Czy monitory Acer mają wbudowane głośniki? Dlaczego głośniki monitora Acer mogą nie działać z HDMI

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy monitory Acer mają wbudowane głośniki? Dlaczego głośniki monitora Acer mogą nie działać z HDMI

Jeśli przeczytałeś nasz artykuł na temat jednych z najlepszych monitorów komputerowych z kamerą internetową i wbudowanymi głośnikami i być może widziałeś nasze statystyki dotyczące tego, ile osób odwiedza ten artykuł każdego miesiąca, zgodzisz się, że monitory z głośnikami są jednymi z najbardziej pożądanych rodzajów monitorów na rynku monitorów.

Acer to jedna z tych marek, które zawsze będziemy polecać, a wielu naszych czytelników, którzy chcą kupić Acer, pytało, czy monitory Acer mają wbudowane głośniki, stąd potrzeba artykułu, który szczegółowo to wyjaśni i pomoże podejmujesz świadomą decyzję, jeśli zdecydujesz się na nowy monitor Acer, najlepiej z wbudowanymi głośnikami.

Czy monitory Acer mają wbudowane głośniki?

Tak, niektóre monitory Acer mają wbudowane głośniki, ale zdecydowana większość monitorów Acer nie ma wbudowanych głośników, chociaż są wyposażone w gniazda audio i porty HDMI, które umożliwiają tworzenie pewnego rodzaju rozszerzeń, które umożliwią korzystanie z zewnętrznych głośników na tych monitorach.

Niektóre najwyższej jakości monitory Acer z wbudowanymi głośnikami to Acer ConceptD CP3, Acer ConceptD CP1, Acer BW257 bmiprx, Acer XFA240 bmjdpr i Acer Aspire C27-962-UA91 AIO Desktop, chociaż Komputer stacjonarny Acer Aspire C27-962-UA91 AIO to wszechstronny komputer stacjonarny; Wierzę, że łapiesz dryf, są monitory Acer, które mają wbudowane głośniki.

Monitory Acer z wbudowanymi głośnikami

 • Acera ConceptD CP3
 • Acera ConceptD CP1
 • Acera BW257 bmiprx
 • Acer XFA240 bmjdpr
 • Komputer stacjonarny Acer Aspire C27-962-UA91 AIO

Czy Acer ED320QR ma głośniki?

Nie, zakrzywiony monitor Acer ED320QR nie ma wbudowanych głośników, dlatego nie zalecamy go, jeśli szukasz monitorów Acer z wbudowanymi głośnikami. Pomijając głośniki, Acer ED320QR wygląda jak naprawdę dobry monitor, biorąc pod uwagę niektóre z jego najlepszych funkcji.

Acer ED320QR ma krzywiznę 1800R, wyświetlacz to 31,5-calowy ekran Full HD. Inne interesujące funkcje obejmują częstotliwość odświeżania 165 Hz, czas reakcji 1 ms, AMD Radeon FreeSync, port Display Port i dwa porty HDMI.

Przeczytaj także: Jak używać laptopa jako monitora na PS4

Czy wszystkie monitory Acer mają wbudowane głośniki?

Nie, nie wszystkie monitory Acer mają głośniki. W rzeczywistości większość monitorów Acer nie ma wbudowanych głośników. Kilka wysokiej jakości monitorów Acer z wbudowanymi głośnikami to Acer ConceptD CP3, Acer ConceptD CP1, Acer BW257 bmiprx, Acer XFA240 bmjdpr i Acer Aspire C27-962-UA91 AIO Desktop.

Czytaj także: Najlepsze monitory z wbudowanymi komputerami

Głośniki monitora Acer mają niski poziom głośności?

Problem z niskim poziomem głośności głośników monitorów Acer jest dość popularny i dotyczy wszystkich użytkowników, od nowych monitorów po starsze głośniki monitorów. Podczas gdy niektóre monitory Acer mają dobrą jakość głośników, mieliśmy problemy z ogólną jakością wbudowanych głośników monitora. Sprawdź więc DB głośników, aby zobaczyć, jaka jest ich pojemność, ponieważ to wyjaśni, dlaczego głośność jest niska.

Jeśli korzystałeś z monitora i dźwięk dobrej jakości wydobywał się z głośników, ale zauważyłeś nagły spadek jakości dźwięku, jest kilka rzeczy do sprawdzenia. Należy sprawdzić, czy głośność jest włączona na monitorze, komputerze i panelu sterowania. Możesz też spróbować zaktualizować plik Sterowniki do monitora Acer do najnowszej wersji.

🔥 Zalecana:  Karta Dasher Direct nie działa? Zobacz, dlaczego i jak to naprawić

W niektórych przypadkach całkowite zresetowanie monitora może pomóc w przywróceniu jakości dźwięku. Chciałbyś również sprawdzić, czy DOLBY jest włączony, jeśli nie, powinieneś go aktywować i sprawdzić, czy to działa.

Przeczytaj także: Najtańsze monitory 120 Hz do gier PS5 i Xbox Series X

Jak naprawić głośniki monitora Acer, które nie działają z HDMI

Jeśli zauważysz również, że głośniki monitora Acer nie działają z problemami HDMI, istnieje kilka możliwych powodów, dla których może tak być, iw większości przypadków masz kilka różnych list rozwiązywania problemów do sprawdzenia.

 1. Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest sam przewód HDMI i sprawdzenie, czy model HDMI, który otrzymałeś, jest taki sam, jak model obsługiwany zarówno przez komputer, jak i monitor.

Mamy standard HDMI, standard HDMI z Ethernetem, HDMI High Speed, HDMI High Speed ​​z Ethernetem, HDMI premium (4k) i HDMI ultra high speed (8k). Jeśli złącze HDMI działało już wcześniej z Twoją konfiguracją i nagle przestało przesyłać dźwięk, możesz najpierw zmienić przewód, aby sprawdzić, czy nie występują problemy z przewodem.

 • Należy pamiętać, że system Windows 10 domyślnie nie kieruje dźwięku przez wyjście HDMI, więc konieczna będzie zmiana ustawień w panelu sterowania.

Po prostu naciśnij Klawisz Windows + X >> kliknij Panel sterowania >> kliknij Sprzęt i dźwięk >> kliknij Zarządzaj urządzeniami audio pod “Dźwięk” opcja oznaczona zielonymi literami >>, gdy okno oznaczone „Dźwięk’ pojawia się >> wybierz Odtwarzanie nagranego dźwięku zakładka >> kliknij Cyfrowe urządzenie wyjściowe (HDMI) >> zobaczysz znacznik wyboru z opcją ustawienia dźwięku HDMI jako domyślnego, powinieneś to wybrać i sprawdzić, czy teraz działa.

 • Trzecią zalecaną przez nas opcją jest aktualizacja sterownika dźwięku.

Naciskać Klawisz Windows + X klawisz >> wybierz Menadżer urządzeń >> kliknij dwukrotnie Sterownik dźwięku na lewym panelu, aby rozpocząć aktualizację >> wg prawym przyciskiem myszy sterownik dźwięku i klikając na Zaktualizuj oprogramowanie sterownikapowinieneś rozpocząć aktualizację >> pojawi się monit o potwierdzenie usunięcie urządzenia >> wystarczy kliknąć OK i wtedy ponowne uruchomienie Twój komputer

 • Inną opcją, którą zalecamy, jeśli głośniki monitora Acer nie działają z HDMI, jest ponowne załadowanie grafiki Intel.

Przeczytaj także: Port HDMI nie działa na laptopie – jak naprawić i włączyć port HDMI na komputerze

Czy mój monitor ma głośniki?

