Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania jest złe?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania jest złe?

Większość z nas nie może obejść się bez telefonów. Nasze telefony pomagają nam łączyć się z innymi ludźmi, ze światem, ze wszystkim w zasadzie i niektórym z nas może być trudno uwolnić się od tego połączenia nawet na kilka minut.

Prawie każdy użytkownik telefonu jest winny używania telefonu podczas ładowania. Nawet jeśli to było „tylko na sekundę” lub „tylko jeden raz” – wszyscy to zrobiliśmy. Podłączasz telefon i zauważasz powiadomienie na ekranie, które cię rozprasza i powoduje, że nadal go używasz, zamiast ładować. Niektórzy z nas nawet odbierają lub wykonują połączenia podczas ładowania.

Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania jest złe? Czytaj dalej aby się dowiedzieć! Odpowiemy również na kilka innych palących pytań nurtujących większość użytkowników telefonów.

Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania jest złe?

Nie, korzystanie z telefonu podczas ładowania niekoniecznie jest złe, ale zdecydowanie zaleca się pozostawienie go do naładowania. Możesz go używać podczas ładowania, kiedy zajdzie taka potrzeba, ale upewnij się, że nie stanie się to nawykiem. Korzystanie z telefonu podczas ładowania nie tylko wpłynie na stan baterii, ale może również spowodować rozładowanie baterii i ostatecznie śmierć lub nagrzanie telefonu, co może być dość niewygodne i niebezpieczne.

Każda bateria ma określony czas potrzebny do pełnego naładowania, ale gdy jest używana podczas ładowania, trwa to znacznie dłużej i ładuje się znacznie wolniej. Powoduje to wybrzuszenie baterii, a gdy to się stanie, spowoduje to wiele problemów dla użytkownika – zwłaszcza w przypadku wbudowanych baterii. Zdarzają się również przypadki porażenia prądem lub eksplozji baterii i spowodowania poważnych uszkodzeń, chociaż większość telefonów z wyższej półki ma ulepszony system termiczny, który chłodzi telefon w takiej sytuacji.

🔥 Zalecana:  Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej TikTok usuwa moje wersje robocze? (Odpowiedziano)

Niebezpieczeństwa związane z używaniem telefonu podczas ładowania są bardziej powszechne w przypadku fałszywych ładowarek lub wadliwych telefonów. Jeśli zamierzasz używać telefonu podczas ładowania, upewnij się, że używasz ładowarki zatwierdzonej przez producenta.

Przeczytaj także: Czy iPhone XR, SE, 11, 8, 7 ma ładowanie bezprzewodowe?

Czy można używać telefonu podczas ładowania za pomocą powerbanku?

Tak, korzystanie z telefonu podczas ładowania za pomocą powerbanku jest w porządku. Jeśli staje się to czymś, co robisz często, narażasz swoją baterię na ryzyko. Korzystanie z telefonu podczas ładowania za pomocą powerbanku wpłynęłoby na baterię na wiele różnych sposobów, jak wspomniano wcześniej. Możesz również uszkodzić port ładowania i/lub przewód ładowarki, ponieważ często dotykasz przewodu podczas korzystania z telefonu lub przypadkowo go ciągniesz.

Twoja bateria może również ulec uszkodzeniu, jeśli używasz powerbanku niskiej jakości lub o niewłaściwym napięciu. Jeśli musisz korzystać z telefonu podczas ładowania za pomocą powerbanku, możesz, w przeciwnym razie nie powinieneś.

Przeczytaj także: iPhone nie ładuje się, ale włącza się po podłączeniu? Najlepsze poprawki

Czy dobrze jest wyłączać telefon podczas ładowania?

Tak, dobrze jest wyłączyć telefon podczas ładowania. To zawsze dobry pomysł, zwłaszcza że po wielu godzinach pracy urządzenie odpoczywa – tak jak człowiek też potrzebuje odpoczynku. Wyłączenie telefonu podczas ładowania również poprawi stan baterii i utrzyma ją w doskonałej kondycji. Procesor Twojego urządzenia również pozostanie chłodny, a nie nagrzewa się podczas ładowania. Wyłączenie telefonu pomoże również w szybszym ładowaniu, ponieważ w tle nie będą działać żadne aplikacje.

Większość ludzi nie ma nic przeciwko wyłączaniu telefonów podczas ładowania, ponieważ może to spowodować utratę ważnych połączeń lub wiadomości. Nie jest konieczne wyłączanie telefonu podczas ładowania, aby uzyskać szybkie ładowanie, przełączenie go w tryb samolotowy jest przyzwoitą alternatywą dla wyłączania go lub po prostu nieużywania go podczas ładowania.

🔥 Zalecana:  Czy pisanie treści jest stresującą pracą? (Tak, 11 dużych stresorów)

Czy można używać telefonu Samsung podczas ładowania?

Od czasu do czasu można używać telefonu Samsung podczas ładowania. Nie zaleca się robienia tego często, ponieważ spowoduje to nagrzanie telefonu i uszkodzenie nie tylko baterii, ale także innych elementów telefonu. Zdarzały się również przypadki eksplozji baterii i porażenia prądem. Dlatego zdecydowanie odradzamy korzystanie z telefonu podczas ładowania, chyba że jest to naprawdę konieczne.

Przeczytaj także: iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie? Najlepsze poprawki

Czy odbieranie połączeń podczas ładowania jest złe?

Nie, odbieranie połączeń podczas ładowania niekoniecznie jest złe, ale przyłożenie telefonu do twarzy i odebranie połączenia podczas ładowania może być niebezpieczne i niewygodne, głównie z powodu ciepła z telefonu. Bezpieczniejszą opcją byłoby ustawienie telefonu na głośniku lub odłączenie telefonu, odebranie połączenia, a następnie ponowne podłączenie go, gdy skończysz.

Telefony mają znacznie lepsze chłodzenie, a jeśli telefon za bardzo się nagrzewa podczas ładowania, prawdopodobnie jest to problem z telefonem lub podrobioną baterią, a nie faktem, że używasz go podczas ładowania.

Wniosek

Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania jest złe? Niekoniecznie.

Jednak chociaż może nie być powodu do paniki, o wiele bezpieczniej jest po prostu dać telefonowi czas na prawidłowe naładowanie. Pomoże to uniknąć problemów z baterią i może sprawić, że bateria będzie działać znacznie dłużej, więc dlaczego nie?