Czy mogę usunąć pliki .Dmg na komputerach Mac i Windows? – Co to jest plik Dmg

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy mogę usunąć pliki .Dmg na komputerach Mac i Windows? – Co to jest plik Dmg

Większość aplikacji Mac jest ostatnio opracowywanych i pobieranych jako pliki PKG lub DMG. Podczas gdy użytkownicy systemu Windows mogą nie mieć pojęcia, czym jest plik .dmg, jeśli używasz MacBooka, dość często zdarza się, że niektóre z pobranych plików mają rozszerzenie .dmg.

Ale większość użytkowników systemu MacOS po prostu instaluje aplikację i pozostawia plik .dmg zajmujący miejsce na dysku.

Jeśli tu jesteś – czytając to, założę się, że to dlatego, że chcesz wiedzieć, czym dokładnie jest ten plik .dmg, który widziałeś, lub czy można usuwać pliki .dmg na komputerach Mac lub Windows. Nie martw się, mamy tutaj wszystko, co musisz wiedzieć o plikach .dmg. Czytaj dalej!

Czy mogę usunąć pliki .Dmg na komputerze Mac?

Tak, możesz usuwać pliki .dmg na komputerze Mac. Najpierw skopiuj plik .dmg do folderu Aplikacje i zainstaluj aplikację. Po pomyślnym uruchomieniu aplikacji możesz usunąć plik .dmg.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć plik .dmg po zainstalowaniu aplikacji.

Czy mogę usunąć pliki .Dmg w systemie Windows?

Tak, możesz usuwać pliki .dmg w systemie Windows.

Co to jest plik .Dmg na komputerze Mac?

Na komputerze Mac plik .dmg (czyli plik z rozszerzeniem .dmg) jest plikiem obrazu dysku firmy Apple, który jest również nazywany plikiem obrazu dysku systemu MacOS X. Jest to reprezentacja fizycznego dysku, aczkolwiek w formie wirtualnej. DMG przechowuje skompresowane instalatory oprogramowania, umożliwiając w ten sposób użytkownikom systemu MacOS pobieranie i instalowanie plików i oprogramowania z Internetu. Pliki .dmg napotkasz głównie podczas pobierania oprogramowania MacOS z Internetu.

Format pliku DMG obsługuje kompresję plików (co pomaga zmniejszyć rozmiar instalatora), spanning i szyfrowanie, a niektóre z nich mogą być chronione hasłem. Są popularne, ponieważ zawierają narzędzie zwane „sumą kontrolną”, które jest jak zabezpieczenie przed manipulacją, które potwierdza, że ​​pobrany plik jest w 100% nienaruszony.

🔥 Zalecana:  Jak upewnić się, że otrzymujesz kapsułki CBD najwyższej jakości?

Co to jest plik .Dmg w systemie Windows?

Pliki DMG zostały stworzone przez Apple specjalnie dla ich urządzeń z systemem operacyjnym Mac, dlatego są to wyłącznie pliki Mac. W systemie Windows pliki .dmg są odpowiednikami plików ISO.

Pomimo tego, że są to pliki Mac, możesz także otwierać pliki .dmg w systemie Windows. Jednak aby to zrobić, musisz użyć aplikacji innych firm, takich jak 7-zip ponieważ Windows nie ma natywnego narzędzia do zarządzania plikami .dmg.

Czy potrzebuję .Dmg na moim Macu?

Nie, nie musisz przechowywać pliku .dmg na komputerze Mac, o ile pomyślnie zainstalowałeś aplikację i działa ona idealnie. Aplikacja znajduje się teraz w „folderze aplikacji” i możesz teraz usunąć plik .dmg, ponieważ nie potrzebujesz go już na komputerze Mac.

Czy mogę używać plików .Dmg w systemie Windows?

Naprawdę nie ma powodu, dla którego miałbyś używać plików .dmg w systemie Windows, ponieważ zostały one opracowane specjalnie dla systemu macOS, a nie dla systemu Windows. Niemniej jednak, jeśli potrzebujesz go użyć, możesz otwierać pliki .dmg w systemie Windows za pomocą aplikacji innych firm, takich jak 7-zip, ponieważ system Windows nie ma natywnego narzędzia do zarządzania plikami .dmg.

Czy plik .Dmg jest bezpieczny?

Plik .dmg może być bezpieczny lub nie, w zależności od jego zawartości. Plik .dmg może zawierać złośliwe oprogramowanie, dlatego zaleca się pobieranie tylko z zaufanego źródła za każdym razem, gdy pobierasz z Internetu.

Czy mogę usunąć pliki .Dmg po instalacji?

Tak, możesz usunąć pliki .dmg po instalacji, w końcu są to tylko foldery kontenerów dla oprogramowania, które chcesz zainstalować na swoim komputerze. Funkcja pliku .dmg polega głównie na upewnieniu się, że oprogramowanie lub aplikacja została pobrana prawidłowo i nie została zmodyfikowana.

🔥 Zalecana:  Disney pokonuje Elona Muska w kolejce jako kupujący, którzy odrzucili Twittera Przyczyna botów

Robi to za pomocą narzędzia o nazwie „suma kontrolna”, który sprawdza, czy plik nie został zmodyfikowany. Po skopiowaniu pliku .dmg do folderu Aplikacje i pomyślnym zainstalowaniu aplikacji sam plik .dmg nie jest już potrzebny i można go bezpiecznie usunąć.

Jeśli jednak nie przeszkadza Ci ilość miejsca na dysku zajmowanego przez plik .dmg, możesz chcieć go zachować z jednego z następujących powodów:

  1. Niekompletna instalacja: Niektóre osoby mogą zdecydować się na zachowanie pliku .dmg, ponieważ uruchamiają pobrane aplikacje bezpośrednio z pliku .dmg bez instalowania przeciągania i upuszczania aplikacji.
  2. Kopia zapasowa: Możesz chcieć zachować plik .dmg jako kopię zapasową na wypadek, gdyby pobrana aplikacja lub oprogramowanie stało się niedostępne z jakiegokolwiek powodu lub gdy zajdzie potrzeba ponownej instalacji aplikacji lub oprogramowania na nowym komputerze Mac.

Przeczytaj także: Jak utworzyć plik INI w systemach Windows, Mac i Android

Jak usunąć plik .Dmg?

Jeśli w dowolnym momencie zdecydujesz się usunąć pliki .dmg po instalacji, musisz najpierw upewnić się, że je wyrzuciłeś. Następnie zlokalizuj plik .dmg i kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz „wysuń”. Następnie otwórz okno wyszukiwarki i wyszukaj plik .dmg. Gdy możesz go zlokalizować, wyślij go do „kosza”. Pamiętaj, aby później opróżnić kosz.

Cóż, masz to! Teraz nie tylko wiesz, co to jest plik .dmg, ale także wiesz, że możesz usunąć pliki .dmg po zainstalowaniu nowej aplikacji, a my pokazaliśmy Ci dokładnie, jak to zrobić. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć będziesz mógł zwolnić więcej miejsca na dysku na swoim MacBooku.

Jeśli masz inne wątpliwości dotyczące plików .dmg, daj nam znać w komentarzach poniżej, chętnie pomożemy.