Czy potrzebuję karty SIM w obu telefonach, aby korzystać z Samsung Smart Switch?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy potrzebuję karty SIM w obu telefonach, aby korzystać z Samsung Smart Switch?

Jeśli jesteś typem z dużą ilością danych w telefonie, myśl o przeniesieniu wszystkich tych danych po zdobyciu nowego telefonu musi Cię męczyć.

Na szczęście istnieją znacznie łatwiejsze sposoby przenoszenia danych ze starego telefonu na nowy. Jak to działa? Czy potrzebuję karty SIM w obu telefonach, aby korzystać z Samsung Smart Switch? – Możesz zapytać.

Korzystając z aplikacji Samsung Smart Switch, można bezproblemowo przesyłać dane z jednego telefonu do drugiego. Może to być dowolny telefon z Androidem, iPhone, Windows Phone, a nawet tablet.

Większość może nie wiedzieć, jak to działa, a ciekawość jest nieunikniona – dlatego w tym artykule omówiono wszystko, co musisz wiedzieć o Samsung Smart Switch.

Czy potrzebuję karty SIM w obu telefonach, aby korzystać z Samsung Smart Switch?

Nie potrzebujesz karty SIM w obu telefonach, aby korzystać z Samsung Smart Switch. Wskazane jest również, aby nie przełączać karty SIM do nowego telefonu, dopóki nie zakończysz przenoszenia. Aby pobrać i zainstalować aplikację Smart Switch, wystarczy dostęp do połączenia internetowego na obu telefonach, więc karta SIM w drugim telefonie nie jest konieczna.

Czy Smart Switch przenosi wszystko?

Nie, Smart Switch nie przenosi wszystkiego. Zamiast tego zostaniesz poproszony o wybranie, co chcesz przenieść i jak chcesz je przenieść. Zawartość, którą można przenieść za pomocą Smart Switch, zależy również od typu telefonu, z którego jest przesyłana, oraz od trybu przesyłania.

Z urządzenia z systemem Android można przesyłać następujące rodzaje treści:

 1. Aplikacje
 2. Łączność
 3. Filmy bez DRM
 4. Ustawienia aplikacji
 5. Obrazy
 6. Wiadomości
 7. Dokumenty
 8. Harmonogramy
 9. Historia połączeń
 10. Ustawienia zegara
 11. Muzyka bez DRM

Możesz przesyłać następujące rodzaje treści z urządzenia iOS za pośrednictwem iCloud:

 1. Łączność
 2. Ustawienia alarmu
 3. Notatki
 4. Filmy bez DRM
 5. Ustawienia wifi
 6. Obrazy
 7. Wiadomości
 8. Harmonogramy
 9. Historia połączeń
 10. Zakładki przeglądarki
🔥 Zalecana:  Mój proces blogowania AI (samouczek wideo)Wszystko, co się zmieniło w moim procesie tworzenia treści (aby publikować 3x szybciej)

Za pomocą kabla można przesyłać następujące rodzaje treści z systemu iOS:

 1. Łączność
 2. Filmy bez DRM
 3. Obrazy
 4. Wiadomości
 5. Ustawienia wifi
 6. Notatki
 7. Dokumenty
 8. Harmonogramy
 9. Historia połączeń
 10. Ustawienia alarmu
 11. Muzyka bez DRM
 12. Zakładki przeglądarki

Czego Samsung Smart Switch nie przenosi?

Samsung Smart Switch nie przenosi prywatnych danych aplikacji, kontaktów zapisanych na karcie SIM, animowanych tapet/motywów, kont e-mail Google/służbowych/mediów społecznościowych, zastrzeżonych wiadomości e-mail ani zsynchronizowanych spotkań/harmonogramów z kontami zewnętrznymi.

Jak działa Samsung Smart Switch?

