Czy laptopy do gier są dobre do programowania? Laptopy MSI, Dell, HP do gier

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy laptopy do gier są dobre do programowania? Laptopy MSI, Dell, HP do gier

Laptopy do gier są znane z tego, że są bardzo potężnymi maszynami, od dedykowanych kart graficznych po jedne z najbardziej wytrzymałych konstrukcji, jakie można sobie wyobrazić. Wielu, którzy przeczytali nasz artykuł na temat najlepszych laptopów do gier i programowania, trafiło na tę stronę z wyszukiwania „czy laptopy do gier są dobre do programowania”. Stąd ten artykuł o tym, czy laptopy do gier są dobre do programowania.

Czy laptopy do gier są dobre do programowania?

Tak, laptopy do gier są dobre do programowania i kodowania wszelkiego rodzaju. Jeśli pytasz o to, ponieważ chcesz dostać laptopa do gier, który mógłby pełnić funkcję laptopa do pracy, to jak najbardziej, idź do niego. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że laptop do gier jest świetny do programowania z ekonomicznego punktu widzenia, jest to, że są tańsze niż niektóre wysokiej klasy laptopy, takie jak MacBooki i laptopy Microsoft Surface. Chociaż nie zawsze są tak drogie, interesujące jest to, że mają funkcje i jakość wykonania porównywalną z tym, co otrzymujesz na tych wysokiej klasy laptopach typu programistycznego.

Pomijając ekonomię, niedawno przyjąłem laptopa do gier, tzw Dell Gaming G3 15 3500i choć jest trochę tańszy niż topowe modele laptopów do gier, ma solidną moc, wystarczającą do obsługi Javy, Android Studio i kilku innych środowisk programistycznych.

Najlepsze laptopy do gier do programowania i kodowania

Rzućmy okiem na niektóre specyfikacje, które zwykle można znaleźć w laptopach do gier, i zobaczmy, dlaczego odpowiedź na pytanie „czy laptopy do gier są dobre do programowania” będzie twierdząca.

PROCESOR: Jeśli piszesz kod w VIM, będziesz mieć od 3 do 5 kontenerów dokerów działających w tym samym czasie, nie zapominając o różnych maszynach wirtualnych pod VirtualBox, które mogą działać w tle. Jeśli jesteś kimś takim jak ja, który korzysta jednocześnie z dwóch różnych przeglądarek — Chrome do programowania i Firefox do komunikacji, ważny jest wydajny procesor. Powinienem dodać, że liczba kart otwieranych w tych przeglądarkach może być całkiem niezła, z różnych kart GitHub do różnych na Przepełnienie stosu. Jeśli twój laptop nie ma zdrowego procesora, który jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać to ciepło, brakuje ci.

Przeczytaj także: Najlepsze odnowione laptopy do gier

Składowanie: Jeśli chodzi o pamięć masową, laptopy do gier również pokonują inne laptopy pod względem swobody, jaką dają użytkownikom w zakresie wprowadzania zmian i dołączania. Otrzymasz 1 dysk SATA SSD i 2 gniazda NVME na wielu laptopach do gier, a to duży wzrost.

Pamięć: jeśli myślisz, że 8 GB RAM wystarczy, to prawdopodobnie jesteś lekkim programistą i graczem. Podczas gdy wiele laptopów do gier nadal jest wyposażonych w 8 GB pamięci RAM, wiele z nich obsługuje aktualizacje do 32 GB, a to jest coś, co rzadko można znaleźć w standardowych laptopach.

Mimo to znajdziesz laptopy do gier z 12 GB i 16 GB pamięci RAM od razu po wyjęciu z pudełka i po cenach porównywalnych z najlepszymi modelami laptopów na rynku. Dzięki pamięci RAM, którą otrzymujesz w laptopach do gier, zobaczysz porównywalną poprawę szybkości ładowania przeglądarki, będziesz mógł korzystać z większej liczby kart Chrome i Firefox, a jeśli zajmujesz się programowaniem mobilnym, dodatkowe zapotrzebowanie podczas uruchamiania emulatora urządzenia a IDE nie miałoby wpływu na maszynę.

