Czy monitor 1440p jest dobry dla Xbox Series X?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy monitor 1440p jest dobry dla Xbox Series X?

Zupełnie nowy Xbox Series X jest już dostępny, a jeśli szukasz najlepszego monitora do gier dla Xbox Series X, trafiłeś na właściwą stronę. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat monitorów do gier na konsolę Xbox Series X, ale jeśli chcesz kupić najlepszy monitor na konsolę Xbox Series X, gorąco polecamy tę listę monitorów Xbox. Tutaj znajdziesz jedne z najlepszych monitorów Xbox Series X, które możesz teraz zdobyć.

Microsoft Xbox Series X jest całkowicie nowy, na lewą stronę. Oprócz aspektów fizycznych zupełnie nowa konsola Xbox Series X jest również przyszłościowa. Podobnie jak PS5, Xbox Series X jest również kompatybilny z 8K HDR, a jeśli posiadasz telewizor 8K, będziesz się świetnie bawić. Wraz z rozdzielczością 8K otrzymujesz także częstotliwość odświeżania 120 Hz na Xbox, co oznacza, że ​​granie w 120 klatkach na sekundę jest teraz piękną rzeczywistością dla użytkowników Xbox.

8K i 4K są dobre, ale co z rozdzielczością QHD 2K na Xbox Series X? Ci, którzy szukają monitora do gier na Xbox Series X, muszą mieć pytanie, czy Xbox Series X obsługuje rozdzielczość 1440p i czy można używać monitora do gier 1440p z Xbox Series X.

Więc tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi iw przeciwieństwie do PS5, Xbox Series X nie zawiedzie Cię w żaden sposób.

Xbox Series X i rozdzielczość 1440p?

Społeczność graczy PC preferowała rozdzielczość 2K QHD 1440p. Masz ogromny wybór najlepszych monitorów do gier 1440p w przystępnej cenie. Co więcej, QHD to idealna rozdzielczość do gier, ponieważ otrzymujesz ostry i wyraźny obraz z przyjemnością grania z wyższą częstotliwością odświeżania nawet na HDMI 2.0.

Dobrą wiadomością dla użytkowników Xbox jest to, że Xbox Series X natywnie obsługuje rozdzielczość 1440p. Tak więc, jeśli jesteś graczem komputerowym, który posiada już monitor do gier 1440p, możesz go używać z zupełnie nową konsolą Xbox Series X. Wraz z rozdzielczością 1440p, Xbox Series X obsługuje również rozdzielczość 4K i 8K. Znajdziesz kilka monitorów do gier 4K, ale na razie nie ma monitorów do gier 8K w przystępnej cenie. Aby uzyskać chrupiący obraz 8K, lepiej wybierz telewizor 8K.

Więc tak, Xbox Series X natywnie obsługuje rozdzielczość 1440p, a jeśli już ją posiadasz, nie musisz aktualizować swojego monitora do gier, chyba że nie zależy ci na graniu w 120 klatkach na sekundę.

Czytaj także: Tani monitor do gier na PS4

Czy mogę grać w 120 klatkach na sekundę na Xbox Series X?

Wrażenia z gry w 120 klatkach na sekundę różnią się od gier w 60 klatkach na sekundę. Nawet początkujący gracz może odróżnić rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę i 120 klatkach na sekundę. Rozgrywka w 120 klatkach na sekundę jest płynna i zobaczysz każdą klatkę w ruchu, co naprawdę poprawia wrażenia z gry.

Użytkownicy konsoli Xbox Series X z pewnością mogą cieszyć się grą w 120 klatkach na sekundę na konsoli Xbox Series X, ponieważ natywnie obsługuje ona częstotliwość odświeżania 120 Hz, ale aby cieszyć się grą w 120 klatkach na sekundę, upewnij się, że masz monitor do gier obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz.

🔥 Zalecana:  Databricks Open-Sources Dolly: generatywny model sztucznej inteligencji podobny do ChatGPT, który jest łatwiejszy i szybszy w trenowaniu

Jeśli używasz monitora do gier 60 Hz, bez względu na wszystko, uzyskasz tylko 60 klatek na sekundę, ale jeśli używasz monitora do gier 240 Hz lub 144 Hz, możesz z łatwością cieszyć się grami z szybkością 120 klatek na sekundę na konsoli Xbox Series X.

Kolejną wspaniałą rzeczą na Xbox Series X jest to, że możesz cieszyć się 120 klatkami na sekundę w rozdzielczości 1440p nawet na HDMI 2.0. Do 4K 120 kl./s potrzebujesz monitora i kabla HDMI 2.1. Nie ma monitorów do gier z portem HDMI 2.1, ale jest wiele telewizorów wyposażonych w port HDMI 2.1.