Inteligentny przełącznik Samsunga można to zrobić bezprzewodowo przez Wi-Fi, za pomocą zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, kabla USB lub komputera PC/Mac. Ponadto może przesyłać dane między tabletami i smartfonami. Metodę bezprzewodową można porównać do Xendera, podczas gdy metoda kablowa może łączyć oba telefony w celu przesyłania danych ze starego telefonu do laptopa/zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, a następnie do nowego telefonu.

Aby przesłać dane bezprzewodowo:

 1. Potwierdź, że Smart Switch został pobrany i zainstalowany na obu telefonach
 2. Uruchom aplikację na obu telefonach i upewnij się, że są blisko siebie
 3. Uzyskiwać Chodźmy Lub Przenieś dane do nowego telefonu rozpocząć
 4. Uzyskiwać Przesłać dane na starym telefonie
 5. Gdy pojawi się pytanie, jak chcesz połączyć urządzenia, wybierz Bezprzewodowy
 6. Zobaczysz teraz zaproszenie do połączenia na starym telefonie, dotknij Zaakceptować
 7. Uzyskiwać Umożliwić w nowym telefonie, aby zezwolić na połączenie
 8. Po nawiązaniu połączenia powinna zostać wyświetlona lista treści, które można przenieść na stary telefon, czas potrzebny na ukończenie przesyłania oraz szacunkowe miejsce, jakie zajmie to na nowym telefonie
 9. Możesz także kliknąć strzałkę obok dowolnej opcji, aby dostosować swój wybór
 10. Po wykonaniu tej czynności kliknij przenosić na nowym telefonie
 11. Po zakończeniu przesyłania stuknij Zrobione na nowym telefonie

Aby przesłać dane przez kabel:

 1. Upewnij się, że masz kabel USB-C DO USB-C lub Lightning do USB-C, a aplikacja Smart Switch jest pobrana na oba telefony
 2. Połącz telefony za pomocą kabla i uruchom aplikację na starym telefonie
 3. Na nowym telefonie przejdź do Ustawienia>Konta i kopie zapasowe>Smart Switch
 4. Następnie dotknij Wyślij dane/Chodźmy na starym telefonie
 5. Wybierać kabel i postępuj zgodnie z instrukcjami
 6. Wybierz zawartość, którą chcesz przenieść, i stuknij przenosić
🔥 Zalecana:  Secoo Group połączy technologie GPT-4 OpenAI i ERNIE Bot firmy Baidu, aby ulepszyć platformę handlu detalicznego

Często Zadawane Pytania

Czy potrzebujesz karty SIM w obu telefonach, aby przesyłać dane?

Nie, nie potrzebujesz karty SIM w obu telefonach, aby przesyłać dane. Jednak najlepiej jest zostawić obecną kartę SIM w starym telefonie do czasu zakończenia transferu w przypadku jakichkolwiek problemów.

Który telefon potrzebuje karty SIM?

Zalecamy pozostawienie karty SIM w starym telefonie do zakończenia transferu przed włożeniem karty SIM do nowego telefonu. Wtedy, jeśli pojawi się problem z nowym telefonem podczas przesyłania danych, stary telefon nadal będzie działał prawidłowo. Ponadto proces przesyłania nie obejmuje karty SIM. Aby pobrać aplikację Smart Switch, wystarczy mieć połączenie z Internetem.

Czy powinienem włożyć kartę SIM do nowego telefonu przed przeniesieniem?

Nie, nie należy wkładać karty SIM do nowego telefonu przed przeniesieniem. Zamiast tego zalecamy poczekanie do zakończenia przesyłania przed włożeniem karty SIM do nowego telefonu. Wtedy, jeśli pojawi się problem z nowym telefonem podczas przesyłania danych, stary telefon nadal będzie działał prawidłowo.

Wniosek

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby Twój nowy telefon był dokładnie taki sam jak stary? Wtedy życie toczyłoby się bezproblemowo bez konieczności przenoszenia najmniejszych danych i wszystkich preferowanych ustawień do nowego telefonu. Samsung Smart Switch może to zrobić za Ciebie. Jest to płynny proces i nie potrzebujesz karty SIM w obu telefonach, aby korzystać z Samsung Smart Switch.