Czy czas reakcji 2 ms jest odpowiedni do gier [A Recommended 144Hz Monitor]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy czas reakcji 2 ms jest odpowiedni do gier [A Recommended 144Hz Monitor]

Jeśli szukasz monitora do gier, czas reakcji i częstotliwość odświeżania to dwie najważniejsze rzeczy, których szukasz. Jeśli wcześniej korzystałeś z monitora do gier 16 ms lub 8 ms, uzyskując cokolwiek niższego, albo 5 ms, albo 2 ms pokaże niezwykłą różnicę.

Ale w rzeczywistości, czy czas reakcji 2 ms jest dobry w grach? Odpowiem na to i podzielę się moim najlepszym wyborem, jeśli chodzi o monitor do gier, który zapewni Ci najwyższą wydajność.

Tak. Czas reakcji 2 ms jest dobry do gier. Dzięki czasowi reakcji 2 ms w połączeniu z przyzwoitą częstotliwością odświeżania zauważysz niezwykłą poprawę wrażeń z gry, w tym płynność, szybkość i responsywność w zakresie kontroli gry.

Po pierwsze, zacznijmy od omówienia czasu reakcji i dlaczego przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę czas reakcji monitora do gier.

Definicja czasu reakcji w testach wydajności gier — co oznacza czas reakcji 2 ms?

Czas odpowiedzi (ms) w grach jest definiowany jako czas, jaki upływa od chwili, gdy osoba wysyła żądanie lub wywołuje sterowanie, do czasu otrzymania odpowiedzi na żądanie. Odnosi się również do szybkości, z jaką monitor przechodzi z jednego koloru do drugiego iz jednego odcienia do drugiego.

Przeczytaj także: Czy czas reakcji 1 ms jest dobry w grach?

Załóżmy więc, że grasz w grę z dużą liczbą klatek na sekundę. Oczekuje się, że postać w grze zareaguje na twoje polecenie, gdy tylko naciśniesz określone polecenie. Ogólnie rzecz biorąc, im krótszy czas reakcji monitora do gier, tym lepsze wrażenia z gry.

Najlepszy czas reakcji monitora do gier to 5 ms i mniej. Przy 2 ms lub nawet 1 ms na pewno znajdziesz się w idealnym miejscu. Jeśli kiedykolwiek musiałeś grać na monitorach do gier 16 ms, a następnie przełączyć się na monitor do gier 5 ms, z pewnością zauważysz niezwykłą poprawę.

🔥 Zalecana:  Czy Solitaire Fortune jest legalne czy oszustwo? (Uczciwa recenzja!)

Czas odpowiedzi 2 ms vs. 1 ms

Czas reakcji 1 ms i czas reakcji 2 ms są technicznie takie same. Chociaż osiągasz podobne wyniki, czas reakcji 1 ms pozostaje najlepszą opcją dla graczy. A jeśli gracze używają go znacznie częściej, istnieje szansa, że ​​przebije monitor do gier 2 ms.

Monitory do gier 2 ms i 1 ms mają prawie podobne ceny, więc jeśli szukasz monitora, który wytrzyma dość długo, dlaczego nie zainwestować po prostu w wysokiej jakości monitor do gier 1 ms.

2 ms vs. Czas reakcji 4 ms

Chociaż nie pokazuje to znaczącej różnicy, chyba że pochodzisz z czasu reakcji 1 ms, powinieneś być w stanie użyć dowolnego z tych dwóch i być w porządku, jeśli jesteś zwykłym graczem. Należy pamiętać, że czas reakcji 2 ms jest o wiele lepszy niż czas reakcji 4 ms, a jeśli jesteś profesjonalnym graczem, zawsze będziesz cieszyć się grą z monitorem z czasem reakcji 2 ms zamiast monitora z czasem reakcji 4 ms.

Monitor czasu odpowiedzi 2 ms vs. 5 ms

Ogólnie rzecz biorąc, nie zawracałbym sobie głowy niczym od 5 ms i poniżej. 5 ms jest obecnie standardem dla większości monitorów do gier, a 2 ms to górna granica zakresu. Tak, 2 ms vs. 5 ms to zauważalna różnica, a podczas grania na monitorze o czasie reakcji 5 ms na pewno zauważysz wolniejszy czas reakcji w porównaniu z monitorem 2 ms.

Ale jest to najczęściej zauważane, gdy celowo szukasz różnicy, w większości przypadków większości zwykłych graczy uchodzi na sucho monitory czasu reakcji 5 ms.

2 ms vs. Czas reakcji 6 ms

Czas reakcji 6 ms jest zbyt niski dla większości graczy. Podczas gdy większości graczy z łatwością ujdzie na sucho monitor do gier o czasie reakcji 5 ms, 6 ms to po prostu zbyt duże naciąganie. Z pewnością zauważysz zauważalną różnicę między monitorami 2ms i 6ms. Zawsze strzelaj z czasem reakcji 5 ms i krótszym, a jeszcze lepiej, strzelaj z czasem 2 ms i 1 ms, aby uzyskać optymalną wydajność.

🔥 Zalecana:  Czy program Davinci Resolve jest bezpieczny? Co mówią recenzje

8 ms vs. Czas reakcji 2 ms

Czas reakcji 2 ms przewyższa 8 ms w dowolnym momencie. Jeśli poważnie myślisz o graniu i czerpiesz jak najwięcej z każdej sesji gry, zwłaszcza jeśli lubisz strzelanki i inne gry wymagające dużej liczby klatek na sekundę, monitor do gier 2 ms poprawi Twoją wydajność. Czas reakcji 8 ms nie jest obecnie wystarczająco dobry dla gier i konsol do gier.

Monitor z czasem reakcji 2 ms — monitor do gier z czasem reakcji 2 ms

Jeśli szukasz wysokiej jakości monitora do gier z czasem reakcji 2 ms, wypróbuj 24-calowy monitor Full HD ASUS VE248H.

Telewizor z czasem reakcji 2 ms

Jeśli szukasz wysokiej jakości telewizora o długim czasie reakcji do gier, polecam telewizor TCL 55S425 4K. Otrzymujesz niesamowitą częstotliwość odświeżania, niesamowity czas reakcji oraz doskonałą jakość kolorów i obrazu.

Czas reakcji monitora Samsung 2 ms

Jeśli szukasz dobrego monitora Samsung z czasem reakcji 2 ms, do pracy lub grania, Samsung 850 jest jedną z najlepszych opcji na rynku. Otrzymujesz niesamowitą jakość, doskonałą wydajność zarówno do pracy, jak i gier oraz świetną konstrukcję.

Czas reakcji monitora IPS 2 ms

LG 27GL83A-B to jeden z najlepszych monitorów do gier IPS ze zdrowym czasem reakcji. Nie dostajesz tylko 2 ms, dostajesz niesamowitą ofertę. Monitor do gier 1 ms za tę samą cenę znajdziesz monitor do gier z czasem reakcji 2 ms.

Ostatnia aktualizacja 2023-06-09 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.