Czy mogę przełączać karty SIM między telefonami w Verizon? [Factory Unlocked Meaning]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy mogę przełączać karty SIM między telefonami w Verizon? [Factory Unlocked Meaning]

Czy mogę przełączać karty SIM między telefonami w Verizon? To jest pytanie za milion dolarów, o którym będziemy mówić w tym artykule, ponieważ wiele osób ma nagłą potrzebę wymiany kart SIM między telefonami. W wielu częściach świata odpowiedź na to pytanie brzmiałaby po prostu „tak”, ponieważ urządzenia mobilne nie są zablokowane dla niektórych operatorów, takich jak modemy internetowe.

Ale w przypadku sieci bezprzewodowej Verizon w Stanach Zjednoczonych sprawy mogą się skomplikować, a odpowiedź na to pytanie z pewnością będzie teraz oparta na kilku czynnikach. Ale zobaczmy, czy można to zrobić i czy istnieją jakieś obejścia dla każdego, kto chce bezproblemowo przełączać karty SIM Verizon między telefonami.

Przeczytaj także: Jak znaleźć swój numer konta Verizon

Czy mogę przełączać karty SIM między telefonami w Verizon?

Tak, możesz przełączać karty SIM między telefonami w Verizon, o ile oba telefony to smartfony Verizon i masz aktywny plan Verizon. Ale jeśli nowe urządzenie jest zablokowane u innego operatora, nie, nie będzie można przełączać kart SIM między telefonami.

To jest krótka odpowiedź na pytanie „czy mogę wymieniać karty SIM między telefonami w Verizon?”, spróbujmy podzielić się czymś jeszcze bardziej szczegółowym, ponieważ pomoże ci to zdecydować, jakie będą twoje następne działania.

Operatorzy komórkowi w Stanach Zjednoczonych mają system, w którym smartfony, które kupujesz na rynku, są zablokowane w ich sieciach, przynajmniej na jakiś czas. Podobnie jak karty SIM są zablokowane w routerze internetowym każdej sieci, twoje telefony są zablokowane u operatora, a karty SIM innych operatorów nie będą na nich działać. Chcesz więc potwierdzić, że telefon, na który przełączasz kartę SIM, może znaleźć i obsługiwać usługi sieciowe Verizon; jeśli nie, musisz kupić kartę SIM i uzyskać plan w firmie, w której sieć tego telefonu jest zablokowana.

🔥 Zalecana:  Co to jest infrastruktura hiperkonwergentna? | Ewolucja i korzyści

Jeśli jeszcze nie kupiłeś telefonu, na który chcesz się zamienić, i zastanawiasz się, czy można przełączać kartę SIM między telefonami bez konieczności rejestracji u nowego operatora, istnieje jeden sposób obejścia tego. Musiałbyś mieć odblokowany telefon. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Amazon udało mi się je znaleźć odblokowane smartfonya tego potrzebujesz, jeśli chcesz mieć możliwość przełączenia karty SIM na telefon niezablokowany w sieci Verizon i dalszego korzystania z planu Verizon.

Przeczytaj także: Dlaczego sieć komórkowa jest niedostępna dla połączeń głosowych na Androidzie i iPhonie?

Co oznacza fabrycznie odblokowany telefon komórkowy lub iPhone?

Fabrycznie odblokowany telefon komórkowy lub iPhone to telefon, który nie jest powiązany z żadnym konkretnym operatorem i będzie działał z niemal każdą włożoną kartą SIM. Kiedy słyszysz, że telefon z Androidem lub iPhone jest zablokowany, często jest to fantazyjne określenie odnoszące się do niektórych wbudowanych modemów w tych telefonach.

W niektórych przypadkach ci operatorzy blokują CDMA i pozostawiają odblokowane GSM, w którym to przypadku możesz wykonywać podstawowe czynności, takie jak dzwonienie i odbieranie SMS-ów przez telefon z obcą kartą SIM, ale nie będziesz mógł korzystać z Internetu. Odblokowanie telefonu sprawia, że ​​będziesz mógł zrobić z nim absolutnie wszystko, co chcesz.

Większość zablokowanych Androidów i iPhone’ów znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj także: Czy karta SIM może się zepsuć?

Czy możesz włożyć dowolną kartę SIM do odblokowanego telefonu?

Czy do odblokowanego telefonu można włożyć dowolną kartę SIM? Tak, do odblokowanego telefonu możesz włożyć praktycznie dowolną kartę SIM. Gdy telefon jest zablokowany u operatora, często oznacza to, że nie można w nim używać karty SIM innego operatora ani korzystać z Internetu z kartą SIM innego operatora.

Odblokowanie fabryczne oznacza, że ​​można go teraz używać z dowolną kartą SIM w dowolnym miejscu na świecie. Verizon, na przykład, ma zasady, zgodnie z którymi odblokowuje urządzenia około 60 dni po zakupie, a dla personelu wojskowego, który służy poza Stanami Zjednoczonymi, blokady są usuwane niemal natychmiast, gdy jest to wymagane.

🔥 Zalecana:  Zamówienia demonstracyjne Instacart — czym są zamówienia demonstracyjne Instacart i jak je zrealizować?

Przeczytaj także: Jakie blokowanie wiadomości jest środkiem aktywnym?

Wady odblokowanych telefonów

Z technicznego punktu widzenia odblokowanie telefonu nie ma prawie żadnych wad, ale generalnie jest kilka rzeczy do zapamiętania, zanim zdecydujesz się na zakup telefonu z odblokowanym GSM lub CDMA lub kupisz telefon z odblokowanym fabrycznie, tutaj są wady odblokowanych telefonów:

1. Nie otrzymujesz wsparcia operatora

Jeśli Twój telefon jest zablokowany u operatora sieci, w razie problemów otrzymasz pomoc techniczną, ale po odblokowaniu niekoniecznie możesz uzyskać pomoc techniczną od operatora sieci, ponieważ Twój telefon jest w 100% Twój. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, musisz skontaktować się bezpośrednio z producentem telefonu.

2. Brak ubezpieczenia i gwarancji

Istnieją firmy ubezpieczeniowe, które nie ubezpieczają ręcznie odblokowanego telefonu, i to samo może dotyczyć gwarancji. Odblokowanie telefonu może spowodować unieważnienie gwarancji niektórych firm, dlatego przed podjęciem decyzji o odblokowaniu telefonu należy skontaktować się z firmą. Jeśli chcesz kupić odblokowany telefon, naprawdę musisz zdobyć jeden zupełnie nowy, aby uzyskać jakąkolwiek gwarancję.

3. Płatność jest z góry

Ze względu na koszt telefonów komórkowych operatorzy ci umożliwiają rozłożenie płatności na raty i wymianę telefonu w dowolnym momencie. Ale z odblokowanymi telefonami tego nie dostaniesz. Musisz pokryć wszystkie koszty zakupu urządzenia z góry.

Przeczytaj także: Co zrobić, gdy karta SIM jest włożona, ale nie ma usługi na Androidzie lub iPhonie

Czy potrzebuję nowej karty SIM do 5G Verizon?

Nie, nie potrzebujesz nowej karty SIM do 5G Verizon. Według przedstawiciela Verizon, z którym rozmawialiśmy na ten temat, firma będzie wysyłać aktualizację oprogramowania w całym kraju, która umożliwi telefonom dostęp do sieci 5G niezależnie od karty SIM. Jedynym problemem, jaki miałbyś z dostępem do 5G, może być twój telefon. Jeśli Twój telefon nie obsługuje 5G, potrzebujesz aktualizacji.