Więc jeśli Twoja kieszeń na to pozwala, wybierz telewizor 4K z portem HDMI 2.1 i ciesz się grą 4K przy 120 klatkach na sekundę na konsoli Xbox Series X. W przeciwnym razie monitor do gier 1440p wystarczy, aby zapewnić grę w 120 klatkach na sekundę. Oto niektóre z najlepszych monitorów do gier 1440p, które możesz kupić do zupełnie nowej konfiguracji gier Xbox Series X.

Przeczytaj także: Tanie monitory do gier na PS4 i PS5

Czy Xbox Series X obsługuje rozdzielczość 1440p?

Odpowiedź brzmi tak; Xbox Series X wykryje rozdzielczość ekranu telewizora lub monitora do gier 1440p i będzie ją obsługiwać. Oczywiście Xbox One obsługuje również rozdzielczość 1440p, czyli taką samą dla gier nowej generacji.

Ponadto najlepsze monitory do Xbox Series X wydają się mieć rozdzielczość 1400p, oferują wysokiej jakości efekty wizualne przy wysokich częstotliwościach odświeżania i nie są tak drogie jak monitor HDMI 2.1. Tak więc, jeśli obecnie używasz monitora do gier 1440p do grania w gry na konsoli Xbox Series X, nie ma potrzeby uaktualniania do wyższej rozdzielczości ekranu, chyba że chcesz mieć wyższą rozdzielczość.

Czy Xbox Series X może działać w rozdzielczości 1440p przy 120 Hz?

Odpowiedź jest nieco skomplikowana. Technicznie rzecz biorąc, nie można połączyć się z częstotliwością 120 Hz, chyba że monitor do gier korzysta z połączenia HDMI 2.1, które obsługuje częstotliwość 120 Hz. Bez HDMI 2.1 Twój monitor Xbox X odczyta Twój monitor 1440p jako 60 Hz.

Chociaż możesz to obejść, dostosowując częstotliwość odświeżania do 120 Hz w ustawieniach konsoli Xbox X, o ile Twój monitor może to obsługiwać podczas korzystania z rozdzielczości QHD. Gdy to zrobisz, Twoja konsola Xbox Series X wyświetli komunikat o błędzie, który możesz zmienić, a monitor 1440p powinien wyświetlać 120 Hz.

Nie jesteśmy jednak pewni, czy to zadziała. Jeśli to nie zadziała, powinieneś kupić sobie monitor HDMI 2.1 i bez problemu będziesz mógł cieszyć się jakością HD przy 120 Hz.

4k vs. 1440p – co jest najlepsze dla Xbox Series X

Teoretycznie rozdzielczość 4K jest lepsza do grania na konsoli Xbox Series X. Zależy to jednak od takich czynników, jak funkcje gry, ustawienia gry i funkcje monitora gry.

🔥 Zalecana:  Wiadomości masowe telegramu

Aby znaleźć odpowiedź, niektórzy testerzy gier próbowali grać w tę samą grę na trzech monitorach, używając różnych rozdzielczości: 4K, 1440p i 1080p. Doszli do wniosku, że 4k jest niepotrzebne i przesada, ponieważ nie było widocznych różnic w stosunku do 1440p.

Jeśli jednak grasz na 60-calowym telewizorze, 4k może mieć lepszą grafikę w porównaniu do 1440p. Ale może tak nie być, gdy weźmie się pod uwagę inne czynniki, ponieważ oba mają zalety i wady.

Najważniejsze jest to, aby rozdzielczość, której używasz, pasowała do rodzaju gry, w którą grasz, i monitora.

Przeczytaj także: Najlepsze monitory do gier na PS4 poniżej 200 USD

Najlepszy monitor 1440p do Xbox Series X – SAMSUNG Odyssey WQHD

Samsung Odyssey HDR 600 to pierwszy gamingowy monitor QHD firmy Samsung z 27- i 32-calowym ekranem 1000R. Ma zakrzywione ekrany o niesamowitej głębi, ożywiając każdy szczegół. Ma częstotliwość odświeżania 240 Hz, czas reakcji 1 ms, obsługę FreeSync i G-Sync Premium Pro oraz doskonałe oświetlenie.

Monitor 1000R został zaprojektowany tak, aby pasował do krzywizny ludzkiego oka, zapewniając w pełni wciągające wrażenia z gry, jednocześnie minimalizując obciążenie oka. Rozdzielczość QHD zapewnia bardziej realistyczny obraz ze szczegółowymi i ostrymi obrazami. Ponadto jest wyposażony w obsługę premium NVIDIA G-Sync i FreeSync, która może dopasować dowolną ramkę na twoich kartach graficznych.

Częstotliwość odświeżania 240 Hz sprawia, że ​​oglądanie jest super płynne, z około czterokrotnie większą liczbą klatek wyświetlanych na sekundę, co przewyższa tradycyjne monitory. Ponadto Odyssey Infinity Core Lighting zapewnia uderzający wygląd.

Ułamek sekundy może wystarczyć, aby wygrać lub przegrać mecz. Samsung Odyssey, z czasem reakcji 1 ms, zapewnia otrzymywanie informacji tak szybko, jak to możliwe podczas gry. Ponadto dzięki QLED jakość obrazu jest gwarantowana dzięki żywym kolorom i 125 razy większej przestrzeni niż sRGB.

Najlepszy monitor do gier 4K dla Xbox Series X – SAMSUNG UJ59

Monitor do gier Samsung UJ59 4k zapiera dech w piersiach. Jest przeznaczony do oglądania na komputerze, grania w gry wideo i nie tylko. Dzięki ponad 8 milionom pikseli może obsługiwać wiele kombinacji kolorów (do miliarda odcieni). Prawdopodobnie nie uzyskasz lepszych wrażeń z gry na swoim Xbox Series X na innym monitorze 4k.

Do monitora można podłączyć dwa urządzenia przy zachowaniu tej samej jakości. Możesz także pracować wielozadaniowo na ekranie, przy czym drugie źródło zajmuje do 25% ekranu. Maleńkie ramki ekranu i matowa czerń nadają mu eleganckiego wyglądu. Ponadto podstawa w kształcie litery Y zapewnia stabilne oparcie dla monitora.

Możesz zmienić kontrast ekranu, aby uzyskać lepszy widok podczas gry i szybciej wykrywać wrogów. Ponadto AMD FreeSync synchronizuje częstotliwość odświeżania karty graficznej i monitora, zapewniając znacznie płynniejsze wyświetlanie przy jednoczesnym zmniejszeniu rozrywania obrazu. Dzięki monitorowi do gier Samsung UJ59 4K możesz przenieść swoje wrażenia z grania na konsoli Xbox Series X na wyższy poziom.

🔥 Zalecana:  Czy Softonic jest bezpieczny? Co mówią recenzje

Najlepszy monitor 4k 120 Hz do Xbox Series X – ASUS XG438Q ROG Strix

Ten monitor do gier ASUS U27C zanurza Twój widok w sposób podobny do wrażeń kinowych IMAX. Pozwala Twoim oczom wchłonąć każdy szczegół bez powodowania zmęczenia podczas korzystania z ulubionej gry wideo. Dzięki rozdzielczości 1920 na 1080p ten zakrzywiony wyświetlacz zapewnia wyraźny i imponujący obraz.

Dzięki częstotliwości odświeżania 75 Hz i czasowi reakcji 5 ms, ten wyświetlacz radykalnie zmniejsza smużenie i zacinanie się obrazu. Zakrzywione pole widzenia 178° zapewnia oglądanie ekranu bez zniekształceń. Ponadto obsługuje złącza VGA i HDMI, co ułatwia podłączenie monitora do innych monitorów lub urządzeń elektronicznych.

Jest bezramkowy i pozwala rozszerzyć pole widzenia w podwójnej konfiguracji dla lepszej wydajności. Posiada dwa zintegrowane głośniki o mocy 10 W z dźwiękiem przestrzennym dla lepszych wrażeń w grach. Dzięki technologii Flicker-free i Low Blue Light Twoje oczy są chronione przed zmęczeniem spowodowanym długotrwałym użytkowaniem.

Ponadto możesz dostosować stojak do preferowanej pozycji. Jeśli chcesz cieszyć się swoją konsolą Xbox Series X na ekranie 4K z częstotliwością odświeżania 120 Hz, powinieneś rozważyć ten monitor do gier ASUS.

Co powinieneś kupić: Podsumowanie?

Więc teraz wiesz prawie wszystko o najlepszych monitorach do gier dla Xbox Series X. Natywnie otrzymujesz wsparcie dla rozdzielczości 1440p na Xbox Series X. Jeśli szukasz najlepszego monitora do gier, możesz uzyskać 1440p QHD do gier monitor z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz będziesz mógł cieszyć się grami w rozdzielczości 1440p i 120 kl./s, co jest najlepszą kombinacją, jaką możesz uzyskać w dowolnej innej konsoli do gier. Do rozgrywki w rozdzielczości 4K możesz kupić monitor 4K, ale rozgrywka byłaby ograniczona do 60 klatek na sekundę z powodu braku portu HDMI 2.1 na monitorach.

Poza tym możesz także cieszyć się rozgrywką 4K 120 FPS na Xbox Series X, ale do tego potrzebujesz portu HDMI 2.1, który na razie jest dostępny tylko w telewizorze. Aby grać w 4K 120 FPS, rozważ zakup telewizora z kablem HDMI 2.1. Telewizor zapewni rozgrywkę w 4K 120 FPS i 8K 60 FPS.

Ostatnia aktualizacja 04.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.