Czy nauczyciele zarabiają latem? – 15 najlepszych pobocznych pośpiechów dla nauczycieli

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy nauczyciele zarabiają latem? – 15 najlepszych pobocznych pośpiechów dla nauczycieli

Czy jesteś w zawodzie nauczyciela? Jako student zawsze witałeś lato jako zasłużony czas wakacji. Ale teraz możesz się zastanawiać, czy dostaniesz taki sam czas wolny i czy nauczyciele dostaną wynagrodzenie w lecie.

W czasie wakacji uczniowie i nauczyciele nie mają regularnych zajęć przez 6 do 7 tygodni. Czy to oznacza, że ​​nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia za ten okres?

Wydaje się to niesprawiedliwe: nauczyciele nie są dokładnie na wakacjach, ponieważ w tym okresie mają jeszcze dużo pracy związanej ze szkołą.

W tym artykule przyjrzymy się strukturze i harmonogramowi wynagrodzeń nauczycieli szkolnych, różnym wymaganiom zawodowym, które nauczyciele muszą spełnić, nawet gdy zajęcia są poza szkołą, oraz kilku sposobom na zarobienie dodatkowych pieniędzy podczas letniej przerwy.

Przekonajmy się, czy nauczyciele są na letniej liście płac nawet wtedy, gdy nie ma zajęć.

Czy nauczyciele zarabiają latem?

Nauczyciele są zazwyczaj zatrudniani na określoną liczbę miesięcy w ciągu roku akademickiego. W zależności od umowy i polityki okręgu szkolnego lub instytucji edukacyjnej mogą otrzymywać wynagrodzenie letnie za miesiące, w których nie uczą aktywnie. To wynagrodzenie letnie może przybierać różne formy, w zależności od umowy między nauczycielem a jego pracodawcą.

Niektórzy nauczyciele mogą otrzymywać wynagrodzenie proporcjonalne za miesiące przepracowane w ciągu roku akademickiego. Na przykład, jeśli nauczyciel ma umowę o pracę na 10 miesięcy i zarabia 50 000 USD rocznie, może otrzymać 5000 USD miesięcznie w ciągu roku akademickiego i ostatnią wypłatę w wysokości 10 000 USD latem, aby zrekompensować im pozostałe 2 miesiące pracy.

Niektórzy nauczyciele mogą mieć możliwość rozłożenia wynagrodzenia na 12 miesięcy. Oznacza to, że otrzymywaliby taką samą miesięczną wypłatę, nawet w miesiącach letnich, kiedy nie nauczają. Ta opcja może zapewnić nauczycielom bardziej stabilne dochody przez cały rok, ale może skutkować nieco niższym miesięcznym wynagrodzeniem w trakcie roku akademickiego.

Nauczyciele mogą również pracować w miesiącach letnich, aby uzupełnić swoje dochody.

Niektóre okręgi szkolne oferują szkoły letnie lub inne programy edukacyjne, w ramach których nauczyciele mogą pracować za dodatkową opłatą. Mogą być w stanie znaleźć inne możliwości zatrudnienia w miesiącach letnich, aby zarobić dodatkowe dochody. Szczegóły wynagrodzenia nauczyciela w miesiącach letnich będą zależeć od jego sytuacji i porozumienia z pracodawcą.

Jak często nauczyciele otrzymują wynagrodzenie?

Nauczyciele otrzymują swoje wypłaty na różne sposoby, często w oparciu o zasady dotyczące harmonogramu wynagrodzeń obowiązujące w okręgu szkolnym.

Większość będzie otrzymywać wypłatę co 2 tygodnie (26 okresów rozliczeniowych rocznie), dwa razy w miesiącu (24 okresy rozliczeniowe rocznie) lub co miesiąc (12 okresów rozliczeniowych rocznie). Zakłada się, że nauczyciel podzieli swoją pensję za 10 miesięcy pracy w ciągu roku.

Większość instruktorów zgadza się na roczną umowę określającą liczbę płatnych dni i godzin pracy. Typowa umowa obejmowałaby 180–190 dni zajęć dydaktycznych lub stażu nauczycielskiego rozłożonych na rok akademicki od sierpnia do maja.

Ile zarabiają nauczyciele rocznie?

The Stowarzyszenie Edukacji Narodowej, związek zawodowy w sektorze edukacyjnym, podaje, że średnia pensja nauczyciela w minionym roku akademickim wyniosła 66 397 USD. Dane o wynagrodzeniach z US Bureau of Labor Statistics (BLS) rozkładają medianę rocznego wynagrodzenia nauczycieli jako 61 820 $ (liceum), 66 880 $ (gimnazjum)I 61 350 $ (podstawowe).

Średnie wynagrodzenie nauczyciela różni się znacznie w poszczególnych okręgach szkół publicznych w zależności od stopni i lat doświadczenia.

Pełnoetatowy nauczyciel w Nowym Jorku z tytułem licencjata i bez wcześniejszego doświadczenia w nauczaniu zarabiałby 61 070 USD rocznie. Nauczyciel z tytułem magistra i 8-letnim doświadczeniem w klasie może spodziewać się podstawowej pensji w wysokości 83 972 USD. W Mississippi nauczyciel matematyki w szkole średniej może zarobić zaledwie 41 500 $ w oparciu o wieloletnie doświadczenie.

Kluczowe znaczenie ma pamiętanie o tym, że normalny tydzień pracy nauczyciela różni się od tygodnia pracy innych zawodów. Chociaż zajęcia odbywają się od 8:00 do 15:00, instruktorzy wciąż mają mnóstwo pracy związanej ze szkołą poza tymi godzinami.

Czy nauczyciele otrzymują wynagrodzenie za nadgodziny?

Z reguły nauczycielom nie wypłaca się wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, co oznacza, że ​​nauczyciele otrzymują wynagrodzenie za wykonywanie pracy. Nauczyciele zobowiązują się do przepracowania określonej liczby dni na podstawie umowy. Umowa określa zakres obowiązków nauczycieli i wymaganą minimalną liczbę godzin dziennie.

Umowa mówi również, że nauczyciele muszą uczestniczyć w kilku spotkaniach poza zwykłymi godzinami pracy bez dodatkowego wynagrodzenia. Są to niezbędne spotkania, które wchodzą w zakres obowiązków zawodowych, takie jak spotkania wykładowców i rodziców.

🔥 Zalecana:  Recenzja partnera Bluehost: jak zarobić 65 $ + za polecenie

Podczas gdy instruktorzy pracują znacznie mniej niż typowe 240 rocznych dni roboczych, nauczyciele ciężko pracują poza klasą.

Nauczyciele mogą poświęcić wiele niepłatnych godzin na przygotowanie programu nauczania, ocenianie, komunikację z rodzicami i innymi pracownikami, imprezy pozalekcyjne i seminaria dokształcające. Ponadto wielu nauczycieli wydaje część swoich dochodów na zakup materiałów instruktażowych dla swoich klas.

Zajęcia szkoleniowe

Nauczyciele muszą spełniać standardy licencyjne, podobnie jak inne zawody, które wymagają dalszej edukacji lub zajęć na poziomie magisterskim w kilku stanach. W ciągu roku akademickiego nauczyciele mogą to zrobić, ale wielu z nich tego nie robi.

Zarządzanie obowiązkami na rok szkolny, posiadanie rodziny i radzenie sobie z obciążeniem kursami może być trudne. W związku z tym zapisywanie się na zajęcia uniwersyteckie w okresie letnim jest powszechne, szczególnie w przypadku instruktorów, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową i potrzebują dodatkowych stopni lub certyfikatów. Niewiele okręgów zapłaci za dodatkowy czas, ale niektóre zapłacą za kursy.

Przygotowanie do roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego należy dobrze zaplanować. Ogromnym wymaganiom czasowym roku szkolnego można sprostać, mając zdefiniowaną mapę instruktażową, ustalone struktury kursów i przygotowane oceny.

Sprawy szybko pójdą źle, jeśli spróbujesz uskrzydlić to w burzliwym roku. Zapisywanie rzeczy w ciągu roku akademickiego jest trudne, zwłaszcza przy ciągłych zmianach standardów i ocen treści. W rezultacie wielu nauczycieli przygotowuje się do tych zadań przez całe wakacje lub przynajmniej przez ich część.

Jeśli zmieniła się szkoła lub klasa, nauczyciele muszą również dostosować fizyczną klasę do standardów.

Zadania nauczyciela

Jeśli uczniowie mogą wybrać zajęcia pozalekcyjne, nauczyciele są zobowiązani do wykonywania specjalnych zadań poza salą lekcyjną. Zadania te mogą wahać się od pomocy współnauczycielom i administratorom szkół do prowadzenia edukacji specjalnej dla uczniów z różnymi dysfunkcjami.

Ze względu na wahania liczby zapisów i rotacji przydziały nauczycieli również często się różnią. Stworzenie produktywnego zespołu nauczycieli współpracujących przy przygotowywaniu lekcji wymaga czasu, co jest korzystną praktyką.

Summer Side Hustles dla nauczycieli

1. Udział w badaniach naukowych

Badania naukowe to działania, które mają na celu zdobycie większej ilości informacji na różne tematy. Istnieje wiele możliwości zarabiania pieniędzy dla nauczycieli gotowych dołączyć do tych badań jako letnie koncerty.

Pro wskazówka: Zarejestruj się w kilku witrynach z ankietami, aby zarobić więcej pieniędzy. Wybieraj tylko najlepiej płatne ankiety, aby zarobić więcej pieniędzy i zaoszczędzić czas.

  • Swagbucks. The Program nagród Swagbucks pozwala zdobywać punkty, przeglądając strony internetowe, robiąc zakupy online i wypełniając ankiety. Zapisać się z Swagbucks i otrzymaj 5 $ premii. Twoje punkty są następnie zamieniane na bezpłatne karty podarunkowe lub zwroty gotówki. Przeczytaj nasze pełne Recenzja Swagbucksa Tutaj.
  • Skrzynka odbiorczaDolary. Zdobądź 5 $, kiedy ty zarejestruj się w InboxDollars, zacznij wykonywać zadania online i łatwo zarabiaj dodatkowe pieniądze. Wypełniaj ankiety, realizuj kupony, graj w gry online, oglądaj filmy i przeszukuj sieć. Przeczytaj nasze pełne Recenzja InboxDollars Tutaj.
  • Ankieta ćpuna. Możesz zarobić dodatkowe pieniądze przez Ankieta ćpuna wypełniając ankiety online lub udostępniając swoje dane. A 5 $ premii za rejestrację oczekuje Ciebie. Otrzymasz zapłatę kartami upominkowymi lub gotówką przez Paypal. Przeczytaj nasze pełna recenzja Survey Junkie po więcej informacji.

Badania naukowe mogą również obejmować grupa fokusowa dyskusje, testowanie produktów, Lub Badania kliniczne. Te zadania, które często nie wymagają dużo czasu i są opłacalne finansowo, może wykonać każdy.

Możesz zarobić od 50 do 300 USD w ciągu jednego dnia, w zależności od charakteru badania i zakresu Twojego udziału.

2. Korekta i redakcja

Kiedy sprawdzasz, przeglądasz tekst, aby znaleźć błędy gramatyczne. Jeśli masz oko do wykrywania literówek i błędów, warto rozważyć zostanie korektorem. jako korektor internetowymożesz pracować z dowolnego miejsca – pod warunkiem, że masz przy sobie komputer i łącze internetowe.

Jeśli Cię to interesuje, polecam bezpłatne warsztaty: Dowiedz się, jak zostać korektorem i rozpocząć niezależną firmę zajmującą się korektą.

Na tych warsztatach Caitlin Pyle z Proofread Anywhere pokaże Ci, jak rozpocząć swoją dodatkową korektę. Bezpłatny kurs Caitlin obejmuje wszystkie podstawy potrzebne do rozpoczęcia. Zainwestuj godzinę swojego czasu w to bezpłatne szkolenie i dowiedz się wszystkiego o zakładaniu własnej firmy zajmującej się korektą.

3. Pisanie bloga

Nauczyciele mogą tworzyć artykuły z dowolnej dziedziny i publikować je na swoich blogach, aby uzyskać dodatkowe pieniądze w okresie letnim.

Sprawdź ten przewodnik jak założyć bloga i przejdź do tego niezawodnego hosta internetowego, Bluehostktóra zapewnia różne opcje hostingu internetowego, które pomogą Ci zbudować witrynę bez potu.

🔥 Zalecana:  9 najlepszych sposobów na otrzymanie darmowej karty podarunkowej Amazon o wartości 100 USD

4. Transkrypcja

Praca jako osoba dokonująca transkrypcji lub transkrypcji polega na słuchaniu nagrania audio i pisaniu tego, co zostało powiedziane. Jeśli jesteś dobry z gramatyki i potrafisz zwracać uwagę na szczegóły, możesz być transkrypcjonistą na stronach takich jak GoTranscript.

Transcribe Anywhere oferuje kilka kursów, które przyspieszą Twoją karierę w zakresie transkrypcji, w tym transkrypcję ogólną i transkrypcję prawną. Na tych kursach nauczysz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby odnieść sukces!

Oferują również świetny bezpłatny mini-kurs do budowania podstawowej wiedzy i certyfikacji transkrypcji, który zaprowadzi Cię dalej z wieloma firmami zajmującymi się transkrypcją.

5. Pisanie niezależne

Pisanie niezależne zajmuje wysokie miejsce na naszej liście letnich prac, ponieważ możesz pracować tyle, ile chcesz przez całe lato, a następnie zmniejszyć obciążenie pracą, jeśli to konieczne, po wznowieniu zajęć.

Możesz sprzedawać swoje umiejętności jako niezależny pisarz na wielu internetowych platformach pracy, które łączą pracodawców i freelancerów, takich jak:

  • FlexJobs pozwala ludziom publikować oferty pracy jako freelancerzy na swojej platformie. Możesz wybrać swoje zadanie pisemne z ich list, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Sprawdź nasze pełne Recenzja FlexJobs po więcej szczegółów.
  • Fiverr pomaga niezależnym pisarzom sprzedawać swoje usługi na całym świecie. W Fiverr potencjalni klienci publikują informacje o swoich wymaganiach i kontaktują się bezpośrednio z freelancerami wymienionymi na stronie.

Pamiętaj, że platformy te potrącają aż 20% Twoich zarobków lub pobierają miesięczną opłatę jako opłatę za usługę.

6. Samouczek języka angielskiego online

Ponieważ instruktorzy robią to już w pełnym wymiarze godzinowym w trakcie roku akademickiego, nauczanie języka angielskiego może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy w Internecie. Angielski jako drugi język (ESL) jest popularny i wiele osób szuka kogoś, kto nauczy ich angielskiego, najlepiej native speakerów.

Wymeldować się Magiczne uszy, platforma, która pozwala uczyć chińskie dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Wynagrodzenie jest oparte na skumulowanych godzinach nauczania i wynikach.

7. Nauczyciel/recenzent online

Nauczanie online może Ci się opłacić nawet więcej, niż się spodziewałeś, jeśli wybierzesz przedmiot, w którym jesteś ekspertem. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i studentów potrzebują korepetycji z języka i innych przedmiotów, na które jest zapotrzebowanie, takich jak matematyka i nauki ścisłe.

Możesz nawet pomóc uczniom przygotować się do egzaminów wstępnych, takich jak CSAT.

Przelicz swoje umiejętności nauczania na gotówkę, korzystając z tej listy najlepsze oferty pracy dla korepetytorów online.

