Czy Nielsen słucha twoich rozmów?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Nielsen słucha twoich rozmów?

Mówienie o Nielsonie w rozmowach radiowych jest podobne do omawiania polityki i decyzji rządu. W obu przypadkach wiele opinii zwykle krąży z dużymi emocjami.

To powiedziawszy, istnieje wiele pytań dotyczących tego, jak działa Nielsen i jak pozyskują dane. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na niektóre z tych pytań.

Czy Nielsen słucha waszych rozmów? Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na ten temat.

Czy Nielsen słucha twoich rozmów?

Możemy wywnioskować w rozsądnym stopniu, że Nielsen nie słucha twoich rozmów.

W oparciu o sposób działania Nielsen mierzy głównie odsłuch dźwięku na głównych rynkach radiowych. W kolejnych akapitach pokrótce wyjaśnimy, jak to robią.

Nielsen używa Portable People Meter (PPM) do odbierania zakodowanych sygnałów audio. Mogą generować informacje o słuchaniu na rynku radiowym, modyfikując zakodowane sygnały audio, które odbierają.

Ponieważ odbierane przez nich sygnały dźwiękowe są przede wszystkim zakodowaną transmisją przeznaczoną do publicznego odbioru, nie naruszają niczyjej prywatności. Poza tym Nielsen często uzyskuje zgodę respondentów na udział w ich badaniu zbieranie danych.

Tak więc, w oparciu o wszystkie te informacje, Nielsen nie słucha twoich rozmów – chyba że jest coś, o czym nas nie informują.

Co robi miernik Nielsena? Co to naprawdę jest?

Miernik Nielsena jest również znany jako przenośny licznik osób (PPM). Nielsen używa urządzenia do uzyskiwania sygnałów danych do monitorowania narażenia odbiorców na stacje radiowe, stacje telewizyjne i kable.

Nielsen używa miernika Nielsena do pomiaru odsłuchu dźwięku na głównych rynkach radiowych.

Jakie rodzaje informacji gromadzi firma Nielsen?

Nielsen gromadzi dane dotyczące konsumpcji mediów cyfrowych. Wykorzystują autorskie oprogramowanie i produkty do świadczenia cyfrowych usług pomiarowych.

Zbierając dane, Nielsen mierzy i analizuje, w jaki sposób konsumenci angażują się w media w Internecie, urządzeniach mobilnych i nowych technologiach. Wykorzystują dane i informacje, które uzyskują, do oferowania wglądu badawczego w zachowania konsumentów.

🔥 Zalecana:  Czy DoorDash jest tego wart? 10 zalet i wad dla kierowców (2023)

Czy usługi Nielsen Local Surveys są legalne?

Tak, oni są. Nielsen jest jedną z najbardziej legalnych instytucji badania rynku.
Cieszą się dużym zaufaniem, jeśli chodzi o uzyskiwanie wglądu w to, co ludzie oglądają i czego słuchają. Nielsen wyrobił sobie również markę, dostarczając oceny dla telewizji i radia.

Jak działa Nielsen Box?

Aby pudełko Nielsena spełniało swoje zadanie, przykładowe gospodarstwo domowe musi je przymocować z tyłu telewizora. A później Nielsena box zapisze potrzebne dane, gdy włączy się telewizor.

Jednak pudełko wymaga pewnych danych wejściowych ze strony widzów, zanim zacznie rejestrować niezbędne informacje. Najpierw widzowie muszą wskazać, że oglądają.

Aby pomóc widzom w tym, skrzynka Nielsena zawiera skrzynkę kablową z serią świateł, które informują ich, kiedy jest aktywna. Zawiera również przyciski specyficzne dla danej osoby, które pozwalają poszczególnym osobom wskazać, że oglądają.

Na szczęście większość dekoderów Nielsena jest wyposażona w zdalne urządzenie ręczne, dzięki czemu respondenci mogą nacisnąć przycisk bez konieczności podchodzenia do dekodera telewizji kablowej.

Za każdym razem, gdy ktoś włączy dekoder Nielsena, lampki na dekoderze telewizji kablowej będą migać. Światła migają także, gdy zmieniasz kanały telewizyjne lub nie naciskasz żadnych przycisków przez dłuższy czas.

Firma Nielsen codziennie gromadzi dane na skrzynce Nielsen za pośrednictwem linii telefonicznych. Łączy dane, które otrzymuje codziennie, z odpowiednimi informacjami o widzach i przekształca je w oceny oglądalności publikowane następnego dnia.

Jak obliczane są ratingi Nielsena?

