Czy możesz grać w gry 3DS na Nintendo Switch?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy możesz grać w gry 3DS na Nintendo Switch?

Teraz, gdy masz konsolę Nintendo Switch, rozumiem, dlaczego chcesz wiedzieć, czy te stare gry, w które grałeś na konsoli 3DS, można grać na nowej konsoli Nintendo Switch. Nie lubię być zwiastunem złych wiadomości, ale jeśli zapytasz mnie, czy możesz grać w gry 3DS na Nintendo Switch, byłoby to proste NIE.

Jeśli jesteś zwykłym graczem i nie jesteś gotowy na hakowanie/emulację, nie jest to możliwe. W przeciwieństwie do 3DS, który jest następcą starszych modeli Nintendo DS i Nintendo 2DS, Switch to całkowicie przeprojektowana konsola, która nie jest wstecznie kompatybilna. Dlatego ani gry Nintendo 3DS, ani żadne inne akcesoria nie są kompatybilne z nową konsolą Switch.

Jeśli jednak naprawdę chcesz to zrobić, możesz zainstalować emulator DS / 3DS na swoim Switchu. Chociaż nie radziłbym ci tego robić, myślę, że to jest odpowiedź na pytanie „czy możesz grać w gry 3DS na Nintendo Switch”. Pamiętaj jednak, że może to narazić twoją konsolę na ryzyko, dlatego Nintendo odradza to i tak jest w stanie wojny ze społecznością emulatorów.

Czy można grać w gry 3DS na Switchu?

Jeśli nie jesteś gotowy na hakowanie, gry na Nintendo 3DS nie są oficjalnie dostępne do grania na Nintendo Switch. Switch nie jest ani nową edycją, ani następcą Nintendo 3DS, więc uruchamia tylko gry opracowane specjalnie na konsolę. Poza tym 3DS to konsola z dwoma ekranami, a Switch to pojedynczy ekran, więc gry są budowane inaczej.

Tak, możesz z odrobiną emulacji!

Będziesz potrzebować emulacji, aby grać w gry 3DS na Switchu. Ale najprawdopodobniej nie spodoba ci się to – zawsze są problemy z wydajnością, a Nintendo najprawdopodobniej cię zablokuje.

Istnieją teraz nieoficjalne emulatory 3DS dla Nintendo Switch, ale działają one tylko na zhakowanych konsolach Switch. Jednak nie jest to już łatwo możliwe w przypadku obecnych modeli Switch. Ponadto pobieranie gier na emulator jest nielegalne.

Wiele gier opracowanych dla Nintendo 3DS i tak działałoby tylko w ograniczonym zakresie na Switchu, ponieważ gry 3DS często wykorzystują oba wyświetlacze na urządzeniu przenośnym – a Switch ma tylko jeden wyświetlacz. Ponadto efekt 3D byłby niemożliwy na ekranie Switcha.

Czy można grać w gry DS na 3DS?

Tak. W gry Nintendo DS można grać na systemach z rodziny Nintendo 3DS. Jednak niektóre gry Nintendo DS korzystające z akcesoriów w gnieździe Game Boy Advance konsoli Nintendo DS lub Nintendo DS Lite nie są kompatybilne z systemami Nintendo 3DS.

🔥 Zalecana:  Czy pisanie treści jest stresującą pracą? (Tak, 11 dużych stresorów)

Konsumenci nie muszą martwić się o kompatybilność wsteczną, ponieważ Nintendo 3DS obsługuje wszystkie gry Nintendo DS z wyjątkiem tych, które korzystają z gniazda GBA.

Innymi wyjątkami mogą być gry zakupione w poszczególnych krajach. Na przykład amerykańska wersja gry może nie działać na europejskiej konsoli Nintendo 3DS.

Problemy mogą również wystąpić w przypadku różnych gier z serii Nintendo DSi. Jednak są one również zwykle ograniczone do różnic między krajami.

Jak grać w gry 3DS na Switchu

Chociaż oficjalnie nie jest to możliwe, jedynym sposobem grania w gry 3DS na Switchu jest zainstalowanie niestandardowego oprogramowania układowego. Następnie musisz zainstalować niestandardowy homebrew.

Co wziąć pod uwagę

  1. To, czym jest jailbreak i rootowanie dla iPhone’a i Androida, nazywa się „homebrew” na urządzeniach Nintendo. To psuje zamknięty system przez istniejące luki w zabezpieczeniach na wcześniejszej konsoli Nintendo Switch, dzięki czemu można wprowadzić zmiany.
  2. Homebrew działa tylko w wersji oprogramowania układowego 3.0.0 i prawie nie można go używać na żadnym urządzeniu.
  3. Wymagany jest również kabel USB (USB-A na USB-C), komputer i karta microSD z 32 GB wolnego miejsca.

