Czy DisplayPort, DVI, HDMI i VGA przenoszą dźwięk?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy DisplayPort, DVI, HDMI i VGA przenoszą dźwięk?

Przy różnych dostępnych obecnie opcjach wprowadzania danych ważne jest zapoznanie się z wejściami komputera i innych urządzeń. Wiedząc, jakie masz wejścia, dowiesz się również, jakie kable powinieneś dostać, co potrafią i jak je podłączyć.

Na przykład, jeśli chodzi o audio i wideo, jakie kable mogą je obsługiwać, a jakich nie? Czy DisplayPort, DVI, HDMI i VGA przenoszą dźwięk? Czy niosą też wideo? Które wybrać i jak je połączyć? To wszystko są krytyczne pytania, które mogą uchronić Cię przed wyborem niewłaściwego kabla.

Jeśli jesteś ciekawy, który kabel robi co, ten artykuł zawiera najlepsze wyjaśnienie.

Czy DVI przenosi dźwięk?

DVI zazwyczaj przenosi sygnały wideo, ale może również przenosić dźwięk w zależności od typu kabla DVI i wymaganego połączenia. Aby uzyskać dźwięk za pomocą kabla DVI, najlepszym rozwiązaniem jest użycie kabla HDMI-do-DVI, w przypadku gdy źródło zapewnia obsługę HDMI, a złącze DVI zawiera dodatek HDMI.

W przypadku starej karty wideo dźwięk można uzyskać za pomocą kabla przejściowego DVI-d-HDMI. Chociaż większość kabli HDMI nie będzie z tym działać ze względu na wymagania konfiguracyjne. Załóżmy, że twoja karta graficzna nie obsługuje dźwięku DVI lub nie masz wersji DVI-d. W takim przypadku możesz użyć adaptera DVI-HDMI z aktywnym adapterem lub zewnętrznego źródła zasilania. W ten sposób możesz użyć aktywnego adaptera DVI-I-do-HDMI z gniazdem do zewnętrznego zasilania.

Innym sposobem uzyskania dźwięku za pomocą połączenia DVI-HDMI jest dodanie połączenia audio z gniazda wyjściowego audio źródła do wejścia audio w odbiorniku. Czyniąc to, należy również potwierdzić, że wejście HDMI w odbiorniku oferuje analogowe wejście audio. Możesz na przykład użyć kabla Aux z męskim na męski lub 3,5 mm do RCA.

🔥 Zalecana:  Czy połączenia z Instagrama pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

Istnieją trzy rodzaje kabli DVI, z których jeden przenosi dźwięk bez żadnej pomocy. Kabel DVI-I przesyła zintegrowane sygnały analogowe i cyfrowe oraz ma cztery dodatkowe styki do przesyłania zarówno obrazu, jak i dźwięku. Kable DVI-D i DVI-A zazwyczaj przenoszą obraz i dźwięk przy pomocy zewnętrznych urządzeń.

Czy DisplayPort przenosi dźwięk?

Tak, DisplayPort przenosi dźwięk, wideo i niektóre formy danych. Jeśli masz system zgodny z DisplayPort, możesz wyprowadzać dźwięk i wideo. DisplayPort jest podobny do HDMI i jest wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak Multi-Stream Transport, który umożliwia wyświetlanie na wielu wyświetlaczach za pomocą połączenia łańcuchowego przez rozdzielacz DisplayPort lub DisplayPort MST.

W przeciwieństwie do kabla DVI, który wymaga pomocy z zewnątrz lub specjalnych adapterów, kabel DisplayPort jest po prostu plug-and-play. Jeśli jednak nie możesz uzyskać dźwięku przez DisplayPort, możesz sprawdzić częstotliwość odświeżania monitora. Na przykład, jeśli jest to monitor 144 Hz, musisz zmniejszyć częstotliwość odświeżania, aby uzyskać dźwięk, lub możesz przełączyć domyślne urządzenie audio z powrotem na monitor w panelu sterowania komputera.

Jeśli Twoje urządzenie obsługuje wyjście audio, możesz użyć kompatybilnego kabla DisplayPort i obsługiwanego wyświetlacza z wbudowanymi głośnikami lub wyjściem słuchawkowym. Możesz także podłączyć wyjście DisplayPort do obsługiwanego urządzenia HDMI za pomocą adaptera DisplayPort-to-HDMI — może być aktywny lub pasywny.

