Czy FaceTime jest bezpłatny w sieci Wi-Fi zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy FaceTime jest bezpłatny w sieci Wi-Fi zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo?

Atrakcyjność korzystania z FaceTime polega na tym, jak ułatwia komunikację; możesz rozmawiać z kim chcesz na duże odległości i nadal czuć to osobiste połączenie, i chociaż ma to swoje zalety, zadano również pytania dotyczące kosztów korzystania z FaceTime.

Na przykład, czy korzystanie z FaceTime wymaga abonamentu na transmisję danych, czy FaceTime jest bezpłatny w sieci WIFI zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo? Czy istnieją ukryte opłaty związane z korzystaniem z FaceTime na telefonie, ten przewodnik pomoże Ci zobaczyć, jak naprawdę działa FaceTime.

Czy Facetime działa na całym świecie?

Tak, FaceTime działa na całym świecie, o ile Ty i osoba, z którą rozmawiasz, macie iPhone’a z systemem iOS 7 lub nowszym. Potrzebujesz również silnego połączenia internetowego, aby połączenie przebiegło bezproblemowo, FaceTime umożliwia zarówno połączenia głosowe, jak i wideo, jednak rozmowy wideo zużywają więcej danych niż połączenia głosowe.

Czy FaceTime jest bezpłatny w sieci WIFI na całym świecie?

Tak, FaceTime jest bezpłatny w sieci WIFI na całym świecie. Wystarczy, że masz istniejący plan w swojej sieci Wi-Fi, po jego ustaleniu nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Preferowane jest korzystanie z Wi-Fi do FaceTime, zwłaszcza w przypadku połączeń międzynarodowych, ponieważ korzystanie z sieci komórkowych może generować ogromne rachunki za dane komórkowe, czego nikt nie chce. Korzystanie z Wi-Fi podczas FaceTimingu osoby z zagranicy obniżyłoby te koszty i sprawiłoby, że całe doświadczenie przebiegłoby bezproblemowo.

Ile danych zużywa FaceTime na godzinę?

FaceTime zużywa średnio 3-4 MB na minutę i około 180-240 MB na godzinę do wykonywania połączeń. Chociaż połączenia audio zużywają mniej danych, różnica nie jest tak naprawdę znacząca, a połączenia wideo zużywają tylko o 1-2 MB więcej niż połączenia audio.

🔥 Zalecana:  Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów na urządzeniach z Androidem, iPhone'ach, Verizon i AT&T

Inne czynniki wpływające na wykorzystanie danych to połączenie internetowe, ponieważ jeśli jest słabe, zużywane byłoby mniej danych, a jakość połączenia również byłaby niska. Łatwy sposób śledzenia, ile danych zużywasz w danym połączeniu, można wykonać za pomocą następujących metod:

  • Najpierw otwórz aplikację FaceTime.
  • Aplikacja automatycznie wyświetla historię wideo FaceTime.
  • Naciśnij „I”, która jest ikoną informacji obok ostatniego kontaktu.
  • Dane użyte do połączenia byłyby wyświetlane obok sygnatury czasowej połączenia.

Ułatwia to monitorowanie danych używanych do pojedynczego połączenia i tego, co ostatecznie się sumuje. Możesz także śledzić całkowitą ilość danych, które aplikacja wykorzystuje miesięcznie, sprawdzając ustawienia iPhone’a lub iPada.

Czy FaceTime wykorzystuje dane w Wi-Fi?

Tak, FaceTime korzysta z danych w Twoim abonamencie Wi-Fi bez dodatkowych kosztów związanych z rachunkiem telefonicznym lub pakietem danych komórkowych/telefonicznych. Dlatego mówi się, że FaceTime jest bezpłatny w sieci WIFI.

Czy FaceTime Audio zużywa minuty?