Wskazówki i ostrzeżenia

  • Za każdym razem, gdy modyfikujesz swój Switch OS, ryzykujesz zamurowanie konsoli. Oznacza to, że możesz uniemożliwić korzystanie z konsoli na poziomie oprogramowania (softbrick). Wiele miękkich cegieł często można jeszcze naprawić. Jeśli jednak naprawa nie jest już możliwa, nazywa się to twardą cegłą, a konsoli nie da się już uratować.
  • Generalnie NIE polecam instalowania homebrew na twoim Switchu. Jeśli używasz pirackiego oprogramowania w połączeniu z emulatorami, wspierasz naruszenie praw autorskich.
  • Istnieje również ryzyko, że Nintendo wykryje manipulację, a Twoje konto Nintendo i konsola zostaną zablokowane w sklepie Nintendo eShop i we wszystkich innych usługach. Oznacza to, że nie możesz już grać w gry Switch za pośrednictwem usługi Nintendo Switch Online. Ponadto nie można już pobierać aktualizacji systemu i gier dla Switcha.

3DS vs Nintendo Switch – kluczowe różnice i dlaczego kochamy każdą z nich

Przyjrzyjmy się najpierw podstawowym różnicom między dwiema konsolami:

PRZEŁĄCZNIK NINTENDO NINTENDO 3DS
Dostępność gry 3983 gry 2273 gry
Waga 235 gramów 299 gramów
Ekran 6,2-calowy ekran dotykowy Podwójny ekran 3,53 cala
Definicja 720p 240p dla górnego, ekran dotykowy dla dolnego
Kluczowe cechy Gra tylko w gry SwitchGry ruchome są możliwe dzięki Joy-con Możliwość grania na telewizorze ze stacją dokującą (w zestawie)Głośnik stereo Kompatybilny z kontrolerami wykrywającymi ruch Możliwość zamykania się na sobie Możliwe 3D (poprzez aktywację) Posiada przednią kamerę Autostereoskopowy wyświetlacz

Kluczowe różnice

Nintendo 3DS to przenośna konsola z dwoma ekranami, która korzysta z doskonałej reputacji swoich poprzedników. Jednak Nintendo Switch przyjmuje koncepcję hybrydową, która pozwala zabrać go ze sobą, służąc jednocześnie jako konsola domowa.

🔥 Zalecana:  Adobe Firefly — Jak generatywna sztuczna inteligencja rewolucjonizuje sposób… — W kierunku sztucznej inteligencji

1. Wygoda i wrażenia z gry

Nowy 3DS i 3DS XL to najnowsze modele z rodziny, które pozwalają opcjonalnie oglądać gry w trójwymiarowym obrazie bez noszenia okularów. Ponadto posiadają system śledzenia twarzy, który wykrywa gracza i modyfikuje kąt widzenia efektu 3D.

Switch to najnowsza konsola Nintendo i podoba mi się to, że jest to model hybrydowy między konsolą przenośną i stacjonarną. Możesz więc wygodnie rozpocząć grę ze swojej sofy, a następnie zabrać ją ze sobą, aby kontynuować grę w dowolnym miejscu.

Switch składa się z konsoli, którą można oddzielić od kontrolerów (tzw. joy-conów), dwóch kontrolerów oraz podstawy, do której można włożyć konsolę.

Grać można na trzy sposoby: w trybie TV, umieszczając ekran na podstawce i rozdzielając dwa elementy sterujące (tzw. Joy-Con); w trybie stacjonarnym, przeznaczonym do sytuacji, gdy nie ma telewizora, a ekran ustawiony jest pionowo, przytrzymując go szpilką, oraz w trybie przenośnym, mocując elementy sterujące po bokach konsoli.

2. Moc techniczna obu konsol

Konsola Nintendo 3DS rekompensuje swoją skromną moc podwójnym ekranem, z których jeden ma funkcje dotykowe. Jak sama nazwa wskazuje, dostępna jest opcja 3D. Otrzymujesz standardową rozdzielczość HD (720p) dla Switcha, która może pasować do telewizora w salonie i przenośnego ekranu o przekątnej 6,2 cala. Jest to również dotykowe.

3. Dla jakiego profilu gracza?

Podobnie jak jego siostra, Nintendo 2DS, 3DS jest przeznaczony przede wszystkim dla młodych odbiorców. Wynika to nie tylko z oferowanej zawartości, ale także z solidności konsoli, jej autonomii i dostępności.

