Czy iPad komórkowy jest tego wart?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy iPad komórkowy jest tego wart?

Jeśli chcesz kupić iPada, możesz wybrać iPada z obsługą sieci komórkowej lub opcję tylko z Wi-Fi. Podczas gdy rozważasz obie opcje, dobrze jest być poinformowanym, co tak naprawdę chcesz kupić i wiedzieć, czy to jest dla Ciebie najlepsze.

Czy więc komórkowy iPad jest tego wart? Cóż, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, aby upewnić się, czy iPad komórkowy jest tego wart, czy też zostałbyś przy iPadzie, który używa tylko WIFI. W tym artykule omówiono kwestie, które ułatwią dokonanie tego wyboru.

Czy iPad komórkowy jest tego wart?

Tak, Cellular iPad jest tego wart, jeśli chcesz zainwestować trochę więcej w zakup iPada, który będzie naprawdę uniwersalny. W przypadku iPada obsługującego tylko Wi-Fi jesteś ograniczony, ponieważ możesz nie być w stanie cieszyć się fałszywym poczuciem możliwości korzystania z niektórych aplikacji wymagających numeru telefonu komórkowego, a nawet wykonywania połączeń lub wysyłania SMS-ów.

A kiedy jesteś w miejscu bez sieci Wi-Fi, iPad staje się prawie bezużyteczny. Z drugiej strony iPady komórkowe cieszą się tym wszystkim i masz możliwość korzystania z Wi-Fi, kiedy tylko chcesz, co w naszych książkach oznacza większą swobodę.

Dlaczego iPady komórkowe są droższe?

Tak, iPady komórkowe są droższe, a to ze względu na dodatkową funkcję, modele iPadów komórkowych zawierają tacę SIM, w której można włożyć wybraną kartę SIM i korzystać z Internetu, gdziekolwiek jesteś.

Komórkowy iPad jest również wyposażony w GPS, aby ułatwić nawigację tym, którzy chcą to zrobić, więc te zastosowania składają się na to, że jest droższy niż alternatywa tylko dla Wi-Fi.

Jednak różnica w cenie między tymi dwoma modelami jest dość duża, waha się od 150 do 200 USD, więc musisz rozważyć zalety i wady, zanim wybierzesz ten, który chcesz, Apple ma listę porównującą je oba Tutaj.

🔥 Zalecana:  Jak się dowiedzieć, czy ktoś obserwuje Cię przez telefon i kamerę laptopa

Jakie są zalety iPadów z siecią komórkową?

Oto kilka zalet iPadów z obsługą sieci komórkowej:

  • iPady z obsługą sieci komórkowej zapewniają połączenie z Internetem w podróży.
  • Mają GPS, więc jeśli używasz iPada do generowania map do wędrówek i nawigacji podczas jazdy lub jakiejkolwiek innej czynności wymagającej monitorowania lokalizacji, to iPady komórkowe są tym, na co powinieneś się zdecydować.
  • Możesz używać swojego komórkowego iPada jako mobilnego hotspotu.
  • Możesz korzystać z komórkowego iPada w obszarach, w których nie ma Wi-Fi.
  • Możesz używać swojego komórkowego iPada do wysyłania wiadomości tekstowych
  • Możesz korzystać z aplikacji korzystających z Internetu w dowolnym miejscu, gdy masz abonament na transmisję danych.

Czy możesz wykonywać połączenia telefoniczne na iPadzie komórkowym?

Tak, możesz wykonywać połączenia telefoniczne na swoim komórkowym iPadzie, to dlatego, że iPad ma gniazdo karty SIM, wystarczy włożyć wybraną kartę SIM, zrobić plan telefoniczny, a następnie użyć iPada, aby zadzwonić do kogo chcesz .

W najnowszych modelach, w szczególności iPadach, które były produkowane od 2019 roku, Apple dodał eSIM, który oferuje kilka opcji, jeśli chcesz wybrać nośnik danych. Dzięki eSIM możesz korzystać z wielu sieci na iPadzie, ta funkcja jest jednak dostępna tylko w określonych krajach.

Czy komórkowy iPad może być używany tylko jako Wi-Fi?

Tak, możesz używać swojego komórkowego iPada tylko jako Wi-Fi, przy zakupie jest nawet powiedziane, że są to Wi-Fi + komórkowe, co oznacza, że ​​mają zarówno funkcje Wi-Fi, jak i komórkowe, więc są już wbudowane. Wystarczy podłączyć iPada do aktywnego hotspotu i zacząć z niego korzystać.

Czy możesz FaceTime na iPadzie bez sieci komórkowej?

Tak, możesz FaceTime na iPadzie bez sieci komórkowej, powodem jest to, że FaceTime działa zarówno w Wi-Fi, jak iw danych mobilnych, więc nie musisz kupować iPada komórkowego specjalnie do FaceTime. Alternatywa tylko z WIFI działa równie dobrze, wystarczy mieć silne połączenie z Internetem.

🔥 Zalecana:  Wzmacnianie dużych modeli językowych za pomocą człowieka… – W kierunku sztucznej inteligencji

Czy możesz pisać na iPadzie bez sieci komórkowej?

Tak . Jeśli jednak jest to z iMessage, który wymaga tylko identyfikatora Apple i połączenia internetowego, jest to możliwe.

iPad obsługujący tylko Wi-Fi może również wysyłać wiadomości za pośrednictwem komunikatorów, takich jak WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram itp.

Czy możesz używać swojego niekomórkowego iPada z iPhone’em?

Tak, możesz używać swoich iPadów bez sieci komórkowej z iPhone’em, jest to nawet wskazane, ponieważ niektóre miejsca nie są wyposażone w darmową sieć WIFI, możesz używać iPhone’a jako mobilnego hotspotu i podłączyć do niego iPada. Jeśli to nie zadziała, lepiej zainwestować w przenośne urządzenie typu hotspot, którego można użyć jako kopii zapasowej na wypadek, gdyby połączenie Wi-Fi było niedostępne.

Przeczytaj także: Czy potrzebuję sieci komórkowej na moim iPadzie?

Jaka jest różnica między iPadem komórkowym a niekomórkowym?

Różnica między iPadami komórkowymi i niekomórkowymi polega na tym, co każdy z nich może zrobić. Komórkowy iPad może być używany do wysyłania wiadomości tekstowych, wykonywania połączeń telefonicznych, ma GPS, służy do przeglądania Internetu bez konieczności połączenia Wi-Fi, oszczędza także baterię, ale ze wszystkimi tymi zaletami jest drogi w zakupie i jest jeszcze droższy do utrzymania, ponieważ wymaga posiadania planu transmisji danych.

Z drugiej strony iPady obsługujące tylko Wi-Fi lub niekomórkowe są tańszą alternatywą, ale nie mogą wykonywać funkcji charakterystycznych dla iPada komórkowego, są również zależne tylko od połączeń Wi-Fi, a jeśli nie są dostępne, nie jest w stanie pracować w pełni. Te różnice odróżniają oba wybory i pokazują, że dwie kategorie iPadów są odpowiednie dla różnych osób.

Wniosek

Czy więc komórkowy iPad jest tego wart? Kiedy wychodzisz po iPada, punktem wyjścia jest rozważenie, jakie są Twoje indywidualne potrzeby, a także środowisko, w którym przebywasz, to dobrze Cię poprowadzi i pomoże Ci wiedzieć, czy zakup iPada komórkowego jest tego wart dla CIEBIE. obniżyłoby również dodatkowe wydatki, jeśli w końcu dojdziesz do wniosku, że alternatywa tylko dla WIFI będzie dla Ciebie lepsza.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych narzędzi do audytu SEO, które pomogą przenieść Twoją witrynę na wyższy poziom

Celem jest znalezienie iPada bardziej odpowiedniego do celu, do którego chcesz go używać, niezależnie od tego, czy jest to telefon komórkowy, czy niekomórkowy, czy oba, a ten przewodnik zawiera kilka wskazówek, dzięki którym ten wybór będzie oczywisty.