Czy możesz grać w Fortnite na Xbox 360?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy możesz grać w Fortnite na Xbox 360?

Wszyscy przyczyniliśmy się do sukcesu gatunku gier survivalowych Fortnite Battle Royale. Jednak jedną z najnowszych barier pokonanych przez Fortnite jest kompatybilność między platformami. To sprawiło, że pierwsza gra wideo zawsze dostępne dla pełnej gry międzyplatformowej między głównymi konsolami, komputerami i urządzeniami mobilnymi.

Gracze na całym świecie mogą teraz rywalizować ze sobą, niezależnie od tego, czy grają na PlayStation, Xbox, Switch, iOS czy Android. Możesz pobrać ją za darmo na PC za pośrednictwem Epic Store na Maca, smartfony i tablety z Androidem, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. A co ze starszymi konsolami, takimi jak PS3 i Xbox 360? Czy można grać w Fortnite na konsoli Xbox 360?

Czy możesz grać w Fortnite na Xbox 360?

Nienawidzę być zwiastunem złych wiadomości, ale nie możesz i nigdy nie będziesz mógł grać w Fortnite na konsoli Xbox 360 i innych platformach starszej generacji.

Niestety Battle Royale, które stało się kulturowym fenomenem, nie może być pobierane i odtwarzane na konsolach dwie generacje temu. Kiedy Epic Games wypuściło grę w 2017 roku, minęły już trzy lata od premiery PlayStation 4. A Sony nie było zainteresowane kompatybilnością Fortnite z konsolami poprzedniej generacji. Oczywiście dotyczy to również Xboksa 360, którego od kilku lat wypiera kolejny One.

Pojawiły się konsole nowej generacji PS5 i Series X, a pojawienie się kompatybilnej wersji Fortnite na PS3 i Xbox 360 staje się coraz mniej prawdopodobne.

Czy istnieje hack, który umożliwia grę w Fortnite na starszych konsolach?

Niektórzy odważni maniacy wpadli na pomysł zainstalowania systemu operacyjnego Linux na PlayStation 3 i stamtąd uruchomienia Fortnite za pomocą programu uruchamiającego Epic.

W teorii byłoby to możliwe, ale problem polega na tym, że sprzęt starych konsol nie byłby w stanie w żaden sposób wytrzymać gry. Jest raczej przestarzały i ma zupełnie inną architekturę w porównaniu do obecnych konsol.

Fortnite został stworzony z myślą o konsolach nowej generacji i rozszerzenie kompatybilności na poprzednie modele nie będzie możliwe. Więc ci, którzy chcą pobrać Fortnite na Xbox 360, powinni o tym zapomnieć: gra nie jest ani dostępna, ani kompatybilna wersja w fazie rozwoju.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać w Internecie dla początkujących — ponad 10 łatwych pomysłów!

Dlaczego Fortnite nie jest kompatybilny z Xbox 360 i starszymi konsolami?

Fortnite potrzebuje dobrego „silnika”, aby dobrze działać i działać idealnie. Pomyśl tylko, wersja mobilna wymaga 3 GB pamięci RAM, akceleratora graficznego Adreno 530 lub nowszego oraz aktualizacji Androida do Oreo lub nowszego.

To duży krok naprzód w porównaniu z Xboksem 360, biorąc pod uwagę, że konsola Microsoft ma zaledwie 512 MB pamięci RAM.

Czy Fortnite zrobi lekką grę na Xbox 360?

Nigdy nie należy mówić nigdy, skoro Fortnite zakończył swoją dystrybucję na wszystkich popularnych platformach. Wylądował na PlayStation, Xbox, Windows 10, iOS, Android i Nintendo Switch.

Być może więc Epic Games może pomyśleć o stworzeniu „lekkiego” rozwoju dla starszych konsol. Ale to jest bardzo mało prawdopodobne. A jeśli tak, to czy Fortnite pomyśli o Xboksie 360?

Biorąc pod uwagę wydanie interfejsu Xbox (możliwa data premiery w 2023 r.), myślę, że Fortnite będzie bardziej koncentrować się na opracowywaniu nowszych platform, takich jak interfejs użytkownika, niż na powrocie do 2005 r. Niemniej jednak nadal możesz cieszyć się klasykami z dawnych czasów, takimi jak Assassin’s Creed, Minecraft i Grand Theft Auto V na Xbox 360!

Przeczytaj także: Minimalne specyfikacje Fortnite dla iOS, Androida i laptopów

Konsole i urządzenia, które dobrze współpracują z Fortnite

Fortnite jest dostępny w wielu systemach operacyjnych komputerów, systemach operacyjnych smartfonów i konsolach. Możesz grać na Macu, Windowsie, smartfonach i tabletach z Androidem, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Poniżej ranking najlepszych konsol do grania w Fortnite:

1. Nintendo Switch: wyjątkowa konsola

Konsola Nintendo jest mniej wydajny niż Sony i Microsoft, ale ma też pewne zalety.

Po pierwsze, w przeciwieństwie do smartfonów i pecetów, Fortnite jest idealnie zoptymalizowany pod kątem parametrów technicznych platformy Nintendo.

Pomimo 30 klatek na sekundę i tekstur o niższej jakości niż na PlayStation i Xboksie, gra wygląda bardziej płynnie i ma nawet wyższą jakość niż w niektórych konfiguracjach komputerów i urządzeń mobilnych ze średniej półki.

Na Switchu wyróżnia się również szczegół; jeśli grasz online w Battle Royale, znajdziesz mniej doświadczonych graczy niż na innych platformach. Bez wątpienia może to być bardzo dobra opcja na początek.

2. PlayStation 4 i PlayStation 5: wydajne iw dobrej cenie

Konsole Sony wymagają optymalnego doświadczenia do grania w Fortnite. NA PlayStation 4, gramy w 60 klatkach na sekundę z bardzo szczegółową grafiką. NA PlayStation 5możesz wybrać tryb 120FPS, a gra oferuje jeszcze bardziej imponującą oprawę wizualną.

🔥 Zalecana:  Kontynuuj satysfakcjonującą recenzję – czy ta witryna jest legalna i warta swojej ceny?

Muszę też dodać, że konsole Sony są w bardzo konkurencyjnej cenie, zwłaszcza jeśli porównać je z ceną komputera, który osiąga podobny poziom jakości graficznej.

3. Xbox One i Xbox Series: trochę więcej mocy

Konsole Microsoftu oferują poziom jakości grafiki podobny do Sony. Jeśli jednak spojrzymy na najpotężniejszego, Xbox Series X, jest on o jeden punkt wyższy od Playstation 5. Z kolei, jeśli spojrzymy na Xbox Series S, znajdziemy bardzo konkurencyjną cenę (choć z mniejszą liczbą funkcji).

Jeśli jednak musisz wybrać między Xboksem a PlayStation, najlepiej zrobić to w oparciu o inne gry wideo, w które chcesz grać. Może to być „Uncharted” na PlayStation, „Halo” na Xboksie itp.

4. Smartfony i tablety: całkowita mobilność

Dzisiejsze urządzenia mobilne oferują więcej godnych uwagi funkcji przy swoich niewielkich rozmiarach. Masz jedno z tych urządzeń. Nie musisz więc kupować nowej, aby grać w Fortnite, ale logicznie rzecz biorąc, ta platforma nie jest najlepsza dla Fortnite.

Po pierwsze, optymalizacja smartfonów jest bardziej skomplikowana, więc nawet jeśli masz bardzo mocną komórkę, gra Epic Games nie musi działać na świetnym poziomie. Z drugiej strony sterowanie dotykowe jest bardzo trudne w obsłudze. Ale dobrą rzeczą jest to, że będziesz mógł podłączyć kontroler.

Przeczytaj także: Czy możesz grać w Fortnite na laptopie Dell?

Gra na wielu platformach w Fortnite

Fortnite pozwala wszystkim grać razem. Gra Battle Royale oferuje rozgrywkę międzyplatformową, zapisy międzyplatformowe i zakup krzyżowy między PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Mac oraz wersjami mobilnymi na iOS i Androida. Tutaj powiemy Ci, jak to działa i jakie są specjalne funkcje.

Trochę terminologii: Crossplay, Cross-Save i Cross-Buy

  • Gra krzyżowa: Gracze z różnych platform grają na różnych konsolach na tych samych serwerach – gracze na Xbox One mogą na przykład grać razem z graczami na PC lub posiadaczami PS4 lub rywalizować z nimi
  • Zapisywanie międzyplatformowe: Oszczędności działają na różnych platformach – możesz więc na przykład awansować na PC, a następnie zalogować się na PlayStation i sprawdzić tam swoje postępy.
  • Zakup krzyżowy: Cyfrowo zakupiona zawartość jest wieloplatformowa – jeśli kupisz nową skórkę Fortnite w sklepie na Nintendo Switch, możesz ją później utworzyć na PC lub Xboksie.
🔥 Zalecana:  Czy mogę zdeponować czek na kogoś innego?

Jak grać w Fortnite na różnych platformach

Krok 1: Połącz konto konsoli z kontem Epic

Najważniejszym krokiem, aby gra międzyplatformowa Fortnite działała, jest utworzenie konta Epic Games. A jako gracz konsolowy musisz połączyć go ze swoim kontem PSN, Nintendo lub Xbox. Aby to zrobić, zaloguj się do witryny Epic Games za pomocą przeglądarki na swoim komputerze, kliknij „Konto”, a następnie „Połączone konta” – lub użyj ten link. Następnie wybierz przycisk „Połącz” pod żądaną usługą i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 2: Znajdź przyjaciół

Teraz uruchom Fortnite na żądanej platformie, otwórz tryb Battle Royale, a następnie otwórz menu „Opcje” w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Epiccy przyjaciele” (ikona z elementami gry w kształcie stożka) i kliknij sylwetkę ze znakiem plus obok niej na otwartej liście.

Teraz poszukaj graczy, z którymi chcesz grać. Uwaga: musisz wyszukać ich według epickiej nazwy, a NIE nazwy użytkownika konta PSN, Xbox Live lub Switch. Po ich znalezieniu możesz dodać ich do znajomych. Otrzymasz teraz wiadomość i możesz potwierdzić przyjaźń.

Krok 3: Skonfiguruj grupę

Reszta jest łatwa, ponieważ teraz wystarczy zaprosić znajomych. Najpierw kliknij jeden z ruchomych znaków plus obok swojej postaci w menu głównym. Następnie dodaj jednego lub więcej zalogowanych znajomych do grupy z listy. Teraz możecie razem rozpocząć Battle Royale!