Czy połączenia WhatsApp pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy połączenia WhatsApp pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

Czy chcesz wiedzieć, czy wykonujesz połączenia WhatsApp pojawi się na Twoim rachunku telefonicznym? Nie, nie jest, ponieważ WhatsApp nie używa numeru telefonu do nawiązania połączenia. Zamiast tego wykonują i odbierają połączenia za pomocą komórkowej transmisji danych lub Wi-Fi.

Połączenia WhatsApp to świetny sposób na skontaktowanie się ze znajomymi online, chociaż musisz uzyskać ich numery telefonów. Podczas wykonywania połączenia w aplikacji czy połączenia WhatsApp pojawiają się na twoim rachunek za telefon?

Możesz zadzwonić do swojego przyjaciela w aplikacji, po prostu musisz umieść ich numer telefonu na swojej liście kontaktów. W WhatsApp możesz nawiązywać połączenia głosowe lub wideo bez osoby, która jest Twoim przyjacielem.

Z tego przewodnika dowiesz się, czy połączenia z WhatsApp pojawiają się na rachunku telefonicznym. Jeśli chcesz uzyskać prostą odpowiedź, wyjaśnimy to, abyś zrozumiał.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wykonać kopię zapasową czatów i multimediów WhatsApp

Czy połączenia WhatsApp pojawiają się na Twoim rachunku telefonicznym?

Nie, połączenia WhatsApp nie pojawiają się na rachunku telefonicznym ponieważ wszystkie wiadomości i połączenia są kierowane przez ich serwery.

To połączenie nie przechodzi bezpośrednio przez operatora sieci i dlatego wiadomości i połączenia są bezpłatnew przeciwieństwie do zwykłych wiadomości SMS lub połączeń telefonicznych.

Połączenia WhatsApp nie przypominają tradycyjnego połączenia, które pozwala zadzwonić do osoby bezpośrednio z jej numeru telefonu w aplikacji telefonu.

Ale nadal potrzebujesz ich kontaktu na WhatsApp, aby móc do nich dzwonić za darmo.

Gdy korzystasz z komórkowej transmisji danych, wszystko, co zobaczysz na rachunku telefonicznym, to ilość danych używanych przez Snapchata.

Ale nie pokażą żadnych informacji, tylko ilość danych wykorzystanych w aplikacji.

Twój dostawca może zobaczyć ruch z WhatsApp, jeśli korzystasz z mobilnego internetu zamiast Wi-Fi, ale nic na ten temat nie pojawi się na rachunku telefonicznym.

Gdy wyślesz wiadomość do kogoś na WhatsApp, będziesz mógł do niego zadzwonić w aplikacji. Ale nie będziesz w stanie nawiązać połączenia bez komórkowej transmisji danych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak ukryć swój status online w WhatsApp

Co musisz wiedzieć

Jeśli otrzymasz miesięczny rachunek za telefon, Twój dostawca nie podzieli tego, co robiłeś na WhatsApp. Pokaże tylko, że korzystasz z danych internetowych w mediach społecznościowych, takich jak WhatsApp.

🔥 Zalecana:  Skradzione „Znudzone małpy” Setha Greena wstrzymały jego nowy program

Ponieważ nie dzwonisz bezpośrednio na numer telefonu, połączenia WhatsApp nie będą widoczne na rachunku telefonicznym. Bo korzystasz z internetu.

Jedyne, co zobaczysz na rachunku telefonicznym, to ilość danych używanych przez WhatsApp (opłaty będą wyświetlane jako wykorzystanie danych).

Na rachunku telefonicznym nie ma informacji o tym, co robisz na WhatsApp. Pokazuje tylko ilość danych wykorzystanych przez aplikację.