Aby dowiedzieć się, czy Twój monitor ma głośniki, być może będziesz musiał rzucić okiem na listę specyfikacji tego konkretnego monitora, aby upewnić się, że został zaprojektowany z wbudowanymi głośnikami. Możesz również sprawdzić pod ramą monitora lub z tyłu, ponieważ są to miejsca, w których większość monitorów ma swoje głośniki. Jeśli nadal nie masz pewności, możesz spróbować pobawić się ustawieniami panelu sterowania i sprawdzić, czy jest tam coś związanego z dźwiękiem i głośnikami.

Najlepsze zewnętrzne głośniki do monitorów Acer

Jeśli monitor Acer nie jest wyposażony we wbudowane głośniki, często jest dostępny port audio typu jack, który umożliwia podłączenie zewnętrznych głośników do monitora. Oto kilka najlepszych głośników zewnętrznych do monitorów Acer:

Najlepsze monitory Acer z wbudowanymi głośnikami

Oto przegląd najlepszych monitorów Acer z wbudowanymi głośnikami.

🔥 Zalecana:  Zasady bezpieczeństwa uniemożliwiają korzystanie z aparatu — najlepsze poprawki

1. Monitor Acer Nitro VG271 27 cali Full HD IPS

Acer Nitro VG271 to bez wątpienia jeden z najlepszych laptopów z wbudowanymi głośnikami, ponieważ ma dwa zintegrowane głośniki o mocy 2 W każdy, a odtwarzany dźwięk jest wysokiej jakości. Głośniki w kształcie odwróconej litery V znajdują się z tyłu monitora.

Jednak czas reakcji monitora wynosi 3 ms, co jest wystarczające, aby zapobiec rozmazywaniu ruchu lub zjawom szybko poruszających się obiektów na ekranie.

27-calowy monitor Full HD IPS jest zintegrowany z technologią AMD Radeon Freesync. Jest wyposażony w dwa porty HDMI, jeden port wyświetlacza i gniazdo słuchawkowe. Monitor jest podłączony do karty graficznej, aby zapewnić płynną rozgrywkę.

Nie ma tutaj grubych ramek spotykanych w konwencjonalnych monitorach. Dzięki temu możesz mieć więcej miejsca na patrzenie na ekran. Dostępna jest również zaawansowana formuła ciekłokrystaliczna, która zapewnia najwyższą jakość kolorów bez różnic kolorów podczas oglądania pod różnymi kątami.

2. Monitor Acer CB272 bmiprx 27 cali Full HD IPS

Acer CB272 to kolejny monitor z wbudowanymi głośnikami i innymi wyróżniającymi się funkcjami. Głośniki znajdują się również z tyłu monitora. 27-calowy monitor Full HD z panoramicznym ekranem IPS jest wyposażony w technologię AMD Radeon FreeSync. Ma częstotliwość odświeżania 75 herców podczas korzystania z wyświetlacza lub portu HDMI.

Ten monitor jest niedrogi i zapewnia doskonałe wrażenia wizualne. Charakteryzuje się czasem reakcji 1ms. Jest wyposażony w jeden port wyświetlacza, jeden port HDMI, jeden port VGA, jedno wyjście audio i jedno wejście audio. Jego ergonomicznie zaprojektowana podstawa jest zgodna ze standardem VESA. Stojak można przechylić w zakresie od 5 do 20 stopni. Zakres regulacji wysokości wynosi 4,7 cala i może obracać się o 360 stopni.

3. Acer XFA240 bmjdpr 24-calowy monitor do gier G-SYNC

Monitor do gier Acer XFA240 jest wyposażony w dwa zintegrowane głośniki z tyłu monitora o mocy 2 W każdy. Monitor to 24-calowy pełny wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 144 Hz, gdy jest używany z portem wyświetlacza.

Czas odpowiedzi wynosi 1 ms przy napięciu wejściowym 120 i 230 V AC. Jest to monitor Freesync, który jest również zgodny z G-SYNC. Ma kąt widzenia 170°.

Wejścia sygnału obejmują jeden port wyświetlacza, jeden port HDMI i jeden port DVI. Typ panelu to TN i obsługuje ponad 16,7 miliona kolorów. Dzięki czasowi reakcji wynoszącemu 1 ms rozmycie ruchu powodowane przez szybko poruszające się obiekty jest znacznie zminimalizowane.

Monitor z obsługą G-sync zapewnia graczom przyjemne wrażenia z gry dzięki niskiemu przyciemnieniu obrazu, bogatym kolorom i funkcjom zapobiegania rozmyciu. Jasność ekranu ma jednostkę 300 nitów.

Jak podłączyć głośniki do monitora Acer

 1. Delikatnie podłącz wtyczkę audio głośników do gniazda wyjściowego audio monitora Acer, które znajduje się na tylnym panelu i ma kolor zielony. Gniazdo audio i wtyczka mają 3,5 mm, podobnie jak w słuchawkach i gniazdach słuchawkowych do przenośnej elektroniki.
 2. Podłącz głośniki komputerowe do gniazdka elektrycznego za pomocą wtyczki elektrycznej.
 3. Ustaw głośniki komputera obok monitora Acer.
 4. Włącz głośniki i ponownie wyreguluj głośność za pomocą przełącznika znajdującego się na jednym z głośników

Skąd mam wiedzieć, czy mój monitor ma głośniki?

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia, czy monitor ma głośniki:

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na nauczaniu w domu swoich dzieci (i innych)

Metoda 1

Sprawdź tył monitora Acer, aby potwierdzić, czy ma wbudowane głośniki obok portów wejściowych audio.

Metoda 2

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośności w prawym dolnym rogu ekranu w obszarze powiadomień.
 1. Powinno pojawić się wyskakujące menu; wybierz urządzenia odtwarzające.
 2. Okno dialogowe dźwięku powinno zawierać listę urządzeń wyjściowych audio na monitorze.
 3. Możesz wybrać urządzenie odtwarzające, jeśli monitor jest podłączony do wielu urządzeń audio.

Wskazówka: Możesz potwierdzić, czy monitor ma porty wyjściowe audio, aby można było podłączyć zewnętrzne głośniki na wypadek, gdyby nie było wbudowanych głośników.

Jak włączyć monitor Acer

Krok 1: Podłącz monitor do zewnętrznego źródła zasilania

Przed próbą włączenia monitora Acer upewnij się, że jest on podłączony do źródła zasilania za pomocą kabla zasilającego.

Krok 2: Naciśnij przycisk zasilania monitora Acer

Znajdź przycisk zasilania, który zwykle znajduje się pod ekranem. Wciśnij przycisk zasilania.

Dioda na przycisku zasilania i monitorze powinna się WŁĄCZYĆ, jeśli zasilanie elektryczne jest wystarczające.

Jak zwiększyć głośność w laptopie Acer

 1. Kliknij ikonę głośności w prawym rogu paska zadań
 2. Przeciągnij suwak wskaźnikiem myszy do preferowanego poziomu głośności.

Więcej podpowiedzi

Możesz także zobaczyć więcej opcji wpływających na głośność, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę głośności. Możesz natychmiast zobaczyć efekt, przeciągając każdy z nich do najwyższego.

Jeśli wolisz używać klawiszy głośności, mogą one być umieszczone z dwupoziomowymi ikonami na górze klawiatury Acer.

Jeśli korzystasz z Acer za pomocą dotyku, możesz zmieniać głośność, przesuwając w przód iw tył. Jeśli Twój Acer używa skrótów klawiszowych, przytrzymaj klawisz „Fn”, aby zwiększyć głośność.

Wniosek

Acer produkuje różne komputery, w tym monitory i laptopy. Ma szeroką gamę monitorów z wbudowanymi monitorami, a ja wymyśliłem krótką listę najlepszych. Należy również pamiętać, że zewnętrzne głośniki komputerowe można podłączyć za pośrednictwem gniazda wyjściowego audio wbudowanego w komputer. Nie potrzebujesz do tego specjalnego szkolenia ani wiedzy. Połączenie jest uniwersalne w całej branży.

Ostatnia aktualizacja 03.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.