Nie, FaceTime audio nie wykorzystuje minut połączeń. FaceTime działa przy użyciu danych tylko z danych komórkowych/mobilnych lub Wi-Fi, a nawet jeśli używasz FaceTime do rozmów wideo, pobiera tylko pakiety danych w telefonie komórkowym lub Wi-Fi i w żaden sposób nie wpływa na minuty połączeń.

Czy FaceTime zużywa dużo danych?

Nie, FaceTime nie wykorzystuje dużej ilości danych. 180-240 MB na godzinę jest rozsądne, ponieważ na FaceTime można wykonywać zarówno połączenia lokalne, jak i międzynarodowe. Jest to jednak całkowicie zależne od budżetu, jaki co miesiąc przeznaczasz na swoje dane.

Istnieje również sposób na zmniejszenie ilości danych używanych do FaceTime przez iPhone’a lub iPada, po prostu włącz tryb niskiego transferu danych, przechodząc do ustawień i wybierając opcje danych mobilnych/komórkowych, po czym wybierasz opcję niskiego poziomu danych, ogranicza to ilość danych używanych przez aplikacje w telefonie, w tym FaceTime.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na opowiadaniu książek w wolnym czasie

Ile kosztuje Facetime za minutę?

FaceTime wykorzystuje zakres 3-4 MB na minutę do połączeń, które chcesz wykonać, po dodaniu tego zobaczysz ilość danych, które wykorzystuje na godzinę. Twoje minuty połączeń nie są zaangażowane w żadne rozmowy FaceTime.

Czy FaceTime pojawia się na rachunku telefonicznym?

Nie, FaceTime nie pojawia się na rachunku telefonicznym, ponieważ rozmowy FaceTime są wykonywane z danymi i działającym połączeniem internetowym, w przeciwieństwie do normalnych połączeń. To sprawia, że ​​nie może pojawić się na rachunku telefonicznym, ponieważ nie powinien być dołączony do normalnych połączeń telefonicznych.

Przeczytaj także: Wskazówki dotyczące używania słuchawek Airpods Pro z małymi uszami, gdy słuchawki Airpods wydają się za duże

Dlaczego mój FaceTime Audio nie działa?

Może być kilka powodów, dla których dźwięk FaceTime nie działa, a niektóre z nich; gdy mikrofon nie jest włączony dla FaceTime, złe ustawienia sieci lub problemy z mikrofonem, wymagające spojrzenia na urządzenie. Większość z tych błędów można rozwiązać, przechodząc do ustawień i resetując telefon, te działania powinny pomóc w prawidłowym działaniu dźwięku FaceTime.

Jak sprawić, by FaceTime korzystał tylko z Wi-Fi?

Aby aplikacja FaceTime na telefonie korzystała tylko z Wi-Fi, można wykonać następujące czynności:

  • Kliknij Ustawienia, a następnie naciśnij sekcję komórkową/mobilną.
  • Pojawiłoby się menu ze wszystkimi aplikacjami na liście, obok nich zielony i biały przełącznik.
  • Poszukaj FaceTime i przesuń przełącznik z zielonego na biały. Pozwoliłoby to aplikacji korzystać tylko z Wi-Fi podczas wykonywania połączeń wideo lub audio FaceTime.

Wniosek

Z aplikacją FaceTime wiąże się wiele korzyści, między innymi korzystanie z FaceTime, które jest bezpłatne w przypadku połączeń lokalnych lub międzynarodowych, można również zarządzać kosztami danych i śledzić je, aby nie używać ciężarówki z danymi.

Czy FaceTime jest darmowy w sieci WIFI zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo? Tak. Ale mimo że ma wiele zalet, korzystanie z aplikacji FaceTime jest ograniczone tylko do użytkowników iPhone’a i iPada, użytkownicy Androida musieliby korzystać z innej aplikacji wideo. FaceTime może być również używany do połączeń grupowych, potrzebujesz tylko numeru, adresu e-mail i nazwisk osób, do których chcesz zadzwonić.