Czy Boost Mobile, MetroPCS, Verizon, Cricket & Sprint GSM czy CDMA?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Boost Mobile, MetroPCS, Verizon, Cricket & Sprint GSM czy CDMA?

Przed zakupem lub sprzedażą telefonu ważne jest, aby wiedzieć, z jakimi operatorami komórkowymi jest on zgodny. W Stanach Zjednoczonych czterech głównych operatorów posiada i obsługuje sieci komórkowe. To AT&T, T-Mobile, Verizon i Sprint. Operatorzy ci dzierżawią zasięg komórkowy i przepustowość danych małym operatorom, tj. operatorom wirtualnych sieci mobilnych (MVNO).

Niektórzy MVNO działają tylko w sieci jednego głównego operatora, podczas gdy inni korzystają z roamingu w wielu sieciach. Operator, któremu podlega MVNO, informuje również o rodzaju sieci komórkowej, w której działa: GSM lub CDMA.

Więc odpowiadając na pytanieto Boost Mobile, MetroPCS, Verizon, Cricket & Sprint GSM lub CDMA? Cóż, działają w różnych sieciach. Większość operatorów bezprzewodowych korzysta z sieci GSM (T-Mobile, AT&T) lub CDMA (Sprint, Verizon).

Aby dowiedzieć się, jakiego operatora używasz, sprawdź sekcję „Informacje” w swoim telefonie. Jeśli Twój telefon ma kategorię MEID lub ESN, jest zgodny z CDMA; jeśli ma kategorię IMEI, jest kompatybilny z GSM.

Jednak napisaliśmy ten przewodnik, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.

Przeczytaj także: Jak zapłacić rachunek Verizon innej osoby

Czy Boost Mobile to GSM czy CDMA?

Boost Mobile to sieć CDMA. Boost Mobile to mobilny operator sieci wirtualnej (MVNO). Oferują usługę telefonii komórkowej na kartę z wykorzystaniem sieci Sprint. Oznacza to, że Boost jest własnością firmy Sprint, która działa w sieci Sprint CDMA.

Przeczytaj także: Czy mogę przełączać karty SIM między telefonami w Verizon?

Czy MetroPCS to GSM czy CDMA?

MetroPCS to dostawca usług telefonii komórkowej typu prepaid z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jest spółką zależną T-Mobile US. MetroPCS działa w technologii GSM po wyłączeniu sieci CDMA w 2015 roku. Zapewnia rozmowy, SMS-y i dane w całym kraju w zależności od usług abonamentowych. Więc jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem z MetroPCS, są inne wymagania, które Twój telefon musi spełniać. Obejmują one:

  • Twój telefon musi być odblokowany
  • Jest to telefon GSM. To telefon współpracujący z sieciami AT&T i T-Mobile
  • Twoje urządzenie musi być kompatybilne ze wszystkimi częstotliwościami używanymi przez MetroPCS. Przede wszystkim 1900 MHz (3G) i 700 MHz, a na końcu 1700 MHz (4G LTE)
🔥 Zalecana:  Czy fraza jest gorąca jak grad lub piekło? (Rozwiązany i wyjaśniony)

Czy Verizon to CDMA czy GSM?

Verizon działa przy użyciu operatora sieci CDMA, współpracuje tylko z telefonami komórkowymi CDMA i nie obsługuje GSM.

Przeczytaj także: Jeśli włożę kartę SIM do innego telefonu, co się stanie?

Czy Mint Mobile to GSM czy CDMA?

Mint Mobile jest MVNO lub mobilnym operatorem wirtualnej sieci. Ten dostawca usług bezprzewodowych używa infrastruktury innej firmy do świadczenia usług zamiast własnej. Na przykład mint Mobile wykorzystuje do swoich usług sieć T-Mobile. Oznacza to, że działa za pomocą GSM i nie obsługuje CDMA.

Czy Sprint to GSM czy CDMA?

Sprint to przede wszystkim operator CDMA z obsługą GSM. Na przykład iPhone Sprint jest sprzedawany jako CDMA i będzie działał tylko w sieci Sprint CDMA. Jednocześnie nadal będzie działać w T-Mobile, AT&T, większości międzynarodowych sieci itp.

Przeczytaj także: Dlaczego sieć komórkowa jest niedostępna dla połączeń głosowych na Androidzie i iPhonie?

Czy T-Mobile GSM czy CDMA?

T-Mobile to operator sieci GSM obsługujący telefony kompatybilne z GSM. Podstawowa zasada jest taka, że ​​telefon CDMA nie będzie działał w sieci GSM i odwrotnie – ich częstotliwości są niekompatybilne.

Czy Cricket to GSM czy CDMA?

Cricket jest obecnie operatorem GSM. Jednak nie zawsze tak było. Przed fuzją w 2015 roku z głównym przewoźnikiem AT&T, przewoźnik oferował usługę CDMA. Będąc operatorem GSM, Cricket oferuje mnóstwo korzyści konsumentom, którzy zdecydują się na zakup planu z siecią. Jego prędkość LTE jest superszybka.

Przeczytaj także: Czy karta SIM może się zepsuć?