8. Pomoc wirtualna

Wirtualna asystentura jest idealna, jeśli dobrze organizujesz (pliki, harmonogramy, zadania itp.) i biegle korzystasz z mediów społecznościowych. Wirtualni asystenci są teraz niezwykle popularne, ponieważ wielu właścicieli firm internetowych potrzebuje VA, aby pomóc w rozwoju ich mediów społecznościowych i biznesu. Możesz zarabiać na przeglądaniu Pinteresta, Instagrama lub TikToka.

Gina Horkey, mózg, który założył W pełni zarezerwowane VA, rozpoczął działalność VA w niepełnym wymiarze godzin w 2014 roku, zarabiając 4000 USD miesięcznie po 6 miesiącach. Pół roku później była w stanie rzucić pracę od 9 do 17 i od tego czasu pomogła tysiącom ludzi zbudować odnoszące sukcesy firmy VA, z których niektórzy zarabiali ponad 10 000 USD miesięcznie.

Nie wiesz od czego zacząć? Oto lista ponad Ponad 275 bardzo poszukiwanych usług, które możesz zaoferować i rozpocznij swój biznes VA.

Rozpocznij swoją działalność VA w 5 szybkich krokach – Jeśli interesuje Cię praca VA, sprawdź autorski mini-kurs Giny, Szybki start Twojej firmy VA. W 5 krokach pokazuje, jak zarobić pierwszy tysiąc dolarów i zdobyć pierwszych klientów. Wszystko w ciągu najbliższych kilku tygodni.

9. Zarządzanie metareklamami

Jeśli masz wiedzę techniczną i umiejętności analityczne, możesz pracować jako menedżer Meta Ads i zarabiać mnóstwo pieniędzy.

10. Księgowość

Jeśli lubisz liczby lub masz doświadczenie w księgowości, księgowość może być idealnym dodatkowym zajęciem. Możesz wykonywać pracę online, ustalać własne godziny i pracować z dowolnego miejsca.

Sprawdź to darmowe serie który pokazuje, jak odnieść sukces jako księgowy.

11. Wyprowadzacz psów

Jednym z najprzyjemniejszych letnich zajęć jest spacer z psem.

Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze głaszcząc te urocze pieski? Dołączyć Wędrowiec Teraz!

12. Odwracanie produktu

Przerzucanie towarów polega na kupowaniu czegoś za grosze (lub za darmo!), a następnie odsprzedaży tego z zyskiem. Takie przedsiębiorstwo typu kupno-sprzedaż ma na celu uzyskanie dużej marży zysku.

Na początek sprawdź te najlepsze przedmioty do obracania dla zysku. Możesz także wyszukiwać przedmioty nadające się do sprzedaży przez pchle targi, Craigslistlub Facebook Marketplace.

Ten BEZPŁATNE 75-minutowe warsztaty przez Pchli targ Flipper uczy, jak szybko zarobić na przerzucaniu w mniej niż 14 dni. Podejmij masowe działania i zacznij już dziś!

🔥 Zalecana:  Czy T-Mobile jest lepszy od Verizon? Kompleksowe porównanie

13. Jazda dostawcza

Nauczyciele, którzy chcą pracować w okresie letnim bez stresu, mogą to rozważyć, ponieważ mogą wybrać godziny pracy. Platformy lubią DrzwiDash I Koledzy z poczty masz wiele okazji do występów i możesz wybrać pracę w dowolny sposób i kiedykolwiek jest to dla ciebie wygodne.

Przeczytaj nasze pełne Recenzja DoorDash kontra Postmates i zobacz, który najbardziej Ci odpowiada.

14. Ocena wyszukiwarek

Praca jako ewaluator wyszukiwarek to jedna z najciekawszych letnich ofert pracy online dla nauczycieli, dzięki której można zarobić dodatkowe pieniądze. Będziesz sprawdzać wyniki wyszukiwania w celu zapewnienia dokładności i zgodności ze standardami i wymaganiami firmy.