Jeśli korzystasz z połączenia Wi-Fi, na rachunku telefonicznym nie zobaczysz żadnych informacji o WhatsApp. Ponieważ nie uzyskałeś dostępu do WhatsApp przy użyciu danych komórkowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zarządzać pamięcią masową w WhatsApp za pomocą narzędzia do przechowywania

Jak zadzwonić do kogoś na WhatsApp

Ponieważ wiesz już, że dzwonienie do osoby przez WhatsApp nie jest widoczne na Twoim rachunku telefonicznym, możesz dzwonić tyle, ile chcesz za darmo, tak aby nikt nie dowiedział się, do kogo dzwonisz.

Notatka: Im więcej wykonujesz połączeń, tym więcej zużywasz danych, a to sprawi, że zapłacisz więcej, gdy nadejdzie rachunek telefoniczny.

Nie musisz koniecznie przyjaźnić się z osobą na WhatsApp i nadal będziesz mógł wykonywać połączenia głosowe lub wideo.

Oto przewodnik krok po kroku, jak nawiązać połączenie przez WhatsApp.

Krok 1. Otwórz aplikację WhatsApp

Otwórz aplikację WhatsApp i znajdź osobę, do której chcesz zadzwonić w sekcji Czaty.

Krok 2. Przejdź do połączeń

Jeśli jeszcze nie rozmawiałeś z tą osobą, stuknij w Połączenia na końcu paska narzędzi w systemie Android. A na iPhonie karta Połączenia ma ikonę telefonu.

Możesz zobaczyć ostatnie połączenia na karcie, ale jeśli nie wykonałeś żadnych. Stuknij przycisk z ikoną telefonu ze znakiem plus na Androidzie w prawym dolnym rogu.

W przypadku iPhone’a dotknij ikony telefonu ze znakiem plus w prawym górnym rogu. Zobaczysz wszystkie kontakty, które zapisałeś na swoim urządzeniu i WhatsApp.

Krok 3: Wykonaj połączenie WhatsApp (głos i wideo)

Stąd możesz nawiązać połączenie wideo lub audio w aplikacji z komórkową transmisją danych lub połączeniem Wi-Fi.

Po znalezieniu osoby, do której chcesz zadzwonić, dotknij telefonu lub ikony wideo obok nazwiska osoby.

Gdy dotkniesz ikony telefonu lub wideo, telefon tej osoby zacznie dzwonić, jeśli jest ona połączona z Wi-Fi lub korzysta z komórkowej transmisji danych.

Ikona telefonu umożliwia nawiązanie połączenia głosowego, natomiast ikona wideo umożliwia nawiązanie połączenia wideo z daną osobą.

🔥 Zalecana:  Darowizna CryptoPunk przynosi 100 000 $ na działania wojenne Ukrainy

Łatwo przełączasz się między rozmową głosową a wideo w WhatsApp.

iPhone ma teraz funkcję wyświetlania dzienników połączeń aplikacji innych firm w sekcji ostatnich połączeń telefonicznych. Ale możesz go usunąć, jeśli wykonałeś połączenie telefoniczne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak włączyć weryfikację dwuetapową w WhatsApp

Jak usunąć połączenia WhatsApp z ostatnich na telefonie iPhone

Jeśli używasz iPhone’a, Twoje połączenie WhatsApp może być widoczne na Twoim urządzeniu. To nie dotyczy wszystkich.

Ale możesz sprawdzić swoje ostatnie połączenie po nawiązaniu połączenia na WhatsApp.

Notatka: jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, nic nie będzie wyświetlane w sekcji Ostatnie połączenia, ponieważ aplikacja na telefon nie obsługuje funkcji zbierania dzienników połączeń z aplikacji innych firm.

Nie martw się, nie będzie to widoczne na Twoim rachunku telefonicznym. iPhone po prostu zbiera dzienniki połączeń z aplikacji innych firm, aby wyświetlać Ostatnie połączenia w aplikacji Telefon. Dotyczy to również Snapchata, Instagrama, Messengera itp.

