Czy jeśli zresetuję telefon, stracę wszystko?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy jeśli zresetuję telefon, stracę wszystko?

Zresetuj, wymaż, usuń, sformatuj lub wyczyść; istnieją różne sposoby mówienia o resetowaniu, jeśli chodzi o smartfony. Czasami konieczne jest wykonanie tego kroku, aby dać telefonowi drugie życie.

Ale pytanie, które wszyscy zadają w tym momencie, brzmi: „Czy jeśli zresetuję telefon, stracę wszystko?” Krótka odpowiedź brzmi: stracisz WSZYSTKO. Możesz jednak utworzyć kopię zapasową danych przed zresetowaniem, aby móc je przywrócić po zresetowaniu. Dlatego w tym artykule pokażę, jak zresetować telefon bez utraty ważnych danych.

Czy jeśli zresetuję telefon, stracę wszystko?

To zależy od rodzaju resetu, który wykonujesz. Miękki reset nie usuwa kontaktów, aplikacji ani danych multimedialnych. Jednak w przypadku twardego resetu utracisz większość danych telefonu, a telefon będzie czysty, tak jak pochodzi z fabryki. Dlatego nazywa się to resetem do ustawień fabrycznych.

Ale możesz przywrócić swoje dane, jeśli utworzysz kopię zapasową. Pamiętaj jednak, że reset powoduje odinstalowanie i usunięcie wszystkich zainstalowanych aplikacji. I nie będziesz w stanie przywrócić danych w aplikacji podczas przywracania aplikacji z danych kopii zapasowej.

Nie ma to wpływu na zewnętrzną kartę pamięci. Ale dla bezpieczeństwa powinieneś je usunąć przed twardym resetem. Jedyne, co pozostaje, to kopia zapasowa wszystkich ważnych danych, która jest tak kompleksowa, jak to tylko możliwe.

Należy jednak pamiętać, że twardy reset nie zawsze jest konieczny. Miękki reset może również naprawić zacinający się i zawieszający się system operacyjny. To proste ponowne uruchomienie systemu operacyjnego czasami działa cuda i powinno być wykonane przed twardym resetem. I nie musisz robić kopii zapasowej, ponieważ nie stracisz swoich danych.

Ponadto należy regularnie dokładnie czyścić telefon, aby działał płynnie i szybko. Aplikacja podobna do Środek czyszczący Nox może pomóc w usunięciu nieużywanych plików i odinstalowaniu niepotrzebnych aplikacji. Dzięki temu nie będziesz musiał od czasu do czasu resetować telefonu.

Możliwe powody, dla których warto zresetować urządzenie

Istnieje wiele powodów, dla których warto lub możesz chcieć zresetować urządzenie.

1. Chcesz go sprzedać lub podarować komuś innemu

Jeśli planujesz sprzedać swój telefon, nie chcesz, aby Twoje dane pozostały w rękach nowego użytkownika. Najpierw musisz wykonać kopię zapasową danych, wylogować się z iOS lub konta Google i wyczyścić wszystko za pomocą twardego resetu.

Jeśli jednak kupiłeś już używany telefon i nadal możesz znaleźć dane ostatniego użytkownika, powinieneś zresetować telefon. Tutaj nie potrzebujesz kopii zapasowej.

2. Występują spowolnienia.

Czy Twój smartfon lub tablet ma poważne problemy z szybkością? Całkowite sformatowanie urządzenia to najlepszy sposób, aby to naprawić. Jednocześnie ważne jest, aby dokładnie sprawdzać, co instalujesz, ponieważ w tle może działać wiele natrętnych aplikacji.

Wiesz, te słynne aplikacje, które wysyłają Ci powiadomienia co pół godziny, kiedy o nic nie prosiłeś. Wyobraź sobie, że masz 3 lub 4 aplikacje tego samego rodzaju działające w tle. Wpływ na wydajność baterii i telefonu będzie dość przytłaczający.

3. Niewyjaśnione błędy

Czy masz aplikacje, które musisz wymusić zamknięcie lub które ulegają awarii bez powodu? Ponownie, zresetowanie telefonu komórkowego z Androidem jest nieuniknione i powinno rozwiązać te problemy.

Ale najpierw sugeruję sprawdzenie biblioteki aplikacji zainstalowanych na twoim urządzeniu. Następnie usuń te, które podejrzewasz, że mogą powodować problemy.

Jeśli musisz odinstalować i usunąć kilka aplikacji i ich danych, możesz zajrzeć do Sklepu Play, aby znaleźć inne alternatywy lub nowsze aktualizacje.

4. Zresetuj Androida po nieudanym flashowaniu zip

Po flashowaniu telefonu komórkowego innym plikiem flash telefon może stać się prawie bezużyteczny. W takim przypadku reset jest ważny. Pomaga przywrócić system do stanu początkowego, a tym samym rozpocząć od nowa w czystym stanie zdrowia.

🔥 Zalecana:  Najlepsze fundusze ETF typu „wszystko w jednym” firmy Fidelity w Kanadzie na rok 2022

Widząc, że Twój telefon komórkowy utknął, najprostszym rozwiązaniem pozostaje wykonanie następujących kroków:

 1. Wyłącz telefon
 2. Włącz go ponownie, naciskając Zwiększ głośność + dom + zasilanie
 3. Uzyskiwać Usuń dane / przywróć ustawienia fabryczneNastępnie Tak usuń wszystkie dane użytkownika i potwierdź przyciskiem zasilania lub blokady.
 4. Po zakończeniu i powrocie do listy ogólnej stuknij Teraz uruchom system ponownie. Twój telefon powinien się teraz zresetować i ponownie uruchomić.

5. Zrobić wiosenne porządki

Niektórzy użytkownicy nie mają żadnego szczególnego problemu, ale nadal mogą chcieć zrobić wiosenne porządki. Czasami jest to spowodowane posiadaniem zbyt dużej ilości nieoczyszczonych danych, które użytkownik chce usunąć wszystkie naraz, a nie jeden po drugim.

Ale znowu najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z opcji „Przywracanie ustawień fabrycznych”. W przypadku tej opcji ważne jest, aby mieć kopię zapasową telefonu.

Jak zresetować iPhone’a bez utraty wszystkiego

Istnieje wiele powodów, aby zresetować iPhone’a.

Możesz chcieć zwolnić miejsce na swoim urządzeniu. Może być konieczne cofnięcie ustawień wprowadzonych w ciągu miesięcy lub sprzedaż smartfona.

Ale oto rzeczy, które można zresetować iPhone’a bez utraty danych.

Krok 1: Utwórz kopię zapasową iOS.

Aby zachować aktualność danych nawet po zresetowaniu, wykonaj kopię zapasową systemu iOS przed zresetowaniem iPhone’a.

W ten sposób Twoje prywatne treści i ustawienia są zabezpieczone. Możesz przywrócić swoje dane w dowolnym momencie na innym iPhonie lub iPadzie. Aby wykonać kopię zapasową iPhone’a przed zresetowaniem, istnieją dwie opcje:

1. Kopia zapasowa iOS przez iCloud

 1. Iść do Ustawienia na Twoim iPhonie
 2. Stuknij w swoją nazwę użytkownika
 3. Następnie stuknij iCloud.
 • Stuknij Kopia zapasowa iCloud i przełącznik, który pojawia się po prawej stronie „Kopia zapasowa iCloud”.

Następnie Twoje dane zostaną zapisane na iCloud, jeśli masz na to wystarczającą ilość wolnej pamięci. Apple zapewnia każdemu posiadaczowi konta iCloud bezpłatnie 5 GB.

Jeśli stwierdzisz, że Kopia zapasowa iCloud opcja jest już aktywna, w iCloud jest już aktualna kopia zapasowa Twoich danych iOS.

2. Wykonaj kopię zapasową iOS za pomocą komputera

Z drugiej strony możesz również wykonać kopię zapasową iOS tradycyjnie, podłączając iPhone’a do komputera i wykonując kopię zapasową danych za pośrednictwem iTunes na laptopie.

Po podłączeniu iPhone’a iTunes otworzy się automatycznie. Aby wykonać kopię zapasową iOS, wybierz Streszczenie opcję w lewej szarej kolumnie i kliknij Utwórz kopię zapasową teraz. Następnie iTunes przejmuje system iOS i tworzy kopię zapasową wszystkich danych iPhone’a na komputerze. Aby uniknąć utraty danych, warto wybrać jeden z dwóch sposobów przed zresetowaniem iPhone’a.

Wskazówki i ostrzeżenia

 • Jeśli nie wybierzesz żadnej z tych opcji lub zaczniesz usuwać swoje dane, gdy nadal jesteś zalogowany na swoim koncie iCloud, Twoje dane zostaną usunięte z iCloud przed utworzeniem kopii zapasowej iOS.
 • Aby mieć pewność, że zachowasz wszystkie zdjęcia i kontakty, najpierw wyloguj się z iCloud. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia >> [username] >> Wyloguj się. Gdy to zrobisz, możesz spokojnie rozpocząć tworzenie kopii zapasowej iOS.

Krok 2: Jak zresetować iPhone’a po utworzeniu kopii zapasowej

W przeciwieństwie do użytkowników Samsunga czy Sony, jako posiadacz iPhone’a możesz wybierać spośród różnych wariantów resetowania, w zależności od tego, jak kompleksowo chcesz zresetować iPhone’a.

Zanim zdecydujesz się na opcję, przejdź do Ustawienia >> Ogólne >> Zresetuj iPhone’a >> Zresetuj.

Poniższe menu oferuje sześć opcji resetowania iPhone’a w Wersja iOS16. Odkryłem również, że jest to takie samo dla użytkowników iPhone’a, którzy nadal działają później niż iOS 10. Obecnie dostępne są następujące opcje:

🔥 Zalecana:  Przegląd SurveyRewardz 2023: Czy warto poświęcić swój czas?

1. Zresetuj wszystkie ustawienia

Ta opcja cofnie wszystkie ustawienia wprowadzone podczas korzystania z iPhone’a. Ta opcja resetowania iPhone’a nie wpływa na zdjęcia, muzykę, kontakty i inne dane.

2. Zresetuj całą zawartość i ustawienia

Jeśli chcesz usunąć całą zawartość i ustawienia z iPhone’a, w tym dane osobowe, takie jak zdjęcia i filmy, wybierz tę drugą opcję. Ta opcja jest szczególnie istotna w przypadku sprzedaży iPhone’a. Dzieje się tak, ponieważ gwarantuje, że nowy użytkownik nie będzie już mógł odczytywać twoich danych po zresetowaniu.

3. Ustawienia sieciowe

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, ten wariant resetowania ogranicza się tylko do zapisanych haseł Wi-Fi i hotspotów. Cała zawartość i inne dane Twojego iPhone’a pozostają nienaruszone.

4. Słownik klawiatury

Ta czwarta opcja ogranicza również resetowanie iPhone’a w stosunkowo możliwym do opanowania zakresie. Dlatego ten reset dotyczy wyłącznie słownika twojego iPhone’a.

5. Ekran główny

Zresetowanie ekranu głównego ma tylko formalne skutki na twoim iPhonie. Wszystkie funkcje i zawartość są nadal zachowane.

Jeśli nie podoba Ci się aplikacja lub obraz tła Twojego iPhone’a, wybierz ten reset.

6. Lokalizacja i prywatność

Ta ostatnia opcja spowoduje przywrócenie ustawień fabrycznych wszelkich wprowadzonych zmian dotyczących Twojej lokalizacji i prywatności. Wszystkie inne modyfikacje wprowadzone w telefonie iPhone pozostają.

Wybierz opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom z tego dostosowanego wyboru resetowania. Następnie stuknij Resetowanie Lub Anulować aby rozpocząć resetowanie lub wybrać inną opcję.

Przeczytaj także:

Przeczytaj także: Jak zresetować telefon Motorola

Jak z łatwością zresetować urządzenie Samsung bez utraty wszystkiego

Istnieją różne warianty resetowania, w zależności od charakteru problemu dla użytkowników Samsunga. Pokażę ci, jak prawidłowo zresetować smartfon, czy to miękkim, czy twardym resetem, nie tracąc wszystkiego. Na szczęście te metody działają również na większości urządzeń z Androidem.

Miękki reset

Miękki reset to najprostsza wersja resetowania Androida. Ściśle mówiąc, miękki reset opisuje ponowne uruchomienie, a nie reset. Aby ponownie uruchomić urządzenie, naciśnij jednocześnie przyciski zasilania i cichej pracy przez kilka sekund, aż urządzenie uruchomi się ponownie.

W przypadku poprzednich telefonów Samsung, takich jak Galaxy S4 i S5, wyjęcie baterii na krótki czas wystarczyło do ponownego uruchomienia. Ale ponieważ baterie są mocno sklejone z nowszych modeli, takich jak S6 i wielu innych smartfonów z Androidem, takich jak Sony Xperia M4 Aqua lub Huawei P9 Lite, ta opcja nie jest już dostępna.

Miękki reset jest zalecany głównie wtedy, gdy telefon się zawiesił lub gdy chcesz, aby urządzenie znów działało szybciej.

Twardy reset

Jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie działa już płynnie lub chcesz je sprzedać, wykonaj twardy reset. Ale musisz zacząć od kopii zapasowej, aby nie stracić danych:

Krok 1: Utwórz kopię zapasową danych telefonu Samsung

Przed zresetowaniem telefonu Samsung należy wykonać kopię zapasową danych. Jeśli już to skonfigurowałeś, zadziała automatycznie.

Możesz wykonać kopię zapasową Samsunga, przechodząc do Ustawienia >> Konta i kopia zapasowa >> Kopia zapasowa i przywracanie. Istnieją trzy opcje tworzenia kopii zapasowych danych.

Za pośrednictwem konta Samsung

Pod Konto Samsung >> Dane kopii zapasowej, możesz utworzyć kopię zapasową danych telefonu, takich jak dzienniki połączeń, wiadomości, kontakty i inne dane, korzystając z konta Samsung. Na przykład, jeśli zalogujesz się na swoje konto Samsung na nowym smartfonie Samsung, możesz przywrócić te dane.

Za pośrednictwem konta Google

Opcja nr 2 to Kopia zapasowa przez Konto Google >> Kopia zapasowa. Jeśli włączysz tworzenie kopii zapasowych danych, używane jest do tego konto Google i możesz przywrócić dane na nowym smartfonie z Androidem za pośrednictwem konta Google. Możesz także tworzyć kopie zapasowe danych za pośrednictwem kont Samsung i Google jednocześnie.

🔥 Zalecana:  Co to jest? Kiedy go używać? – W stronę SI
Transfer pamięci zewnętrznej

W takim przypadku musisz użyć aplikacji Smart Switch, aby wykonać kopię zapasową danych na karcie SD lub pamięci USB.

 1. Iść do Ustawienia w Twoim Samsungu
 2. Uzyskiwać Chmura i konta
 3. Wybierać Mądry przełącznik
 • Stuknij w Więcej (trzy pionowe kropki) i Transfer pamięci zewnętrznej z listy rozwijanej
 • Wybierz zawartość, którą chcesz wykonać kopię zapasową (tj. Wiadomości, Kalendarze, Rejestr połączeń, Zegar, Internet i inne)
 • Uzyskiwać Kopia zapasowa na dole strony.

Krok 2: Usuń konta Google i Samsung

Telefony z systemem Android są wyposażone w ochronę urządzenia zaprojektowaną w celu zmniejszenia ryzyka kradzieży. Idealnie, ta „Ochrona urządzenia z Androidem” jest aktywowana tylko wtedy, gdy ktoś ręcznie zresetuje smartfon do ustawień fabrycznych, a nie za pomocą ustawień.

Niestety ochrona urządzenia jest czasami aktywowana na urządzeniach, które zostały prawidłowo zresetowane za pomocą ustawień. Dlatego przed zresetowaniem telefonu Samsung należy usunąć konta Google i Samsung z urządzenia.

 1. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia.
 2. Stuknij w Konta i kopie zapasowe i wtedy Konta.
 3. Stuknij w Konta Google i Samsung Tutaj.
 4. Następnie idź do Usuń konto dla Google i Wyloguj się dla Samsunga.

Krok 3: Zresetuj telefon Samsung do ustawień fabrycznych

Następnym krokiem jest faktyczne zresetowanie smartfona Samsung.

Iść do Ustawienia >> Zarządzanie ogólne >> Resetuj >> Przywracanie danych fabrycznych. Wybierać Resetowaniewprowadź hasło lub PIN i potwierdź swój wybór.

Pamiętaj, że zresetowanie smartfona Samsung może chwilę potrwać. Ale kiedy to zrobisz, Twoje dane zostaną usunięte, a urządzenie będzie gotowe dla nowego użytkownika.

Krok 4: Przywróć telefon

Po zakończeniu resetowania możesz ponownie uruchomić telefon z Androidem za pomocą przycisku zasilania lub bez. Aby przywrócić dane z kopii zapasowej, musisz najpierw ponownie skonfigurować swoje konto Google.

 1. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia.
 2. Stuknij Konta i kopie zapasowe.
 3. Następnie dotknij Zarządzaj kontami I Dodać konto.
 4. Na koniec dotknij Google i zaloguj się, wprowadzając dane swojego konta Google.

Wszystkie dane zsynchronizowane za pośrednictwem kont Google, takie jak kontakty lub poczta, zostaną przywrócone automatycznie. Następnie możesz zainstalować żądane aplikacje, odzyskać wszystkie inne dane i pliki oraz skonfigurować telefon z Androidem tak, jak chcesz.

Przeczytaj także: Jak dokładne są usługi lokalizacyjne i śledzenie iPhone’a?