsze opóźnienia i lepszy zasięg niż niesamodzielna sieć 5G.

Czy potrzebuję nowej karty SIM do iPhone’a 13?

Nie, niekoniecznie potrzebujesz nowej karty SIM do iPhone’a 13, pod warunkiem, że poprzednia karta SIM zmieści się w gnieździe fizycznej karty SIM w iPhonie, chociaż iPhone 13 obsługuje dwie karty eSIM (elektroniczne karty SIM) oprócz jednej fizycznej nano karta sim. Możesz więc używać swojej starej karty nano sim razem z kartą eSIMS, która zostanie aktywowana w momencie zakupu.

🔥 Zalecana:  Czy TryMyUI jest legalne? (Uczciwa recenzja z 2023 r.!)

Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję nowej karty SIM?

Jeśli Twoja stara karta SIM jest uszkodzona lub zaczęły pojawiać się oznaki jej spadku wydajności, potrzebujesz nowej karty SIM. Prawdopodobnie będziesz potrzebować nowej karty SIM, jeśli planujesz korzystać z 4G lub 5G, a karta SIM nie obsługuje ich.

Wadliwa karta SIM może uniemożliwić smartfonowi połączenie się z siecią komórkową. Najpewniejszym sposobem sprawdzenia, czy karta SIM jest zła lub smartfon działa nieprawidłowo, jest włożenie karty SIM do innego telefonu.

Dlaczego potrzebujesz nowej karty SIM?

Oto kilka głównych powodów, dla których możesz potrzebować nowej karty SIM:

  1. Zgubiona lub skradziona karta SIM lub telefon.
  2. Uszkodzona lub zużyta karta SIM.
  3. Zablokowany kod PIN lub PUK karty SIM.
  4. Błąd karty SIM (telefon wyświetla komunikat „włóż kartę SIM” lub „nieprawidłowa karta SIM”, gdy karta SIM jest włożona do telefonu)
  5. Aktualizacja do nowego standardu sieci komórkowej (3G, 4G, 5G)

Czy moja karta SIM jest za stara?

Karty SIM na ogół nie starzeją się, chyba że są źle obsługiwane, co prowadzi do zużycia. Karty SIM mogą działać przez około 20 lat i być może nawet nie będziesz musiał ich wymieniać, chyba że chcesz przejść na sieć 4G lub 5G.

Czy powinienem wymienić kartę SIM, gdy otrzymam nowy telefon?

Nie, nie musisz wymieniać karty SIM, gdy otrzymujesz nowy telefon, chyba że stara karta SIM jest uszkodzona, chcesz zaktualizować kartę SIM do 4G lub 5G lub jeśli karta SIM została zablokowana dla określonego operatora , dlatego nie możesz go używać na telefonie, który jest również zablokowany u innego operatora.

Jaka jest żywotność karty SIM?

Karta SIM może działać do 20 lat, jednak większość ludzi nie używałaby swoich kart SIM tak długo, ponieważ co kilka lat coraz częściej pojawia się potrzeba aktualizacji do lepszych sieci. Większość ludzi musiała przejść na 4G kilka lat temu, a jak widzieliśmy w tym artykule, większość nadal będzie musiała wkrótce przejść na 5G. Więc jeśli twoja karta SIM nie zostanie uszkodzona, wszystko powinno być w porządku.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć podcasty ze Spotify

Czy mogę po prostu zmienić kartę SIM?

Tak, możesz zmienić kartę SIM na inny telefon, pod warunkiem, że telefon nie jest powiązany z konkretnym operatorem, a karta ma taki sam rozmiar jak gniazdo/taca SIM telefonu. Nie można włożyć karty nano-sim do gniazda micro-sim.

Przeczytaj także: Jakie informacje są przechowywane na karcie SIM?

Zmieniając kartę SIM tracisz wszystko?

Nie, zmiana karty SIM nie powoduje utraty żadnych informacji, chyba że informacje te zostaną zapisane na karcie SIM. W takim przypadku ponowne włożenie jej do telefonu przywraca potrzebne informacje. Jeśli chcesz, aby informacje o karcie SIM pozostały dostępne po zmianie karty SIM, po prostu skopiuj zawartość karty SIM do pamięci urządzenia przed wymianą karty SIM.

Co się stanie, gdy włożysz nową kartę SIM do telefonu?

Po włożeniu nowej karty SIM do telefonu telefon będzie mógł teraz odbierać dane od nowego operatora i współpracować z nim na nowym abonamencie. Zasadniczo za każdym razem, gdy wykonujesz połączenia i wysyłasz wiadomości, odbiorcy będą widzieć numery zarejestrowane u nowego operatora, aw większości przypadków nowe konto użytkownika.

Co stanie się ze starą kartą SIM, gdy otrzymasz nową?

Gdy otrzymasz nową kartę SIM, stara karta zostanie dezaktywowana. Możesz również spodziewać się, że wszelkie informacje zapisane na starej karcie SIM zostaną utracone, ponieważ zmiana karty SIM na nową nie wiąże się z przeniesieniem danych na starą.

Podsumowując, istnieją cztery podstawowe wymagania, aby korzystać z sieci 5G: konto komórkowe z obsługą 5G, karta SIM z obsługą 5G, telefon obsługujący 5G i obszar zasięgu 5G. Jeśli pozostałe trzy wymagania nie zostaną spełnione, może nie być sensu kupowanie nowej karty SIM do 5G, dopóki inne czynniki nie zostaną rozwiązane.