Czy Lenovo Vantage jest konieczne? – Co to naprawdę jest? [A Review]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Lenovo Vantage jest konieczne? – Co to naprawdę jest? [A Review]

Każdy użytkownik Lenovo ma prawo zapytać „czy Lenovo Vantage jest niezbędny”, a ja powiem Ci dlaczego! Chociaż to oprogramowanie jest bezpieczne, jest mocno forsowane, co czasami może być dość uciążliwe.

Firma Lenovo od dawna instaluje na swoich komputerach oprogramowanie szpiegowskie, więc zastrzeżone oprogramowanie Lenovo, które wyświetla reklamy, jest postrzegane przez użytkowników jako czerwona flaga. Dlatego masz wszelkie powody, aby zapytać, czy Lenovo Vantage jest konieczne.

Być może zastanawiasz się, czym jest Lenovo Vantage i dlaczego warto zachować tę aplikację. Ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o Lenovo Vantage i jego konieczności

Czym jest Lenovo Vantage?

Lenovo Vantage to aplikacja specyficzna dla urządzeń Lenovo, która umożliwia łatwą aktualizację sterowników, szukanie wsparcia, diagnostykę urządzenia itp. Z drugiej strony to oprogramowanie jest przeznaczone wyłącznie dla komputerów z systemem Windows 10. Tak więc, jeśli korzystasz z systemu Windows 7 lub 8, musisz uaktualnić system do systemu Windows 10, aby móc korzystać z oprogramowania Lenovo Vantage.

Recenzja Lenovo Vantage – wszystkie funkcje i co myślimy

Lenovo Vantage został zaprojektowany specjalnie dla laptopów Lenovo. Niektóre z jego funkcji obejmują:

 1. Diagnostyka sprzętu: Posiada funkcję stanu sprzętu, za pomocą której można monitorować aktualny stan procesora, pamięci i pamięci masowej laptopa.
 2. Aktualizacja sterowników i systemu BIOS: Lenovo Vantage sprawia również, że aktualizacja sterowników jest bardzo prosta; kliknij aktualizację, a zadanie zostanie wykonane. Ponadto Lenovo Vantage umożliwia aktualizowanie systemu BIOS systemu.
 3. Ustawienia baterii: Możesz użyć tego oprogramowania, aby sprawdzić ogólny stan baterii i wprowadzić niezbędne zmiany. Ustawienia progu naładowania baterii mogą również pomóc w dłuższej żywotności baterii laptopa.
 4. Asystent Wi-Fi: Lenovo Vantage to także doskonały sposób na zarządzanie Wi-Fi, ponieważ zapewnia listę bezpiecznych sieci, z którymi możesz się połączyć. To oprogramowanie może również identyfikować sieci, z którymi połączenie jest niebezpieczne.
 5. wsparcie Lenovo: Możesz go również użyć do sprawdzenia statusu gwarancji, uzyskania bezpośredniego wsparcia od Lenovo i uzyskania wskazówek dotyczących konserwacji systemu.
🔥 Zalecana:  Jaki jest najwyższy dochód 10% w Kanadzie?

Czy Lenovo Vantage Smart Performance jest tego warte?

Lenovo Vantage Smart Performance pomaga identyfikować problemy z wydajnością laptopa i zapewnia jego najwyższą wydajność, automatyzując diagnostykę komputera i rozwiązując zidentyfikowane problemy bez interwencji.

Vantage Smart Performance znajduje się w aplikacji Lenovo Vantage. Oto szybki sposób korzystania z tej usługi:

 1. Uruchom aplikację Lenovo Vantage.
 2. Kliknij na Wsparcie menu.
 3. Wybierać Inteligentna wydajność z menu rozwijanego.
 4. Następnie kliknij „Bezpłatne skanowanie komputera” na początek.

Notatka: Aby uzyskać Lenovo Vantage Smart Performance, musisz najpierw pobrać Lenovo Vantage ze sklepu Microsoft Store, jeśli nie jest jeszcze zainstalowany na Twoim urządzeniu.

Co to jest poprawa jakości obsługi Lenovo?

Aplikacja Lenovo Experience Improvement to opcjonalne narzędzie preinstalowane na większości laptopów Lenovo. Lenovo Experience Improvement działa jako łącznik między Lenovo a konsumentami, oferując Lenovo informacje zwrotne na temat użytkowania przez użytkownika i ogólnych wrażeń z korzystania z komputera.

Czy mogę odinstalować Lenovo Vantage?

Tak, możesz odinstalować Lenovo Vantage i nie zaszkodzi to twojemu systemowi, jeśli zdecydujesz się go odinstalować. Ale jeśli nie masz podobnego programu, który pełni funkcję Vantage, musisz wykonać większość tych funkcji ręcznie, aby utrzymać optymalną wydajność komputera.

Czy Lenovo Vantage jest darmowe?

Lenovo Vantage jest dostępny bezpłatnie w sklepie Microsoft Store, a także umożliwia małym i średnim firmom bezpłatny dostęp do funkcji. Po uruchomieniu Lenovo Vantage na komputerze wybierz „Do użytku domowego i biurowego”. Zapewni to bezpłatny dostęp do wszystkich funkcji oprogramowania.

Czy Lenovo Vantage jest bezpieczne?

Lenovo Vantage jest bezpieczny w codziennym użytkowaniu komputera. To oprogramowanie zapewnia aktualność laptopa, skanując go w poszukiwaniu przestarzałych sterowników i udostępniając aktualizacje za pośrednictwem jednego interfejsu użytkownika. Ale niestety nie mogę zagwarantować, że Twoja prywatność jest ogólnie bezpieczna na komputerach Lenovo.
Na przykład niedawno przyznał się do wstępnego załadowania swoich komputerów za pomocą oprogramowania typu bloatware Superfish, które wyświetlało reklamy mogące zagrozić bezpieczeństwu użytkowników. Jednak teraz zakazano jej wstępnego ładowania oprogramowania szpiegującego na swoje komputery, a firma obiecała również zaprzestać ładowania oprogramowania typu bloatware innych firm na swoich komputerach. Ale nigdy nie można powiedzieć…

🔥 Zalecana:  Recenzja Skimlinks: czy naprawdę może pomóc nowym blogerom zwiększyć ich dochód z programu partnerskiego?

Czy Lenovo Vantage jest konieczne?

Niezależnie od problemów, Lenovo Vantage jest cenny dla komputera, zwłaszcza jeśli przegapisz aktualizacje, wymagania konserwacyjne lub czynności diagnostyczne.
Jest potrzebny, jeśli chcesz uzyskać dostęp do ustawień lub funkcji, które nie są dostępne lub łatwo dostępne w systemie Windows. Niektóre z tych funkcji obejmują; ustawienie trybu samolotowego, progu naładowania baterii i ładowania przez USB.

Czy powinienem usunąć Lenovo Quick Optimizer?

Jeśli nadal znajdujesz to oprogramowanie na swoim laptopie, powinieneś je usunąć, ponieważ zostało wycofane i nie służy żadnemu celowi. Ponadto Lenovo Quick Optimizer nie jest już obsługiwany przez Lenovo. Firma wycofała go 27 lipca 2016 r. W rezultacie nie można go już pobrać. Aby odinstalować program Lenovo Quick Optimizer:

 1. Przejdź do panelu sterowania.
 2. Wybierz Odinstaluj program
 3. Kliknij Dodaj lub usuń program.
 4. Po zlokalizowaniu programu Lenovo QuickOptimizer kliknij prawym przyciskiem myszy iz menu podręcznego wybierz opcję Odinstaluj.

Gdzie i jak pobrać Lenovo Vantage?

Aplikację Lenovo Vantage można pobrać ze sklepu Microsoft Store. Oto prosty sposób, aby go pobrać.

 1. Znajdź Microsoft Store w menu startowym.
 2. Otwórz Microsoft Store i wyszukaj Lenovo Vantage.
 3. Gdy pojawi się ikona Lenovo, kliknij ją, aby uzyskać dostęp do strony aplikacji.
 4. Następnie kliknij „Pobierz i uruchom”, aby pobrać aplikację.
 5. Po zakończeniu pobierania Lenovo Vantage kliknij Uruchom, a aplikacja otworzy się po załadowaniu.

Jak odinstalować Lenovo Vantage

 1. Przejdź do Panelu sterowania.
 2. Kliknij programy, a następnie wybierz Odinstaluj program.
 3. Przewiń w dół, aby znaleźć aplikację Lenovo Vantage na ekranie Programy i funkcje.
 4. Po zlokalizowaniu aplikacji kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Odinstaluj.

Jak usunąć oprogramowanie szpiegujące Lenovo

 1. Przejdź do Panelu sterowania.
 2. Wybierz programy
 3. Poszukaj VisualDiscovery w obszarze Odinstaluj program.
 4. Poszukaj oprogramowania szpiegującego i odinstaluj je.
🔥 Zalecana:  Czy Shiba Inu może być przygotowany na wzrost o 40% lub więcej?

Tymczasem pamiętaj, że komputery Lenovo nie są już wyposażone w oprogramowanie szpiegujące. A przynajmniej tak marka obiecuje użytkownikom. Jeśli jednak odkryłeś oznaki oprogramowania szpiegującego na starym urządzeniu, wykonaj powyższe czynności.

Przeczytaj także: Touchpad Lenovo Legion nie działa? Najlepsze poprawki

Jak zatrzymać aktualizacje Lenovo

 1. Uderz w Okna + R klawisze jednocześnie. Spowoduje to otwarcie polecenia Uruchom.
 2. Typ “gpedit.msc” w polu Uruchom i naciśnij OK. Spowoduje to uruchomienie Edytora lokalnych zasad grupy.
 3. Wybierz opcję konfiguracji komputera w lokalnym edytorze zasad grupy. Następnie wybierz szablon administracyjny.
 4. W opcji konfiguracji komputera pojawi się kilka opcji; wybierać Komponent Windows i wtedy Aktualizacja systemu Windows. Jest napisany w tym formacie; Konfiguracja komputera — Szablon administracyjny — Składnik systemu Windows — Aktualizacja systemu Windows — Edytor lokalnych zasad grupy.
 5. Kliknij dwukrotnie plik Skonfiguruj automatyczną aktualizację opcja. Aby włączyć politykę, przejdź na lewą stronę komputera i zaznacz opcję Włączone.
 6. W ramach włączonej opcji możesz w dowolny sposób skonfigurować automatyczne aktualizacje z następujących elementów:
 • Powiadamiaj o pobraniu i instalacji.
 • Powiadomienie o instalacji i automatycznym pobraniu.
 • Pozwól lokalnemu administratorowi wybrać ustawienie.