Czy ktoś może śledzić mój telefon, jeśli moja lokalizacja jest wyłączona?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy ktoś może śledzić mój telefon, jeśli moja lokalizacja jest wyłączona?

Śledzenie lokalizacji jest częstym problemem związanym z naruszaniem prywatności. Nie wiem jednak, czy nazwać to inwazją na prywatność, ponieważ aplikacje pozwalają teraz znajomym z kręgu zobaczyć, gdzie znajduje się użytkownik urządzenia dzięki udostępnianiu lokalizacji.

Ale co, jeśli lokalizacja telefonu jest wyłączona? Pytasz, czy ktoś może namierzyć mój telefon, jeśli moja lokalizacja jest wyłączona? A może zgubiłeś telefon i chcesz wiedzieć, czy nadal możesz go śledzić za pomocą funkcji Znajdź mój telefon lub innej aplikacji, nawet przy wyłączonej lokalizacji? W tym artykule odpowiem na wszystkie pytania dotyczące lokalizacji telefonu oraz tego, co można, a czego nie można zrobić.

Czy ktoś może śledzić mój telefon, jeśli moja lokalizacja jest wyłączona?

Cóż, dobrą wiadomością (dla tych, którzy chcą śledzić swoje telefony) i złą wiadomością (dla tych, którzy nie chcą, aby ich lokalizacja została odkryta) jest to, że Twój telefon nadal może być śledzony, jeśli Twoja lokalizacja jest wyłączona!

Po pierwsze, zacznę od stwierdzenia, że ​​lokalizacja Twojego telefonu nie jest jedyną funkcją, która pomaga w geolokalizacji telefonu. Usługi lokalizacyjne w smartfonie obejmują funkcje GPS, usługi sieciowe, Wi-Fi i Bluetooth. Możesz także śledzić telefon za pomocą jego unikalnego numeru identyfikacyjnego o nazwie International Mobile Equipment Identity (IMEI).

Na przykład, gdy zgłosisz zgubienie, policja może namierzyć Twój telefon za pomocą wbudowanego GPS lub numeru IMEI. Możesz także śledzić i znajdować lokalizację swojego telefonu za pomocą internetowego modułu śledzącego IMEI.

Twój operator sieci może również pomóc w geolokalizacji telefonu. Na przykład, jeśli karta SIM jest nadal włożona, telefon wykonuje triangulację z najbliższymi masztami sieciowymi, a operator sieci może dostarczyć dane o lokalizacji.

Ponadto aplikacje do wyszukiwania telefonów mogą pomóc zlokalizować telefon niezależnie od tego, czy lokalizacja jest włączona, czy wyłączona.

Przeczytaj także: Czy usługi lokalizacyjne wyczerpują baterię na iPhone’ach i Androidach?

Jak ktoś może śledzić moją lokalizację na iPhonie?

Możesz znaleźć czyjąś lokalizację w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji szpiegowskiej, takiej jak mSzpieg. Na szczęście architektura bezpieczeństwa Apple jest dość szczelna iw przeciwieństwie do Androida znalezienie czyjejś lokalizacji jest nieco skomplikowane. Ale to nie jest niemożliwe!

Dzięki aplikacji takiej jak mSpy nie musisz mieć włączonej lokalizacji telefonu. Aby rozpocząć korzystanie z mSpy do lokalizowania telefonu komórkowego, osoba musi najpierw zainstalować go w smartfonie, który ma zostać zlokalizowany. Po zakończeniu oprogramowanie to zbiera wszystkie dane o lokalizacji. Następnie muszą tylko zalogować się do panelu sterowania i śledzić Twoją aktywność.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych stron internetowych, takich jak społeczeństwo6 — ostateczny przewodnik 2023

Instalacja aplikacji trwa zwykle tylko kilka minut i od tego momentu uruchamiany jest proces jej zdalnego monitorowania.

W tym oprogramowaniu podoba mi się to, że nie będzie widoczne na liście aplikacji w telefonie, aby wzbudzić podejrzenia właściciela. Działa potajemnie!

Poniżej przedstawiono niektóre funkcje lokalizacyjne tego oprogramowania:

Widok mapy

Po podłączeniu do osobistej przestrzeni mSpy możesz uzyskać dostęp do historii ruchu celu, klikając na Lokalizacje zakładka na pulpicie nawigacyjnym.

To oprogramowanie wygeneruje mapę, na której można zobaczyć różne pozycje celu. Pamiętaj, że zostanie również wyświetlona godzina i data każdego ruchu.