Krok 1: Otwórz aplikację Telefon

Otwórz aplikację Telefon na swoim urządzeniu, a następnie stuknij kartę Ostatnie po Ulubione u dołu strony.

Aplikacja Ostatnie ma ikonę zegara. Ta karta wyświetla wszystkie wykonane połączenia, nawet z aplikacji innych firm.

Krok 2: Usuń połączenie z ostatnich

Aby usunąć dziennik połączeń z karty Ostatnie Przesuń połączenie od prawej do lewej i dotknij Usuń, aby usunąć dziennik połączeń.

Możesz także usunąć ostatnie połączenie, dotykając opcji Edytuj w prawym górnym rogu, a następnie dotknij czerwonej ikony po lewej stronie, aby usunąć połączenie.

Wniosek

Jak wiemy, połączenia WhatsApp nie pojawią się na rachunku telefonicznym, nawet jeśli wykonasz 100 połączeń.

Jedynym problemem, jaki będziesz mieć, jest to, że nadal będziesz musiał za to zapłacić, ponieważ wykorzystuje twoje dane internetowe do wykonywania połączeń.

Fakt, że iPhone umożliwia wyświetlanie dzienników połączeń aplikacji innych firm, takich jak Telegram i Snapchat, podczas wykonywania połączenia w aplikacji, nie oznacza, że ​​połączenie pojawi się na rachunku telefonicznym.

A do wzięcia, połączenia w aplikacjach, które są oparte na nazwach użytkowników i identyfikatorach, nie pojawią się na rachunku telefonicznym.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy połączenia z Signal Messenger pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

Często Zadawane Pytania

Czy połączenia WhatsApp pojawiają się na rachunkach telefonicznych?

Nie, połączenia WhatsApp nie pojawiają się na rachunku telefonicznym, ponieważ wszystkie wiadomości i połączenia są kierowane przez ich serwery.

🔥 Zalecana:  NFT odblokowują dostęp do New York Fashion Week i ekskluzywnych zrzutów mody

Jak mogę zadzwonić, żeby nie było tego widać na rachunku?

Aby wykonać połączenie telefoniczne bez pokazywania tego na rachunku, możesz użyć WhatsApp, aby skontaktować się z osobą.

Jak sprawdzić historię połączeń na WhatsApp?

Aby zobaczyć całą historię połączeń w WhatsApp, otwórz WhatsApp i dotknij Połączenia.

Jak wyczyścić historię połączeń w WhatsApp?

Aby sprawdzić historię połączeń, otwórz WhatsApp i dotknij Połączenia. Stuknij trzy kropki i stuknij Wyczyść dziennik połączeń na Androidzie. W przypadku iPhone’a dotknij Edytuj w lewym górnym rogu i dotknij opcji Wyczyść w prawym górnym rogu ekranu

Czy wiadomości WhatsApp pojawiają się na rachunku telefonicznym?

Wiadomości WhatsApp nie pojawiają się na rachunku telefonicznym, ponieważ do wysyłania wiadomości używasz danych internetowych. Jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych, zostaniesz obciążony opłatą za transmisję danych. W przypadku Wi-Fi nie zobaczysz go na rachunku telefonicznym.

Jakie połączenia pojawiają się na rachunku telefonicznym?

Jedyne połączenie, które pojawia się na rachunku telefonicznym, to połączenie z numerem telefonu. Jeśli zadzwonisz do osoby, podając jej numer telefonu, pojawi się ona na rachunku telefonicznym.

Czy połączenia WhatsApp pojawiają się w dzienniku połączeń iPhone’a?

Tak, połączenia WhatsApp pojawiają się w rejestrze połączeń telefonicznych, ponieważ sekcja Ostatnie aplikacji Telefon gromadzi teraz dzienniki połączeń ze wszystkich aplikacji innych firm. Jeśli używasz aplikacji do przesyłania wiadomości lub numeru telefonu, połączenia będą widoczne w rejestrze połączeń dla iPhone’a.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie