Czy Facebook powiadamia o zrzutach ekranu?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Facebook powiadamia o zrzutach ekranu?

Niezwykle popularna platforma mediów społecznościowych Facebook zawsze budziła w umysłach użytkowników pewne pytania dotyczące systemu powiadomień. Jedno z tych pytań dotyczy otrzymywania powiadomień, gdy inne osoby robią zrzuty ekranu z twoich czatów, zdjęć lub historii.

Pomimo platform takich jak Snapchat, które wdrożyły zasady powiadamiania dla tych scenariuszy, Facebook nie ma czegoś takiego. Absolutnie najważniejsze jest, abyś starał się zachować swoją prywatność, nie udostępniając rzeczy, które możesz chcieć później usunąć.

Czy otrzymasz powiadomienie o zrzutach ekranu na Facebooku?

Cóż, krótka i rozczarowująca odpowiedź brzmi „NIE”. Facebook nie zaimplementował mechanizmu powiadamiania o zrzutach ekranu. Taka opcja może zostać dodana do platformy w najbliższych latach. Na razie jednak będziesz musiał obejść się bez tej funkcji, dopóki programiści nie pomyślą o tym w przyszłych aktualizacjach. Poniżej wyjaśnimy, czy możesz wiedzieć, czy ktoś zrobił zrzut ekranu różnych sekcji Twojego konta na Facebooku.

Czy Facebook powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu zdjęcia ?

W 2022 roku Facebook nadal nie powiadamia drugiej osoby, gdy robisz zrzut ekranu zdjęcia profilowego, posta, wiadomości, a nawet historii tej osoby. Tak więc w przeciwieństwie do Snapchata lub Instagrama, które powiadamiają o zrobieniu zrzutu ekranu, Facebook nie powiadamia. Może w 2023 roku coś się zmieni na Facebooku i powiadomi użytkowników, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu, ale na razie tak nie jest.

Robienie zrzutów ekranu historii

Jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu Twoich relacji, nie otrzymasz powiadomienia. Facebook nie może obecnie wykryć zrzutów ekranu z historii. Zachęcamy więc do robienia zrzutów ekranu z czyichś historii, które chcesz zachować dla siebie.

Robienie zrzutów ekranu zdjęć profilowych

Jeśli bardzo chcesz zrobić zrzut ekranu zdjęć profilowych innych osób i czujesz się niezręcznie, że mogą wiedzieć, z przyjemnością informujemy, że nigdy tego nie zrobią. Facebook nie powiadamia innych, jeśli zrobisz zrzut ekranu ich zdjęć profilowych.

🔥 Zalecana:  Jak się dowiedzieć, czy ktoś nie dodał Cię na Snapchacie w 2023 roku

Robienie zrzutów ekranu rozmów na Facebooku Messenger

W tym miejscu przyszłe aktualizacje Facebooka mają nieco zmienić sytuację. Wygląda na to, że Facebook zamierza wprowadzić opcję otrzymywania powiadomień, jeśli ktoś zrobi zrzuty ekranu z twoich rozmów w komunikatorze Facebook Messenger. Ale na razie użytkownicy nie będą powiadamiani, jeśli zostaną zrobione zrzuty ekranu z ich rozmów.