Z drugiej strony Switch jest skierowany do graczy szukających innego sposobu gry. Dzięki grom wieloosobowym, takim jak Mario Kart 8 Deluxe lub Super Mario Party, nadaje się również dla publiczności rodzinnej. Jednak fanów konsol przenośnych przekonają dwa modele z różnymi ofertami gier, pomimo wspólnych franczyz.

Często zadawane pytania

W jakie gry Switch może grać online z innym 3DS?

Switch z oprogramowaniem homebrew może grać w gry z następujących konsol: 3DS, 2DS, Sony PlayStation, Game Boy (Color), NO, SNES, Nintendo 64, Game Boy Advance, Sega Mega Drive i ScummVM.

Czy istnieje adapter do grania w gry 3DS na Switchu?

Niestety nie ma adaptera do grania w gry 3DS na Nintendo Switch. Ani gry Nintendo 3DS, ani żadne inne akcesoria nie są kompatybilne z nową konsolą Switch. Nie zabraknie też wsparcia dla modułów 3DS w przyszłości, gdyż Nintendo Switch nie posiada odpowiedniego slotu.

🔥 Zalecana:  Strona internetowa a blog: jaka jest różnica? 8 rzeczy, które musisz wiedzieć (i wybrać, co jest dla Ciebie odpowiednie) w 2023 r

Czy DeSmuMe gra w gry 3DS?

Emulator DeSmuMe jest przeznaczony wyłącznie do grania w gry DS. DeSmuMe, który również nosi slogan „Nintendo DS Emulator”, czyni to wystarczająco wyraźnym jego stronę docelową że „Nie stworzymy emulatora 3DS/2DS”.

Jeśli szukasz emulatora obsługującego gry 3DS, sprawdź Cytra.

Kiedy wyjdzie Minecraft na Nintendo 3DS?

Minecraft został wydany cyfrowo w Nintendo eShop w 2017 roku i po raz pierwszy został udostępniony w Ameryce Północnej i Azji. Wersja na Nintendo Switch została wydana po raz pierwszy 12 maja 2017 r., a wersja na New Nintendo 3DS 14 września 2017 r.

Gry, które możesz umieścić zarówno na 3DS, jak i Nintendo Switch

Gry, w które możesz grać zarówno na 3DS, jak i Switch, to Captain Toad i Dragon Quest XI. Luigi’s Mansion, Persona Q2 i WarioWare Gold mogą grać na 3DS do 3DS. Tymczasem w Fire Emblem, Dark Souls Remastered i Bloodstained można grać na Switchu.

Czy Minecraft 3DS ma lokalny tryb dla wielu graczy?

Tak, Minecraft 3DS ma teraz lokalny tryb dla wielu graczy. Zespół programistów Minecrafta ogłoszono na Twitterze w 2018 roku lokalny tryb wieloosobowy jest już dostępny. Oznacza to, że możemy grać w projekt offline z innymi użytkownikami, którzy również mają konsolę.

Oczywiście najpierw musisz zaktualizować grę. Jednak ta funkcja jest stosunkowo łatwa do skonfigurowania i uruchomienia. Musisz lokalnie połączyć dwie konsole, korzystać z połączeń bezprzewodowych i grać na tej samej scenie.

Przeczytaj także: Jak przesyłać strumieniowo Nintendo Switch bez karty przechwytującej

Czy możesz grać w stare gry DS na 3DS?

Tak, w przeciwieństwie do Nintendo Switch, możesz grać w większość gier z rodziny DS na swoim 3DS. Nie obejmuje to jednak gier wykorzystujących sloty GBA. Ponadto gry DSi pobrane poza regionem PAL nie mogą być odtwarzane na 3DS.

Czy Switch Lite może grać we wszystkie gry?

Switch Lite jest kompatybilny tylko z grami Switch, w które można grać w trybie przenośnym. Gry, które wymagają funkcji Joy-Con, takich jak wibracja HD, czujniki ruchu i kamera na podczerwień, nie mogą być odtwarzane na Lite.

Czy możesz przenosić gry z 3DS na Switch?

Ze względu na wsteczną kompatybilność nie możesz przenosić gier z Nintendo 3DS na Nintendo Switch. Ponadto 3DS to podwójny ekran, a Switch to jeden ekran, więc gry różnią się od siebie.

Jednak Nintendo przeportowało już niektóre gry pierwotnie wydane na 3DS na Switcha. Przykładami są Resident Evil Revelations, Monster Hunter Generations, Rune Factory 4 czy Xenoblade Chronicles. Tak więc Twoja ulubiona gra 3DS może być już dostępna w dostosowanej wersji dla Switcha, chociaż będziesz musiał ją odkupić.