Nielsen oblicza swoje oceny jako:

RTG = CHATA × UDOSTĘPNIJ

HUT oznacza „Domy korzystające z telewizji”. Czasami mogą zastąpić HUT przez PUT, czyli Osób Używających Telewizji.

Tak czy inaczej, oba terminy reprezentują ludzi, którzy dostrajają się do określonego programu, stacji lub sieci w określonym obszarze w określonym czasie.

🔥 Zalecana:  Upuść recenzję aplikacji: czy jest bezpieczna i warta swojej ceny?

Z drugiej strony SHARE to odsetek używanych telewizorów.

Jaka jest różnica między Nielsenem a Arbitronem?

Zanim Nielsen kupił Arbitron, były to dwie różne firmy zajmujące się badaniami konsumenckimi. Obaj zbierali dane słuchaczy na temat słuchaczy radiowych.

Chociaż Nielsen przejął firmę Arbitron, która obecnie nosi nazwę „Nielsen Audio”, istniało kilka różnic między obiema firmami.

Jedna z różnic była widoczna w ich metodach zbierania danych. W tamtych czasach obie firmy dostarczały pamiętniki wybranym gospodarstwom domowym.

W okresie oceny Arbitron prosił swoich respondentów o rejestrowanie dzienników w odstępach 15-minutowych. Arbitron prosił ich o rejestrowanie czasu słuchania radia i stacji, którą dostroili.

Z drugiej strony pamiętniki Nielsena zawierały naklejki z literami wywoławczymi stacji radiowych i częstotliwościami. Umożliwiło to respondentom łatwe rejestrowanie dzienników pod każdą stacją w porównaniu z Arbitronem, który prosił respondentów o zapisanie każdej stacji.

Kolejną różnicą było to, że próbki ankiet Nielsena były dwa razy większe niż Arbitron. W rezultacie próbki ankiet Nielsena były również bardziej reprezentatywne dla danych demograficznych rynku.

Jak zdobyć miernik Arbitron

Nie możesz poprosić o miernik Arbitron. Jedynym sposobem na zdobycie miernika jest wybranie Cię przez firmę Nielsen do udziału w próbkowaniu.

Firma Nielsen korzysta z zastrzeżonych metod statystycznych, aby wybrać gospodarstwa domowe, które losowo dostają licznik. Dokonują selekcji na podstawie danych demograficznych, tak aby wybrane przez nich gospodarstwa domowe mogły służyć jako dokładne zastępstwa dla większej populacji na tym obszarze.

Skąd stacje radiowe i telewizyjne wiedzą, kto ogląda?

Kanały radiowe i telewizyjne mogą uzyskiwać dane o swoich odbiorcach, konsultując się z agencjami badania rynku, takimi jak Nielsen.

Nielsen to firma, która śledzi programy oglądane przez widzów w sieciach telewizyjnych poprzez reprezentatywne pobieranie próbek. Zwykle próbkują do 25 000 gospodarstw domowych, które pozwalają im nagrywać oglądane programy.

🔥 Zalecana:  Wyjaśnienie algorytmu samoczynnej jazdy Tesli – w stronę sztucznej inteligencji

Aby uzyskać dokładniejsze wyniki, wybierają gospodarstwa domowe na podstawie ich zdolności do reprezentowania różnych populacji.

Przeczytaj także: Czy Adblock Plus jest bezpieczny? Recenzja

Skąd firmy kablowe wiedzą, co oglądasz?

Firmy kablowe wiedzą, co oglądasz, dzięki technologii zwanej „automatycznym rozpoznawaniem treści” (ACR).

Większość telewizorów rejestruje odcisk palca tego, co oglądasz na ekranie. Odciski palców zwykle wyglądają jak liczne wiązki pikseli rozsianych po ekranie, które telewizor przekształca w ciąg liczb.

Po konwersji telewizor przesyła dane z powrotem do operatorów telewizji kablowej. Aby dowiedzieć się, z którego programu Twój telewizor wziął odcisk palca, porównują go z bazą danych dostępnych treści.

Działa jak Shazam dla wideo.

Wniosek

Na podstawie informacji publicznych nic nie wskazuje na to, że Nielsen podsłuchuje Twoje rozmowy. Nie wyklucza to jednak całkowicie możliwości uzyskania przez nich pewnych informacji prywatnych.

Na szczęście możesz zaufać ich polityce prywatności. Używają różnych metod, aby upewnić się, że nie można Cię zidentyfikować w raportach, które tworzą dla swoich klientów.