Czy na komputerze brakuje trybu gry systemu Windows 10, nawet jeśli komputer go obsługuje? Poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy na komputerze brakuje trybu gry systemu Windows 10, nawet jeśli komputer go obsługuje? Poprawki robocze

Czy wiesz, że na komputerze może brakować trybu gry systemu Windows 10, mimo że komputer go obsługuje?

Jedną z absolutnie najgorszych rzeczy jest bycie w środku swojej ulubionej gry wideo, palce gotowe siać spustoszenie w przeciwniku i oczy zmrużone z laserową precyzją, a potem nagle doświadczasz mikro jąkania, spadku liczby klatek na sekundę lub słaba responsywność.

Szkoda byłoby stracić grę, ponieważ Twój komputer osobisty nie nadążał!

Właśnie dlatego aktualizacja Windows 10 Creators Update 2017 miała specjalną funkcję o nazwie Obiecuje najlepsze wrażenia z gry dla graczy. Więc jeśli na twoim komputerze brakuje trybu gry systemu Windows 10, stracisz jego zalety.

Dlaczego nie powinno brakować trybu gry systemu Windows 10

Tryb gry systemu Windows 10 był jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji aktualizacji systemu Windows 10 dla twórców. Microsoft wyjaśnia, „Kiedy korzystasz z trybu gry, gra staje się priorytetem na twoim komputerze, dzięki czemu uzyskujesz lepszą jakość i wydajność gry”.

Zasadniczo tryb gry zapewnia lepsze wrażenia, umożliwiając komputerowi wykorzystanie zasobów procesora i karty graficznej do gry oraz zmniejszenie zasobów przydzielonych innym aplikacjom działającym w tle.

Dlatego jeśli brakuje Ci trybu gry systemu Windows 10, Twoje wrażenia z gry mogą być utrudnione, zwłaszcza jeśli masz inne aplikacje działające w tle i używasz systemu z niższej półki.

Przeczytaj także: Jak używać laptopa jako monitora na PS4

Jak sprawdzić, czy brakuje trybu gry systemu Windows 10

Zanim przejdziemy do tego, powinieneś wiedzieć, że niektóre edycje systemu Windows 10 nie mają niektórych funkcji multimedialnych z powodu pewnych problemów antymonopolowych, takich jak wersje stworzone dla części Europy i Korei Północnej.

🔥 Zalecana:  Recenzja Swagbucksa [2023] – Czy Swagbucks jest legalny czy oszustwo?

Jednak włączenie trybu gry jest dość proste. W rzeczywistości w aktualizacji z maja 2019 r. jest ona domyślnie włączona. Jeśli używasz wcześniejszych wersji, możesz:

  1. Iść przez ‘Początek Menu’ >> Kliknij ‘Ustawienia’ >> Kliknij ‘Hazard’ >> w kategorii gier kliknij „Tryb gry‘, jeśli nie jest już włączony.
  2. Włącz ją podczas grania w grę, jeśli Twój system operacyjny z jakiegoś powodu nie rozpoznaje Twojej gry, otwierając grę, w którą chcesz zagrać >> Jednocześnie naciśnij „Windows’ i alfabetG‘, aby uruchomić pasek gier >> w Pasek gierKliknij ‘Ustawienia’ >>Idź do ‘Ogólny’ zakładka >> Kliknij ‘Pamiętaj, że to gra‘ >> Wyjdź z paska gry, naciskając ‘Windows’ i alfabetG‘ jeszcze raz.

Jeśli którykolwiek z tych kroków nie aktywuje trybu gry, oznacza to, że go brakuje. Niektóre powody braku trybu gry systemu Windows 10 na komputerze to:

  • Używasz systemu Windows 8, 8.1 lub Windows 10 przeznaczonego dla niektórych części Europy i Korei Północnej (odpowiednio N i KN)
  • Masz problemy z rejestracją i uwierzytelnieniem swojej wersji systemu operacyjnego
  • Być może przypadkowo go odinstalowałeś

Jak naprawić brak trybu gry systemu Windows 10 na komputerze

Pobierz pakiet funkcji multimedialnych systemu Windows 10

Jeśli używasz systemu Windows 8, 8.1 lub Windows 10, w tym N i KN, możesz odwiedzić Tutaj pobrać pakiet Windows 10 Media Feature Pack, aby można było przywrócić brakujące funkcje, takie jak tryb gry, muzyka Groove, dyktafon i inne.

Przeczytaj także: Jak podłączyć przewodowy i bezprzewodowy kontroler PS4 do laptopa

Napraw problemy z rejestrem

W rejestrze może brakować wpisu. Tak, takie błędy się zdarzają. Obserwuj to przewodnik, aby otworzyć Edytor rejestru następnie wpisz je w pasku wyszukiwania:

Wynik powinien pokazać „Zezwól na automatyczny tryb gry‘ po prawej stronie ekranu. Jeśli nie widzisz tej opcji, kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym okienku i wybierz „Nowy> DWORD (wartość 32-bitowa)”.

🔥 Zalecana:  Czy można zidentyfikować tekst napisany przez ChatGPT, technikę sztucznej inteligencji?

Następnie nazwij nowy klucz „Zezwól na automatyczny tryb gry‘, kliknij dwukrotnie i zmień dane wartości w następujący sposób:

Zainstaluj go ponownie

Być może przypadkowo usunąłeś tryb gry lub niektóre jego funkcje podczas korzystania z dezinstalatora innej firmy, co mogło coś zepsuć. W takim przypadku wystarczy użyć aplikacji jak O&O AppBuster aby sprawdzić, czy go odinstalowałeś, a następnie spróbuj ponownie zainstalować tryb gry.

Czy to było pomocne? Daj nam znać, jeśli pomyślnie naprawiłeś błąd braku trybu gry systemu Windows 10 na swoim komputerze!

Przeczytaj także: Najlepszy niedrogi laptop do gier poniżej 1000 USD