Czy VGA przenosi dźwięk?

Nie, VGA nie przenosi dźwięku – ale podobnie jak DVI, może, w zależności od połączenia. Kable VGA obsługują tylko sygnały wideo, chyba że są dostarczane z dołączonym kablem audio VGA lub do portu wyjścia audio/słuchawek w źródle i portu wejścia audio w odbiorniku dołączony jest osobny kabel audio.

Możesz użyć połączenia HDMI-do-VGA, jeśli nie masz kabla audio VGA lub dodatkowego kabla audio. Możesz także użyć adaptera VGA-HDMI do konwersji sygnału analogowego VGA na sygnał cyfrowy lub kabla DisplayPort podłączonego zarówno do źródła, jak i do odbiornika.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych narzędzi do audytu SEO, które pomogą przenieść Twoją witrynę na wyższy poziom

Czy HDMI przenosi dźwięk?

Tak, HDMI przenosi audio i wideo, podobnie jak kabel DisplayPort. Jednak kabel HDMI jest bardziej znany z jakości obrazu niż dźwięku. HDMI zapewnia kinową jakość dźwięku i wideo w wysokiej rozdzielczości, obsługując Dolby TrueHD i DTS-HD oraz 1080p i 1080p 3D za pomocą jednego kabla.

Należy pamiętać, że niektóre urządzenia nie obsługują dźwięku przez kabel HDMI, ale za pomocą kabla audio. Sprawdź porty HDMI w swoich urządzeniach, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju kabla użyć i upewnić się, że Twoje urządzenie obsługuje wideo i audio HDMI

Czy DisplayPort 1.2 przenosi dźwięk?

Tak, DisplayPort 1.2 przenosi audio, wideo i niektóre formy danych z maksymalną częstotliwością próbkowania 768 kHz, maksymalnie ośmioma kanałami audio i maksymalnym rozmiarem próbki 24 bity — to ten sam standard, co DisplayPort 1.2a i 1.3 . DisplayPort 1.0 i 1.1 mają niższą maksymalną częstotliwość próbkowania 192 kHz, a 1.4 ma ten sam maksymalny rozmiar próbki 24 bity, ale ze zwiększoną maksymalną częstotliwością próbkowania 1536 kHz i maksymalną liczbą kanałów audio 32.

Czy DisplayPort na HDMI przenosi dźwięk?

Tak, kable DisplayPort-HDMI mogą przenosić zarówno sygnały audio, jak i wideo. Zarówno HDMI, jak i DisplayPort są znane z obsługi audio i wideo, i nie tylko, obsługują najwyższą jakość audio i wideo, w tym 1080p, zawartość 3D, Dolby TrueHD, DTS-HD i wiele więcej.

Powinieneś zapoznać się z portami w swoich urządzeniach, aby wiedzieć, jaki kabel uzyskać i jak nawiązać połączenie.

Przeczytaj także: Najlepsze rozgałęźniki HDMI do dwóch monitorów

Czy przejściówka HDMI na DVI przenosi dźwięk?

Tak, adapter HDMI-do-DVI może przenosić dźwięk. Możesz użyć przejściówki HDMI-do-DVI, jeśli źródło zapewnia obsługę HDMI, a w DVI jest limit HDMI. DVI nie przesyła łatwo sygnałów audio, więc jest to jeden z najlepszych sposobów uzyskania dźwięku za pomocą DVI.

🔥 Zalecana:  Czy Money Rawr jest legalny czy oszustwo? (Moja szczera recenzja!)

Aby uzyskaj dźwięk przez DVI. Widzieć ‘CZY DVI PRZENOSI DŹWIĘK” powyżej, aby uzyskać więcej informacji.

Wniosek

Jest tak wiele portów i kabli z różnymi sygnałami i typami. Może to być mylące, jeśli nie jesteś obeznany z technologią lub nie znasz tych kabli. Ale po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz już się zastanawiać, czy DisplayPort, DVI, HDMI i VGA przenoszą dźwięk.