Średnio możesz zarobić ok 15 dolarów za godzinę kiedy praca jest dostępna. Sprawdź Lionbridge, gdzie możesz oceniać, interpretować i tłumaczyć wyniki wyszukiwania. Podobna firma, Appen, oprócz oceny w wyszukiwarkach oferuje dodatkowe drobne zadania.

15. Doradztwo obozowe

Innym sposobem zarabiania pieniędzy przez nauczycieli jest praca jako doradcy obozowi, co jest fantastyczną okazją do pozostania aktywnym i produktywnym.

Często zadawane pytania (FAQ) – czy nauczyciele zarabiają latem?

Czy nauczyciele otrzymują wynagrodzenie przez 52 tygodnie w roku?

Większość nauczycieli nie otrzymuje wynagrodzenia przez 52 tygodnie w roku, ponieważ są oni zatrudnieni na podstawie umowy o pracę przez określoną liczbę miesięcy w roku akademickim, zazwyczaj od 9 do 10 miesięcy.

Otrzymują regularne wynagrodzenie, które może być podzielone na równe płatności przez 12 miesięcy.

Jaki typ nauczyciela zarabia najwięcej?

Najlepiej opłacanymi nauczycielami są profesorowie; prowadzą zajęcia w college’u, oceniają pracę uczniów i opracowują materiały kursowe; mogą również angażować się w prace badawcze i laboratoryjne, których wyniki zazwyczaj publikują w czasopismach i publikacjach naukowych. Tytuł magistra jest minimalnym wymogiem dla stanowisk nauczycielskich w college’u.

Profesor uniwersytetu lub college’u może spodziewać się zarobków około 78 470 $ rocznie, w zależności od stanu, stanowiska i statusu zatrudnienia. Profesorowie mogą spodziewać się zarobków od 39 700 do 175 000 USD. Profesorowie specjalizujący się w prawie zazwyczaj zarabiają więcej niż profesorowie nauczający innych przedmiotów lub zawodów.

Co nauczyciele robią latem?

Wielu instruktorów korzysta z możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy w okresie letnim, aby uzupełnić swoje normalne wynagrodzenie. Znalezienie drugiej pracy lub uruchomienie interes poboczny to kilka sposobów, w jakie instruktorzy mogą zdobyć dodatkowe pieniądze w okresie letnim.

Nauczyciel byłby wdzięczny za dodatkowe 1000 dolarów miesięcznie, biorąc pod uwagę, że nauczanie nie należy do najlepiej płatnych zawodów. Nauczyciele też się znajdują prace poboczne jak pisanie blogów, korepetycje online i asystentury badawcze w okresie letnim.

Na przykład nauczyciel historii może zaprojektować scenariusze lekcji historii dla dzieci ze szkoły podstawowej. Możesz także użyć serwisu Canva do zaprojektowania ćwiczeń gramatycznych, które możesz sprzedawać, jeśli uczysz języków obcych.

Wniosek – czy nauczyciele zarabiają latem

Podczas gdy nauczyciele nie dostają wynagrodzenia latem, zwykle podpisują umowę określającą warunki wypłaty ich rocznego wynagrodzenia. W zależności od okręgu szkolnego nauczyciele mają możliwość wyboru między 10-miesięcznym a 12-miesięcznym planem płatności rocznego wynagrodzenia. Mogą więc nadal otrzymywać wypłatę nawet w miesiącach letnich, w których nie ma zajęć szkolnych.

Znajomość swoich należności sprawi, że Twój letni harmonogram będzie przebiegał płynniej, niezależnie od letniego obciążenia pracą lub planów urlopowych. I, jak zasugerowano powyżej, możesz również zwiększyć swoje dochody podczas tej przerwy, podejmując letnią krzątaninę.

Niezależnie od tego, czy nadal rozważasz zostanie nauczycielem, czy już rozpocząłeś nową pracę w szkole, mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule okazały się pomocne.

Powiązane lektury: