Czy naprawdę istnieje aplikacja do połączeń WIFI, która używa Twojego numeru?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy naprawdę istnieje aplikacja do połączeń WIFI, która używa Twojego numeru?

Być może zastanawiałeś się, czy naprawdę istnieje aplikacja do połączeń Wi-Fi, która używa Twojego numeru. Czasami utknąłeś w miejscu ze słabym sygnałem, ale masz dostęp do Wi-Fi i musisz wykonać kilka połączeń, a może po prostu chcesz zaoszczędzić pieniądze na abonamencie mobilnej transmisji danych.

Gdyby istniała aplikacja, która pozwalałaby na wykonywanie i odbieranie połączeń na Twój numer przez Wi-Fi, byłaby to naprawdę ogromna pomoc w takich sytuacjach. Cóż, jest? Dowiedzmy Się!

Czy naprawdę istnieje aplikacja do połączeń Wi-Fi, która używa Twojego numeru?

Odpowiedź brzmi tak. Istnieje kilka aplikacji, które umożliwiają korzystanie z numeru telefonu komórkowego podczas dzwonienia lub wysyłania wiadomości tekstowych przez Wi-Fi. rzućmy okiem na niektóre z twoich opcji.

Vonage

Vonage to aplikacja VoIP, która umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń przez Wi-Fi. I tak, możesz użyć swojego numeru telefonu. Aplikacja ma wiele innych funkcji, ale ta jest najbardziej odpowiednia dla naszej dyskusji. Jedynym minusem korzystania z Vonage jest to, że możesz używać swojego numeru tylko do połączeń wychodzących. Połączenia przychodzące dzwonią zamiast tego do aplikacji.

WhatsApp

WhatsApp to kolejny sposób na wykonywanie i odbieranie połączeń przez Wi-Fi, a także możesz zarejestrować się za pomocą swojego numeru. Jedną wadą jest to, że możesz dzwonić lub wysyłać SMS-y do osób za pomocą WhatsApp tylko wtedy, gdy oni również korzystają z aplikacji i gdy są online. Nie można też dzwonić na telefony stacjonarne ani komórkowe.

Viber

Inną aplikacją do połączeń Wi-Fi, która używa Twojego numeru, jest Viber. Ta aplikacja działa jak WhatsApp, ponieważ umożliwia wprowadzenie numeru telefonu podczas tworzenia konta. Tutaj możesz wykonywać bezpłatne rozmowy telefoniczne, rozmowy wideo, a także wysyłać wiadomości tekstowe. Minusem jest to, że podobnie jak WhatsApp można go używać tylko do kontaktowania się z innymi osobami korzystającymi z aplikacji.

🔥 Zalecana:  29 najlepszych sposobów zarabiania na chodzeniu w 2023 r [Free & Simple]

Na marginesie, Telegram i Sygnał to dwie inne aplikacje do połączeń przez Wi-Fi, które korzystają z Twojego numeru, więc warto je sprawdzić.

Najlepsze aplikacje do połączeń WIFI, które zapewniają bezpłatny numer telefonu

Jeśli wolisz mieć aplikację, która zapewnia niestandardowy numer telefonu, którego możesz używać do połączeń przez Wi-Fi, oto nasza lista najlepszych aplikacji do połączeń przez Wi-Fi, które zapewniają bezpłatny numer telefonu.

głos Google

Kolejną aplikacją VoIP, której możesz używać do połączeń przez Wi-Fi, jest Google Voice. Dzięki Google Voice możesz połączyć kilka numerów telefonów w jeden numer, z którego możesz dzwonić lub wysyłać SMS-y. Możesz powiązać swój numer telefonu komórkowego, numer służbowy lub domowy z jednym kontem, a połączenia przychodzące będą kierowane na Twoje numery. To świetny sposób na zarządzanie wieloma numerami, jeśli je posiadasz. Google Voice nie działa jako samodzielna usługa, więc musisz powiązać swój numer telefonu z kontem Google Voice.

Tekst teraz

To świetna opcja dla osób mieszkających w USA lub Kanadzie. Otrzymujesz bezpłatny numer przychodzący oraz możliwość dzwonienia zarówno na numery lokalne, jak i międzynarodowe. Wspaniałą rzeczą w TextNow jest to, że możesz dzwonić do innych osób, niezależnie od tego, czy mają zainstalowaną aplikację.

Bez tekstu

Istnieją pewne podobieństwa między TextFree i TextNow, ale są one zupełnie inne. Możesz wybrać numer telefonu, ale tylko połączenia Wi-Fi między dwoma użytkownikami są bezpłatne, a także odbieranie połączeń. Aby zadzwonić na zwykły numer poza aplikacją, musisz za to zapłacić.

Czy mogę zmusić telefon do korzystania z połączeń przez Wi-Fi?

Możesz włączyć połączenia Wi-Fi na swoim iPhonie lub Androidzie, wykonując następujące czynności.

Na Twoim iPhonie:

  • Krok pierwszy: Przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim iPhonie.
  • Krok drugi: Kliknij ustawienia „Telefon”.
  • Krok trzeci: Jeśli połączenia Wi-Fi są wyłączone, włącz je.
🔥 Zalecana:  Co to jest aplikacja Quickstep? – Kompletny przegląd

Na Twoim Androidzie:

Ustawienia połączeń WiFi różnią się nieznacznie w przypadku telefonów z systemem Android, w zależności od producenta. Aby znaleźć swój, możesz po prostu otworzyć i wyszukaj „Połączenia Wi-Fi”. Prawdopodobnie jest pod twoim „Sieć i Internet” ustawienia. Jeśli nie możesz go tam znaleźć, może być ukryty w Twojej aplikacji, jak ma to miejsce w przypadku niektórych telefonów Samsung.

Aby znaleźć go w aplikacji na telefon, kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu i kliknij ustawienia. Następnie włącz połączenia Wi-Fi.

Która aplikacja do połączeń przez Wi-Fi jest najlepsza?

Uważamy, że WhatsApp działa świetnie, jeśli potrzebujesz aplikacji do połączeń przez Wi-Fi, która korzysta z Twojego numeru, biorąc pod uwagę, że większość osób posiadających smartfony ma tę aplikację i z niej korzysta; ale nie możemy z całą pewnością powiedzieć, która aplikacja jest najlepsza, ponieważ każda z nich ma swoje unikalne funkcje. Możemy tylko powiedzieć, co robi każda aplikacja, a następnie wybierasz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Czy TextNow jest darmowy?

TextNow jest darmowy, ponieważ zawiera reklamy. Jeśli jesteś kimś, kto nie ma nic przeciwko reklamom, możesz bez problemu korzystać z aplikacji. Jeśli jednak wolisz nie zajmować się reklamami, możesz zdecydować się na przejście na plan płatny.

Przeczytaj także: Dlaczego aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych?

Jaka jest najlepsza darmowa aplikacja do połączeń?

Oto lista naszych ulubionych aplikacji, które umożliwiają bezpłatne wykonywanie połączeń telefonicznych. FreeTone, Talkatone i TextNow.

FreeTone

Ta aplikacja zapewnia bezpłatny numer telefonu po utworzeniu konta. Możesz wykonywać i odbierać połączenia za pośrednictwem tego numeru za darmo, o ile znajduje się on na terenie Stanów Zjednoczonych lub Kanady. Połączenia międzynarodowe są płatne, ale istnieje możliwość zarabiania na połączeniach międzynarodowych poprzez oglądanie reklam sponsorowanych.

🔥 Zalecana:  Czy Appen jest legalny czy oszustwo? (Uczciwa recenzja!)

Rozmówca

Talkatone zapewnia również bezpłatny numer telefonu. Wygląda jak zwykły dialer i ma funkcję SMS. Aplikacja zapewnia dostęp do nieograniczonych kredytów na połączenia wykonywane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Aby wykonywać połączenia międzynarodowe, musisz kupić na to kredyty. Masz także inne zabawne funkcje, takie jak ochrona hasłem, blokowanie połączeń, a nawet możliwość stworzenia niestandardowego powitania poczty głosowej!

Tekst teraz

Wspomnieliśmy o tej aplikacji wcześniej w artykule. I jak stwierdzono, działa dobrze dla osób mieszkających w USA lub Kanadzie. Możesz także wykonywać połączenia międzynarodowe, wypełniając ankiety lub płacąc za kredyty. Jeśli chodzi o połączenia do USA i Kanady, jest to bezpłatne. Możesz zdecydować się na opłacenie abonamentu, aby pozbyć się reklam, ale nie jest to obowiązkowe.