Widok listy

Ta lista identyfikuje wszystkie pozycje zajmowane przez telefon docelowy w danym okresie. Więc nawet jeśli ich lokalizacja jest wyłączona, historia lokalizacji będzie wyświetlana na pulpicie nawigacyjnym.

Jeżeli zechcesz przejrzeć listę stanowisk, będziesz miał również dostęp do takich danych jak:

  • Szerokość i długość geograficzna;
  • Dokładny adres punktu GPS;
  • Dokładna data i godzina odczytu;
  • I link do przekierowania do mapy.

Ustawianie interwału lokalizacji

Ustawienie zasięgu nie jest sposobem na zlokalizowanie telefonu, ale raczej opcją ustawienia lokalizacji w mSpy. Ta funkcja określa okres, w którym mSpy będzie musiał wysłać pozycję. Domyślnie jest to 25 minut, ale możesz dowolnie modyfikować ten czas.

Uwaga: Skróć ten okres tylko w razie potrzeby. Im niższy, tym większe zasoby serwera mSpy.

Aby poznać wszystkie pełne funkcje mSpy, możesz sprawdzić próbny jak działa oprogramowanie lub obejrzyj poniższy film:

Przeczytaj także: Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację

Jak zobaczyć czyjąś lokalizację na iPhonie

Jeśli masz dane telefonu bliskiej osoby i chcesz zobaczyć jej lokalizację, zaloguj się do Apple iCloud z ich Apple ID. Następnie wybierz urządzenie, które chcesz zlokalizować na pasku narzędzi. Teraz możesz zobaczyć lokalizację telefonu na mapie.

iPhone jest oznaczony zieloną kropką na mapie. Powinieneś więc teraz sprawdzić, czy osoba, którą próbujesz zlokalizować, jest w biurze, w domu lub gdzie indziej.

Możesz także użyć tej procedury, aby określić, kiedy ostatnio zlokalizowano iPhone’a. Na przykład, jeśli masz tylko iPhone’a w mieszkaniu, możesz odtworzyć melodię i znaleźć ją w ten sposób.

Aby to zrobić, przejdź do zielonej kropki na mapie i kliknij „i”. Teraz pojawi się małe wyskakujące okienko, w którym możesz kliknąć Odtwórz dźwięk.

Ważny: Lokalizowanie urządzenia z systemem iOS działa tylko wtedy, gdy wyraźnie zezwolisz na to w ustawieniach usługi iCloud na urządzeniu. Możesz zobaczyć dokładną ścieżkę do funkcji poniżej:

🔥 Zalecana:  Chatbot z najmniejszą liczbą linii kodu – w stronę sztucznej inteligencji

Jak włączyć lokalizację iPhone’a na iPhonie

  1. Iść do Ustawienia
  2. Kliknij swój Identyfikator Apple’a (pierwsza zakładka w Ustawieniach). Daleko na liście znajduje się a Znajdź mojego IPhone’a Sekcja.
  3. Włączyć coś Znajdź mojego IPhone’a

Kiedy ktoś udostępnia swoją lokalizację, jak to widzisz?

Niezależnie od trybu udostępniania aplikacja Mapy (Google Maps lub Apple Maps) wygeneruje adres internetowy, który ludzie będą mogli kliknąć i zobaczyć bieżącą lokalizację danej osoby. Następnie musisz dotknąć otrzymanego łącza, aby uruchomić Mapy i automatycznie zlokalizować je na mapie.

Na wyświetlonej mapie naciśnij krótko niebieskie kółko symbolizujące ich położenie. Następnie możesz powiększyć mapę, aby zobaczyć lokalizację celu. Jest to dobra funkcja, aby sprawdzić swoich bliskich i wiedzieć, że nie są na złej ścieżce.

Przeczytaj także: Dlaczego moja lokalizacja jest błędna na moim telefonie z Androidem?

Jak sprawdzić, czy ktoś sprawdził Twoją lokalizację na iPhonie

Jeśli używasz jednej z najnowszych wersji systemu iOS, zobaczysz małą ikonę lokalizacji obok ikony Wi-Fi, gdy ktoś sprawdzi Twoją lokalizację.

Możesz także zobaczyć, która aplikacja ostatnio korzystała z którejkolwiek z Twoich usług lokalizacyjnych w ustawieniach iOS. Iść do Ustawienia > Prywatność > Lokalizacja Usługi aby wyświetlić aplikacje sprawdzające Twoją lokalizację w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jak zapobiegać niechcianemu śledzeniu lokalizacji

Zacznij od wyłączenia funkcji historii lokalizacji. Niestety śledzenie lokalizacji Google można tylko wstrzymać, a nie zatrzymać. Możesz to zrobić, dotykając swojego telefonu Ustawienia. Iść do lokalizacja >> Zaawansowany >> Historia lokalizacji Google.