Przeczytaj także: Jak używać laptopa jako monitora na PS4

Podwójna książka: Czy chcesz uruchomić system operacyjny Windows 10 i zagrać w kilka gier, mając uruchomiony program Photoshop? A może musisz grać w gry, nawet gdy narzędzia do edycji wideo, takie jak Adobe Premiere Pro i Resolve, działają w tle? Jeśli chcesz wykonać którąkolwiek z tych czynności bez zwiększania pojemności pamięci masowej, laptop do gier to oczywistość.

🔥 Zalecana:  Modele nieliniowe – w stronę sztucznej inteligencji

Wyświetlacz i grafika: Nie ma nic lepszego niż uruchomienie środowiska programistycznego lub kreatywnych aplikacji, takich jak Adobe Photoshop i Premiere lub Davinci Resolve na komputerze o dobrej rozdzielczości, niesamowitym wyświetlaczu HD i najwyższej jakości kolorów. Wiele popularnych laptopów dostępnych na rynku ma wyświetlacze LCD, które są po prostu wspaniałe. Z pewnością chciałbyś wiedzieć, jak to jest zobaczyć, jak NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti lub AMD Radeon czuje się na laptopie; odpowiednie sterowniki, które zapewniają, że maszyna nie domyślnie korzysta ze zintegrowanej grafiki Intela, zapewniając niezbyt atrakcyjne widoki.

Czytaj także: Najlepsze laptopy z kartą graficzną Nvidia

Chłodzenie: Jeśli jesteś kimś, kto przekazuje wsparcie wielordzeniowe do kompilacji laptopa, będziesz generować dużo ciepła na swoim laptopie, a ja spędzam sporo czasu na kompilowaniu projektów w C/C++ i Javie, i możesz się domyślić tylko ile ciepła będzie generować. Laptopy do gier są wyposażone w ulepszony system chłodzenia, którego nie można znaleźć w zwykłych laptopach.

Klawiatura: programista prawdopodobnie uszkodzi swoją klawiaturę wcześniej niż większość użytkowników komputerów osobistych; w rzeczywistości, w mniej niż rok od zakupu nowego komputera, widziałem, jak tracę około 15% oznaczeń na mojej klawiaturze. Gracze używają klawiatury do kontrolowania gier, stąd trwalsza zintegrowana klawiatura w laptopach do gier. Ponieważ są one przeznaczone dla użytkowników, którzy spędzają dużo czasu na uderzaniu w klawiaturę, są one pośrednio przeznaczone do użytku przez programistów.

Zbudować: Kolejnym obszarem, w którym laptopy do gier pokonują swoich odpowiedników, będzie jakość wykonania. Ponieważ te laptopy zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać nieostrożne obchodzenie się z nimi przez graczy i bardziej regularne noszenie, co skutkuje upuszczaniem i rozlewaniem płynów, są idealnym towarzyszem programisty.

Przeczytaj także: Jak zwiększyć liczbę klatek na sekundę na laptopach z systemem Windows 10

Czy zatem laptopy do gier nadają się do programowania? Tak, mają ponadprzeciętne konstrukcje, lepszą jakość klawiatury, świetne chłodzenie, potężną pamięć masową i pamięć oraz najwyższej klasy grafikę; wszystkie funkcje, które są ważne w pracy programistów i kreatorów.

Czy laptop MSI jest dobry do programowania?

Tak, laptopy MSI są dobre do programowania. Mają ponadprzeciętne konstrukcje, lepszą jakość klawiatury, świetne chłodzenie, potężną pamięć masową i pamięć oraz najwyższej klasy grafikę; wszystkie funkcje, które są ważne w pracy programistów i kreatorów.

Jakie są wady laptopów do gier?

Największą wadą laptopów do gier jest ich wysokie zużycie energii, które może skrócić żywotność baterii. Wymagają więc częstych zmian baterii.

Kolejną wadą jest to, że te komputery są ogromny i masywny. Dlatego jeśli często podróżujesz i musisz zabrać je ze sobą, mogą być ciężarem.

Ponadto, nie możesz ich uaktualnić. Jeśli chcesz mieć najnowsze funkcje, musisz sprzedać swojego starego laptopa, dołożyć trochę gotówki i kupić nowy. Ale pewnego dnia się zestarzeje, gdy pojawi się kolejna nowa wersja. A jeśli każdy gracz to zrobi (sprzedaje swoje stare laptopy do gier na nowe), kto kupi twój stary laptop?

Wreszcie, laptopy do gier są droższe niż zwykłe laptopy. Zawiera wiele nowych i zaawansowanych funkcji, dlatego też koszt tego typu laptopów jest bardzo wysoki – zwykle dwukrotnie wyższy od zwykłego laptopa.

Jaka jest różnica między laptopem do gier a laptopem do programowania?

Laptopy do gier to właściwie to samo, co laptopy do programowania. Lub powiem, laptop do gier to laptop do programowania z ulepszonymi funkcjami. Nie znajdziesz wielu laptopów nazwanych i dedykowanych do programowania, ale laptopy do gier wyrzeźbiły swoją niszę na rynku.

🔥 Zalecana:  Czym są PowerLike na Instagramie?

Jednak chociaż laptop z funkcjami odpowiednimi do programowania niekoniecznie jest idealny do grania, każdy dobry laptop do gier będzie idealny do programowania.

Komputer do gier musi być bardzo wydajny, wyposażony w sprzęt najnowszej generacji i wysokiej klasy (zwłaszcza GPU). Powinien działać w systemie Windows, ponieważ jest to system operacyjny, który ma najnowsze gry ze względu na jego popularność.

Z drugiej strony komputer do programowania (zakładając, że nie poświęcasz się programowaniu gier najnowszej generacji) nie musi być tak potężny. Zwykły i5 lub i7 jest w porządku, a GPU można zintegrować.

Ważniejsze jest, aby laptop do programowania był lekki niż mocny. A najważniejsze na poziomie oprogramowania jest to, że jest stabilne, szybkie i ma solidne środowisko programistyczne.

Czy laptopy do gier MSI są dobre?

Tak, laptopy do gier MSI należą do najlepszych na rynku, ponieważ MSI jest dziś marką referencyjną w świecie komputerowych gier wideo. Marka oferuje laptopy z dedykowanymi kartami graficznymi do uruchamiania najbardziej wymagających gier.

Korzysta z lidera w dziedzinie jakości kart graficznych: NVIDIA (czy to w laptopach, wieżach, czy urządzeniach typu all-in-one). Zastosowane karty to NVIDIA GeForce GTX, które są dostępne w kilku modelach.

MSI wyposaża również swoje laptopy w minimum 8 GB pamięci o dostępie swobodnym (RAM), niezbędnej do gier wideo wymagających dużej ilości zasobów. Niektóre modele (drogie) oferują nawet do 16 GB. MSI używa tylko Intel Core i5 w swoich podstawowych cenach modeli po stronie procesora, ale przez większość czasu będziesz mieć procesor i7.

Jak sprawdzić, czy laptop nadaje się do gier

1. Odwiedź Witryna internetowa Tabeli wymagań systemowych aby dowiedzieć się, czy Twój system poradzi sobie z wybraną grą

2. Pod 1) wpisz pierwsze litery swoich ulubionych gier, a znajdziesz rozwijane menu, z którego możesz wybrać odpowiednią grę! Jeśli nie chcesz przewijać przez długi czas, możesz również wpisać nazwę w oknie wyboru.

3. Następnie pod 2), kliknij niebieski „Czy możesz to uruchomić” przycisk. Na następnej stronie, która się otworzy, kliknij „Czy możesz to uruchomić” ponownie na niebiesko.

4. System powinien być w stanie wykryć, czy komputer jest idealny do gier, pobierając, instalując i uruchamiając aplikację wykrywającą w systemie.

5. Serwis wskaże Ci, czy komputer spełnia minimalne, a nawet zalecane wymagania gry. Posunie się również trochę dalej, aby opisać każdy z twoich komponentów.

Wskazówka

Wyszukuj i przeprowadzaj testy w najpotężniejszych, bardzo wymagających grach, takich jak Red Dead Redemption 2 lub Forza Horizon 5. Jeśli Twój komputer może je uruchomić, będzie idealny do dowolnej gry.

Czy laptop do gier HP Pavilion nadaje się do programowania? Recenzja

Kluczowe cechy

  • 15,6-calowy ekran Micro-EDGE
  • NVIDIA GeForce GTX 1650
  • Procesor Intel Core i5-9300H
  • 8 GB SDRAM i 256 GB SSD

The Laptop HP Pavilion to jeden z najlepszych laptopów do gier/programowania, jaki widziałem od dłuższego czasu. To, co najbardziej podoba mi się w tym modelu, to duża szybkość i moc oraz wymienny ekran dotykowy, który pozwala zamienić go w tablet. Laptop HP Pavilion z 15,6-calowym wyświetlaczem i rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli jest idealny dla tych, którzy potrzebują stosunkowo dużego laptopa bez zbędnych dodatków.

Ten potężny czterordzeniowy procesor Intel Core i5-9300 dziewiątej generacji jest superszybki i wyposażony w technologię Intel Turbo Boost, która zapewnia niezrównaną wydajność. Ponadto jest wyposażony w cztery porty USB, port sieci Ethernet, pełnowymiarowe złącze HDMI, gniazdo słuchawkowe/mikrofonowe i wiele innych.

Najlepsze laptopy do gier MSI

MSI to marka, do której należy się udać, jeśli szukasz niezawodnego laptopa do gier. Wybrałem więc i przejrzałem dwa moim zdaniem najlepsze laptopy do gier MSI:

🔥 Zalecana:  Jak naprawić zablokowane konto na Facebooku?

1. MSI Stealth 15M

MSI Stealth 15M to cienki laptop dla graczy. Ma 15,6-calowy ekran Full HD IPS przy 144 Hz, procesor Intel Core i7-11375H, dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce typu RTX 3060 oraz 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci SSD.

Doskonała wydajność STEALTH 15M oferuje wszystkim graczom potężną maszynę i możliwości przetwarzania na wyższym poziomie.

Wreszcie laptop do gier MSI jest wyposażony w MSI Cooler Boost, zastrzeżoną technologię, która zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła i kontrolę. Najnowocześniejsze wentylatory i rurki cieplne są zintegrowane, więc masz wentylację, której potrzebujesz do zabawy i pracy.

2. Laptop gamingowy MSI Pulse GL66

MSI Pulse GL66 to laptop do gier z doskonałą grafiką Nvidia GeForce RTX 3070. Ma wysokiej jakości podwozie zaprojektowane przez Maartena Verhoevena na podstawie jego wizji myśliwców przyszłości z optymalnymi otworami wentylacyjnymi z tyłu.

Laptop do gier MSI jest wyposażony w ekskluzywny system Cooler Boost 5 z dwoma wentylatorami i dedykowanymi rozwiązaniami termicznymi w karcie graficznej i procesorze. Ekran ma 15,6 cala i rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) na panelu IPS znanym ze 100% zakresu kolorów sRGB. Ten ekran oferuje wyjątkową jakość obrazu do profesjonalnej edycji wideo lub zadań związanych z projektowaniem graficznym i grami wideo.

Najlepsze marki laptopów do gier do programowania

Szukasz laptopa do gier, który nadaje się również do programowania? Zawęź wyszukiwanie do tych marek i modeli laptopów do gier:

Acer: Predator

Jeśli niekoniecznie jest to pierwsza marka, która przychodzi na myśl, szukając laptopa do gier/programowania, Acer nadal oferuje niezawodne, wydajne i eleganckie produkty, które doskonale spełniają oczekiwania graczy i profesjonalistów.

Zwłaszcza od czasu wprowadzenia serii Predator w 2016 roku. Predator zawiera innowacyjne funkcje, takie jak technologia FrostCore. Dzięki temu laptop jest chłodny nawet podczas intensywnego użytkowania.

MSI

MSI specjalizuje się również w komputerach PC dla graczy i oferuje szeroką gamę wydajnych i bogatych w funkcje laptopów, z których część omówiłem w tym artykule.

Niezależnie od tego, czy chodzi o upakowanie dwóch pełnowymiarowych procesorów graficznych GTX 980 w jednej obudowie, czy o umieszczenie klawiatury mechanicznej w laptopie, marce nie brakuje wyobraźni i zawsze udaje się wyczarować niespodziankę ku uciesze entuzjastów gier poszukujących nowych produktów.

ASUS: Republika graczy (ROG)

Postanowiłam, że najlepsze zostawię na koniec. Asus to jedna z najbardziej zaufanych marek laptopów z różnymi modelami do każdego zastosowania. Marka koncentruje się na przenośności, wzornictwie, innowacjach i wydajności w każdym wydaniu.

Myślę, że flagowiec Asus ROG Zephyrus G15 jest najlepszym z linii ROG i gier tej marki.

Ostatnia aktualizacja 2023-06-09 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.