Domyślnie jest ustawiony na „Wł.”. Jeśli dotkniesz przełącznika, aby wyłączyć tę funkcję, Android połączy Cię z Twoim kontem Google. Znajdziesz tam kolejny przełącznik Lokalizacja Historia.

Gdy tylko przesuniesz go do pozycji wyłączonej, pojawi się strona informacyjna, na której musisz przewinąć w dół, aby móc „wstrzymać” funkcję. Następnie pojawi się okno, w którym możesz Usuń wszystkie działania.

Jednak rejestrowanie miejsca pobytu przez telefon komórkowy i Wi-Fi jest kontynuowane.

Wyłączenie historii lokalizacji nie wystarczy

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że wyłączenie lokalizacji telefonu nie wystarczy. Amerykańska agencja informacyjna AP opublikowała m.in sprawozdanie w 2018 r który wskazał, że Android zbiera dane o lokalizacji nawet wtedy, gdy historia lokalizacji jest wyłączona.

Już w sierpniu 2018 roku amerykańska agencja informacyjna AP odkryła, że ​​Google zbiera dane o ruchu użytkownika pomimo przełączania historii lokalizacji.

Gdy tylko połączysz się z Internetem za pomocą telefonu komórkowego lub sieci WLAN, na przykład lokalna prognoza pogody zostanie automatycznie zaktualizowana. Odpowiedzialna aplikacja wykorzystuje identyfikator podłączonej stacji telefonu komórkowego oraz oznaczenia otaczających sieci WLAN i Bluetooth.

🔥 Zalecana:  Nowy model uczenia maszynowego Google Chrome na urządzeniu może blokować 2,5 razy więcej potencjalnych ataków phishingowych i potencjalnie złośliwych witryn

Android pyta również o lokalizację podczas otwierania Map Google lub rozpoczynania wyszukiwania. Pasja Google do gromadzenia danych nie oszczędza nawet użytkowników urządzeń Apple.

Gdy tylko otworzysz aplikację, taką jak Mapy Google, automatycznie rejestruje ona Twoją bieżącą lokalizację. Jeśli właściciel iPhone’a ma konto Google, program wprowadza dane do ich osi czasu i zapisuje je.

Jak przeglądać i usuwać dane lokalizacji

Mapy Google to najprostszy sposób na wywołanie zapisanych danych o lokalizacji. Nie otwieraj usługi map w przeglądarce, ale w aplikacji na smartfonie.

Po otwarciu aplikacji dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu i dalej Twoja linia czasowa w następnym oknie. Na przykład dotykając Dzisiajmożesz otworzyć kalendarz, aby zobaczyć, gdzie byłeś każdego dnia.

Aby usunąć dane, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu, przejdź do Ustawienia i prywatność w menu, a na następnym ekranie stuknij Usuń całą historię lokalizacji.

Przeczytaj także: Jak zmienić głos w Mapach Apple

Jak zapobiegać wykrywaniu i śledzeniu lokalizacji

Powinieneś się wyłączyć Użyj lokalizacji nawet jeśli zapewnia to tylko ograniczoną ochronę. Możesz się tu dostać z telefonu Ustawienia > Lokalizacja.

Jeśli korzystasz z aplikacji, które opierają się na informacjach o lokalizacji, możesz zezwolić na to jako wyjątek, wybierając opcję „Dostęp do lokalizacji przez aplikacje”. Ponadto „Skanowanie Wi-Fi i Bluetooth” powinno pozostać wyłączone, aby w tle nie odbywało się wyszukiwanie sieci bezprzewodowych.

Po stuknięciu „Zaawansowane” należy wyłączyć „Udostępnianie lokalizacji”, „Dokładność lokalizacji”, „Historię lokalizacji” i „Usługę lokalizacyjną w sytuacjach awaryjnych”.

Jednak to nie wystarczy, aby uniemożliwić zapisywanie historii lokalizacji. Aby prawidłowo to zatrzymać, dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym rogu. Następnie dotknij „Twoja oś czasu” i trzy kropki w prawym górnym rogu.

Iść do Ustawienia i prywatność, przewiń w dół i wyłącz Historię lokalizacji. Możesz usunąć dane, które zostały już zapisane, klikając „Usuń całą historię lokalizacji”. Wybierając opcję „Automatycznie usuwaj historię lokalizacji”, instruujesz Google, aby automatycznie usuwała dane o Twojej lokalizacji.

Ostrzeżenie: